Читомо > Дайджест > 12 найбільших книжкових ярмарків світу-2016

Дайджест

12 найбільших книжкових ярмарків світу-2016

25.01.2016 0 Автор:

З кожним роком українці беруть участь у все більшій кількості книжкових ярмарків світу, як і в літературних фестивалях. Читомо підготувало для вас шпаргалку, аби знати, які і коли найбільші виставки чекають книголюбів і видавців цього року.

1. Міжнародний книжковий ярмарок у Калькутті

27 січня-7 лютого 2016 року

Kolkata_Book_Fair

http://kolkatabookfair.net/

Країна-хедлайнер найбільшого книжкового ярмарку в Азії змінюється щороку: у 2014 році почесним гостем було Перу, у 2015 – Великобританія, а цьогоріч головує Болівія. Книжковий ярмарок у Калькутті відкритий для широкої публіки, і є третім за величиною у світі після Франкфуртського і Лондонського.

З 2014-го у межах ярмарку відбувається також Калькуттський літературний фестиваль, де гості  можуть брати участь в обговореннях останніх книжкових новинок, а також відвідати лекції, присвячені театру, документальній літературі і видавничому бізнесу.

Щорічно Калькуттський ярмарок відвідують понад 2 мільйони книголюбів з усього світу, включно із Річардом Докінзом, Ґюнтером Ґрассом, а серед відомих видавництв свої стенди презентують Oxford University Press, Cambridge University Press, Kluwer, Springer Verlag, Rupa & Co, Penguin India, Ananda Publishers, Dey’s Publishing та інші.

Серед переваг ярмарку у Калькутті – не лише розмах, а й безкоштовний вхід, адже, за словами організаторів, «найкращі речі в житті мають бути безкоштовними».

2. Вільнюський книжковий ярмарок

25-28 лютого 2016 року

 vilniaus-knygu-muge

http://www.vilniausknygumuge.lt/en

Найбільший книжковий ярмарок у балтійському регіоні цього року традиційно відбуватиметься у виставковому центрі LITEXPO.

Щорічно заради ВКЯ Вільнюс відвідують 60 000 читачів, у виставці беруть участь понад 300 видавництв з Європи та Азії. Загальна площа ярмарку – більш 12000 м2, на яких розмістилися секції «Навчальні книги», «Енциклопедії», «Альбоми і мистецтво», «Преса», «Мультимедіа».

3. Лейпцизький книжковий ярмарок

17-20 березня 2016 року

Leipziger_Buchmesse

http://www.leipziger-buchmesse.com/

Вперше Лейпциг організував масовий книжковий продаж ще у 1632 році, одразу випередивши за масштабом Франкфурт-на-Майні. Сьогодні Франкфурт знову на першому місці за статистикою відвідувань, однак Лейпцизький ярмарок розвивається динамічніше. Лише за три роки організаторам вдалося збільшити кількість відвідувачів у півтора рази, і минулоріч другий за розміром книжковий ярмарок у Німеччині відвідало понад 251 000 книголюбів, свої стенди представили 2 263 видавництва з 42 країн.

Крім того, у межах ярмарку щорічно проходить З’їзд любителів манга, аніме і комп’ютерних ігор, заради чого Лейпциг відвідують не лише близько 93 000 прихильників масової культури, а й відомі графіки, мультиплікатори і розробники комп’ютерного забезпечення.

Читайте також: Україна на Лейпцизькому книжковому ярмарку: like/dislike

Територія ярмарку поділена на тематичні зони «Освіта і наука», «Мистецтво книги і графіка», «Аудіокниги і фільми», а впродовж трьох днів організатори нагороджують авторів престижними The Leipzig Book Fair Prize і The Leipzig Book Prize for European Understanding.

Серед цікавих інновацій цього року організатори обіцяють так званий «Книжковий пітч»: будь-який іноземний автор, чиї твори не видані у Німеччині, матиме 5 хвилин «вільної сцени», впродовж яких він спробує переконати німецьких видавців та читачів звернути увагу на його творчість. Умови дуже прості: подати попередню заявку на сайті і мати принаймні один переклад англійською мовою з анотацією і короткою біографією.

4. Паризький книжковий ярмарок (Salon du Livre)

17-20 березня 2016 року

Salon du livre 2013. Porte de Versailles a Paris.  Stand Ile-de-France.

http://www.salondulivreparis.com/

Найбільший французький книжковий ярмарок, що традиційно відбувається у величезному виставковому центрі Porte de Versailles, цього року готовий прийняти понад 180 000 відвідувачів з усього світу. На честь тридцятип’ятиліття Салону організатори вирішили змінити візуальне оформлення і формат фестивалю: гостям запропонують відвідати безкоштовні театральні вистави на березі Сени, кулінарні майстер-класи, а також «Галерею мистецтв Конго».

Почесний гість – Південна Корея, запрошені міста – Пуент-Нуар та Браззавіль (Конго), у фокусі зацікавлень – дитяча література.

5. Болонський ярмарок дитячої книги

4-7 квітня 2016 року

bologna

http://www.bookfair.bolognafiere.it/

Найбільший у світі ярмарок дитячої книги вперше пройшов у центрі регіону Емілія-Романья ще у 1963 році. Ярмарок у Болоньї відомий не лише як низка масштабних тематичних заходів, а й як місце продажу та купівлі авторських прав видавництвами та авторами з усього світу.

Читайте також: Творча майстерня “Аґрафка”. Нотатки з подорожі до Болоньї

На ярмарку  також відбувається вручення «Bologna Ragazzi Awards» у чотирьох категоріях: «Фікшн», «Нон-фікшн», «Нові горизонти» (для видавництв не з Європи), «Opera Prima» (за найкращий дебют). Інші почесні нагороди – «Astrid Lindgren Memorial Award» і «Hans Christian Andersen Awards». Цьогорічний гість – Німеччина. Для дітей та підлітків вхід на ярмарок, за традицією, безкоштовний.

6. Лондонський книжковий ярмарок

12-14 квітня 2016 року

london fair

http://www.londonbookfair.co.uk/

Лондонський ярмарок – другий за розміром у світі після Франкфуртського. У 2015 році за 3 дні ярмарок відвідали 25 000 читачів з 124 країн світу, свої стенди представили видавництва з 60 країн. Минулого року організаторам вдалося провести понад 250 безкоштовних семінарів і майстер-класів за участі таких гостей як Террі Пратчетт і Мелорі Блекман.

На сайті ярмарку є окремий підрозділ «Stand out with sponsorship» (розділ «Exhibit») для видавців, де подано перелік доступних спонсорів, що допомагають видавництвам організовувати стенди та проводити читання. Там також можна знайти електронний щоденник подій і зустрічей та Top Tips (підказки) для тих видавництв, які ще не брали участь у Лондонському ярмарку, але бажають приєднатися до нього у 2016 році.

Крім того, цьогоріч буде вперше організовано конференцію Quantum, присвячену  цифровому видавництву та електронним бібліотекам.

7. Книжковий ярмарок у Буенос-Айресі

21 квітня- 9 травня 2016 року

libro buenos aires

http://www.el-libro.org.ar/

Міжнародний книжковий ярмарок у Буенос-Айресі відкритий як  для представників видавничої індустрії і літературної спільноти, так і для широкої громадськості. Це найбільший книжковий ярмарок іспаномовної частини світу: щороку його відвідують мільйон осіб, свої книги представляють 1500 видавництв з 50 країн світу.

Організатором ярмарки є некомерційний фонд «Ель-Libro», заснований  аргентинською Спілкою письменників (SADE). Цікаво, що у 2011 році Буенос-Айрес було обрано ЮНЕСКО Всесвітньою столицею книги.

На 42-му Книжковому ярмарку чекають на низку почесних гостей: іспанського письменника Паоло Джордано, філософа Антоніо Ескхотадо, американського автора Ріка Янса, колумбійського новеліста Пабло Монтойю. Запрошене місто – Сантьяґо-де-Компостела (Іспанія).

Книжку із найкращим дизайном цьогоріч вперше буде відзначено спеціальним призом Premio Latinoamericano al Dise?o у розмірі 5 тисяч доларів. Для  участі достатньо надіслати до 12 лютого на адресу фестивалю примірник книжки і заявку на участь.

8. Book World Prague

12-15 травня 2016 року

prague

http://www.svetknihy.cz/

Квиток на всі дні найбільшого чеського книжкового ярмарку коштує 250 чеських крон (приблизно 250 гривень), дітям до 15 років вхід безкоштовний, а на «сімейний квиток» діє знижка. У фокусі цьогорічного ярмарку такі категорії: «Історичний роман», «Місто у літературі»,  «Детектив». Почесними гостями є країни північної Європи, зокрема Фінляндія та Швеція (#ReadNordic у соціальних мережах).

Окремо у межах ярмарку організатори проведуть KomiksFEST!, де можна буде відвідати майстер-класи шведського ілюстратора Йоакіма Пірінена і норвезького художника Лене Аск.

На ярмарку діятиме активний буккроссинг і кінозал, де показуватимуть фільми скандинавських режисерів. Під час ярмарку журі також вручить щорічний Jiri Theiner Award за популяризацію чеської літератури за межами Чехії.

9. Варшавський книжковий ярмарок

19-22 травня 2016 року

warsaw-book-art-fair

http://www.book-expo.pl/

У травні цього року відбудеться сьомий Варшавський книжковий ярмарок, у якому вже підтвердили участь 860 видавців з 29 країн. Національний стадіон відвідають понад 72 000 читачів та 800 авторів, буде проведено близько 1000 лекцій, майстер-класів та конференцій на видавничі теми.

На завершення організатори нагородять видавців у 25 номінаціях – від «Дебюту» до «Найкращої обкладинки».

Почесний гість цього року – Угорщина. Спеціальні гості – Барселона і Каталонія.

Читайте, як це було: Варшава книжкова: стадіон читання, бізнес-вектор і 200 гостей-іноземців

10. BookExpo Америка

27-29 травня 2016 року

BookExpo America

http://www.bookexpoamerica.com/ 

BookExpo Америка, також відомий як BEA – найбільший в Америці книжковий ярмарок, що з 1947 року щорічно відбувається під патронатом Американського союзу книготорговців. Хоча з 2009 року BEA приймав Нью-Йорк, у 2016-му організатори вирішили переїхати до Чикаго у виставковий зал McCormick Place.

Щорічно ярмарок відвідують 800 авторів і 1000 видавців з усіх країн світу. Організатори позиціонують ярмарок як поєднання видавничої справи та поп-культури. Зокрема цьогоріч під час BEA відбудеться конференція блогерів,  сніданок з відомими дитячими письменниками і зустріч видавців аудіокниг. Почесний гість – Польща.

11. Токійський книжковий ярмарок

23-25 вересня 2016 року

tokyo fair

http://www.bookfair.jp/en/

Токійська міжнародна книжкова виставка (TIBF) є одним з провідних книжкових ярмарків у Східній Азії, а також наймасштабнішим зібранням видавців у Японії. Щороку книжковий ярмарок у  Токійському виставковому центрі  відвідують понад 60 000 читачів, свої стенди представлять 470 видавництв  з 25 країн. Наразі організатори вирішили змістити фокус інтересів з видавця на читача, ось чому основною метою TIBF-2016 є «популяризація книги і процесу читання».

Традиційно територію ярмарку поділено на кілька зон, серед яких «Природничі науки», «Гуманітарні і Суспільні науки», «Дитячі книги»,  «Спосіб життя і хобі», «Аксесуари» і зона безкоштовного електронного поширення видань. Країну-хедлайнера поки не визначено, серед попередніх почесних гостей – Франція, Італія, Корея, Саудівська Аравія, Німеччина та Нідерланди.

12. Франкфуртський книжковий ярмарок

19-23 жовтня 2016 року

buchmesse-frankfurt

http://www.buchmesse.de/

Перший книжковий ярмарок відбувся у Франкфурті ще у 17 столітті, через 200 років після винаходу Йоганна Ґутенберга, тому організатори ФКЯ вважають його найдавнішим у Європі. У наші дні найбільший у світі книжковий ярмарок щорічно відвідують близько 280 000 бібліофілів, у виставці беруть участь понад 7000 видавництв, події висвітлюють 11 000 журналістів зі всього світу.

Франкфуртський ярмарок 2015: 7 найцікавіших проектів

Почесні гості цього року – Фландрія і Нідерланди. Під гаслом «Dit is wat we delen» («Це те, що ми поділяємо»), вони представлятимуть на ФКЯ не тільки романи, наукову літературу та поезію, але й нові синкретичні мистецькі твори.

Серед фокусних тем – «Книжковий бізнес і самвидав», «Поезія і філософія», «Медіа для підлітків». Крім того, працюватиме «Галерея гурманів», де відвідувачі матимуть змогу не лише прослухати рецепти і придбати кулінарні видання, а й спробувати кухню різних народів.

На сьогодні вже відомі гості 2017 і 2018 років: це буде Франція і Грузія.

Читайте також: Tbilisi Book Days: ілюстрації Ірану, грузинські видавці й участь України

Цікаво, що будь-яка країна може стати хедлайнером ярмарку, подавши заздалегідь заявку. На сайті є розділ для видавців Info & services for exhibitors, де можна замовити стенд і все необхідне для його облаштування, а також проконсультуватися з командою, що обслуговує видавництва під час ярмарку.

Читайте також: Українські видавці про успіхи й знахідки у Франкфурті-2015

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe