2017-ий добігає кінця, але з ним не закінчуються літературні можливості. Читомо зробило підбірку актуальних літературних конкурсів для учнів, письменників, письменників-початківців – різноманітної тематики та різних жанрів. Спробувати здобути письменницьку славу можуть учасники різного віку та з різних країн. Єдина умова – україномовні тексти.
Конкурс від видавництва «Смолоскип»
Термін подачі: до 31 грудня 2017 року
Видавництво «Смолоскип» проводить конкурс для літераторів та науковців. На конкурс приймаються написані українською мовою, раніше не публіковані поетичні, прозові, драматичні твори, а також художні твори для дітей; історичні, політологічні, культурологічні та літературознавчі дослідження, які стосуються проблематики ідеологічних та культурних трансформацій у ХХ столітті, рухів опору проти тоталітаризму та імперського шовінізму, ролі молоді у згаданих процесах.
Вік учасників: від 18 до 35 (поезія) та до 40 (проза) років. Обсяг поетичної збірки – не менше 50 сторінок, обсяг прозових текстів – не менше 100 сторінок. Разом із творами на конкурс потрібно надсилати коротку автобіографію, фотографію і точну адресу. Твори приймаються на розгляд журі до 31 грудня кожного року. Підсумки конкурсу підводять раз на рік, у квітні. Рукописи надсилати на конкурс в одному примірнику у друкованому вигляді на адресу: Київ 04071, вул. Межигірська, 21.
Твори лауреатів І і II премій видавництво публікує окремими книжками, а твори лауреатів III і IV премій та найкращі ненагороджені твори можуть з’явитися друком в антологіях і збірниках «Смолоскипа». Лауреати отримують також грошові нагороди та книги у подарунок.
Конкурс від видавничої групи КМ-Букс
Термін подачі: до 1 лютого 2018 року
На конкурс приймаються рукописи, написані українською мовою, у такі номінації: художня література, науково-популярна література, підліткова література (для дітей середнього шкільного віку та підлітків), дитяча література (повноколірні видання для дітей молодшого шкільного віку та дошкільнят).
Рукописи приймаються на розгляд до 1 лютого 2018 року включно, результати будуть оголошені 15 лютого. Учасниками можуть стати як відомі письменники, так і дебютанти, незалежно від віку чи громадянства. Рукописи та синопсис приймаються українською мовою. Заборонено подавати роботи, які були раніше оприлюднені, надруковані чи подані на участь в інших конкурсах, а також ті, які порушують будь-які права третіх осіб.
Обсяг тексту: 200-800 тис. знаків з пробілами. Переможець кожної номінації отримає нагороду, яка складається із: грошової винагороди у розмірі 25 тис. грн (з якої відраховуються податки); комерційної пропозиції від «Видавничої групи КМ-Букс» на видання конкурсного твору переможця за рахунок видавництва; пропозиції контрактної співпраці терміном на 3 роки. Твори-переможці, автори яких приймуть комерційну пропозицію від «Видавничої групи КМ-Букс», будуть видані у першому кварталі 2018 року та презентовані на фестивалі «Книжковий Арсенал-2018». У рамках співпраці «Видавнича група КМ-Букс» організує для авторів-переможців тур містами України із презентацією книги.
Читайте також: Відомі переможці конкурсу «Напишіть про мене книжку!» – 2017
Конкурс від видавництва Стрельбицького та інтернет-журналу «Стос»
Термін подачі: до 7 січня 2018 року
Мультимедійне видавництво Стрельбицького і літературно-художній інтернет-журнал «Стос» шукають авторів, які пишуть українське ліричне (любовне) фентезі, для подальшої співпраці й видання електронних книг на Amazon, Andronum, Bookmate та ін.
До розгляду приймають прозові твори в жанрі любовного фентезі, з використанням суто українських міфологічних образів – як коротку прозу, так і романи. Коротка проза має бути обсягом від 30 000 знаків із пробілами. Романи мають бути обсягом від 50 000 знаків із пробілами. Максимальний обсяг не обмежений.
Твори надсилайте на електронну скриньку [email protected]. Дедлайн: 7 січня 2018 року.
Організатори за підсумками пошуків випустять книжкову серію «Ліричне фентезі». Найкраща коротка проза вийде окремою електронною збіркою ліричного фентезі, найкращі романи – окремими електронними книгами, які будуть розміщені на понад 100 майданчиках для продажу. З обраними авторами буде підписаний договір, за умовами якого автор отримуватиме роялті до 80% від продажу книги. Найкращі автори-переможці отримають подарункові паперові екземпляри своїх книг.
Конкурс «Самовидець»
Термін подачі: до 25 січня 2018 року
Конкурс художнього репортажу імені Майка Йогансена стартує вшосте. Тема конкурсу – «Покоління вільних. Як нова генерація творить майбутнє». До розгляду приймають раніше неопубліковані художні репортажі українською мовою. Автор повинен спиратися на власний досвід і має добре знати тему, орієнтуватися в інших текстах, написаних на вибрану тематику, прагнути об’єктивності. Важливим елементом є влучні описи та живі діалоги з героями вибраної теми.
Оповідь повинна бути не сухою газетною, а саме художньою. Розмір репортажу – до 40 000 знаків. Готові тексти надсилайте до 25 січня 2018 року на адресу: [email protected]. Результати конкурсу будуть оголошені 25 березня. Нагороди: І місце – 10 000 грн, ІІ місце – 7 000 грн, ІІІ місце – 5 000 грн. Десять найкращих репортажів увійдуть в альманах «Veni, Vidi, Scripsi», а лауреат конкурсу отримає право видати свою книгу репортажів у «Темпорі». Координаторка конкурсу: Марія Семенченко. Телефон для довідок: 068 494 74 56.
Конкурс від фензіна «Підвал»
Термін подачі: до 29 липня 2018 року
Фензін «Підвал» розпочинає прийом горор-оповідань до збірки «Ліс». На конкурс приймають тексти українською мовою, обсягом до 20.000 знаків з пробілами. Дедлайн подання: 29 липня 2018 року. Авторам необхідно подати про себе інформацію – ім’я, прізвище, контактні дані, сторінка в соцмережах.
До участі у конкурсі не приймаються оповідання, які були раніше надруковані, або опубліковані в інтернеті. Також, не будуть розглядатися оповідання, які беруть участь в декількох конкурсах (відборах) одночасно. Оповідання надсилайте на скриньку: [email protected].
Конкурс «Вбивство на вулиці…»
Термін подачі: до 10 березня 2018 року
Конкурс макабричних оповідань «Вбивство на вулиці…» проводиться напередодні виходу повного зібрання прозових творів Едгара Аллана По в Україні. Макабричні оповідання – твори з похмурою або жахливою атмосферою, що роблять наголос на деталях та символах смерті. Допускаються: жахи, готика, детективи, трилери, містика, фантастика, а також суміш із цих жанрів (наприклад, містичний детектив). Тематика: вбивство на вулиці.
Прийом творів на конкурс здійснюється з 25 грудня 2017 року до 10 березня 2018 року. Оголошення переможців: 15 квітня 2018 року. Обсяг конкурсних оповідань – від 5 000 до 40 000 знаків із пробілами. Перед назвою оповідання потрібно надати коротку біографію (5-10 речень) і контактні дані (e-mail і телефонний номер). Твори мають бути непублікованими ніде раніше. Мова – тільки українська. Надсилати конкурсні твори необхідно на [email protected] із позначкою в темі листа «Конкурс». Від одного автора приймається одне конкурсне оповідання. Найкращі оповідання після редагування будуть запропоновані видавництвам.
Конкурс «Львів. Доза. Порно»
Термін подачі: до 31 січня 2018 року
До розгляду приймають оповідання у будь-якому жанрі контркультури, «хуліганської прози». Тема – львівський антигламур. Максимальна кількість знаків – 20 000. Дедлайн надсилання текстів – 31 січня 2018 року.
У текстовому файлі вказуйте ім’я та прізвище, електронну адресу, телефон (перед назвою – вгорі справа). Обов’язково вказуйте назву твору. Контактна особа – Vita My, FB-група – ЛітМайданчик. Найкращі оповідання увійдуть у збірку.
Конкурс «Мателот»
Термін подачі: до 7 квітня 2018 року
На перший конкурс української морської прози ім. Юрія Лисянського приймають виключно україномовні тексти. Обсяг: від 10 тис. до 50 тис. знаків. Жанри творів: оповідання, нарис, новела, художні реалістичні прозові твори невідомих жанрів, головне – не просто необроблені записи у вахтовий журнал. Наголос на слові «художні». Хоча й репортаж та путівні нотатки такими можуть бути.
Тематика творів: людина в морі, людина моря в усьому розмаїтті можливих ситуцій. Однак, кожен рік конкурсу матиме одну особливу тему, яку досить просто якось згадати в тексті, але можна зробити її провідною для свого твору. Цього року це – морські забобони й традиції.
Час подання рукопису: до 7 квітня 2018 року. Після оцінювання журі формує короткий список із 15 творів, які увійдуть в збірку і будуть видані книжкою. Переможці конкурсу отримають: три основні премії та одну заохочувальну. Оголошення результатів відбудеться на Книжковому арсеналі. Збірку планують видати до Форуму видавців-2018. Рукописи надсилайте на: [email protected].
Конкурс «Українська революція 1917-1921 років»
Термін подачі: до 1 лютого 2018 року
Літературний конкурс, присвячений Українській революції 1917-1921 рр., оголосило Міністерство культури. На конкурс можна подавати нові оригінальні твори авторів або колективу авторів (не більше чотирьох), опубліковані у завершеному вигляді протягом останніх п’яти років, але не пізніше ніж за місяць до їх висування на конкурс.
Конкурс проводиться у таких номінаціях: поезія, проза, драматургія, переклад українських творів іншими мовами або збірки перекладів творів зарубіжних авторів українською мовою, літературознавство, публіцистика. У кожній номінації визначаються три лауреати.
Висування творів на конкурс проводиться до 1 лютого 2018 року. Пропозиції щодо претендентів подаються до Мінкультури (за згодою) творчими спілками, асоціаціями, науковими, національно-культурними, національно-просвітницькими товариствами, літературними об’єднаннями, редакціями періодичних видань, вченими радами вищих навчальних закладів та наукових установ, а також окремими літераторами та перекладознавцями.
Читайте також: Фестиваль відеопоезії CYCLOP оприлюднив трейлери конкурсантів
Конкурс «Молода КороНація» та спецвідзнаки «Коронації слова»
Термін подачі: до 1 березня 2018 року
На конкурс «Молода КороНація-2018» приймають написані українською мовою рукописи творів в категоріях: «Дорослі для дітей. Твори для дітей у вікових категоріях (для дошкільнят, школярів, підлітків)», «Дорослі для дітей. Проза (романи, новели, оповідання, казки)», «Дорослі для дітей. Віршована поезія, пісенна лірика, колискові, поеми», «Дорослі для дітей. Науково-пізнавальна, енциклопедична література на українську тематику», «Дорослі для дітей. Анімаційні твори», «Дорослі для дітей. Кіносценарії», «Дорослі для дітей. П’єси», «Діти для дітей (від 7 років до 21)», «Діти для дітей. Проза (казки, оповідання, новели)», «Діти для дітей. Вірші, віршовані твори, пісенна лірика», «Дитячі анімаційні твори».
Переможці «Молодої КороНації» будуть відзначені 14 червня 2018 року. Їх очікують: грошові премії по 1000 грн; перспектива виданих творів, заохочувальні призи від партнерів, розважально-пізнавальна поїздка в Ірпінь від Київського Палацу дітей та юнацтва. На конкурс повинні подаватися тільки оригінальні твори, які раніше не друкувалися, не виконувалися, не фільмувалися, не оприлюднювалися (зокрема через інтернет), та права на які не передані іншим (юридичним або фізичним) особам і не будуть передаватися до оголошення результатів конкурсу на церемонії нагородження.
Крім цього, до 1 березня приймають рукописи Спецвідзнак конкурсу «Коронація слова»: коротка проза («Як тебе не любити», «Теrra Інклюзія», «Коронація Січеслава (Дніпра)», «Правосуддя», «Рецензія на «коронований твір»).
Конкурс «Стань письменником»
Термін подачі: до 25 грудня 2017 року
Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошує старшокласників до участі у конкурсі для учнів 10–11 класів «Стань письменником». Конкурс проводиться за такими номінаціями: «Поезія», «Проза», «Драматургія», «Публіцистика», «Переклад», «Літературна рецензія».
На конкурс можуть подаватися різні за жанром оригінальні твори та переклади, тематика, стилістика та техніка виконання яких є довільною. Обсяг обмежується 50 сторінками комп’ютерного набору (100 тисяч знаків). Термін подачі робіт – до 25 грудня цього року. Оголошення результатів – у березні наступного року. Роботи приймаються виключно в електронній формі на адресу [email protected].
Конкурс «Перодактиль»
Термін подачі: до 28 січня 2018 року
На дитячий літературний конкурс запрошують учасників віком від 8 до 16 років включно. До участі в конкурсі допускаються твори, написані українською мовою, які раніше не друкувалися, не розповсюджувалися будь-яким чином і права на які не були передані третім особам. Обмежень щодо жанру, теми, стилю та кількості поданих робіт немає. Проте організатори просять утриматися від релігійних та політичних тем.
Обсяг прозового твору – не більше 35 000 знаків, загальний обсяг поезій – до 20 000 знаків. За І місце у кожній з вікових категорій переможці отримають грошовий приз – 2000 грн, на власників ІІ та ІІІ місць чекають цінні призи від партнерів конкурсу. Також передбачено приз глядацьких симпатій та спеціальні подарунки.
Конкурс «Стежками Каменяра»
Термін подачі: до 1 лютого 2018 року
Всеукраїнський учнівський літературно-мистецький конкурс «Стежками Каменяра» проводиться ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», БО «Міжнародний фонд Івана Франка» та ГО «Львівське товариство у м. Київ» за підтримки Міністерства освіти і науки України вперше. Переможців конкурсу визначать у таких номінаціях: «Проза», «Поезія»,
«Драматургія»; «Найкраща ілюстрація до творів Івана Франка».
У кожній з номінацій визначать одного переможця у таких вікових категоріях: учасники віком 6-11 років; учасники віком 12-16 років. До участі у конкурсі запрошують учнів закладів загальної середньої освіти віком від 6 до 16 років (включно). Для участі потрібно заповнити заявку в електронній формі. Конкурсну роботу (крім ілюстрацій) необхідно подати на електронному носії. Конкурсні роботи у номінації «Найкраща ілюстрація до творів Івана Франка» надсилайте поштою на адресу: 01030, м. Київ, вул. Володимирська, 48 а, оф. 15, Міжнародний фонд Івана Франка з позначкою «На конкурс «Стежками Каменяра».
Як повідомляло Читомо, 16 грудня журі конкурсу «Новела по-українськи» нагородило переможців
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Журнал “Дніпро” Оголошує конкурс на цікавий офісний серіальний роман, мелодрама де виробничі персонажі настільки переплелися у своїх коханнях, заздростях, ненавистях, підлабузництвах, карєризмі…людяності.(Щоб – по сторінок 20-40 в кожний номер з інтригою наприкінці). Вартість кожної частини 3000-9000 гривень. Термін перших двох частин до 30 січня 2018. Тільки одна перша частина не приймається.
Надсилати – [email protected]
Що ж Дніпро готовий надрукувати з фантастики і за які гонорари?”
Оголошується конкурс на кращі твори у журнал Дніпро з сучасної фантастики(не повтореної з закордонних творів!!!)Про події на території України з українськими персонажами. Обсяг від 5 до 20 аркушів 11 формату. Премія-гонорар від 3000 до 6000 гривень. Термін подання до 20 січня 2018 року.
Надсилати – [email protected]
Журнал Дніпро оголошує конкурс на кращу пригодницьку повість або роман, де дія відбувається в знайомих або неймовірних місцях України з українськими головними персонажами. Важливо, щоб інтрига тримала читача від першого рядочка до останнього. Обсяг значення немає(але не нарис на 2-3 аркуша). Премія-гонорар від 3000 до 7000 гривень. Термін подання до 1 лютого 2018 року.
Надсилати – [email protected]