Читомо > Казкарка > Автори та ілюстратори > 7 запитань ілюстратору: Катерина Степаніщева

Автори та ілюстратори

7 запитань ілюстратору: Катерина Степаніщева

21.07.2016 0 Автор:

У традиційному форматі інтерв’ю «7 запитань» ми знайомимо читачів із найцікавішими українськими письменниками та ілюстраторами. Героїня сьогоднішньої розмови – художниця Катерина Степаніщева, яка займається дитячою ілюстрацією, листівками та друком авторських малюнків по шовку.

– Розкажіть про себе та свій творчий стиль.

– Мене звати Катя, і я не уявляю свого життя без малювання! Фарби, прості  чи кольорові олівці, графічний планшет – підійде будь що, головне втілити в життя те, що в уяві. У старшій школі захопилася батиком (розпис шовку), у зв’язку з чим вирішила вступити до Київського національного університету технологій та дизайну на спеціальність текстильного дизайну. Зараз я продовжую займатися тканинами у своєму проекті My silk story (друк авторських малюнків на шовку). Про творчий стиль важко однозначно сказати, багато хто каже, що він дитячий – а я й не проти 🙂 Головна риса – це позитивний настрій та яскравий колорит.

zveri2-2

– Назвіть книжки, які ви проілюстрували.

– Книжка-розмальовка із завданнями і англійськими словами «Великодній пікнік» (автор Галина Ткачук) та «Гостинці з ялинового лісу» видавництва «Братське».

Ткачук, Галина. Великодній пікнік: книжка-розмальовка із завданнями й англійськими словами. / Худож. К. Степаніщева. . – К.: Братське, 2016. – 16 с.

Ткачук, Галина. Великодній пікнік: книжка-розмальовка із завданнями й англійськими словами. / Худож. К. Степаніщева. . – К.: Братське, 2016. – 16 с.

 

 

– Чи є улюблена техніка? Яка?

– Я дуже люблю поєднувати техніки: живопис із графікою, від руки намальовані малюнки з комп’ютерною графікою.

– Опишіть ваше робоче місце.

– На моєму робочому місці зазвичай невеликий творчий хаос. Різні записки з приводу замовлень, поспіхом замальовані ідеї, ну й техніка – куди ж без неї: монітор, графічний планшет, клавіатура, системний блок з колонками та мій улюблений помічник – кольоровий принтер! Зверху над монітором висить біла дерев’яна поличка, де живуть мої скарби: сувеніри з різних країн, хенд-мейд іграшки, авторські листівки та кімнатний нарцис у горщику 🙂

рабочее место

– Що надихає вас до роботи? Що заважає?

– Мене надихає до роботи багато чого і хто:  творчі люди, книжкова графіка, текстильні принти, кераміка, музика, природа, каліграфія, фотографія, а от заважає тільки одне – брак внутрішнього спокою.

blago_nabor_2

Набір благодійних листівок з ілюстрованими віршами для дітей

 

 

 Читайте також: 7 питань письменнику: Наталія Щерба

– З якими темами для дитячої книжки вам подобається працювати? Чому? З якими темами не подобається? Чому?

– Я дуже люблю працювати з анімалістичними темами. З тваринками є де розгулятися – симпатичні носики, хвостики, вуха і вуса. Тем, з якими не подобається працювати, немає, труднощі виникають з архітектурними зображеннями – це через брак практики як такої.

Gostyntsi_obklad_sm1 (1)

Катерина Степаніщева. Гостинці з ялинового лісу. – К.: Братське, 2015 – 16 с.

 

 

Читайте також: Віолетта Борігард: Книги – це дерева в минулому, тому шкода переводити їх на дурниці

– Що для вас значить термін «книжка-картинка» (книжка в малюнках)? 

– Книжка-картинка – це перш за все образ та настрій. От відкрив ти книгу, і вже виходячи з ілюстрацій та колориту, мусиш заряджатися певною енергією – і не важливо, чи це зображення конкретні, чи настроєво-абстрактні.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Читайте також: 8 запитань ілюстраторам Pictoric

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe