Читомо > Новинки до Форуму видавців–2017

Новинки до Форуму видавців–2017

Спеціально до Форуму видавців українські видавці підготували безліч свіжих книжок, а ви маєте можливість першими про них дізнатися, або й безкоштовно почитати в рубриці «Тексти». Зараз рубрика наповнюється.

Бізнесова книга

Переможець. Джек Велч, Сьюзі Велч

Велч Дж., Велч С. Переможець / Джек Велч, Сьюзі Велч ; пер. з англ. Т. Заволоко. — Київ : Наш формат, 2017. — 320 с. ISBN 978-617-7388-71-4

Після виходу на пенсію легендарний керівник «Дженерал електрик» Джек Велч вирішив поспілкуватися з менеджерами з усього світу. Під час конференцій у різних країнах — від Мексики до Китаю — десятки тисяч керівників атакували його запитаннями. Як звільнити працівницю, яка усім подобається, але погано виконує роботу? Відповідь на яке одне запитання під час співбесіди може найкраще охарактеризувати кандидата? Як отримати підвищення? Чому варто по-різному винагороджувати людей на однакових посадах? Відповіді Джека Велча, а також реальні історії про його правильні рішення й помилки лягли в основу книжки «Переможець», яку він написав у співавторстві з дружиною.

Ціна: 185 грн

Замовити книгу 

Кожен керівник мусить передбачати майбутні події та бути далекоглядним, але хороші лідери повинні мати особливу здатність відчувати несподівані зміни. У бізнесі найкращі керівники в жорсткому конкурентному середовищі мають шосте чуття, яке реагує на зміни ринку, а також аналізує наявних конкурентів та нових учасників. Пам’ятайте, отримавши посаду керівника, ви не здобули корони, вам дали відповідальність, щоб виявити найкращі риси в інших людях. Для цього ви мусите завоювати довіру серед працівників. І доки ви будете демонструвати відвертість, вони вас поважатимуть і залишатимуться відданими

Мислення швидке й повільне. Деніел Канеман

Канеман Д. Мислення швидке й повільне / Деніел Канеман ; пер. з англ. М. Яковлєва. — Київ : Наш формат, 2017. — 488 с.  ISBN 978-617- 7279-18-0

Зазвичай ми вважаємо, що діємо раціонально. Але чи справді це так? На основі досліджень із когнітивної та соціальної психології Деніел Канеман розкриває таємниці роботи людського мозку, описує неусвідомлені упередження, властивості інтуїтивного та усвідомленого мислення, роль емоцій в оцінних судженнях. Без цих знань ви ризикуєте зробити неправильний вибір у магазині, інвестувати в неуспішні проекти й загалом приймати неправильні рішення. «Мислення швидке й повільне» навчить вас ефективно користуватися обмеженим ресурсом уваги, ухвалювати рішення в умовах невизначеності й удосконалювати власні судження. Утім книжка не є сухою інструкцією з експлуатації мозку. Це психологічна драма з двома дійовими особами у вашій голові — інтуїтивним та усвідомленим мисленням.

Ціна: 255 грн

Замовити книгу 

Про таємне мислення

…Свідомість помічає лише деякі активовані ідеї; основна частина роботи асоціативного мислення відбувається приховано, ніби потай від нашого свідомого «я». Думку про обмежений доступ до власного розуму, звичайно, прийняти важко, адже вона не відповідає нашим відчуттям. Однак це правда: ми знаємо про себе набагато менше, ніж нам здається.

Про самоконтроль

Якщо занадто перейматися тим, як ви виконуєте завдання, результати його виконання будуть гірші, ніж коли ви цим не перейматиметеся, адже ваша короткострокова пам’ять буде зайнята зайвими тривожними думками. Висновок очевидний: самоконтроль потребує і уваги, і зусиль».

Лідер без титулу. Робін Шарма

Шарма Р. Лідер без титулу / Робін Шарма ; пер. з англ. Н. Лавської. — Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2017. — 232 с. ІSBN 978-617-7489-61-9

Багато хто з нас проводить найкращі дні свого життя ніби в комі, не цілком усвідомлюючи, що в цьому житті по-справжньому важливо – повністю реалізувати свій потенціал, ставши лідером для самого себе. А потім – допомогти іншим повною мірою реалізувати їхній потенціал і зробити світ затишнішим. Зробити це нам допоможуть п’ятеро вчителів героя нової книги Робіна Шарми, фактичного продовження знаменитого “Монаха, який продав свій “феррарі”.

Ціна: 100 грн

Замовити книгу 

Навіть якщо покликання людини в тому, щоб бути двірником, вона повинна підмітати вулиці так, як Мікеланджело малював, Бетховен писав музику, а Шекспір — сонети. Вона має підмітати вулиці так добре, щоб усі мешканці неба і землі згодом сказали: «Тут жив видатний підмітальник, який чудово робив свою роботу».— Мартін Лютер Кінг

Найчастіше люди втрачають свою могутність, думаючи, що у них її взагалі немає.— Еліс Вокер

— Я вшановую тебе і всіх інших воїнів, які пішли заради всіх нас на такі великі жертви, Блейку. Ти вів жорстоку боротьбу за те, щоб ми були вільними. Мені важко навіть уявити, через що ти пройшов. Але я хочу висловити тобі мою найглибшу вдячність. Я сильнолюблю Америку. І ти разом із тими, хто воював пліч-о-пліч з тобою, оберігаєте нашу свободу. І забезпечуєте нашу міць. Тому я дякую тобі.

Я не знав, що сказати. Хоча я повернувся з війни ба­гато років тому, мені досі здавалося, що я все ще там. У жорстоких боях мій інстинкт виживання загострився і це допомогло мені залишитися живим. Я відгородив­ся від більшості своїх емоцій і зберігав крижаний спо­кій, а дні спливали мимо. Я заблокував більшість сво­їх спогадів і жив в отупінні, просто марнуючи час. І я нікого не підпускав до себе занадто близько. Тим, хто наближався, я тільки завдавав болю. Або вони завда­вали болю мені. Але ця екзотична красуня, яку я бачу вперше в житті, висловлювала мені свою подяку в цьо­му шикарному готельному номері. Вона нагадала мені, що ті роки мого життя, які я віддав службі своїй країні, були не марними, а дуже цінними. Я відчув гордість. І щастя.

 

Ніколи не здавайтеся! Дональд Трамп, Мередіт Маківер

Ніколи не здавайтеся! / Дональд Трамп, Мередіт Маківер ; пер. з англ. В. Калини. — Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2017. — 184 с.  ІSBN 978-617-7489-87-9

«Я вірю, що все неможливе — цілком реальне, якщо бути готовим до тяжкої праці й усвідомлювати, що будь-яка перешкода може відкрити новий горизонт можливостей», — Дональд Трамп. 

За час багаторічної підприємницької кар’єри Дональд Трамп пізнав як карколомний успіх, так і нищівні невдачі. У цій книзі найвідоміший бізнесмен світу щиро розповідає про найсуворіші виклики долі, найбільші програші й тернистий шлях до мети. Увесь цей досвід американський мільярдер використав на свою користь, свідченням тому є обрання його на найвищу посаду США.

Ціна: 125 грн

Замовити книгу

  1. Почніть діяти. Якщо ви хочете стати учасником процесу, не варто спостерігати здалеку. Поставте перед собою мету і зосередьтеся на ній. Запишіть її. Наразі існує чимало доказів того, що записана мета набагато ефективніша за ціль уявну, навіть за умови, що ви дуже добре — зокрема, як я, — тримаєте її у голові. Думайте про головні цілі якомога частіше — складайте план дій на день, на рік, на все життя, і обмірковуйте (або продивляйтеся) їх щоденно. Це допоможе вам бути зосередженим. Багато хто не усвідомлює, що стрес — це брак зосередженості, тому, опанувавши це вміння, ви зможете контролювати негативні емоції.
  2. Зробіть свою справу. Звісно, говорити — не робити, адже саме на цьому етапі на вас очікує чимало перешкод. Будьте готовими їх долати, бо саме проблеми та випробування наближають вас до мети. Із таким ставленням до життя ви не станете жаліти себе, коли вас спіткає чергова невдача. Натомість ви скажете: «Нічого дивного, так і має бути». Зосередьтеся на результаті, і всі ймовірні негаразди стануть такою ж звичною складовою життя, як схід чи захід сонця.

Україна-2030. Доктрина збалансованого розвитку

Україна-2030. Доктрина збалансованого розвитку / колектив авторів. — Львів : Кальварія, 2017. — 164 с. ISBN 978-966- 663-392- 0

Друге, оновлене, видання новинки-2017, з сучасною інтегральною обкладинкою. Особлива книжка для політиків і бізнесменів, державних діячів і студентів та всіх, хто зацікавлений в якісних змінах країни.
У цій книжці вперше пропонуються конкретні терміни запуску та реалізації механізмів збалансованого розвитку принципово нової траєкторії економічного зростання України до 2030 року — Доктрина збалансованого розвитку «Україна-2030» та механізми її реалізації найближчі 10-15 років.
Як відзначив арт-критик Ігор Бондар-Терещенко, у цій книжці … демонструється цілком мистецька техніка східного ґатунку з успішної реалізації всіх механізмів збалансованого розвитку України. Щодо «східної» тактики – це дослідження провідними науковими інституціями кількості тієї самої субстанції, яка налипла на гілки, крила і колеса прогресу (і це, здається, не сніг). Всього нам запропоновано шість основних гальмівних факторів, усунення яких створить умови для економічного стрибка України. Після чого створено нову Доктрину курсу на економіку розумного і збалансованого зростання, і вже далі запропоновано сценарій конкретних інноваційних дій. Вони теж цілком східні, безжальні, гострі та напрочуд творчі, як має бути у другому, наразі «мистецькому», підході до економічної реальності.
Тобто після виявлення зайвих вад, хиб і гальмівних факторів треба спритним порухом владної руки скульптора відсікти їх від «інноваційного» тіла України, залишивши на розгляд її народу-населення-електорату чистий продукт – скульптурну, тобто витончену, вишукану і економічно вигідну модель Нової України. На подіум її вихід заплановано на 2030-й рік.
Представлена Доктрина дає відповіді на запитання: Чого ми хочемо досягти у 2030 році? Якою буде економічна система світу у майбутньому? Якими є сильні сторони національної української економіки? Якими мають бути параметри національної української економіки для економічного стрибка? Які сценарії розвитку дає нам форсайт-методологія? Що таке модель збалансованого розвитку України? Якими мають бути горизонти збалансованого розвитку України? Які результати ми очікуємо внаслідок реалізації цієї моделі? В який спосіб і за рахунок яких механізмів Україна зможе здійснити амбітний цивілізаційний стрибок? Яким має бути інструментарій оцінювання соціально-економічних результатів у досягненні горизонтів збалансованого розвитку України?
Постановку й відповіді на ці запитання здійснила дослідницька команда провідних українських університетів, проаналізувавши значні обсяги даних соціально-економічного розвитку країн світу, синтезувавши наявний методологічний інструментарій рейтингового оцінювання, розроблений експертами ООН, Світового банку, Всесвітнього економічного форуму в Давосі, а також спираючись на сценарії проекту «Форсайт 2016», які побудовані колективом експертів Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Ціна: 250 грн

Актуальність Доктрини зумовлена відсутністю в Україні цілісного документу, де були б визначені
стратегічні цілі і пріоритети соціально-економічного розвитку держави з урахуванням, з одного боку,
національних інтересів і наявного потенціалу, а з іншого – глобальних викликів і трендів розвитку
світу. Доктрина формулює стратегічні й тактичні задачі економічного прориву України та механізми їх
досягнення в контексті мегатрендів світового розвитку, виходячи з концепту людиноцентризму.

ПРОЦЕСИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ – ЦЕ ПИТАННЯ КУЛЬТУРИ, ЦИФРОВІ ТЕХНОЛОГІЇ – ЦЕ ПИТАННЯ КУЛЬТУРИ,
СОЦІАЛЬНІ ЗМІНИ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ ІДЕНТИЧНОСТІ – ЦЕ ПИТАННЯ КУЛЬТУРИ.
ВІДНОСИНИ З УСІМА МІЖНАРОДНИМИ СУБ’ЄКТАМИ, ПИТАННЯ СПІВТОВАРИСТВА, НАЦІОНАЛЬНОГО
ДІАЛОГУ – ЦЕ ВСЕ ПИТАННЯ КУЛЬТУРИ.

Поштовх. Як допомогти людям зробити правильний вибір. Річард Талер, Кас Састейн

Талер Р., Састейн К. Поштовх. Як допомогти людям зробити правильний вибір / Річард Талер, Кас Састейн ; пер. з англ. О. Захаренко. – Київ : Наш формат, 2017. –  312 с., ISBN 978-617-7388-65-3

Приймати рішення – це наче шукати потрібні двері у закручених коридорах багатоповерхового будинку. Тому й не дивно, що ми часто опиняємося не там, де хотіли б. Щоб вирішити цю проблему, Талер і Санстейн пропонують концепцію поштовхів, або наджів. Це м’який спосіб вплинути на вибір людини, не вдаючись до маніпуляцій, заборон чи наказів. З їхньою допомогою можна сприяти розумним покупкам та інвестиціям, економії електроенергії, безпеці на дорозі, вживанню здорової їжі та багатьом іншим корисним речам. Тобто підштовхнути людину до «правильних» дверей, зберігаючи свободу вибору кожного.

Ціна: 140 грн

Замовити книгу

Оцінка та емоційне забарвлення тісно пов’язані з доступністю і також відіграють важливу роль. Ви швидше повірите у ймовірність землетрусу, якщо особисто його пережили, ніж якщо прочитали про нього в тижневику. Отже, відомі й легко уявлювані причини смерті (наприклад, торнадо) часто отримують завищені оцінки ймовірності, а не зовсім відомими причинам (приміром, напади астми) дають низькі оцінки, навіть якщо вони трапляються значно частіше (різниця сягає двадцятикратної величини). До того ж нещодавні події мають більший вплив на нашу поведінку і страхи, ніж ті, що відбулися раніше. У всіх цих доволі доступних прикладах автоматична система гостро реагує (навіть надто гостро) на ризик, не вдаючись до жодних таблиць з нудною статистикою.

Перевага. У чому сила корпоративної культури. Патрік Ленсіоні

Ленсіоні П. Перевага. У чому сила корпоративної культури / Патрік Ленсіоні ; пер. з англ. О. Ломакіної. –  Київ : Наш формат, 2017. –  224 с.  ISBN 978-617-7513-29-1

Патрік Ленсіоні описує, як корпоративна культура може стати найбільшою перевагою будь-якої компанії. Ця ідея проста, доступна й не потребує великих витрат. Але саме вона забезпечує потрібне середовище для розвитку стратегії, обігу фінансів, ефективної роботи маркетингу й застосування технологій. У книжці автор наводить практичні поради та приклади з досвіду різногалузевих компаній, із якими він працював. Ленсіоні розповідає, як створити згуртовану команду менеджерів, мотивувати працівників, разом досягати спільної мети й навчитися бути відвертими одне з одним.

Ціна: 140 грн

Замовити книгу 

Єдина значна перевага, яку може здобути компанія, – це оздоровлення. Однак попри те, що ця ідея проста, не потребує жодних затрат і доступна всім охочим, більшість керівників не зважають на неї. Така думка є вихідним положенням пропонованої книги – не кажучи вже про мою професійну діяльність – і я цілком певен, що це правда. Якщо це звучить безглуздо – дарма. Зрештою, чому все ж таки розумні люди не зважають на дієві та легкодоступні засоби? Я нарешті отримав відповідь на це запитання 28 липня 2010 року.

Бути босом – легко. Бувай, неефективний менеджменте! Брюс Тулґен

Тулґен Б. Бути босом – легко. Бувай, неефективний менеджменте! / Брюс Тулґен ; пер. з англ. І. Савюк. — Київ : Наш формат, 2017. — 176 с. ISBN 978-617-7513-30-7

Бути босом ? для когось мрія чи мета, а для когось постійний тиск і тягар відповідальності. Адже хороший бос має постійно спілкуватися з підлеглими, ставити їм завдання, роз’яснювати очікування, вимагати звітів, оцінювати якість роботи, винагороджувати й карати — тобто керувати, керувати, керувати. Як же знайти для цього час? Де набратися відваги для розмов про найдрібніші деталі роботи з працівниками сам на сам? Із чого почати? Ця книжка ? справжній майстер-клас для керівника. З нею ви забудете про неефективний менеджмент. Читайте її з олівцем, робіть вправи, порадьте її колегам-менеджерам. Почніть бути босом тут і тепер — це легко.

Ціна: 150 грн

Замовити книгу

Нині будь-хто, виконуючи функції начальника чи керівника, відчуває потужне напруження. Але начальники переважно досі складають частку тих, хто хибно покладається на ефективність повноваження. Вони досі не прагнуть розповідати працівникам, що і як належить робити, сподіваючись, що безпосередні підлеглі самі в усьому розберуться. Більшість начальників досі переймаються тим, що роблять більше для одного працівника і менше для іншого, залежно від того, хто на що заслуговує, а також побоюються звинувачень у «несправедливості». Начальники, здебільшого, прагнуть подобатися, а тому керують м’яко, щоб ніхто не подумав, що керівник — мудак. Більшість начальників досі уникають конфліктів, відчайдушно намагаються гасити сварки з персоналом, а потім дивуються тотальному браку підзвітності серед безпосередніх підлеглих.

Дивитися всі книги

Дитяча проза і поезія

Русалонька. Ганс Християн Андерсен

Андерсен Г. Х. Русалонька /  Ганс Християн Андерсен ;  іл. О. Бронзель.  — Харків : Юнісофт, 2017. — 64 с. : іл. — (Серія «Найкращий подарунок»). ISBN 978-966-935-210-1

Всім нам подобаються казки, адже в них добро завжди перемагає зло, а кожна принцеса обов’язково зустрічає свого прекрасного принца. Юні читачі перенесуться в чарівний світ, створений всесвітньо відомим данським казкарем, Гансом Християном Андерсеном, а пречудові ілюстрації харківського художника допоможуть подорожувати в уявному підводному світі й відчувати переживання та емоції прекрасної, милої, чарівної русалоньки, здатної на самопожертву заради кохання.

 Ціна: 140 грн

Замовити книгу 

Часто вечорами п’ять сестер, побравшись за руки, підіймалися на поверхню води. У всіх були чудові голоси, як ні в кого з людей, і коли збиралася буря, що загрожувала кораблям загибеллю, вони пливли перед ними і солодко співали про те, як добре на морському дні, вмовляли моряків без страху спуститися вниз. А що моряки не могли розібрати їхніх слів, їм здавалося, що це просто свистить буря і шумить море, та й не довелось би їм побачити на дні ніяких чудес — коли корабель тонув, люди захлиналися і потрапляли до палацу морського царя вже мертвими.

Не в капусті й не лелека. Анна Герцог

Герцог А. Не в капусті й не лелека / Анна Герцог ;  пер. з нім. В. Воронова ;  іл. Ж. Турлоніас.  — Харків : Юнісофт, 2017. — 32 с. : іл. — (Серія «Кращий подарунок»). ISBN 978-966-935-272-9

В Оскара та Мії скоро з’явиться братик чи сестричка. І це страшенно цікаво! Як малюк взагалі опиняється в маминому животику? Чи падає йому на голову їжа, коли мама обідає? Чим відрізняються хлопчики від дівчаток? На всі ці дитячі запитання книга має делікатні пояснення з цікавими розповідями та картинками. Наприкінці книги, дізнавшись багато нового, Мія та Оскар радіють народженню маленького братика.

Ціна: 88 грн

Замовити книгу 

— Мамо, а в Софі буде братик чи сестричка, — заявляє Мія.
Що на це скаже мама? Нічого. Вона геть ніяк не реагує.
— Це так несправедливо. Завжди Софі дістається все. Я теж хочу малюка!
Оскар намагається поцілити камінцем у ринву. Нарешті мама збирається щось сказати. Вона зиркає на дітей якось нерішуче.
— Знаєш що, Міє? У нас також буде малюк.
Мія розкрила рота від подиву.
— Справді?
— Так. Справді. Але на нього доведеться ще трохи зачекати.
— Чому? Він їде на машині?
Мама сміється.
— Ні, він росте в мене в животику, як і всі діти. А для цього потрібен час.

Історії з чаюванням. Дмитро Кузьменко

Кузьменко Д. Історії з чаюванням / Дмитро Кузьменко ; іл. Н. Смолова.  — Харків : Юнісофт, 2017. — 128 с. : іл. — (Серія «Найкращий подарунок»). ISBN 978-966-935-250-7

Виявляється, що саме іграшки обирають собі дітей, аж ніяк не навпаки. От і плюшевий ведмедик Бех не випадково потрапив до дівчинки Наталочки. А як склалася його доля та які пригоди чекали на нього та його друга бегемотика Кузю, розкаже чудовий дитячий письменник Дмитро Кузьменко.

Ціна: 140 грн

Замовити книгу

Ведмедик взяв кухоль і обережно зробив перший ковток. Справжнього парного молока він ще ніколи не пив. А це ж смакота! І Бех одним духом випив весь кухоль.
— Як смачно! — захоплено сказав він Сметанці.
Кіт лише розсміявся у відповідь. На чорному носі Беха лишилася молочна піна. Він мав дуже кумедний вусатий вигляд.
— Вона ще й сметану дає, мр-р, кефір, ряжанку, сири різні…
— А молочний шоколад? — запитав Бех. — Я дуже люблю молочний шоколад.
— Молочний шоколад, мр-р? Ха-ха, — усміхнувся кіт, — ні, такого не буває!
— Зробимо! — запевнив ведмедик. — Буде!
І Бех щоранку почав пригощати корову какао. Вона аж хвостом метляла від задоволення. Рано чи пізно, а молочний шоколад обов’язково удасться. В цьому ведмедик ані хвилі не сумнівався. Треба просто трішечки почекати.

Пригоди Лапунчика та Хрюндика. Людмила Волок

Волок Л. Пригоди Лапунчика та Хрюндика / Людмила Волок ; іл.  Л. Гамарц.  — Харків : Юнісофт, 2017. — 128 с.: іл — (Серія «Найкращий подарунок»). ISBN 978-966-935-248-4

Що можуть утнути допитливі й вигадливі малі бешкетники, як ви гадаєте? Правильно, що завгодно! Навіть якщо ці малюки пухнасті й трохи боязкі, вони раз у раз потрапляють у таку халепу, що їхні батьки спочатку хапаються за серце, а вже тоді кидаються на допомогу своїм любим діточкам. Тож запрошуємо вас до пригод разом із невгамовними друзями Лапунчиком і Хрюндиком!

Ціна: 140 грн

Замовити книгу

Лапунчик був маленьким зайченятком, але не таким, як усі маленькі зайченятка. Ми думаємо, зайченятка — вони які? Пухнасті. Ласкаві. Слухняні. Трохи боязкі. Їх хочеться захищати, обіймати і пестити. Але Лапунчик був не таким. Він був — тримайтеся, бо про таких зайців ви ще не чули! Лапунчик був розбишакою.

Усі тварини живі та вільні. Марікен Йонґман

Йонґман М. Усі тварини живі та вільні : повість / Марікен Йонґман ; пер. із нідер. І. Коваль ; обкл. Н. Кушнір (Надьожна). — Львів : Кальварія, 2017. — 192 с. ISBN 978-966-663-369-2

Весела сучасна пригода про двох юних захисників тварин, із гумором, важливими питаннями та купою вівсяного печива.
Хайс навчається в одному класі із самовпевненою і загадковою Діті. Хайс у захваті, коли він дізнається, що Діті ним цікавиться. Вона розповідає Хайсу, що є учасником таємного клубу і запрошує його приєднатися, але за однієї умови: він має погодитися, анічогісінько не знаючи про цей клуб. Хайс вирішує ризикнути. Посеред ночі він крадькома вибирається з дому на своє перше таємне завдання: визволити кролика. Хоча Хайс і не є справжнім активістом руху за права тварин, він починає брати участь у акціях клубу з визволення тварин «Усі тварини живі і вільні».
Цікаво, що в контракті авторки Марікен Йонґман на цю книжку міститься умова про те, що жодній із тварин не доведеться пережити стрес, якщо книжку екранізуватимуть.
Обкладинку до книжки створила відома ілюстраторка Надія Кушнір (Надьожна), а дизайн і макет — знаний львівський художник Михайло Євшин.

Ціна: 100 грн

Діті дивилася на нього великими очима. Тоді всі дверцята на її обличчі відчинилися і рожеві посмішки вилізли назовні, радісно похрюкуючи.
— Я про це подумаю, — сказав Хайс, із рукою в пакеті чіпсів.
— Про що?
— Чи я хочу тобі допомагати. Побачимося у школі в понеділок.
— У понеділок немає школи.
— Тоді приходь до мене.
Пройшов дощ, калюжі блищали на сонці. Хайс ішов додому. Як звичайно. Він не підстрибував. Підстрибували лише дівчата.
На розі своєї вулиці він зупинився і подивився додолу, у калюжу. Там був він, його відображення у чорному дзеркалі. Хайс Гоман, колись найзвичайнісінький хлопець у Вейнголтені, Дренте, Нідерландах. Та зараз найхайсгоманівший хлопець у Вейнголтені, Дренте, Нідерландах.
Діті Ромайн чогось хотіла від нього. І він нарешті знав, чого саме.
Обома ногами він стрибнув у калюжу. Чорний дзеркальний Хайс розлетівся в усі боки.

 

 

Де це Петсон? Свен Нордквіст

Нордквіст С. Де це Петсон? / Свен Нордквіст  ; пер. з швед. Г. Кирпи. — Тернопіль : Богдан, 2017. — 18 с. : іл.

Фіндус намалював для Петсона малюнок.
Але де це Петсон? Фіндус питає у всіх, кого стрічає, та ані кури, ані мишустики не можуть відповісти йому на це запитання.

Замовити книгу

Старенький садівник, теж із роду мишустиків, згрібав на подвір’ї сміття. Він був невдоволений.
– Слухай, котино Фіндусе, скажи своєму дідуневі нехай хоч трохи прибирає у саду. Тут повно трісок і сміття.
– Гаразд, але я не знаю, де він, – відповів Фіндус. – Ти його часом не бачив? Сьогодні?
– Ні, я його не бачив, – буркнув садівник – Йому треба бути тут: поливати рослини, прибирати і про все піклуватися. Цей дідуньо завів страшний безлад.

Пригоди Капітана Підштанька. Дейв Пілкі

Пілкі Д. Пригоди Капітана Підштанька / Дейв Пілкі ; худож. Хосе Ґарібальді ; пер. з англ. І. Ємельянової. — Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2017. — 128 с. ISBN 978-617-7498-62-8

 

Джордж із Гарольдом придумали найвидатнішого супергероя усіх часів і народів, а зараз намагаються його оживити. Зустрічайте: Капітан Підштанько власною персоною! Справжнє ім’я цього героя є страшною таємницею, тож навіть він сам не здогадується, що ця розповідь — про нього.Веселі пригоди з коміксами.

Ціна: 125 грн

Замовити книгу 

Бачите того стариганя, що визирає вгорі з вікна? Це пан Круп, директор. Пан Круп був найпідлішим, найпохмурішим старим директоромза всю історію початкової коли ім. Джерома Горовіца. Він ненавидів сміх і пісні. Він ненавидів крики і галас дітей, які гралися на перервах. По правді, він просто взагалі терпіти не міг дітей!От вгадайте, яких двох хлопців пан Круп ненавидів найбільше?Ви ж подумали про Джорджа і Гарольда, чи не так? Бінго! Пан Круп ненавидів Джорджа і Гарольда.Він ненавидів їхні витівки і їхні жартики. Він ненавидів їхні балачки і їхнє постійне гиготіння. Та понад усе він ненавидів ці жахливі книжечкикоміксів про тупого Капітана Підштанька.

Детективи з Артеку. Таємниці Кам’яних Могил. Андрій Бачинський

Бачинський А. Детективи з Артеку. Таємниці Кам’яних Могил / Андрій Бачинський ; обкл. Н. Гайди. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 272 с. ISBN:978-617-679-413-4

Пригоди наших добрих знайомих, скрипальки Оленки та її друзів – Антона, Сашка і Сергія, тривають! На героїв чекають захопливі несподіванки та справжні випробування. Спершу хлопці приїжджають в гості до Оленки – у славне місто Львів, вважаючи, що саме там заховані коштовності Міледі.

А незабаром, на літніх канікулах, змушені вирушити до Кам’яних Могил – адже Оленчин тато у небезпеці! Чи зможуть діти знайти скарб, врятувати тата і при цьому зберегти дружбу?

Ціна: 60 грн

Замовити книгу 

Дивитися всі книги

Дитячі ігрові та навчальні видання

Тваринки в кольорових одежинках. Сильвія Санжа

Санжа С. Тваринки в кольорових одежинках / Сильвія Санжа ; пер. Л. Тичини ; худ. Е. Сліацька. – Харків : Ранок, 2017. – 16 с.

Одна книга – багато ідей для розвитку! Книга-картонка для малюків від 2 рочків. Висічка у формі тваринок і цікаві завдання. Малюк познайомиться із світом тварин та дізнається багато цікавих фактів про них.
Природа наділила тваринок різнокольоровими одежинками. Таким чином вона дала їм можливість ховатися від ворогів чи непомітно виходити на охоту. Завдяки книзі малюк не тільки зможе познайомитися з тваринами, а й пограти з ними. Всередині книжки заховано кілька тваринок. Можна їх відшукати. Можна обвести шаблони тваринок на папері і розфарбувати їх. Можна створи власне середовище для тваринок. Можна покласти на випуклу частину сторінки у формі тваринки аркуш паперу й швидкими рухами створити власний малюнок.

Ціна: 90 грн

Замовити книгу

Віммельбух Країна казок. Анна Зюсс

Зюсс А. Віммельбух Країна казок / Анна Зюсс. — Київ : Вид-во «АРТБУКС», 2017. — 8 с. ISBN 978-617-7395-46-0

Віммельбух Країна казок

У цьому диво-віммельбуху оселилися знайомі казкові герої: пані Метелиця, Попелюшка та Рапунцель, Алі-Баба, Червона Шапочка, Русалонька та щасливий Ганс. На сторінках книжки Анна Зюсс створила чарівний світ, у якому вмістилося аж 50 казок! Відомі твори братів Грімм і Ганса Крістіана Андерсена, улюблені історії з «Тисячі й однієї ночі»… На дівчаток і хлопчиків чекає фантастична подорож країною казок!

Ціна: 200 грн

Живі кольори. Ерве Тюлле

Тюлле Е. Живі кольори / авт. та іл. Ерве Тюлле ; пер. з фр. О. Борисюк — Київ : Вид-во «АРТБУКС», 2017. — 68 с. ISBN 978-617-7395-06-4 

Що буде, якщо змішати жовту та синю фарби? А синю та червону? У новій книжці від геніального французького ілюстратора Ерве Тюлле усі кольори оживають. Варто лише постукати по сторінках!

Відчуй себе чарівником – забарвлюй, розтирай, тряси та веселися… Мерщій до гри!

Ціна: 220 грн

Хлопчача книжка. Марічка Рубан

Рубан М. Хлопчача книжка / Марічка Рубан. — Київ : Вид-во «АРТБУКС», 2017. — 20 с. – Текст парал. укр., англ. ISBN 9786177395538

Нова барвиста книжка-білінгва від ілюстратора Марічки Рубан стане до вподоби усім хлопчикам. Тут стільки цікавого – машинки, роботи, повітряні змії та навіть один симпатичний червоний динозавр.

Ціна: 90 грн

Дівчача книжка. Марічка Рубан

Рубан М. Дівчача книжка / Марічка Рубан. — Київ : Вид-во «АРТБУКС», 2017. — 20 с. – Текст парал. укр., англ. ISBN 9786177395545

Яскравий подарунок від ілюстратора Марічки Рубан не залишить байдужою жодну дівчинку. Непосидюча бешкетниця, маленька ласунка, розумниця і мрійниця – тут кожна знайде свій інтерес і з легкістю вивчить нові слова.

Ціна: 90 грн

Мій віммельдім. Анна Зюсс

Зюсс А. Мій віммельдім / Анна Зюсс. — Київ : Вид-во «АРТБУКС», 2017. — 8 с. ISBN 978-617-7395-48-4

Який скарб Мія та Паула знайшли на таємничому горищі? Де Фелікса почастували скибочою ковбаси? Що вчать діти у школі? Ласкаво просимо до барвистого віммельдому! У численних кімнатах, квартирах, маленьких крамничках і великих магазинах Анна Зюсс заховала силу-силенну історій. Намальовані з любов’ю та багаті на подробиці ілюстрації допоможуть дівчаткам і хлопчикам краще зрозуміти, як усе навколо них влаштовано.

Ціна: 220 грн

Яйце безмовне. Діанна Гуттс Астон

Діанна Гуттс Астон. Яйце безмовне / Діанна Гуттс Астон ; худ. Сильвія Лонґ ; перекл. з англ. В. Чернишенка. — Тернопіль : Богдан, 2017. — 40 с. : іл.

Чудовий творчий дует ДіанниГуттсАстон та Сильвії Лонґ дарує нам захоплюючу мандрівку у фантастичний світ природи. Перед читачем у всій своїй красі постане неймовірне розмаїття яєць — від малесенького яєчка каліпти до величезного страусиного. Оригінальний дизайн, доступні пізнавальні тексти та яскраві натуралістичні ілюстрації неодмінно знайдуть відгук у розумі й серці дитини. І немає жодного значення, де вона вперше розгорне цю арт-енциклопедію: у школі чи вдома, у сімейному Колі.

Ціна: 199 грн

Замовити книгу

Яйце велике чи крихітне.
Страусине яйце може важити близько 3,5 кілограмів. Воно таке велике і кругле, що підняти його однією рукою напрочуд складно!
А яйця каліпти завбільшки з цукерку-драже. Усередині страусиного яйця помістилося б близько двох тисяч таких крихітних яєць.

Бути як тигр. Пшемислав Вехтерович, Емілія Дзюбак

Бути як тигр :  для дошк. віку / Пшемислав Вехтерович, Емілія Дзюбак ; пер. з пол. Б. Антоняк ; худож. Е. Дзюбак. – Львів : Урбіно, 2017. – 32 с. : іл.  ISBN 978-966-2647-45-7

 Ціна: 120 грн

Тигряче життя – справа не з легких! Воно цікаве, захопливе, неймовірно класне, але непросте. То треба підкрастися до когось, повзучи на череві по землі, то когось переконати, вдаючись до тривалої ввічливої бесіди, аби він дозволив себе з’їсти. А скільки ж потім доводиться виправдовуватися перед знайомими! Суцільні проблеми. Та іноді буває так, особливо як стемніє, що тигряче життя стає просто… чарівним.

Р-Р-Р-Р-Р!

 

Дивитися всі книги

Зарубіжна художня проза

Концерт пам’яті янгола. Ерік-Емманюель Шмітт

Шмітт Е.-Е. Концерт пам’яті янгола : новели / Ерік-Емманюель Шмітт ; пер. з франц. І. Рябчія. – Київ : Видавництво Анетти Антоненко, 2017. – 160 с. (Колекція «Проза життя») ISBN  9786177192786

Свята Рита — покровителька тих, кому здається, ніби виходу вже немає. Постать саме цієї святої бельгійський письменник французького походження Ерік-Емманюель Шмітт зробив стрижневою для збірки новел «Концерт пам’яті янгола».
Кожна новела у збірці — це парадокс, пошук відповіді на непросте запитання: чи може людина змінитися? Чи існує «сіра зона» між добром і злом? Як бути, коли виходу начебто немає? Шмітт, як завжди, вправно жонглює словами і сенсами та вражає читачів бездоганною майстерністю створювати короткі формою прози.

Ціна: 100 грн

Замовити книгу 

Новела — це мов креслення роману, роман, зведений до своєї суті.
І цей вимогливий жанр не пробачає зради.
Якщо для роману можна виволокти з комори різноманітне дрантя, то з новелою такого не зробиш.
Тут слід точно виміряти простір, відведений для опису, діалогу, циклу. Найменша помилка в архітектурі одразу впадає в око. Зайві прикраси також. Часом здається, що новела мене омолоджує, адже я перш за все людина театру.

У злиднях Парижа і Лондона. Джордж Орвелл

Орвелл Дж. У злиднях Парижа і Лондона / Джордж Орвелл ; пер. з англ. Є. Полякова. – Київ : Вид-во Жупанського, 2017. – 232 с. ISBN 978-966-2355-85-7

Джордж Орвелл (1903–1950) – англійський письменник і публіцист, який став знаменитим завдяки найвідомішому роману в жанрі антиутопії «1984», де він змалював жахливе тоталітарне суспільство майбутнього, а також повісті “Колгосп тварин”, де в алегоричній формі розповідається про часи становлення СРСР.

Проте свій творчий шлях Орвелл розпочав із несподіваного за тематикою і вражаючого за своєю відвертістю автобіографічного роману “У злиднях Парижа і Лондона”, в якому він з притаманною йому проникливістю і майстерністю описує досвід власних поневірянь серед соціальних низів двох тогочасних світових столиць – Парижа та Лондона. Напівголодне життя, тяжка праця по вісімнадцять годин на добу, всілякі шахраї та шляхетні обірванці – Орвелл знайомить читача зі світом, який “добропорядний член суспільства” зазвичай воліє не помічати, але який, водночас, завжди поруч нас.

 

Ціна: 80 грн

 

За кілька днів кухарка перестала розповідати про Толстого й свою артистичну натуру, й ми розмовляли з нею не більше, ніж того вимагала робота, й так само не розмовляли Борис із Жулем. Вони обоє не розмовляли також і з кухаркою. Навіть ми з Борисом заледве трималися. Хоча ми наперед домовлялися, що engueulades(1) в робочий час не беруться до уваги, але ми говорили одне одному таке, що не виходило забути, та й, насправді, не залишалося іншого часу, крім робочого. Жуль ставав усе більш ледачим і постійно крав їжу, як він казав, з почуття обов’язку. Коли ми відмовилися красти за компанію з ним, він називав нас jaune(2), тобто штрейкбрехерами,. У нього був дивовижно капосний характер. Він розповідав мені – з очевидною гордістю, – що іноді вмочував брудний рушник у суп клієнта перед тим, як подавати, просто щоб помститися представникові буржуазії.

1 Тут – сварки.

2 «Жовтяками» – членами «жовтих» профспілок, тобто тих, що співпрацюють з роботодавцями.

Скляні бджоли. Ернст Юнґер

Юнґер Е. Скляні бджоли : роман / Ернст Юнґер ; пер. з нім. Р. Осадчук – Київ : Вид-во Жупанського, 2017. – (Майстри світової прози). – 152 с. ISBN 978-966-2355-86-4

Роман «Скляні бджоли», який зачіпає теми стрімкого технологічного прогресу та заміни живого штучною імітацією, лише на перший погляд є фантастичним, адже у глибинних пластах цього тексту – міркування Юнґера про стрімкий поступ людства і занадто швидку зміну основ життя, коли в одвічному прагненні до спрощення і спокою люди натомість завжди отримують ще складніше життя, сповнене тривог і позбавлене щастя. І далеко не всім знайдеться місце у такому новому механістичному та прагматичному світі.

Не всі кавалеристи однаково успішно здатні пересісти із коней старої традиції на танки прогресу, і головний герой роману, ротмістр Ріхард, якраз один із таких. У пошуках роботи, якої залишається все менше для людей попередньої генерації, життя зводить Ріхарда із загадковим та величним Цаппароні – творцем могутньої компанії з виготовлення роботів та маріонеток. Попередник Ріхарда на цьому місці за короткий час втратив глузд, і тепер Цаппароні шукає нового фахівця для виконання певних делікатних завдань. Але для прийняття остаточного рішення Ріхард має пройти тест, суть якого він не зовсім розуміє і який поступово починає набирати гротескного та зловісного забарвлення.

Ціна: 80 грн

За одну ніч те, що вважалося обов’язком, перетворилось на помилку чи навіть на злочин. Ми побачили це, коли після поразки у війні повернулися додому. Слова втратили свій сенс, отже, й батьківщина вже не була батьківщиною? То заради чого ж тоді загинули Монтерон та всі наші?

Саврола. Вінстон Черчілль

Черчілль В. Саврола : роман / Вінстон Черчілль ; з англ. пер. В. Носенко. – Київ : Вид-во Жупанського, 2017. – (Лауреати Нобелівської премії). – 240 с. ISBN 978-966-2355-87-1

Вінстон Черчілль відкрився для українського читача з вельми несподіваного боку – ще з радянських часів за ним міцно закріпилося реноме могутнього стовпа британської колоніальної імперії, поборника всього, що в розумінні комунізованих націй пов’язувалося з демократією і прагненням народів до свободи, такого собі герольда холодної війни. Але своїм твором “Саврола” автор, напевно, подивує всіх, хто цікавиться його величезною літературною спадщиною, адже дотепер його знали як яскравого публіциста й мемуариста, а тут він подарував нам не менш яскравий зразок прози. “Саврола” змусить навіть найприскіпливіших читачів поставити під сумнів імперіалістичну сутність автора, адже він недвозначно стає на бік усього прогресивного і демократичного, виразником чого виступає головний герой роману. Не менш переконливо в творі затавровано спроби правлячого в країні Лавранія режиму придушити виступ народу проти тиранії і обмеження демократичних свобод, і тут дивним чином проявляються алюзії-порівняння двох майданів, лавранійського і київського, розділених величезним часовим простором, а проте споріднених завдяки боротьбі за однакові для обох цінності – громадянські свободи й людську гідність.

Ціна: 100 грн

Увагу літописця привернуть небагато великих подій, і він вважатиме за потрібне відобразити лише відкриття коледжів, прокладення залізничних колій і каналів, не забуваючи при цьому чудовий вислів Гіббона про те, що історія є «не що інше, як опис злочинів, безумств і нещасть людства».

Амброуз Бірс. Зібрання творів

Зібрання творів / Амброуз Бірс ; пер. з анг. О. Король. – Київ : Вид-во Жупанського, 2017, 390 с. – (Майстри світової прози). ISBN 978-966-2355-84-0

Амброуз Ґвіннетт Бірс (1842–1913) – американський класик, який вважається прекурсором «чорної літератури» ХХ сторіччя. Відомий передовсім як майстерний автор короткої прозової форми, Бірс високо цінувався сучасниками і здобув шану наступників, певною мірою вплинувши на подальший розвиток англомовної химерної і готичної літератури. Амброуз Бірс з притаманною йому гостротою і жорсткістю багато пише про свій досвід участі у Громадянській війні, в якій він воював на боці Півночі, що ліг в основу однієї з його найвідоміших збірок «Оповіді про солдатів і цивільних». Не менш відомою збіркою Бірса є «Чи може таке трапитися?», де він творить літературний канон «страшного» і «надприродного».

Життя Бірса важко назвати щасливим: розлучення з дружиною та її смерть, загибель старшого сина на дуелі, смерть молодшого від хвороби, обтяженої алкоголізмом – вочевидь, усе це й надало того особливого трагічного і містичного забарвлення творам Бірса. А загадкове зникнення письменника і його ймовірна смерть у 1913 – на початку 1914 року і досі слугують темою для різних інтерпретацій, які знайшли відображення у творчості таких відомих письменників, як Г. Ф. Лавкрафт «Щось на порозі», Р. Гайнлайн «Втрачений спадок», Роберт Блох «Люблю блондинок» та ін. Місце поховання Амброуза Бірса і досі лишається невідомим.

Вашій увазі пропонуються твори, що свого часу виходили у трьох найвідоміших збірках Амброуза Бірса, американського класика і творця темної готичної літератури – «Оповіді про солдатів і цивільних», «У вирі життя», «Чи може таке трапитися?»

Інший класик літератури химерного і надприродного, Г. Ф. Лавкрафт, високо цінував творчий доробок Бірса, який певною мірою вплинув і на нього самого. ГФЛ, зокрема, зазначав: Ближче до справжньої величі перебував ексцентричний і похмурий журналіст Амброуз Бірс, який теж брав участь у Громадянській війні, але вцілів і написав декілька безсмертних оповідань, а потім зник 1913 року в загадковому тумані, немов створеному його власною зловісною фантазією. Бірс був відомим сатириком і памфлетистом, однак своєю літературною славою він завдячує похмурим і жорстоким оповіданням, переважна частина яких пов’язана з Громадянською війною і які складають найяскравішу та найдостовірнішу картину, що будь-коли існувала в літературі. Правду кажучи, всі оповідання Бірса належать до літератури жаху, і якщо багато з них торкаються лише фізичного чи психологічного жаху Природи, то найвизначніші ведуть мову про надприродне зло і вносять значний вклад в американський фонд літератури про надприродне.

Переважна більшість цих оповідань українською мовою публікується вперше.

Ціна: 150 грн

Якби ви побачили маленького Джо, що стояв на розі вулиці під дощем, навряд чи припав би вам до вподоби цей хлопчик. Була це нібито звичайна собі осіння злива, але вода, що падала на Джо (він ще не доріс до віку, щоб вважатися правим або винним, а отже, не підлягав закону про справедливу відплату кожному по заслугах), мала вельми особливу властивість – була темна й липка. Дивовижна, навряд чи можлива річ навіть у Блакберґу, де траплялося чимало справді незвичайного. Наприклад, десять чи дванадцять років тому тут пролилася злива з жабенят. Її достовірно засвідчено в тогочасній хроніці, причому запис закінчився не зовсім доречним зауваженням хроніста, що таке природне явище припало б до смаку французам.

Руїни бога. Кейт Аткінсон

Аткінсон К. Руїни бога / Кейт Аткінсон ; пер. з англ. Я. Стріха.  — Київ : Наш формат, 2017. — 416 с.  ISBN 978-617-7279-68-5

«Руїни бога» — новий роман неперевершеної письменниці Кейт Аткінсон. Це драматична історія Тедді Тодда – поета, героїчного льотчика, батька й турботливого дідуся, який пережив війну й бачив багато такого, що не передається словами. Проте зрештою виявиться, що всі воєнні перипетії, крізь які пройшов Тедді, і близько не дорівняються до тих проблем, які чекатимуть на нього в майбутньому.

Ціна: 165 грн

Замовити книгу

Тепер летіли так низько, що коли під ними промайнула залізниця, вони змогли розгледіти, як зміїться потяг — навіть попри щити, які мали її закривати, пашіла червоним жаром топка. Навряд чи з такої висоти вдасться вдало стрибнути з парашутом, тож Тедді наказав екіпажу готуватися до приземлення, себто вчепитися у перше, що трапиться під руку, аж раптом в останню хвилину спокійний і професійний жіночий голос дав їм дозвіл сідати у Скемптоні, й Норман додав: «Ми зможемо, командире», — і вони таки змогли, як вирішив Тедді, на голій вірі, а не на якихось там його навиках. Якщо сім чоловіків можуть посадити літак самою тільки силою волі, то саме це їм і вдалося. Чи, як виявилося, шість чоловіків.

Багряна королева. Вікторія Авеярд

Авеярд В. Багряна королева / Вікторія Авеярд ; пер. з англ. Я. Стріха. — Київ : Наш формат, 2017. — 332 с.  ISBN 978-617-7513-64-2

Сімнадцятирічній Марі Барров усе життя не щастить. Вона народилася в радіоактивній пустці постапокаліптичного світу, та ще й у його найупослідженішому прошарку багряних. Її ось-ось відправлять на нескінченну війну, з якої більшість не повертається, та ще й найкращого друга не вдається порятувати від цієї долі. Мара не належить до панівної еліти з надприродними здібностями, вона надбала небезпечних ворогів, які впевнені: ця дівчина може зруйнувати усталений світовий лад. Несподівано для себе Мара опиняється у вирі політичних інтриг і таємного руху спротиву й незабаром розуміє, що саме вона може змінити хід історії. Вона ні в чому не може бути певною, крім того, що революція неминуча, а зрадити може кожен.

Ціна: 140 грн

Замовити книгу 

Якщо вони закриють ворота… Навіть думати не хочу, що буде, якщо застрягну тут, за склом, коли до свободи рукою подати.

Вартові метаються вулицею, ніби не знають, що робити й кого захищати. Хтось починає загрібати багряних і ставити на коліна. Ті тремтять і благають про помилування, раз у раз повторюють, що нічого вони не знають. Руку даю на відруб, я єдина у місті, хто до сьогодні чув про Черлену Сторожу.

Мене прошиває страх. Якщо мене піймають і витягнуть ту дрібочку відомостей, то що вони зроблять з моєю сім’єю? З Кілорном? Із Палями?

Я не дамся.

Сараєво для початківців. Озрен Кебо

Кебо О. Сараєво для початківців / Озрен Кебо ; пер. з босн. К.  Калитко ; дизайн Р. Романишин та А. Лесів. — Брустурів : Дискурсус, 2017. — 144 с. ISBN 978-617-7236-94-7

Це досвід освоєння нового трибу життя, зшивання в ціле клаптиків колишньої топографії уродженцем Мостара, герцеговинцем Кебо, що свідомо обрав життя в Сараєві у найважчий період його новітньої історії. І саме тому має повне право написати про Сараєво саме так, як пише: зі сліпучою іронією, щирим стражданням і любов’ю, від якої стискається горло.

Ціна: 110 грн

Замовити книгу

Перший воєнний квітень минає під знаком великого виходу. Мудрі панічно тікають. Менш мудрим навіть не відкривається розуміння тієї паніки. Місто гасне. (…) Минуло лише два тижні, відколи почали стріляти, і на той момент ніхто ще не знає, який насувається голод.
Наші позиції визначились аж наприкінці квітня, коли обруч довкола міста остаточно затягнувся. Лише тоді стало зрозуміло, що буде не мир, а війна, і що це буде не справжня війна, а виснажування. Вмикаю світло та записую на аркуші імена людей, яких уже немає в Сараєві. Географія розпорошених: Заґреб, Стамбул, Варшава, Лондон. Залишилося декілька друзів на різних кінцях міста. Диявол ховається в деталях. Деталей не видно за ілюзіями. Вимикаю світло. Поринаю в темряву тривалістю в три роки.

Дивитися всі книги

Комікси та графічні романи

Бетмен: Цить

Леб Дж. Бетмен: Цить : графічний роман / Джеф Леб, Джим Лі, Скотт Вілльямс ; пер. з англ. Євген Музиченко. —  Київ : РІДНА МОВА, 2017. — 320 с. : іл. — (Серія «Комікси DC»). ISBN 978-966-917-196-2
Ґотем охоплений епідемією злочинності. Мов нізвідки з’явилися всі старі вороги Бетмена, щоб перетворити його життя на хаос. Проте вони — лише пішаки в хитромудрій грі, яку затіяв Цить, аби помститися Брюсу Вейну. Бетмен — у відчаї, щоб з’ясувати, хто за цим усім стоїть, йому знадобиться дещо більше, ніж детективні навички.
Ціна: 300 грн
hush2_500x351

Філософія. Майкл Паттон, Кевін Кеннон

Паттон М., Кеннон К. Філософія /  Майкл Паттон, Кевін Кеннон ; пер. з англ. Олекса Негребецький; худож. Кевін Кеннон. — Київ : РІДНА МОВА, 2017. — 176 с. : іл. — (Серія «Наука в коміксах»). ISBN 978-966-917-197-9

У цій книжці читач дізнається про давню традицію пізнання світу. Його гідом у подорожі звивистою рікою філософії буде іронічний Геракліт. Читач зустрінеться з впливовими мислителями, які представляють три тисячоліття західної філософської традиції, вникне в суть основних філософських течій і стане свідком палких суперечок на різноманітні теми. Як людина сприймає навколишній світ? Чи володіє свободою волі? Які можливості та межі людського пізнання? Чи може комп’ютер замінити людину? Поєднавши жартівливі малюнки та слушні коментарі, автори запрошують на пошуки фундаментальної істини і прищеплюють любов до мудрості кожному, хто ладен узяти весло й долучитися до подорожі.

Ціна: 100 грн

phil1

 

Король Смурф. Peyo

Peyo. Король Смурф / пер. з франц. А. Поритко, М. Войцеховський. – Львів : Ірбіс Комікси, 2017. – 64 с. : Іл. ISBN 978-966-97498-8-8

Третій том відомої серії коміксів про смурфиків: одного разу Татові Смурфу довелося полишити Смурфидол на кілька днів у своїх справах. Та хто буде головним на час його відсутності? Після початкових непорозумінь усі погодилися, що це питання слід вирішити в демократичний спосіб — шляхом загальних виборів. От тільки народний обранець виявився не схильним до демократичного стилю правління. Смурфики поділилися на два непримиренні табори. Назріває громадянська війна…

Ціна: 129 грн

король смурф смурфи

Володимир, князь Київський. Лі Ванаселья, Бранко Йованович

Лі Ванаселья, Йованович Б. Володимир, князь Київський / Лі Ванаселья, Бранко Йованович ; пер. з англ. А. Поритко. – Львів : Ірбіс Комікси, 2017. – 64 с. : Іл. ISBN 978-617-7569-00-7

Ця книга про Володимира Великого (959-1015), сина князя Святослава та внука княгині Ольги. Тисячу років тому на нашій землі, центр якої знаходився в Києві, відбувалися дуже значні зміни. Внаслідок їх Київська Русь перетворилася на одну з найуспішніших та найавторитетніших країн світу, де дерев’яні будови замінювалися кам’яними, виростали церкви, школи, будувалися дороги. Важливі зміни відбувалися і в духовному житті людей. На чолі цих змін стояв Володимир. Головне, за що пам’ятають Володимира, — перехід з язичництва до християнства. Прийняття християнської віри означало вибір країною прогресивного шляху розвитку. Але як же бути з вірою батьків, якій він доти був так вірний? Як пережити цей болючий розрив? Тільки сильна людина могла піти на це і повести за собою інших. І для того, щоб змінити країну, він мав змінитися сам!

Ціна: 160 грн 

князькнязь2

Неймовірні пригоди Тягнизуба

Неймовірні пригоди Тягнизуба : комікс / Аліна Барковська, Оксана Ловцова-Золотар, Оксана Мосійчук ; худ.  К. Соляр. — Львів : Кальварія, 2017. — 16 с. ISBN 978-966-663-388-3

Цей комікс допоможе батькам і вчителям подолати небажання маленьких впертюхів щодня чистити зуби й мити руки. Перша пригода Тягнизуба — це історія про те, як Він допоміг хлопчику Андрійку подолати мікробів, а також про те, як правильно чистити зуби і мити руки. На окремій сторінці комікс містить розмальовку «Розфарбуй свого Тягнизуба».

А прототипом головного персонажу став львівський силач-рекордсмен та педіатр-ендокринолог Олег Скавиш, на прізвисько Тягнизуб.

Ціна: 40 грн

 

Мистецькі видання

Де кураторство. Катерина Носко, Валерія Лук’янець

Носко К., Лук’янець В. Де кураторство. – Харків: IST Publishing, 2017.  – 256 с. ISBN 978-966-97657-0-3

Книга «Де кураторство» є збіркою есеїв та інтерв’ю, що охоплюють коло питань, пов’язаних із темою кураторства — колективного й індивідуального — та зосереджених на українському контексті.
Тексти стали результатом обговорення зазначеної теми авторками-упорядницями із кураторами та сучасними художниками з різних міст України. Задум видання полягав у висвітленні особливостей курування з позиції художника як куратора, не оминувши й іншої — куратора як художника. Цьому присвячено два розділи книги відповідно.Третій розділ є своєрідною спробою описати та систематизувати основні інституції, художні об’єднання, виставкові проекти та імена, згадувані в текстах, інформація про які дотепер була неточною, малодоступною або відсутньою взагалі. Також до видання увійшли візуальні матеріали, частина яких опублікована вперше.

Ціна: 600 грн

Замовити книгу 

Обговорення однієї теми —кураторства — дозволило різним, подекуди протилежним, поглядам зустрітися разом — у однiй книзi. У свою чергу спектр цих поглядів на постать куратора повернув нас ще й до питання етичних норм у його стосунках iз художником, яке виявилось на сьогодні чи не найбільш гострим. Так, зібравши разом сімнадцять текстів українських художників та груп, а також два інтерв’ю з кураторами, книга постає зрізом суб’єктивних поглядів на те, чим сьогодні є курування і де воно проявляється у виглядi нематеріальної практики. При цьому очевидно, що цей зріз не може вичерпати всієї широти явища, показуючи кураторський досвід художників крізь обмежену вибiрку прикладів. Однак саме ця окремішність наближає нас до розуміння специфіки явища художника як куратора в Україні.

 

Одеська абетка. Олександр Флоренський

Флоренський О. Одеська абетка / Олександр Флоренський. —  Київ : Видавництво Кармінської, 2017. —  72 с. 

Олександр Флоренський народився в Ленінграді в 1960 році. Закінчив факультет кераміки ЛВХПУ ім. Мухіної. У 1985 році виступив одним із організаторів групи художників «Митьки». Брав участь у багатьох міжнародних кінофестивалях (1993-1999). Автор ілюстрацій до культового тритомника Сергія Довлатова. Спільно з Іваном Сотниковим в 2004 році створив Товариство любителів живопису і малювання. У 2008 заснував спільно з Дмитром Бугаєнко Студію ручного друку «Б&Ф». Роботи Олександра Флоренського знаходяться в колекціях Державного Російського музею (Санкт-Петербург), Державної Третьяковської галереї (Москва), Державного музею образотворчих мистецтв імені O. С. Пушкіна (Москва), Кіасма (Гельсінкі), Сіті Арт-Музеум (Гельсінкі), а також приватних колекціях. Протягом останніх років Олександр Флоренський створює серію Міських абеток  «ілюстрованих міських портретів». Кожна з його «абеток» — це пейзажні замальовки топонімів міста на всі букви алфавіту локальної мови. У 2017 до Єрусалимської, Тбіліської,
Петербурзької, Воронезької, Чорногорської та Нью-Йоркської абеток приєдналися Київська та
Одеська, які Видавництво Кармінської і пропонує вашій увазі.

Придбати можна тут

Київська абетка. Олександр Флоренський

Флоренський О. Київська абетка / Олександр Флоренський. —  Київ : Видавництво Кармінської, 2017. —  72 с. 

Олександр Флоренський народився в Ленінграді в 1960 році. Закінчив факультет кераміки ЛВХПУ ім. Мухіної. У 1985 році виступив одним із організаторів групи художників «Митьки». Брав участь у багатьох міжнародних кінофестивалях (1993-1999). Автор ілюстрацій до культового тритомника Сергія Довлатова. Спільно з Іваном Сотниковим в 2004 році створив Товариство любителів живопису і малювання. У 2008 заснував спільно з Дмитром Бугаєнко Студію ручного друку «Б&Ф». Роботи Олександра Флоренського знаходяться в колекціях Державного Російського музею (Санкт-Петербург), Державної Третьяковської галереї (Москва), Державного музею образотворчих мистецтв імені O. С. Пушкіна (Москва), Кіасма (Гельсінкі), Сіті Арт-Музеум (Гельсінкі), а також приватних колекціях. Протягом останніх років Олександр Флоренський створює серію Міських абеток  «ілюстрованих міських портретів». Кожна з його «абеток» — це пейзажні замальовки топонімів міста на всі букви алфавіту локальної мови. У 2017 до Єрусалимської, Тбіліської,
Петербурзької, Воронезької, Чорногорської та Нью-Йоркської абеток приєдналися Київська та
Одеська, які Видавництво Кармінської і пропонує вашій увазі.

Придбати можна тут

Чисте мистецтво. Петро Гончар, Лідія Лихач

Чисте мистецтво / Петро Гончар, Лідія Лихач ; дизайн І. Пасічник. – Київ : Родовід, 2017. – 304 с. ISBN:978-617-7482-10-8 (укр. редакція); 978-617-7482-11-5 (англ. редакція)

Великий каталог виставки «Чисте мистецтво / Pure Art», що проходила в Мистецькому Арсеналі з 13 квітня до 9 травня 2017. Каталог, як і виставка, має на меті якнайповніше дослідити творчість українських наївних мистців, а також проблематизувати співідношення «народного» та «професійного» у мистецтві. У виданні вміщено роботи Марії Примаченко, Георгія Малявіна, Ганни Готвянської, Якова Ющенка, Олександри Шабатури, Дмитра Перепелиці, Поліни Райко, Панаса Ярмоленка, Григорія Ксьонза, Никифора Дровняка, Ганни Собачко-Шостак та багатьох інших. Як і праці авангардних та сучасних мистців, які формують діалог з наївом – Вадима Меллера, Бориса Косарева, Євгена Лещенка, Олександра Ройтбурда, Владислава Краснощока, Віктора та Сергія Кочетових тощо.

Ціна: 550 грн

Олекса Грищенко. Динамоколір. Віта Сусак

Сусак В. Олекса Грищенко. Динамоколір / Віта Сусак ; дизайн О. Грищенко. – Київ : Родовід, 2017. – 320 с. ISBN:978-617-7482-12-2

Видавництво РОДОВІД у співпраці з МАЛАБАР Арт Лімітед (Лондон, Англія) підготувало до друку монографію Віти Сусак «ОЛЕКСА ГРИЩЕНКО. ДИНАМОКОЛІР». 320 сторінок творів мистця з різних музеїв світу та приватних колекцій. Дві версії книжки – українська і англійська в кілька сотень примірників (обмежений наклад).

Олекса Грищенко (Alexis Gritchenko, Алексей Грищенко, 1883-1977) – живописець, художній критик, чия творчість найтісніше пов’язана з Україною, Росією і Францією. В 1910-і рр. він розробив власний мистецький напрямок – Динамоколір / Цветодинамос, базований на поєднанні принципів кубізму і формальної мови ікони. Коли в пореволюційній Москві відкрили Музей живописної культури (1919-1929), в ньому «динамоколір» Грищенка експонувався поруч з «примітивізмом» О. Шевченка, «експресіонізмом» Кандинського і «супрематизмом» Малевича. Чому динамоколір забули? Забутий – неважливий? А хто пам’ятав Малевича, Бойчука, Богомазова у 1950-70-і? Чому сучасники оцінювали динамоколір як самостійне явище в авангарді? Як далі розвинулася творчість Грищенка, коли він залишив Москву у 1919, провів два роки в Константинополі, помандрував до Греції, дістався до Парижа і осів у Франції? Яке його місце серед представників Паризької школи? Яке значення цього майстра для українського мистецтва ХХ ст.? Відповіді на ці та інші запитання шукає авторка Віта Сусак. Свою першу статтю про Олексу Грищенка Віта Сусак опублікувала у 1989 р. в журналі «Всесвіт». У 1997 вона захистила в Москві кандидатську дисертацію на тему: «Олекса Грищенко в мистецькому житті Москви 1910-х років»; 2017-го – скінчила монографію «Олекса Грищенко. Динамоколір».

Ціна: 1 500 грн 

Carte Blanche Aнатоля Петрицького. Тетяна Павлова

Павлова Т. Carte Blanche Aнатоля Петрицького. Тетяна Павлова. – Київ : Родовід, 2017. –  120 с. ISBN:978-966-7845-99-5

Анатоль Петрицький (1895–1965) – художник першої величини українського авангарду ХХ ст. Із Михайлем Семенком він торував шляхи панфутуризму. Із Лесем Курбасом реформував нову українську сценографію. Харківський період був зоряним часом його творчості. Саме тоді він створює унікальний пам’ятник тогочасній творчій еліті України — «стопортретну серію», де закарбував для історії інтелігенцію рубежу 1920–1930-х, перед самим спалахом терору, що обернеться Розстріляним Відродженням. Уже невдовзі більшість портретованих затавровано як «ворогів народу» та страчено. Мали щезнути й самі їхні портрети, виконані Петрицьким. Твори своєї багатої на пластичні та смислові знахідки портретної серії художник невдовзі мав викреслити, а деякі й знищити, майже одразу після їх створення. Уперше складаючи докупи вцілілі з них (у музеях і приватних колекціях) і втрачені (відомі в репродукціях), авторка підтверджує гіпотезу мистецтвознавця Бориса Лобановського, що портретна серія Анатоля Петрицького за інших обставин могла би «змінити долю європейського портрета». Нині цей доробок мистця постає в особливому ракурсі в дослідженні «Carte Blanche Aнатоля Петрицького».

Ціна: 150 грн 

Наречена

Наречена : арт-бук. — Львів : Terra Incognita, 2017. 

Дитячий арт-бук “Наречена” це мандрівка у світ традиційного весільного костюму. Чи можливо бути королівною у сорочці з домотканого полотна?
Ми хочемо показати неймовірну розкіш традиційного вбрання і навчити дітей відрізняти борщівську сорочку від поліської, гуцульські запаски від полтавської плахти, впізнавати
баламути, дукачі, зґарди. І, можливо, тоді хтось з дівчаток захоче стати королівною у сорочці з домотканого полотна. “Наречена” є продовженням популярного арт-буку “Скриня. Речі Сили” (вийшов минулого року у видавництві Старого Лева) від творчого об’єднання “Ковчег” — Ярини Винницької, Юлії Табенської та Дмитра Осипова.
Цей проект створено за підтримки національного музею Івана Гончара, на основі музейної колекції, а також колекцій відомих українських збирачів старовини  Роксоляни Шимчук
(Етно-галерея Роксоляни Шимчук), Уляни Явної (Давній народний одяг), Віктора Ющенка, майстерні дитячого одягу “Аденчик-Баденчик”.

BORIS MIKHAILOV. Parliament

BORIS MIKHAILOV. Parliament / Б. Міхайлов, Ю.Теллер ; текст П. Дорошенко, С. Фоменко, Л. Куделя, І. Кабаков, Е.Кабакова ; дизайн Zacree Cobos, Юрґен Теллер. – Київ : Родовід, 2017. – 96 с. ISBN: 978-617-7482-05-4

“Парламент” – це каталог виставки Бориса Михайлова, одного з найбільш відомих на Заході українських фотографів, в Українському Павільйоні 57-ї Венеційської бієнале. “У новому циклі знімків, що його Михайлов створює протягом останніх двох років, він переходить до абстрактної образності, створеної з телевізійних цифрових помилок, — ґлітч-арту. Сила цієї нової серії — у правдивому зображенні складних політичних схем і соціальної дійсності”, — пише у вступі Пітер Дорошенко, виконавчий директор Dallas Contemporary. Дизайн каталогу виконав Юрґен Теллер, а також доповнив його своїми знімками Бориса Михайлова. Паралельне видання (українською та англійською мовами).

Ціна: 790 грн

Дивитися всі книги

Нон-фікшн

Собакоїди та інші люди. Карл-Маркус Ґаус

Ґаус К.-М. Собакоїди та інші люди / Карл-Маркус Ґаус ; пер. Л.-П. Стринадюк ; фото К. Кайндля. – Львів : Видавництво «Човен», 2017. – 120 с. ISBN 978-966-97668-1-6

Карл-Маркус Ґаус, знаний численними глибокими текстами про малі народи й етнічні меншини Європи, у цій книжці відкриває читацтву ромські спільноти Східної Словаччини, зачаєні від зовнішнього світу. Автор знайомиться з ромами та їхніми сусідами, розповідає про тамтешні звичаї та побут, злидні й утіхи, про історичні передумови й сучасний перебіг непростого співжиття «чорних» і «білих» зовсім неподалік України; зрештою, про іншість і людське в кожному з нас.

Ціна: 78 грн

Замовити книгу

Я зауважив, як байдуже людям було до багна: хоч у високих зимових чоботах, хоч у літніх сандалях, вони не переймалися грязюкою і лишалися спокійними, навіть коли вода давно затекла у взуття. Я стояв у глибокому баговинні, яке чавкало щоразу, коли я переступав із ноги на ногу, посеред оповитого непроникним смородом і зашмарованого брудом поселення, у безупинному дощі, який просочив усе наскрізь, — і в оточенні людей, які сміялися. Молодих чоловіків зі спустошеними алкоголем обличчями; знесилених жінок — одну дитину годує груддю, двоє біля подолу, ще одна в животі; зубоскальних підлітків, які тайкома гордо показували, як вдихають клей із поліетиленового мішечка; старих без жодного зуба в роті… Мене оточили всі ці люди — і кожнісіньке всміхалося незнайомцю, який навідався до них, і дружньо плескало по плечу.

Homo Urbanus. Йелле Роймер

Роймер Й. Homo Urbanus / Йелле Роймер ; пер. із нідер. Я. Довгополий — Київ : Вид-во Жупанського, 2017. — 136 с. — (Серія «NonFiction»). ISBN 978-966-2355-83-3

Йелле Роймер (1953 р. н.) директор природничо-історичного музею в Роттердамі, професор Утрехтського університету, палеонтолог, автор багатьох монографій. У цій книжці Йелле Роймер розмірковує над еволюцією людини, перспективами її розвитку та намагається, наскільки це можливо, спрогнозувати майбутнє людського виду, виходячи з мільйонів років історії життя на Землі.

Яке майбутнє чекає на людство? Чи існуватиме наш вид через тисячу, десять тисяч, мільйон років? І якщо існуватиме, то в якому вигляді? Все вказує на те, що людство проживає останні блаженні часи індивідуалізму і попереду на нас чекає злиття в один грандіозний колективний суперорганізм, який мешкатиме в урбаністичних термітниках міст майбутнього, перші паростки яких ми вже сьогодні спостерігаємо на прикладі найбільших мегаполісів світу. Можливість виживання нашого виду лежить у площині перетворень і пристосування до навколишнього середовища, яке все сильніше змінюється під натиском штучної “другої природи”. Майбутнє належить не Людині розумній, а Людині урбаністичній, так вважає Йелле Роймер і, ознайомившись з його аргументацією, з ним важко не погодитися.

Ніщо не вказує на те, що еволюція мала на меті виникнення людини. І ніщо не вказує на те, що життя обертається навколо одного-єдиного індивідуума. То чому ж ми самі вважаємо себе такими важливими, такими унікальними? Хоча поведінка групи людей виявляє структурну подібність з тим, що називають суперорганізмом, проте кожний індивідуальний член такої групи твердо переконаний, що повністю контролює власні думки, власні дії та власні почуття. Про цей дещо незручний парадокс і йдеться в Homo urbanus.

З майстерністю вправного оповідача та екскурсовода, Йелле Роймер веде нас повз події нашої епохи, в якій доведена до абсурду індивідуалізація начебто збігається з майже примусовою груповою поведінкою, що нагадує поведінку табуна риб або зграї шпаків. Чи завжди людина прагне жити відлюдно у вибраному нею просторі, а чи вона перетворюється на все краще пристосовану ланку супермозку, створеного із мізків усіх тих людей, сполучених між собою невидимими дротами комунікації? У своїх пошуках пояснення цього парадоксу, Роймер бачить виникнення нового, раніше не описаного виду людини, який еволюціонує більшою мірою, аніж нам того хочеться.

Homo urbanus не є ані футуристичним, ані апокаліптичним сценарієм. Йелле Роймер дотримується тих самих фактів, яких упродовж еволюції дотримувалося життя, оскільки наше майбутнє за еволюцією.

Ціна: 60 грн

Ми надзвичайно успішні як тваринний вид, виявляємо всі ознаки вибухового наступаючого алохтонного виду, внаслідок чого незабаром нас буде на Землі сім мільярдів екземплярів. Але якщо виходити з того, що людина – це звичайний вид тварин, як, наприклад, динозавр, шаблезубий тигр чи мамонт, то й людина одного разу вимре. Або ми еволюціонуємо в новий вид, як колись австралопітеки еволюціонували в Людину умілу. Тут немає нічого нового і це навіть не шокує. Питання цікаве лише в тому сенсі, як виглядатиме нова людина. І як вона житиме.

Вбити дракона. Українські революції. Катажина Квятковська-Москалевич

Квятковська-Москалевич К. Вбити дракона. Українські революції / Катажина Квятковська-Москалевич ; пер. А. Бондара ; дизайн О. Васьків ;  обкл. О. Манна. – Львів : Видавництво Львівського медіафоруму, 2017. – 224 с. ISBN 978-966-97668-0-9

Врадіївка, Оксана Макар, свавілля «Сім’ї» Януковича, зажерливість суддів та олігархів, сепаратизм у Криму й на Донбасі, Майдан, захоплення Слов’янська, перші жертви й перші герої українсько-російської війни… Епізоди новітньої української історії у книжці польської письменниці Катажини Квятковської-Москалевич змальовані з незвичного для нас погляду стороннього, але не чужого спостерігача.

Ця побудована на людських історіях книжка, яку авторка писала понад десять років, — про боротьбу з нашим внутрішнім монстром, якого неможливо вбити, і про силу, яка змушує Україну не здаватись у цій боротьбі.

Ціна: 120 грн

Замовити книгу

Протести — це страшенно важкий і невдячний бізнес. Треба було відчути, скільки людей послати, куди і в який момент. Це нелегальна справа, а тому треба залишатися у тіні. Людський ресурс міг не з’явитись у встановленому місці. Або навпаки: виконував завдання і не отримував платні, бо їхній сотник кудись зникав із пачкою грошей. Неодноразово десятники брали ноги на плечі і — якнайдалі від розлючених людей.

Усякий обманював кожного. Партійці — свого спонсора. Половина виділених на демонстрації коштів одразу зникала в бездонних кишенях діячів. Другою половиною оперував я і подібні до мене політтехнологи. Природно, що я відщипував дещо для себе і співробітників. Це були брудні гроші олігархів, ніхто не мав докорів сумління. Потім частку отримували десятитисячники, вони платили своїм людям. Якщо хтось вище в ієрархії був надто жадібний або комусь до краю були потрібні бабки, людський ресурс, який десять годин тупо тримав партійний прапор, залишався ні з чим.

 Але вони теж не були чесними. Ті самі люди перетікали, як болото, з однієї демонстрації на другу. Спритні вміли в першій половині дня махати синім прапором Партії регіонів і кричати: «Юлько, віддай украдене», а по обіді на другому боці барикади під білими прапорами «Батьківщини» обзивати Януковича донецьким бандитом. Обидва збіговиська відокремлювало лише кількасот метрів. Ми закривали очі на ці ниці хитрощі. Ми ділилися людським ресурсом із колегами по фаху, це всім полегшувало роботу. Поки, врешті-решт, «подвійними агентами» не зацікавилися ЗМІ й наші вожді не висловили претензій, що «вірний» електорат, який вони так щедро фінансують, нахабно їх зраджує.

Супербоси. Як видатні лідери плекають таланти. Сидні Фінкелстін

Фінкелстін С. Супербоси. Як видатні лідери плекають таланти / Сидні Фінкелстін ; пер. з англ. Н. Палій. – Київ : Yakaboo Publishing, 2017. – 260 с. ISBN 978-966-976-33-7-2

Десять років поспіль тривав дослідницький проект Сидні Фінкелстін, професора менеджменту Школи бізнесу ім. Така при Дартмутському коледжі та директора Центру лідерства ім. Така, відомого бізнес-тренера. Провівши понад 200 інтерв’ю, проаналізувавши тисячі статей, видань і монографій автор книжки зібрав досвіди й кейси вісімнадцяти супрбосів – представників бізнесу, спорту, моди, мистецтва тощо. На прикладі Ральфа Лорена, Джорджа Лукаса, Майлза Дейвиса та багатьох інших Фінкелстін пояснює, як стати генератором геніїв, мотивувати співробітників, ставитися до роботи, щоб створити не лише власну успішну компанію, а й цілі «генеалогічні дерева» яскравих особистостей.

Замовити книгу

Шукаючи спільні риси і моделі, я виявив, що супербоси іс­тотно відрізняються один від одного за стилем міжособистісної взаємодії; але застосовувані ними способи ідентифікації, моти­вації, тренування і використання інших добре узгоджені, над­то нетрадиційні та безпомилково потужні. Супербоси не схожі на більшість керівників, вони дотримуються виключно влас­них методик. Вони незвично наполегливі та пристрасні — їдять, сплять і дихають своїми бізнесами і надихають інших роби­ти так само. Сміливо шукають таланти у незвичних місцях і яскраво проводять співбесіди. Створюють неймовірно високі стандарти роботи, змушуючи своїх протеже працювати на межі можливостей. Вдаються до майже непоясненних форм ментор­ства і коучингу, й роблять це спонтанно, (начебто) без якихось чітких правил.

Дика гонка. Як Uber підкорював світ. Адам Лашинскі

Лашинскі А. Дика гонка. Як Uber підкорював світ / Адам Лашинскі ; пер. з англ. Г. Лелів. – Київ : Yakaboo Publishing, 2017. – 256 с. ISBN 978-617-7544-01-1

Історія блискавичного злету компанії Uber загалом та її засновника Тревіса Каланіка зокрема, створена журналістом, виконавчим редактором Fortune Адамом Лашинскі. Робота над книжкою тривала кілька років, впродовж яких автор не лише проводив численні інтерв’ю, подорожував з Каланіком у Китаї, а й сам сідав за кермо як водій Uber-a. Як маленькій компанії із Сан-Франциско вдалося підкорити світ, відкривши представництва у 77 країнах? Завдяки чому  Uber за сім років перетворився на стартап, що оцінюється в 69 мільярдів доларів? Що формує сучасні тенденції технічного індустрії? Адам Лашинскі дає відповіді на ці запитання у легкій захопливій формі.

Під час першої зустрічі Каланік також розповів мені, як з’явився Uber. То була традиційна історія творення, яку розповідають вже пост-фактум і яка є в кожного успішного стартапа у Кремнієвій долині, — історія про те, як Каланіка та його приятеля Ґерретта Кемпа осяяло наприкінці 2008 року в Парижі, коли вони не могли піймати під час негоди таксі. От якби можна було перетворити свій телефон на диспетчера таксі!

— Ідея зародилася в Ґерретта, — каже Каланік. — Розвиток бізнесу був за мною.

За три роки Uber став улюбленцем серед своїх молодих клієнтів, переважно чоловіків — людей на кшталт самих Каланіка й Кемпа, яких пре від революційної ідеї, що можна просто натиснути кнопку на своєму смартфоні й до їхнього порогу одразу під’їде розкішний лінкольн.

З історії етносоціальних конфліктів. Богдан Гудь

Гудь Б. З історії етносоціальних конфліктів. Українці й поляки на Наддніпрянщині, Волині й у Східній Галичині в XIX – першій половині XX ст. / Богдан Гудь ; пер. з пол. А. Павлишина. – Харків : Акта, 2017.– 440 с. ISBN 978-966-8917-22-6.

Автор майстерно висвітлює економічні, релігійні та національні чинники  українсько-польських конфліктів на теренах Наддніпрянщини, Волині й Східної Галичини у дев’ятнадцятому й першій половині двадцятого століть. Надто важливими для розуміння проблеми є розділи, що обіймають період 1918–1945 років. Читачам, котрі звикли до текстів, що подають польсько-українські конфлікти у чорно-білих кольорах, ця розвідка не видаватиметься легким і втішним читанням. Підсилені щедро долученими архівними свідченнями та зіперті на ґрунтовні наукові розвідки авторські висновки важко ігнорувати.

Для істориків, журналістів, широкого загалу зацікавлених читачів.

Ціна: 249 грн

Замовити книгу

…[С]оціальні, релігійні й політичні чинники конфлікту в певні історичні періоди щільно перепліталися між собою. … У першій половині XX ст. мотиви, якими керувалися сторони протистояння, вийшли поза межі розбіжностей, детермінованих лише становими або класовими інтересами. …

Територіальні межі конфліктів, про які йдеться, були змінними. До початку XVIII ст. конфліктогенні обшири простягалися від теренів колишньої Червоної Русі й Волині аж до Диких Піль та Лівобережної України. Після окупації Лівобережжя Московським царством і остаточного повернення Правобережжя під владу Речі Посполитої на початку XVIII ст.* українсько-польські конфлікти збереглися тільки на теренах Київщини, а також Волині, Поділля та майбутньої Східної Галичини, заселених  українсько-польською людністю.

Пантелеймон Куліш і Микола Лукаш: перехресні стежки перекладачів. Ольга Лучук

Лучук О. Пантелеймон Куліш і Микола Лукаш: перехресні стежки перекладачів. Шекспірова драма «Троїл і Крессида» в контексті української культури / Ольга Лучук.– Харків: Акта, 2017.– 460 с. ISBN 978-966-8917-23-3

Авторка порівнює два українські різночасові переклади шекспірової драми «Троїл і Крессида» (1602) Пантелеймона Куліша (1882) і Миколи Лукаша (1986). Художній переклад завжди був і є (й, найпевніше, буде) характерним об’єктом перекладознавства.  У цієї студії за перекладознавчу проблему править різночасовість перекладів того самого твору.

Книжка містить чотири додатки, серед яких є відтворення Шекспірової драми «Троїл та Крессида» в українському перекладі Пантелеймона Куліша, котрий  оприлюднили 1882 року. Це його друга публікація.

Ціна: 289 грн

Замовити книгу 

Відтворення Кулішевого перекладу не фотомеханічне. Переклад з ХІХ ст., “кулішівку”, тобто Кулішів правопис, дещо модернізовано, але при цьому залишено незмінними лексичні та стилістичні особливості ідіолекту й ідіостилю Куліша. Модернізація максимально, наскільки можливо, зберігає усі лексичні, стилістичні, навіть орфоепічні особливості Кулішевого тексту*. Робиться це з практичною метою, щоб продемонструвати, що переклад Куліша не застарів, а легко надається до читання та сценічних постановок. До перекладу Куліша долучено детальні коментарі, де пояснюються реалії Шекспірового тексту та їх відтворення мовою українською. У цих коментарях переклад Куліша зазвичай порівнюється з ориґіналом Шекспіра, іноді з перекладом Лукаша, а також, де є потреба, з тими іншомовними перекладами, на які міг взоруватися Куліш.

Есе: бліц-курс. Ірина Голодюк

Голодюк І. Есе: бліц-курс / Ірина Голодюк. – Брустурів: Дискурсус, 2017. – 192 с. ISBN 978-617-7236-17-6

У посібнику вміщено 17 занять із курсу написання аргументативного есе, більш відомого як власне висловлення формату ЗНО. Теоретичний матеріал, поданий доступно й легко, укладений за принципом маленьких кроків. Практичні заняття включають як письмові вправи, так і тестові завдання. Приклади есе та їх уривків від сучасних українських письменників й інших успішних особистостей допоможуть учню якісно підготуватися до написання висловлення. А яскравий дизайн, узагальнювальні інфографіки, мотиваційні сторінки й міжпредметна інформація зроблять навчання ефективним й необтяжливим.

Бліц-курс розрахований насамперед на учнів 9-11 класів і може використовуватись як для роботи під час уроку, так і для самонавчання. Запропонований посібник – новітнє явище в сучасній освіті та має на меті розширити усталені погляди на навчання.

Ціна: 120 грн

Замовити книгу

Ті емоції, які охоплюють людей перед написанням власного тексту, кардинально різні: хтось — неймовірно щасливий і насолоджується передчуттям творення ним унікального дива, інший — безрадісно гризе кінчик ручки чи олівця й, дивлячись туманним поглядом на білий аркуш зошита, бачить альтернативні види діяльності, які принесли б йому задоволення, а не відчуття власної бездарності. 

Якщо ти хоча б раз відчував останнє, з цим негайно треба щось робити, адже Carpe Diem — і тратити своє життя на відчуття того, що ти гірший за інших не можна! 

Кожна особистість геніальна.

І ти теж. 

Кожен здатен творити. 

І ти теж. 

Кожен може виконати будь-яке завдання, якщо навчиться цього. 

І ти теж.

На щастя, вміння писати есе не є секретним талантом, який даний тільки обраним. Есе — це форма твору, легка для кожного. 

Для тебе теж. 

Якщо ж досі воно тобі не зовсім вдавалося, причин може бути кілька, і всіх їх можна усунути.

Тому що писати твори можна навчитися.

 

Дивитися всі книги

Підліткова книжка

Щоденник слабака. Джеф Кінні

Кінні Дж. Щоденник слабака. Канікули псу під хвіст : роман у малюнках / Джеф Кінні ; пер. з англ. М. Пухлій. — Київ : Видавнича група КМ-БУКС,2017. — 224 с. : іл. ISBN 978-617-7498-03-1

Настали літні канікули – погода чудова, і всі діти веселяться надворі. А де ж ҐреґГефлі? Вдома, грається у відеоігри за запнутими шторами. Ґреґ не приховує, що йому «більше до вподоби приміщення», він живе у своїй найкращій літній фантазії: жодних обов’язків і жодних правил. Але Ґреґова мама інакше уявляє собі ідеальне літо…

Ціна: 125 грн

Замовити книгу

ЧЕРВЕНЬ

П’ятниця

Для мене літні канікули — це приниження, розтягнуте на три місяці. Всі очікують, що за теплої погоди ти весь день стовбичитимеш надворі та «пустуватимеш».А як не проводиш кожну секунду на повітрі, то всі думають, ніби з тобою щось негаразд. Та мені, наприклад, більше до вподоби приміщення.Люблю проводити літні канікули перед телевізором, граючи у відеоігри за запнутими фіранками та з вимкненим світлом.На жаль, мама має діаметрально протилежне уявлення про ідеальні літні канікули.Мама каже, що для дитини «неприродно» сидіти в хаті, коли надворі сонячно. Я кажу їй, що просто намагаюся захистити шкіру, щоб не виглядати геть зморщеним, коли стану старим, як вона, та мама й слухати про це не хоче.

 

Зелені мартенси. Йоанна Яґелло

Яґелло Й. Зелені мартенси  : повість / Йоанна Яґелло ; пер. з пол. Я. Івченко. – Львів : Урбіно, 2017. – 216 с.  ISBN 978-966-2647-43-0

На думку Фелікса, школа нагадує фронт, на якому точиться безупинне суперництво. У кого крутіший смартфон? Хто прийшов у фірмових шмотках? Але хлопець не збирається брати участі в цих змаганнях: у нього набагато серйозніші проблеми, до того ж, доводиться на невизначений час стати головою родини. Його мати знайшла роботу за кордоном, батько давно має нову сім’ю, а молодша сестра наближається до небезпечного підліткового віку і, як більшість її однолітків, аж ніяк не схильна до хатніх обов’язків!

Отилія теж не схожа на своїх однокласників: барвистий одяг, копиця рудого волосся, зайва вага, якою дівчина взагалі не переймається, і улюблені зелені мартенси. А ще – оптимізм, який Отилія-Опта просто випромінює, хоч їй і самій не бракує проблем.

Не дивно, що Фелікс відразу звертає увагу на Опту. Цих двох аутсайдерів швидко поєднає дружба. А може, щось більше?

Ціна: 80 грн

За синіми дверима. Марцін Щигельський

Щигельський М. За синіми дверима : повість / Марцін Щигельський ; пер. з пол. Б.  Антоняк. – Львів : Урбіно, 2017. – 240 с.  ISBN 978-966-2647-44-0

Дванадцятирічний Лукаш їде з мамою на омріяні канікули. Дорогою вони потрапляють в аварію, після якої хлопець опиняється в лікарні, а згодом – у своєї тітки, яка живе в невеликому приморському містечку. Лукаш не може звикнути до нового життя: він не знаходить спільної мови ані з тіткою, ані з іншими дітьми. Почувається самотнім і мріє повернутися до колишнього життя. Якось Лукаш випадково виявляє, що сині двері в тітчиному пансіоні провадять до іншого світу. Казково-прекрасного, таємничого і, здається, безпечного. Та невдовзі хлопець переконається, що це зовсім не так. Разом з колишніми недругами, Кроликом, Монікою та Блішкою йому доведеться рятувати світ від потворного Кривавця…

Ціна: 80 грн

Фантастичні звірі і де їх шукати : оригінальний сценарій. Джоан Ролінґ

Ролінґ Дж. Фантастичні звірі і де їх шукати : оригінальний сценарій / Джоан Ролінґ ; пер. з англ. В Морозова ; за ред. І. Малковича.  — Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017. — 288 с. ISBN 978-617-585-124-1

Дослідник і магізоолог Ньют Скамандер щойно завершив навколосвітню подорож у пошуках найрідкісніших і найнезвичніших магічних істот. Прибувши до Нью-Йорка, він не має наміру тут затримуватись. Одначе, коли йому випадково підмінюють валізу і деякі його фантастичні звірі розбігаються по місту, під загрозою опиняються всі…

Бартімеус: Амулет Самарканда. Джонатан Страуд

 Страуд Дж. Бартімеус: Амулет Самарканда / Джонатан Страуд ; пер. В. Панченка ; обкл. І. Сулими. —  Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017. — 408 с. ISBN 978-617-585-129-6

Ця феєрично-захоплива історія відбувається в сучасному Лондоні. Але не в тому, про який ми знаємо, а в Лондоні, контрольованому чарівниками, де чимало всіляких демонів — джинів, бісів, афритів та інших мастаків магічного світу… Щоб здійснити свій задум, Натаніель — юний учень чарівника — таємно викликає стародавнього (якому п’ять тисяч років!) зухвалого джина Бартімеуса. Перед джином стоїть нелегке завдання — викрасти у Саймона Лавлейса, досвідченого і безмежно жорстокого мага, всемогутній Амулет Самарканда. І ось Бартімеуса з Натаніелем закручує моторошний вир найприголомшливіших пригод…

Цей світовий бестселер уже встиг знайти мільйони відданих шанувальників серед читачів усіх вікових категорій.

Чародійки. Загадка тернового дерева. Марлізе Арольд

Арольд М. Чародійки. Загадка тернового дерева / Марлізе Арольд ; пер. з нім. О. Ковальова. — Харків : Юнісофт, 2017. — 172 с. :іл — (Серія «Чародійки») ISBN 978-966-935-252-1

Юні чарівниці схвильовані: нарешті батька Елени, Леона Бредова, звільнено від прокляття — існування в тілі ігуана. Тепер він може знову стати людиною. Однак, він змушений повернутися назад у світ магів. А Елена з рештою членів їхньо їродини залишається в Експедиції, у світі людей. Незабаром до неї долинає тривожний виклик від батька: йому терміново потрібна допомога! Що спільного має все це з оповитим легендами Терновим деревом? І наскільки небезпечним є таємниче Братство Чорних Мантій?

Ціна: 80 грн

Замовити книгу

Рікі та дороги. Марк Лівін

Марк Лівін. Рікі та дороги. — Харків : Віват, 2017. ISBN 978-966-942-225-5

Чотирнадцятилітній Матвій, хлопчик із синдромом Асперґера, втікає до лісу, щоб знайти себе. Прагнучи порозумітися з власним «я», він розповідає про свої почуття, сім’ю, світ, який водночас розбився на друзки, як тарілка. І про неймовірного друга — рудого собаку із чорною лапкою, купою історій і специфічним почуттям гумору. Розповідає про свої вподобання і тривоги. І про те, що рідні можуть помирати двічі…

Це важлива і вкрай потрібна книжка про вміння приймати інакшість людей і про любов. Книжка про усвідомлений біль і неусвідомлені страхи, про раз і назавжди визначені правила і про час, коли їх варто порушити.

Ціну уточнюйте у видавництві 

Сіль для моря, або Білий кит. Анастасія Нікуліна

Анастасія Нікуліна. Сіль для моря, або Білий кит. — Харків : Віват, 2017. ISBN 978-966-942-083-1

Чотирнадцятирічна Ліза не знаходить спільної мови ані з батьками, ані з однокласниками. Здається, єдині, хто її розуміють, — це море і хлопець під загадковим ніком Білий Кит. А ще дивна Анна, яка вчить: «Головне не те, що зовні, і не ті, хто навколо. Головне, що в тебе всередині». Чи випадкова їхня зустріч? Чи зустрінуться Ліза і Білий Кит? І хто кого порятує, коли настане час відплати?

Ця історія про довіру, зневіру і про любов. Вона про нас із вами — дорослих і юних, розумних і наївних, романтиків і прагматиків. Зрештою, ця книжка про те, що сенс життя не в тому, що є смерть.

Ціну уточнюйте у видавництві 

Дивитися всі книги

Поезія

Глінтвейн дорогою на Говерлу. Василь Карп’юк

Карп’юк В. Глінтвейн дорогою на Говерлу : поезія / Василь Карп’юк. — Брустурів : Дискурсус, 2017. — 128 с. ISBN 978-617-7411-10-8

«Глінтвейн дорогою на Говерлу» — це дуже спокійна і розважлива поетична книжка, в якій усе знає своє місце і свій час. Її композиція чітка і виразна, і чотири частини збірки — «серце», «думки», «душа» і «гори» — це не просто маркери, які тематично структурують книжку, а радше пріоритети, на яких будується мала приватна авторова життєва філософія, оправлена в поетичну форму.
Любов, думання про світ, стосунки з Богом і життя серед гір — це основні вектори, які визначають траєкторію письма. А наявність цих чотирьох речей на щодень — любові, думання, віри і життя у своїй малій батьківщині — як видно з погідних інтонацій віршів, і є тим, що робить людину щасливою.

Ціна: 70 грн

Замовити книгу

?

а я собі спав спав
прокинувся — тебе нема й нема
мов би очі рукав
заховала твої сліди зима

і я вигукую: мов агов
мене питають: чого кричиш?
а я кажу: загубив любов
вони блюзнірсько: всього лиш?

і я шепочу: де? ти де?
а ти без слова тебе ж нема
а сніг не спиняється рівно іде
можливо ти й є зима?

а я собі спав спав
і снились мені твої сліди
за ними хистко але ступав
куди простуєш? а хоч куди

Євангеліє від ластівки. Ірина Жиленко

Жиленко І. Євангеліє від ластівки / Ірина Жиленко. — Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017. — 384 с.  ISBN 978-617-585-126-5

«Хто вам казав, що віршами треба боротися? Я ними співаю», — казала вона і змережувала свої зошити безтурботно-сонячною поезією з романтичним хмелем київської старовини і чистих почувань. Проте ревнива доля українського поета підстерегла і її — наприкінці життя сонячна енергія Ірини Жиленко перебродила в гіркі меди внутрішньої самотності, які перелилися в рядки високих поетичних вартостей. До книги вибраного однієї з найкращих українських поетів ХХ ст. увійшли вірші з усіх її тринадцяти збірок. На відміну від вибраного з такою самою назвою, яке виходило в 1999—2006 рр., ця книжка охоплює всю поетичну творчість Ірини Жиленко (28.04.1941—3.08.2013), включно з останніми прижиттєвими книгами віршів.

Три потоки місячного світла. Ігор Римарук

Римарук І. Три потоки місячного світла / Ігор Римарук. — Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА,  2017. — 384 с. ISBN 978-617-585-125-8

До вибраного Ігоря Римарука (1958—2008) — одного з найвизначніших поетів другої половини ХХ ст. — увійшли вірші з усіх його попередніх збірок, які якнайповніше відображають творчий шлях цього бездоганного майстра поетичної форми і змісту.

Ціна: 70 грн

Блюз кентаврів. Ян Ваґнер

Ваґнер Ян. Блюз кентаврів. Вибране / Ян Ваґнер ; пер. Ю. Андруховича, М. Бєлорусця, П. Рихла ; передмова Я. Ваґнера ; післямова Ю. Андруховича ; іл. та дизайн обкладинки Я. Філевича. – Чернівці : Видавництво 21, 2017. – 176 с. ISBN 978-617-614-182-2

Поетичні варіації Яна Ваґнера беззаперечно зробили його феноменом німецькомовної літературної сцени, одним з найцікавіших німецькомовних поетів сучасності, який першим з ліриків 2015 року отримав премію Ляйпцизького книжкового ярмарку, а 2017 року – найважливішу літературну відзнаку Німеччини – Премію ім. Ґеорґа Бюхнера.

До збірки «Блюз кентаврів» увійшли вибрані вірші Яна Ваґнера в оригіналі та у перекладах Юрія Андруховича, Марка Бєлорусця та Петра Рихла з ілюстраціями Ярка Філевича.
Збірку видано за підтримки Goethe-Institut в Україні.
Упорядкували видання Марія Шубчик і Тетяна Супрун.

Ціна: 140 грн

Замовити книгу

автопортрет зі бджолиним роєм

покіль ніщо, лише тоненька лінія
на місці уст — і бороди скіпець.
що набухає, поки з магдаленою
не стану схожим, волохатий весь

від бджіл, які злітались, невситимі,
і так повільно, лиш за грамом грам
в бутті зростали, у вазі й об’ємі,
незрушний центр співаючих мембран…

з руками розпростертими, бокатий,
я, наче лицар, що йому гуртом
допомагають одягнути лати —
корсет і панцир, шпори і шолом,

аж поки ворухнутись катма сил.
тож він стоїть у мерехкім сіянні,
лиш декілька вітрів здувають пил,
і зримим він стає лиш у зниканні

Волокнисті сонця. Пауль Целан

Целан П. Волокнисті сонця. Поезії / Пауль Целан ; упор., пер. з німецької, післямова та ґлосарій П. Рихла (нім. та укр. мовами). – Чернівці : Видавництво 21, 2017. – 276 с. ISBN 978-617-614-160-0

Поетична збірка «Волокнисті сонця» (1968) є найоб’ємнішою і, напевне, «найважчою» збіркою віршів у творчості Пауля Целана. Це засвідчила також сучасна йому літературна критика, яка після її появи виявилася доволі безпорадною й відреагувала такими паролями, як «суб’єктивна зашифрованість», «езотерична таємна мова», «суцільний герметизм» тощо. Тут знайшли своє вираження Целанові пошуки абсолютного вірша в особливо екстремальній формі, але, можливо, на цьому шляху він і справді проник до незвіданих сфер мови й крайніх меж поетичного промовляння, які для нас тільки жевріють у недосяжній далині. У своїй образній щільності й лаконізмі це вже поетична мова майбутнього.

Ціна: 100 грн

ХТО ТУТ ПАНУЄ?

В облозі барв життя, в полоні чисел.

Дзиґар
викрадає час у комети,
шпаги
вудять,
ім’я

позолочує їхні випади,
розрив-трава, ошоломлена,
нумерує вкрапини у камінні.

Біль, слимакова тінь.
Я чую, тут не пізніє.

Прісне й фальшиве, у сідлах,
тут також вимірюють це.

Замість тебе кулясті ліхтарні.

Пастки світла, гранично-божисті, замість
наших домівок.

Чорнопрозорий
рот штукаря
в нижньому
апогеї.

Відвойований умлаут в неслові:
твій відблиск: щит на могилі
однієї із тіней думки
тут.

Поезія келії. Костянтин Москалець

Москалець К. Поезія келії  / Костянтин Москалець ; іл. І. Драган. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 256 с. ISBN:978-617-679-454-7

До нової книги відомого українського письменника Костянтина Москальця, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, увійшли найкращі твори з його поетичного доробку. З роками творчість Москальця не втрачає актуальності; автор порушує вічні теми любові і патріотизму, звертається до джерел християнських цінностей. Лірика Москальця давно стала улюбленою для мільйонів українців, досить згадати його пісні “Вона” (“Завтра прийде до кімнати…”), “Ти втретє цього літа зацвітеш…” або “Треба встати і вийти…”. “Поезія Келії” Костянтина Москальця  чудова нагода для молодшого покоління пізнати творчість одного з найяскравіших представників покоління “вісімдесятників”, творчість, залюблену в батьківщину і українську мову, вільну від вульгарності і цинізму, сповнену доброзичливим гумором та приязню до живих, мертвих і ще ненарожденних земляків.

Замовити книгу

Зорі у квадраті. Ольга Ковалевська

Ковалевська О. Зорі у квадраті  / Ольга Ковалевська. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 128 с. ISBN:978-617-679-386-1

Поезію літературознавці та філософи часто називають алгеброю метафор. Цю тезу підтверджує і назва книжки Ольги Ковалевської — «Зорі у квадраті», що записана авторкою у формулу. Однак, математики тут небагато, — значно більше світлої наївності та нещадної самоіронії з вуст дитини, яка виросла, але так і не подорослішала. І хоча їй вдаються часом складні експерименти з будовою слів і речень, втім, загальна філософія цієї книжки заснована на фундаментальних речах — любові до людей та світу як Божого творіння. Тож перехід від фізики до метафізики можна і не помітити…

Ціна: 60 грн

Замовити книгу

Цукровик. Олександр Мимрук

Мимрук Олександр. Цукровик : Збірка поезій. – Київ : Смолоскип, 2017 – 112 с. (Серія «Лауреати “Смолоскипа”). ISBN 978–617–7173–71–6

«Цукровик» — це книжка про ландшафти та пам’ять, а також про відмирання пам’яті разом з ландшафтами. Про фантомне переживання травм набутих минулими поколіннями, які так чи інакше передаються поколінням наступним. Відчайдушна спроба затримати в тексті переживання, які супроводжують безперервний процес розкладу світоглядів, країн, тіл і навіть недовговічних елементів інфраструктури. Якщо буття і має якусь кінцеву мету, то назва їй — ентропія.

Ціна: 45 грн

Дивитися всі книги

Українська художня проза

Спустошення. Любко Дереш

Дереш Л.  Спустошення : роман / Любко Дереш ; дизайн В. Карасева. – Київ : Видавництво Анетти Антоненко, 2017. – 576 с. ISBN 9786177192748

Реставрація імперії і проект надлюдини, воля і обумовленість, герої креативного класу і нова Орда, що жене своїх коней із розверзлих надр свідомості. Спустошення шириться світом…
Спекотний серпневий день. Троє чоловіків опиняються на одній лінії подій. Кожен здійснює відчайдушну спробу змінити власний сценарій, сценарій людей навколо, сценарій історії. Відомий журналіст Федір Могила влаштовується помічником серйозного інвестора, який бажає украй швидко сформувати ринок психотехнологій. Вони вступають в альянс із колишнім працівником радянських закритих лабораторій, професором Гуровим, щоб здійснити інноваційний прорив. Однак кожен з учасників цього союзу, як виявляється, має приховані мотиви. Що це? Сценарії, запущені з аномальної Зони? Постінформаційний апокаліпсис? Чи жадоба сенсу, щоби вистояти у боротьбі зі Звіром, якого Гайдеґґер називав Ніщо?
Новий роман Любка Дереша «Спустошення» — про межу, з-за якої не повертаються.

Ціна: 200 грн

Замовити книгу

Знав, що коли заглядати далі в прийдешнє, буде дуже боліти, буде дуже страшно, будуть великі проблеми. Не залишалося нічого іншого, як просто відкидати усі думки про майбутнє, фокусуючись лише на простих діях, що потрібно було робити тут і зараз.
Він втомився втікати від того, що жило в його розумі — якщо завгодно, в душі. Він хотів лише простоти, близькості з собою, чесності з тим, чим він є. Хотів приймати себе таким, яким він є, без прикрас. Тому що тільки ця чесність могла хоч якось виправдати той великий злочин проти самого себе, на який він пішов.

Травам не можна помирати. Степан Процюк

Процюк С. Травам не можна помирати : роман / Степан Процюк. — Київ : Легенда, 2017. — 256 с. — («Мислива серія»). ISBN 978-966-97689-0-2

1970-ті роки. Доба арештів, судилищ, самоспалень… Радянська вла­да, якій зосталося жити два десятиліття, здається могутньою. Дуже мало хто вірить у перспективу її падіння. Незгодні стають жертвами кагебістських провокацій і каральної психіатрії.

Характери в новому романі знаного українського прозаїка абсолют­но різні. Різне бачення себе, різна сила волі, а декотрі з героїв іще й пе­ребувають по різні боки барикад. Персонажі Степана Процюка збірні, узагальнені. Але методи й практики, до яких вдавався, нищачи люд­ську особистість, більшовицький режим, показані з документальною конкретністю.

 Ціна: 120 грн

Замовити книгу

…Микола настільки поринув у роздуми, що незчувся, як навколо запала мертва (чи жива? важко сказати) тиша під час чергового виступу.
— Я, син простого лісоруба і сам простий радянський лісо­руб, що вступив до партії, видів-ім Стефаника. Я не дуже чи­тав-ім йго новели, не було коли, але добре памнітаю, чув-ім свойими вухами, єк Стефаника хтось спитав, чи він би хтів на­писати щось файне про велику радянску Україну. Стефаник згорбивси і відказав: «Серу мамі вашій». І то…
Кілька чоловіків у легких болоньєвих плащах легенько підхопили старого анекдотиста під руки — і начебто розчини­лися. Над світом і Русовом зависла така густа мовчанка, мовби Стефаник із неба подав знак, про що треба тут говорити…

 

Два пасинки Митрополита. Владислав Івченко

Івченко В. Два пасинки Митрополита  : роман / Владислав Івченко. — Брустурів : Дискурсус, 2017. — 464  с. ISBN 978-617-7411-07-8

Вихованці Митрополита Шептицького — Теофіл Володимирський та Іван Великодній — щойно закінчили духовну семінарію. Іван розпочинає служіння в далекому гірському селі, а закоханий Теофіл зволікає з висвяченням й залишається у Львові поруч із Митрополитом.
Страждання й смерть, що прийшли з Другою світовою, кардинально змінюють цінності й переконання героїв, а врешті — і їхні долі. Обох чоловіків окупанти намагаються використати, щоб схилити Митрополита на свій бік. Жорстокі вбивства, несподівані зради, ігри з совістю, погрози й шантажі штовхають Івана й Теофіла на важкий шлях. Чи вдасться побороти зло силою віри чи доведеться взяти до рук інакшу зброю — питання, до якого пасинки Митрополита зовсім не готові.

Ціна: 160 грн

Замовити книгу

Скабічевський розумів, що просто налякати Шептицького не вийде, не з тих він людей. Якогось компромату на нього теж не було. Тоді доведеться заходити з боків, бити через інших людей. Як мінімум оточити митрополита своїми агентами, як максимум, почати впливати на Шептицького. Завдання було амбітне, та Скабічевський був і сам людиною амбітною. Зараз узяв вирізку з церковної газети про випуск семінаристів у Львові. При статті була фотографія Митрополита з двома випускниками. Скабічевський вже чув про двох сиріт, вихованців Шептицького, яких називали дітьми Митрополита. Теофіл та Іван. Теофіл видавався цікавішим, бо залишився у Львові, працював у книгозбірні митрополичого палацу. Спіймати б цю рибку на гачок! Скабічевський дивився на фотографію Теофіла і хижо посміхався.

Читати уривок 

Нам усім пощастило. Розмови з Юрієм Андруховичем

Нам усім пощастило. Розмови з Юрієм Андруховичем [Текст] / упоряд. Василь Карп’юк – Брустурів : Дискурсус, 2017. –  240 с.  ISBN 978-617-7411-05-4

Чому Юрій Андрухович застосовує автоцензуру? Чому ніколи не покине України? Чому вважає, що «нам усім старшенно пощастило»?..
Вибрані розмови з Юрієм Андруховичем не лише дозволять глибше пірнути в розуміння текстів письменника. Це ще й виразна картина поглядів сучасного інтелектуала на суспільно-політичні події в нашій країні. Андрухович вражає безкомпромісністю і надихає оптимізмом.

Ціна: 85 грн

Замовити книгу

Мені здається, скільки культур, країн, націй – стільки й націоналізмів. Зі своїми ментальними особливостями. Є культури аґресивні, які хочуть заполонити собою якомога більший простір і витіснити з нього інші культури. Це поганий націоналізм. А є націоналізм оборонний, коли створюєш опір оцій аґресії. Чи не даєш знищити себе як культуру. І коли це стає питанням національного виживання, він просто необхідний. Про нього не можна сказати, що він правильний, хороший. Він необхідний – і все. Українцям у ХХ столітті націоналізм був просто необхідний. Інакше світ сьогодні вже й не згадав би, що жили на землі якісь українці.

 

Денний звук. Олександр Олійник

Олійник О. Денний звук : роман / Олександр Олійник ; обкл. Надьожна ; ред. Н. Шевченко. — Львів: Кальварія, 2017. — 176 с. ISBN 978-966-663-378-4

Роман-переможець літературного конкурсу «Кальміюс». Історія про те, що минуле неможливо ігнорувати, а пам’ять — це дарований Богом талан, який людина примножує протягом всього свого життя. Іноді пам’ять збагачує людину, а іноді є тим тягарем, який не дає їй розвиватися.

Майор армії ВПС США Клод Ілері, який брав участь у бомбардуванні Хіросіми, живе у невеличкому містечку в Сполучених Штатах. Тоді він просто «виконав наказ». Зараз муки совісті за скоєне злодіяння не дають йому спокою, він звинувачує себе в загибелі тисяч людей і понад усе прагне змінити минуле. У цей час він волею обставин потрапляє в кримінальну історію… За тисячі кілометрів від майора Ілері, в Японії, японська жінка Акіко перечитує щоденник свого першого кохання до людини, якої вже немає на цьому світі. Тоді це кохання, в силу традицій та моральних підвалин довоєнної Японії було приречене. Пережиті колись почуття допомагають жінці по-новому подивитись на своє буденне життя, наповнитися творчими імпульсами.
І є ще одна героїня історії — японська дівчинка, чиє минуле стає на заваді її майбутньому.
Це — перша книжка серії «Денні звуки», яка включатиме історії про тих, хто інакше бачить цей світ, про людей особливих, яких не завжди готовий зрозуміти пересічний громадянин Планети. Другою книжкою серії стане унікальний роман шведської письменниці Сари Стрідсберґ «Бекомберґа. Ода моїй сім’ї».

Олександр Олійник народився в Краматорську. Має дві вищих освіти: радіотехніка (Харківський державний технічний університет радіоелектроніки) та пожежна безпека (Академія цивільного захисту України). До початку подій 2014 року служив в органах і підрозділах пожежної охорони МВС, МНС, ДСНС Донецьку. 2014 року залишився вірним присязі і був передислокований для подальшого проходження служби до Маріуполя.

2016 року зі своїм дебютним романом «Денний звук» став переможцем I регіонального конкурсу літературної творчості «Кальміюс» в номінації «Проза для дорослих».

Ціна: 80 грн

«Давай цей день назвемо Днем Початку?» — запропонував я собі. «Давай». «Хто б сумнівався». День початку. Оптимістична назва. Що ж, день початку відпустки, день початку сподівань. День початку пошуків початку. Шоста ранку. Я лежу в ліжку і дивлюсь на світ. Світ крізь вікно дивиться на мене. Яким він бачить мене останнім часом? Напевно, і далі нереальним, таким, який тікає від важкості навколишнього життя, від самого себе до ілюзорного світу своїх фантазій, таким, що шукає спокій у ефемерності, «у пустому» — сказала б Ерін. Десять років минуло з дня закінчення війни, а я ніяк не знайду спокою, ніяк не можу забути тієї реальності, яку не розрізнив за окулярами патріотичної гидоти. Тоді моя реальність полягала у тому, що я за два вимовлених речення став убивцею.

 

Стожар. Ярина Каторож

Каторож Я. Стожар : роман / Ярина Каторож. — Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2017. — 432 с. ISBN 978-617-7489-89-3

Читач цього роману-фентезі потрапить до світу Патрії — держави, якої давно вже не існує. Але на землях якої переплелись давньоукраїнські імена, вишивані сорочки та холодна зброя з прихованими механізмами, що готові от-от показати свою міць. Тут панують нещадні белати, а в далеких лісах Дикого краю сплять скелі з обличчями велетнів.

Це роман про злість, жорстокість і любов. Це книга-клубок з історій, справжній палімпсест з прихованими рядками, в якому однієї миті видається, що знаєш про персонажа або ситуацію геть усе, а в наступну — ставиш собі питання: а чи довго ще до наступного розділу — можливо, там буде трохи більш відхилено завісу сюжету?
Для широкого кола читачів.

Ціна: 150 грн

Замовити книгу

Світло сповнювало мене й увесь простір довкола. Я сама була світлом. Я линула в ньому і не бачила його, бо не мала очей. Я відчувала його та водночас була позбавлена відчуттів. Бо я була його іскрою. Клітини мого тіла сяяли, мов зорі. Але їх не було видно — бо зорі видно на темному небі, а не в такому всепоглинаючому сяйві, як те, що оточувало мене.

Це світло стирало спогади і жалі, сподівання і надії, мрії та думки. Воно стирало мене — особистість, людину, мислячу і зрячу істоту, годну мати свою думку та прагнення. І розчиняючись у світлі, позбуваючись свого єства, я не відчувала ні страху, ні болю, ні радості. Нічого. Бо почуттів не лишалось.

А тоді прийшов холод. А тоді прийшов біль.

Червона Офелія. Лора Підгірна

Підгірна Л. Червона Офелія : роман, серія «Український детектив» / Лора Підгірна. — Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2017. — 392 с. ISBN 978-617-7489-83-1

Літо 1919-го року. Україна залита кров’ю патріотів. Кам’янець-Подільський на короткий час стає столицею УНР. На тлі цих драматичних подій починається історія пристрасного кохання 22-річного агентаРозвідочної управи Марка Шведа та витонченої красуні — актриси місцевого театру Олесі Біличенко. За день до приїзду до міста головнокомандувача, Симона Петлюри, агенти московської комуни викрадають кліше для друку 250-гривневої купюри, яке Маркові необхідно повернути за усяку ціну.

Заплутана історія з викраденим кліше перетворюється на справжню криваву драму, яка може зламати нашого героя або ж загартувати для майбутніх випробувань долі… Динамічно, професійно і небайдуже від журналістки, випускниці історичного факультету Кам’янець-Подільського університету Лори Підгірної про героїв минулого, котрі були такими ж живими людьми, як і ми сьогодні. Для широкого кола читачів.

Ціна: 65  грн

Замовити книгу 

На обличчі Шведа заходили жовна.

— Ви у тому сенсі, що мене спробують завербувати совєцьким агентом?

Снігірів кашлянув, підсунув склянку з чаєм і взявся виловлювати ложечкою жовте кружальце цитрини.

— У наш час все можливо. Ну, ти не сердься,

розповідай, що там далі!

— Та я вже й не знаю, що розповідати, чи є щось важливіше, ніж те, що ви мені сказали… — промовив Марко. — Ну… Що там далі…Ще замовив у кравця костюм. У того, що на П’ятницькій, у закутку майстерня.

— Навіщо?

— Одинадцятого йдемо з Костем до театру,

кажуть, п’єса гарна буде.

— Театр — це добре, Марку, — Снігірів погриз шкірку цитрини. — Одинадцятого вже й наш головнокомандувач до міста прибуде. Та й костюм цивільний якось природніше на тобі дивитиметься, ніж оцей старий френч. Ти придивляйся, прислухайся…

 

Інтернат. Сергій Жадан

Жадан С. Інтернат [Текст] : роман / Сергій Жадан. – Чернівці : Меридіан Черновіц, 2017. – 336 с. 

…Одного  разу, прокинувшись, ти бачиш за вікном вогонь. Ти його не розпалював. Але гасити його доведеться й тобі…
…Січень 2015 року. Донбас. Паша, вчитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Стається так, що він змушений цю лінію перетнути. Щоби потім повернутись назад. І для цього йому щонайменше потрібно визначитись, на чиєму боці його дім…

Читати уривок 

Дивитися всі книги
artarsenal bookforum publish messe