У традиційному форматі інтерв’ю «7 запитань» ми знайомимо читачів із найцікавішими письменниками та ілюстраторами. Героїня сьогоднішньої розмови – знана не тільки в Європі, але й за її межами італійська авторка та художниця Бімба Ландманн (Bimba Landmann). З роботами цієї талановитої мисткині ми вже знайомили читачів, оглядаючи книжку-картинку «Тільки сьогодні. Молитва святого Івана XXIII», яку проілюструвала Бімба. Нині ж маємо нагоду зазирнути до творчої майстерні письменниці та ілюстраторки.
1. Розкажіть про себе і свій творчий стиль.
Я вирішила стати ілюстратором в дитинстві. Ми з класом ходили в музей, де виставлялося багато стародавніх книжок, усі книжки були ручної роботи, намальовані ченцями доби Ренесансу. Коли я побачила той синій колір…. той золотий колір… той папір… Я підбігла до вчительки й сказала: «Я знаю, що робитиму, коли виросту!» Але вона засміялася, відповідаючи: «Такої роботи вже не роблять». Я не повірила їй і почала тренуватися, щоб створити свою книжку, працюючи над словами, малюнками, кольорами, образами з мого внутрішнього світу. З того часу я малювала щодня.
Мій стиль з’явився з моєї любові до мистецтва, музики, літератури. Все, що наповняє мою душу любов’ю, віддзеркалюється в моїх роботах. Сподіваюся, мені вдається досягти того, аби діти й дорослі, які читають мої книжки, відчували таку ж любов.
2. Назвіть книжки, які ви проілюстрували.
Ось деякі книжки, які я ілюструвала й писала:
«Хлопчик на ім’я Джотто» (Un bambino di nome Giotto), написана Паоло Гварніері (Paolo Guarnieri);
«К’яра і Франческо» (Chiara e Francesco), написана Гвідо Вісконті (Guido Visconti);
«Як я став Марком Шагалом» (Come sono diventato Marc Chagall), написана мною;
«Тільки сьогодні. Молитва святого Івана XXIII» (Solo per oggi. Papa Giovanni XXIII);
«Антуан де Сент-Екзюпері в пошуках Маленького принца» (Antoine de Saint-Exup?ry in cerca del Piccolo Principe);
«Геній Мікеланджело» (Quel genio di Michelangelo), написана К’ярою Лоссані (Chiara Lossani);
«Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері з коментрями Ансельма Ґрюна (Anselm Gr?n);
«Неймовірна подорож Одіссея» (L’incredibile viaggio di Ulisse), написана мною;
«Ікабал. Мрія хлопчика-раба (Iqbal. Il sogno di un bambino schiavo), написана К’ярою Лоссані (Chiara Lossani).
Читайте також: Дітям про мистецтво: найцікавіші українські видання
Читайте також: Українська народна казка: від любові до артбуку
Читайте також: 5 невиданих казок. Студентський самвидав
Читайте також: 8 запитань ілюстраторам Pictoric
Читайте також: Сучасна польська ілюстрація: заохочення до гри
Читайте також: 7 питань письменнику: Наталія Щерба
3. Чи є улюблена техніка? Яка?
Я часто використовую темперу, але також і акварелі. Якось я використовувала кілька матеріалів, щоб створити ілюстрації з певним ефектом 3D. Зараз маю нову «іграшку», на якій мені подобається досліджувати, які можливості нам дають технології. Я неабияк розважаюся, бо вивчаю і відкриваю для себе нове.
Читайте також: 7 питань ілюстратору: Катерина Степаніщева
Мені подобається змінюватися. Деякі зміни помітні в минулому в різних книжках, бо ж усе має свій світ. Скажімо, не можна ілюструвати мандри Одіссея так само, як життя Марка Шагала чи Джотто…
4. Опишіть ваше робоче місце.
Моє робоче місце – кімната в моєму будинку. Це невелика кімната, але дуже охайна, з білим столом. Там грає музика, яка допомагає мені сфокусуватися й мріяти. Багато скетчбуків. Фотографія коханого. Свічка. Багато олівців. Деякі мої малюнки на стінах. Це моє королівство!
5. Що надихає вас до роботи? Що заважає?
Все гарне мене надихає. Мистецтво, поезія, музика, життя в правильному руслі. Мені заважає несправедливість і агресія. Моя робота і я – те саме, ми – чутливі й сумирні. Моє натхнення інколи як річка, часом повновода, а гармонія дає мені занурюватися в цю річку й збирати з неї чари.
6. З якими темами для дитячої книжки вам подобається працювати? Чому? З якими темами не подобається? Чому?
Мені подобається ілюструвати життя великих людей. Мені здається, що дітям треба конструювати кращий світ. Світ може бути такий драматичний, жахливий і злий, а мені подобається показувати, як великі люди ідуть супроти течії, вимайстровуючи цінності і справедливість.
Читайте також: Ульф Старк: «Тримайте зв’язок зі своєю внутрішньою дитиною»
7. Що для вас значить термін «книжка-картинка» (книжка в малюнках)?
Для мене текст та ілюстрації – це гра двох різних музичних інструментів. Кожен має грати свою мелодію, але разом вони творять симфонію. Такі чари можуть траплятися в книжках-картинках. Мені подобається, коли ілюстрація творить новий світ, веде в глибші емоції. Це велика сила ілюстрацій.
Фото: Бімба Ландманн, ілюстрації: bimbalandmann.com
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook