Читомо > Дайджест > Весняно-літні літературні конкурси, на які ви ще встигаєте податися

Дайджест

Весняно-літні літературні конкурси, на які ви ще встигаєте податися

06.03.2018 0 Автор:

Весна – чудова пора для натхнення. Тож якщо ви всю зиму виносили ідею геніального тексту, саме час його викласти на папір, чи то пак вінчестер і подати на один чи навіть кілька літературних конкурсів, актуальних цього весняно-літнього сезону. Ану ж саме на вас чекає спокуслива грошова винагорода і п’янка письменницька слава.

 

Конкурс «Вбивство на вулиці…»

Термін подачі: до 10 березня 2018 року

film-From-Hell-starring-Johnny-Depp

Конкурс макабричних оповідань «Вбивство на вулиці…» проводиться напередодні виходу повного зібрання прозових творів Едгара Аллана По в Україні.

Макабричні оповідання – твори з похмурою або жахливою атмосферою, що роблять наголос на деталях та символах смерті. Допускаються: жахи, готика, детективи, трилери, містика, фантастика, а також суміш із цих жанрів (наприклад, містичний детектив). Тематика: вбивство на вулиці.

Найкращі оповідання після редагування будуть запропоновані видавництвам.

Детальніше

line

Конкурс від КМДА

Термін подачі: до 30 березня 2018 року

unnamed

З 1 березня триває прийом рукописів для відбору творів, які видаватимуться за рахунок столичного бюджету в рамках програми «Київ інформаційний».

До розгляду приймають рукописи творів українською мовою, які не видавалися раніше окремою книжкою і не публікувалися в часописах та в інтернеті у повному обсязі.

Рукописи краєзнавчого характеру та на історичну тематику мають супроводжуватися фаховою рецензією. Твори для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку подаються з готовими ілюстраціями.

Детальніше

line

Конкурс імені Сузанни Рот

Термін подачі: до 31 березня 2018 року

800x160__susanna_roth_base_final-1024x205

Конкурс призначений для перекладачів-початківців віком до 40 років за найкращий переклад прозового твору сучасного чеського автора. Він названий на честь швейцарської славістки та перекладачки творів Богуміла Грабала та Мілана Кундери Сузанни Рот (1950-1997).

Учасники конкурсу перекладають уривок із твору сучасного чеського автора обсягом до 13 сторінок із книжки, що вийшла в період з листопада 2016 до листопада 2017 року в Чеській Республіці. У кожній країні буде обрано одного переможця. До складу журі входять відомі богемісти та письменники.

Цього року журі обрало для перекладу книжку Карла Веселого «Бомба?Фанк» (видавництво «BiggBoss», 2017). Текстом для перекладу є 6-ий розділ книжки, обсягом близько 13 сторінок.

Переможець здійснить кількаденну поїздку до Чеської Республіки, візьме активну участь у професійному семінарі із супровідною програмою.

Детальніше

Читайте також: Видавців запрошують подаватися на конкурс підтримки художніх перекладів

line

Конкурс «Літо без ґаджетів»

Термін подачі: до 31 березня 2018 року

gadgets-in-hand-1000x500

Це конкурс оповідань для підлітків (13–14 років) від літклубу «Свіча-до-слова» за підтримки журналу «Однокласник».

Авторам пропонують уявити, що стався техноколапс, що на ціле літо позбавив підлітка комп’ютера, планшета і телефона – усього, із чим зріднилася сучасна людина. Яким було б його літо? Повним пригод у реальному світі чи неймовірно жахливою ломкою в очікуванні нової техно-дози? Як би він проводив час? Як би зв’язувався із друзями і планував розваги?

Мета – розповісти історію сучасного підлітка, раптово позбавленого звичних благ. Ретро-історії часів юності наших бабусь не відповідають меті конкурсу й дискваліфікуватимуться.

Оповідання переможця буде опубліковане в червневому випуску журналу «Однокласник» (із виплатою гонорару).

Детальніше

line

Конкурс есе про стародавній світ і Середньовіччя

Термін подачі: до 1 квітня 2018 року

a-m

Кафедра історії стародавнього світу та середніх віків історичного факультету КНУ ім. Шевченка оголошує конкурсу есе серед учнів 8-11 класів на тему «Стародавній світ і середні віки в сучасній літературі та кіно».

До розгляду приймають оригінальний текст з елементами аналізу літературного твору, написаного будь-яким письменником у ХХ ст., фільму чи серіалу та відображення у ньому тем, пов’язаних зі стародавнім світом, античністю чи середньовіччям.

Переможці конкурсу отримають подарунки й будуть опубліковані окремою збіркою.

Детальніше

line

Конкурс «Мателот»

Термін подачі: до 7 квітня 2018 року

24862372_136678346996153_5877018322671876694_n

На перший конкурс української морської прози ім. Юрія Лисянського приймають виключно україномовні тексти. Жанри творів: оповідання, нарис, новела, художні реалістичні прозові твори невідомих жанрів, головне – не просто необроблені записи у вахтовий журнал. Наголос на слові «художні». Хоча й репортаж та путівні нотатки такими можуть бути.

Тематика творів: людина в морі, людина моря в усьому розмаїтті можливих ситуцій. Однак, кожен рік конкурсу матиме одну особливу тему, яку досить просто якось згадати в тексті, але можна зробити її провідною для свого твору. Цього року це – морські забобони й традиції.

Після оцінювання журі формує короткий список із 15 творів, які увійдуть в збірку і будуть видані книжкою. Переможці конкурсу отримають: три основні премії та одну заохочувальну. Оголошення результатів відбудеться на Книжковому арсеналі. Збірку планують видати до Форуму видавців-2018.

Детальніше

line

Конкурс «ProМинуле»

Термін подачі: до 15 квітня 2018 року

26000845_274199266438137_6570096

На розгляд приймають історичні оповідання, які раніше не були надруковані чи оприлюднені. Тема цьогорічного конкурсу – Українські визвольні змагання 1917-1921 рр. Взяти участь у конкурсі може будь-хто, незалежно від віку, громадянства та наявності чи відсутності попередніх публікацій.

Переможців конкурсу визначить компетентне журі, до складу якого можуть входити письменники, літературознавці, літературні критики, історики, видавці та ін. Оцінювання відбуватиметься анонімно. Під час рецензування членам журі не буде сказано, чи перед ними текст знаного автора, чи маловідомого.

Автори-лауреати отримають фінансову винагороду за І, ІІ і ІІІ місце. Десять найкращих оповідань буде опубліковано у збірнику історичних оповідань у видавництві «Темпора».

Детальніше

line

Конкурс імені Івана Чендея

Термін подачі: до 15 квітня 2018 року

chendej_konkurs

Щорічний всеукраїнський конкурс малої прози заснований з нагоди 95-річчя з дня народження українського прозаїка, лауреата Шевченківської премії Івана Чендея.

Конкурс проводиться у трьох номінаціях: молода проза (вік учасників до 25 років); доросла проза (вік учасників від 25 років); чендеєзнавство (стаття, відгук, есе). У кожній номінації буде визначено переможців, які отримають диплом та грошову винагороду. Нагородження відбуватиметься у травні на батьківщині письменника у Закарпатті.

Кожні п’ять років видаватиметься збірник із найкращими творами конкурсантів.

Детальніше

Читайте також: Telegram влаштовує щомісячні конкурси на найкращий текст

line

Конкурс «НеСвятеЯбко»

Термін подачі: до 20 квітня 2018 року

2018-03-06 о 11.12.32

В рамках конкурсу оповідань «НеСвятеЯбко: секс, стать, тіло, кохання, партнерство, насилля, ілюзії тощо» оцінюватимуть насамперед сцени сексу (чи дотичні мотиви) і проблематику, а вже потім – решту художніх вимірів.

Епізод/епізоди із сексом чи дотичної до них проблематики мають розкривати характер персонажів, впливати на проблематику оповідання та історію загалом. Оповідання, де згадані епізоди використовуватимуться заради епатажу чи не відіграють важливої ролі в сюжеті – будуть дискваліфіковуватися.

Мета конкурсу: переосмислити застарілі стандарти, оцінки, описання сексу та партнерства в літературі (надто що стосується насилля, але не лише щодо нього). Ширше – запропонувати нову якість описання сексу, кохання, стосунків, потреб тіла і психіки з позиції чесної відкритої розмови між героями, автором та читачами.

Детальніше

line

Антологія «Трипрепорт:»

Термін подачі: до 25 квітня 2018 року

12106834_1082265885131312_8492091965928842067_n

До антології документального письма приймають тексти, які присвячені: зміненим станам свідомості, наркотичним дослідженням, правовим і психологічним наслідкам вживання, роботі з залежністю, сприйняттю і реакції суспільства і окремо взятих осіб та фактів, що стосуються вживання, передумовам і обставинам знайомства з речовинами, терапевтичному та промисловому застосуванню продуктів і матеріалів заборонених до культивування і розповсюдження, роздумам про декриміналізацію, дослідам перебування в реабілітаційних центрах або виправних установах та засуджених за ст. 309 Кримінального кодексу України.

За підсумками прийому, тексти будуть опубліковані в друкованому виданні «Травмпункт».

Детальніше

line

Конкурс «Я – майбутнє України»

Термін подачі: до 1 травня 2018 року

logo-futur

Всеукраїнський дитячий літературний конкурс «Я – майбутнє України» оголошено для учнів загально-освітніх шкіл І-ІІІ ступенів, вихованців ліцеїв, технікумів, училищ, коледжів України (до 18 років). Метою конкурсу є популяризація читання, реалізація дитячої літературної творчості, заохочення дітей до створення перших якісних літературних робіт та спонукання їх до реальних кроків у літературному майбутньому своєї країни. Конкурс організовується в межах існуючих просвітницьких програм Благодійного фонду і є складовою І Міжнародного дитячого фестивалю «Literature Future».

Переможці Конкурсу представлятимуть свій навчальний заклад 7-8 вересня у фіналі Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Я – майбутнє України», який відбудеться у Чернівцях під час І Міжнародного дитячого фестивалю «Literature Future». Призери (І, ІІ, ІІІ місце) нагороджуються преміями у двох категоріях : 1-4 класи та 5-11 класи (в тому числі й вихованці коледжів і ліцеїв). У кожній з категорій призовий фонд становить: І місце – 10 тис. грн, ІІ місце – 5 тис. грн, ІІІ місце – 5 тис. грн.

Від Президента БФ «Я майбутнє України» буде вручена спеціальна нагорода одному з учасників. 20 найкращих творів будуть надруковані у книжці «Я – майбутнє України. Діти». 50 найкращих учасників будуть запрошені на фінальний захід конкурсу. Усі учасники будуть нагородженні грамотами, з них 100 найкращих – пам’ятними призами. Школи, у яких навчаються переможці конкурсу, отримають відзнаки «Тут навчається Майбутнє України!».

Детальніше

line

Конкурс «DNIPRO-BOOK-FEST»

Термін подачі: до 15 травня 2018 року

000000070wc

Всеукраїнський літературний конкурс прозових україномовних видань «DNIPRO-BOOK-FEST» проводиться благодійною організацією «Благодійний фонд «Ukrainian modern art lab»» (м. Дніпро) та Дніпровською центральною міською бібліотекою.

Метою конкурсу є популяризація сучасних українських авторів та прозових україномовних видань у Дніпрі та регіоні, презентація авторської концепції сучасних українських письменників та дизайнерів книжкових обкладинок, залучення населення до читання українських книжок, знайомство авторів України з регіоном Придніпров’я.

Номінації конкурсу: проза для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, проза для підлітків, прозові твори (романи, повісті), найкращий дизайн книжкової обкладинки серед видань, надісланих на 1, 2, 3 номінації.

Переможці нагороджуються дипломами та грошовими преміями. За результатами читання книжок у бібліотеці присуджується приз глядацьких симпатій. Партнери, спонсори, члени журі та оргкомітету можуть встановлювати спеціальні і заохочувальні призи, якими нагороджуються учасники конкурсу.

Детальніше

line

Конкурс «METAPHORA»

Термін подачі: до 1 липня 2018 року

Alarum_logo_header

На конкурс приймають переклади есеїстики та поезії, які стосуються урбаністичної теми (образів міст, міської культури, святкувань чи побуту), створені у другій половині ХХ і на початку ХХІ століть з європейських мов (окрім російської).

Переможець премії отримає гонорар, еквівалентний $600. Також будуть вручені дипломи п’яти найкращим перекладам у кожній номінації, цінні подарунки за особливі переклади.

Також оголошено «Премію пам’яті Нонни Сорокіної з перекладу поезії та есеїстики із сербської або хорватської мов», з преміальним фондом у 6 тис. грн.

Детальніше

line

Конкурс від фензіна «Підвал»

Термін подачі: до 29 липня 2018 року

250px-Pidval

Фензін «Підвал» приймає горор-оповідання до збірки «Ліс». Жодних обмежень щодо піджанрів горору немає. Все, чого хоче журі – це реально страшних історій, які пов’язані з лісами.

До участі у конкурсі не приймаються оповідання, які були раніше надруковані або опубліковані в інтернеті. Також, не будуть розглядатися оповідання, які беруть участь в декількох конкурсах (відборах) одночасно.

Детальніше

Читайте також: «ЧЕчитка» проводить конкурс читацьких смаків

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe