Читомо > Дайджест > 15 важливих книжкових ярмарків 2017 року

Дайджест

15 важливих книжкових ярмарків 2017 року

18.01.2017 0 Автор:

Читомо підготувало огляд книжкових подій світу, щоб знати, які і коли найбільші виставки чекають книголюбів цього року. Куди їхати читачам за змінами, а, головне, куди податися видавцям, які мають, що показати світові? 

1. Міжнародний книжковий ярмарок у Калькутті

Індія

25 січня – 5 лютого

kalkutta

kolkatabookfair.net

Це найбільший книжкових ярмарків в Азії. Почесний гість події змінюється щороку: у 2015 році почесним гостем була Велика Британія, минулого року – Болівія, цьогоріч головує Коста-Ріка. Книжковий ярмарок у Калькутті відкритий для широкої публіки, і є третім за величиною у світі після Франкфуртського і Лондонського.

2–4 лютого межах ярмарку відбудеться також Калькуттський літературний фестиваль, де гості  можуть брати участь в обговореннях останніх книжкових новинок, а також відвідати лекції, присвячені театру, документальній літературі і видавничому бізнесу.

Щорічно Калькуттський ярмарок відвідують понад 2 мільйони книголюбів з усього світу. Серед переваг ярмарку у Калькутті – не лише розмах, а й безкоштовний вхід, адже, за словами організаторів, «кращі речі в житті мають бути безкоштовними, як вхід в Міжнародному книжковому ярмарку Калькутти».

2. Вільнюський книжковий ярмарок

Литва

23 – 26 лютого

vilnius

vilniausknygumuge.lt

Найбільший книжковий ярмарок у балтійському регіоні цього року традиційно відбуватиметься у виставковому центрі LITEXPO.

Щорічно Вільнюський книжковий ярмарок присвячений спеціальній темі. У 2017 році організатори спробують знайти литовські знаки в світі і читати їх і в той же час, щоб побачити, наскільки вони виявили, створили, випробували, скільки присутність Литви в світі. Тема «Литовські знаки видно за кордоном» презентує відвідувачам, як багато людей, які покинули свою батьківщину силою або за власним бажанням, роблять ім’я Литви відомим в світі.

Кожного року заради події у Вільнюс приїжджають понад 60 тисяч читачів, у виставці беруть участь понад 300 видавництв з Європи та Азії. Загальна площа ярмарку – більш 12 тисяч квадратних метрів, на яких розмістилися секції «Навчальні книги», «Енциклопедії», «Альбоми і мистецтво», «Преса», «Мультимедіа».

Читайте також: Вільнюський ярмарок #17: багато читачів малої країни

3. Брюссельський книжковий фестиваль

Бельгія

9 – 13 березня

brussels

flb.be

Протягом п’яти днів у Брюсселі книжковий ярмарок запрошує познайомитися з найважливішими видавництвами, молодими письменниками й відомими авторами. Щорічно фестиваль відвідують понад 70 тисяч людей, а участь у ньому беруть півтори тисячі видавців. На майже 20 тисячах квадратних метрів виставкової площі відбувається понад 300 зустрічей і дискусій, участь у яких бере майже 200 учасників.

На фестивалі є Міжнародний павільйон, який спеціалізується на представленні однієї конкретної країни, який включає в себе бібліотеку, літературний клуб і виставковий зал.

4. Лондонський книжковий ярмарок

Велика Британія

14 – 17 березня

london

londonbookfair.co.uk

Лондонський ярмарок – другий за розміром у світі після Франкфуртського. Він проходить у старовинному виставковому та конференц-центрі Олімпія, загальна площа якого понад 40 000 квадратних метрів. У 2016 році ярмарок відвідали 25 000 читачів з 124 країн світу, свої стенди представили видавництва з 60 країн.

На сайті ярмарку є окремий підрозділ «Stand out with sponsorship» (розділ «Exhibit») для видавців, де подано перелік доступних спонсорів, що допомагають видавництвам організовувати стенди та проводити читання. Там також можна знайти електронний щоденник подій і зустрічей та Top Tips (підказки) для тих видавництв, які ще не брали участь у Лондонському ярмарку.

Крім того, вдруге пройде конференція Quantum, присвячена  цифровому видавництву та електронним бібліотекам.

У фокусі ярмарку у 2017 році буде Польща, а у 2018 — Естонія, Латвія та Литва.

Читайте також: Лондонський книжковий ярмарок: без українського стенду і з комп’ютерними іграми

5. Лейпцизький книжковий ярмарок

Німеччина

23 – 26 березня

leipzig

leipziger-buchmesse.com

Вперше Лейпциг організував масовий книжковий продаж ще у 1632 році, одразу випередивши за масштабом Франкфурт-на-Майні. Сьогодні Франкфурт знову на першому місці за статистикою відвідувань, однак Лейпцизький ярмарок розвивається динамічніше. Лише за три роки організаторам вдалося збільшити кількість відвідувачів у півтора рази, і минулоріч другий за розміром книжковий ярмарок у Німеччині відвідало понад 260 тисяч відвідувачів (майже на 10 тисяч більше, ніж 2015 року), свої стенди представили 2 263 видавництва з 42 країн.

Минулого року з великою фаховою програмою Лейпцизький книжковий ярмарок презентував себе більш, ніж галузеве місце зустрічі для видавців, авторів та агентів.  На першому книжковому пітчі автори з Грузії, Словенії, Румунії, Чехії та Угорщини намагались зацікавити на п’ятихвилинних слотах видавців.

Територія ярмарку поділена на тематичні зони «Освіта і наука», «Мистецтво книги і графіка», «Аудіокниги і фільми», а впродовж трьох днів організатори нагороджують авторів престижними The Leipzig Book Fair Prize і The Leipzig Book Prize for European Understanding.

Формат Лейпцизького книжкового ярмарку розрахований на широку, а не фахову аудиторію, тому його завжди відвідує велика кількість людей.

Читайте також: Україна на Лейпцизькому книжковому ярмарку: like/dislike

6. Salon du Livre у Парижі

Франція

24 – 27 березня

paris

salondulivreparis.com 

Найбільший французький книжковий ярмарок традиційно відбувається у величезному виставковому центрі Porte de Versailles і приймає понад 150 тисяч відвідувачів з усього світу. Цього року організатори чекають на 1000 видавців з 50 країн та планують провести близько 800 подій.

Програму на 2017 рік оголосять найближчим часом. Почесним гостем події стане Марокко.

Читайте також: Українці на книжкових виставках у Турині, Стамбулі і Парижі

7. Болонський ярмарок дитячої книги

Італія

3 – 6 квітня

bolognia

bookfair.bolognafiere.it

Найбільший у світі ярмарок дитячої книги вперше пройшов у центрі регіону Емілія-Романья ще у 1963 році. Ярмарок у Болоньї відомий не лише як низка масштабних тематичних заходів, а й як місце продажу та купівлі авторських прав видавництвами та авторами з усього світу.

На ярмарку  також відбувається вручення «Bologna Ragazzi Awards» у чотирьох категоріях: «Фікшн», «Нон-фікшн», «Нові горизонти» (для видавництв не з Європи), «Opera Prima» (за найкращий дебют). Інші почесні нагороди – «Astrid Lindgren Memorial Award» і «Hans Christian Andersen Awards». Цьогорічний гість – Каталонія і Балеарські острови. Для дітей та підлітків вхід на ярмарок, за традицією, безкоштовний.

13 січня Болонський книжковий ярмарок оголосив список відібраних ілюстраторів до експонування у 2017-му році. До їх числа увійшли 75 ілюстраторів з 18 країн світу. Серед них вперше – роботи української художниці, Анни Сарвіри. 

Читайте також: Тетяна Горюшина про те, як взяти участь у Болонському ярмарку і не стати туристом

8. Книжковий ярмарок у Буенос-Айресі

Аргентина

27 квітня – 15 травня

argentyna

el-libro.org.ar

Міжнародний книжковий ярмарок у Буенос-Айресі відкритий як  для представників видавничої індустрії і літературної спільноти, так і для широкої громадськості. Це найбільший книжковий ярмарок іспаномовної частини світу: щороку його відвідують мільйон осіб, свої книги представляють 1500 видавництв з 50 країн світу та загалом близько 15 тисяч представників книговидавничої сфери. З 25 по 27 квітня для видавців пропонують програму навчання, кращі можливості для бізнесу і професійних зв’язків.

Організатором ярмарки є некомерційний фонд «Ель-Libro», заснований  аргентинською Спілкою письменників (SADE). Цікаво, що у 2011 році Буенос-Айрес було обрано ЮНЕСКО Всесвітньою столицею книги.

9. Міжнародний книжковий ярмарок в Абу-Дабі

ОАЕ

26 квітня – 2 травня

abudabi

adbookfair.com

Книжковий ярмарок в Абу-Дабі є найбільш динамічною книжковою подією на Близькому Сході і в Північній Африці. Вхід на книжковий ярмарок вільний. Ярмарок відбувається у кількох залах Міжнародного виставкового центру та займає 73 тисячі квадратних метрів.

Щороку Міжнародний книжковий ярмарок в Абу-Дабі вибирає ключову особу, навколо якої частина паралельної культурної програми. Минулого року це був арабо-ісламський філософ Аверроес. Країною-гостем була Італія.

10. Книжковий ярмарок у Салоніках 

Греція

11 – 14 травня

salloniky

thessalonikibookfair.helexpo.gr

Ярмарок проходить щорічно в травні в HELEXPO (конференц-центр в Салоніках). Організаторами події є Грецький фонд культури спільно з HELEXPO, грецькиими видавцями, міською владою Салонік та під егідою Міністерства культури і спорту.

Щороку участь у ярмарку бере понад 400 фахівців з видавнчої галузі з Греції й інших країн. Подію відвідало минулого року понад 65 тисяч людей з 20 країн світу.

11. Book World у Празі

Чехія

11 – 14 травня

Book World

svetknihy.cz

Квиток на всі дні найбільшого чеського книжкового ярмарку коштує 250 чеських крон (приблизно 270 гривень), дітям до 15 років вхід безкоштовний, а на «сімейний квиток» діє знижка. У фокусі цьогорічного ярмарку такі категорії: «Книга як об’єкт», «Аудіокниги» тощо.

Перший день ярмарку присвячений професійній комунікації. Для професійних відвідувачів квиток коштує теж 250 крон та має чимало переваг, серед яких: постійний вхідний квиток на 4 дні, 2 одноденних квитків для незареєстрованих колег, реєстрація в каталозі події, безкоштовні примірники каталогу учасників виставки і подій та інше.

12. Варшавський книжковий ярмарок

Польща

18 – 21 травня

poland

targi-ksiazki.waw.pl

У травні відбудеться восьмий Варшавський книжковий ярмарок, участь у якому підтвердили понад 800 експонентів з 25 країн. Національний стадіон, де відбувається подія, відвідали у 2016-му понад 70 тисяч читачів та 1000 авторів. Цього року на ярмарку пройде близько 1000 лекцій, майстер-класів та конференцій на видавничі теми. Почесний гість цього року – Німеччина.

Попри те, що подія ця явно не є фестивалем, орагнізатори все одно впровадили плату за вхідний квиток, до того ж дуже грамотно – з прицілом на просування читання. Вхід для пересічних відвідувачів на один день: 12 злотих (80 гривень) на одного, або близько 20 злотих (130 гривень) за «родинний» квиток.

Варшавський книжковий ярмарок більше орієнтований на покупців книжок, а для тих, хто купує права і домовляється за співпрацю – негласно відведені перші два дні ярмарку. На завершення організатори нагородять видавців у 25 номінаціях – від «Дебюту» до «Найкращої обкладинки».

Читайте також: Варшава книжкова: стадіон читання, бізнес-вектор і 200 гостей-іноземців

13. BookExpo Америка у Нью-Йорку

США

31 травня – 2 червня

BookExpo

bookexpoamerica.com

BookExpo Америка, також відомий як BEA – найбільший в Америці книжковий ярмарок, що з 1947 року щорічно відбувається під патронатом Американського союзу книготорговців. Хоча з 2009 року BEA приймав Нью-Йорк, у 2016-му організатори вирішили переїхати до Чикаго у виставковий зал McCormick Place. Цьогоріч подія повертається до Нью-Йорка у Javits Centr.

Щорічно ярмарок відвідують 800 авторів і 1000 видавців з усіх країн світу. Організатори позиціонують ярмарок як поєднання видавничої справи та поп-культури. Зокрема цьогоріч під час BEA відбудеться конференція блогерів,  сніданок з відомими дитячими письменниками і зустріч видавців аудіокниг.

Читайте також: BookExpo America: у фокусі — польська видавнича індустрія

14. Міжнародний книжковий ярмарок у Пекіні

Китай

23 – 27 серпня

china

bibf.net

Міжнародний книжковий ярмарок у Пекіні (BIBF) є однією з провідних виставок в Азії. Це також наймасштабніше зібрання видавців у Китаї. Щороку книжковий ярмарок відвідують понад 300 тисяч відвідувачів, свої стенди представлять видавництва  90 країн.

У 2017 році організатори анонсували нове формування виставкової зони та більш чіткий поділ між професійною зоною і місцями для читачів. Під час події організатори планують під керівництвом експертів BIBF відвідування провідних китайських видавців  та Translator’s Caf?, спрямоване на розвиток перекладачів і програм фінансування перекладу. Представники 11 посольств і культурних інститутів будуть запрошеними доповідачами.

15. Франкфуртський книжковий ярмарок

Німеччина

11 – 15 жовтня

fbf

buchmesse.de

Перший книжковий ярмарок відбувся у Франкфурті ще у ХVII столітті, через 200 років після винаходу Йоганна Ґутенберга, тому організатори вважають його найдавнішим у Європі. Франкфуртський книжковий ярмарок досі залишається одним з найбільших і найвпливовіших подій книжкового ринку: окрім рекордних цифр, які щороку анонсують організатори (минулого року – 7100 експонентів з понад 100 країн світу, близько 275 тисяч відвідувачів та 10 тисяч журналістів), – найбільше вражає його інтеграція в усі сфери життя. Вийшовши поза межі книжкового бізнесу, ярмарок перетворився в одну з найважливіших подій у контексті міжнародних відносин і політики, економіки та соціального життя, культури і технологій.

Цікаво, що будь-яка країна може стати хедлайнером ярмарку, подавши заздалегідь заявку. На сайті є розділ для видавців Info & services for exhibitors, де можна замовити стенд і все необхідне для його облаштування, а також проконсультуватися з командою, що обслуговує видавництва під час ярмарку.

Цього року почесним гостем ярмарку стане Франція, а у 2018 – Грузія.

Читайте також: Франкфуртський книжковий ярмарок: де варто було б бути

Богдана Романцова, Читомо

Чільна ілюстрація Jun Cen /cenjun.com

Також радимо звернути увагу на книжкові ярмарки у Каїрі (Єгипет, 27 січня – 9 лютого), Тайпеї (Тайвань, 8 – 13 лютого), Гавані (Куба, 9 – 19 лютого), Касабланці (Марокко,  9 – 19 лютого), Александрії  (Єгипет, 23 березня – 4 квітня), Парижі  (Франція, 23 – 24 березня), у Бангкоці (Тайланд, 29 березня – 9 квітня), Будапешті (Угорщина, 20 – 23 квітня), Боготі (Колумбія, 25 квітня – 8 травня), Женеві (Швейцарія, 26 – 30 квітня), Турині (Італія, 18 – 22 травня), Лісабоні (Португалія, 1 – 18 червня), Єрусалимі (Ізраїль, 11 – 15 червня), Астані (Казахстан, 15 – 18 червня), Мельбурні (Австралія, 25 серпня – 3 вересня), Ріо-де-Женейро (Бразилія,  31 серпня – 10 вересня), Баку (Азербайджан, 28 – 30 вересня), Барселоні (Іспанія, 4 – 6 жовтня), Відні (Австрія, 8 – 12 листопада), Стамбулі (Туреччина, 12 – 20 листопада), Гвадалахарі (Мексика, 26 листопада – 4 грудня), Римі (Італія, 7 – 11 грудня).

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe