Наталія Щерба – популярна українська дитяча письменниця, авторка бестселерів «Часодії», «Чароділ» та «Лунастри». Її книжки, сповнені чарів і пригод, підкорюють читачів як в Україні, так і за її межами: у Польщі, Росії та інших країнах. Сьогодні Наталія відповідає на наші традиційні 7 запитань.
– Назвіть книжки, які ви написали.
– Я – авторка книжок «Часодії», історії про Час та керування Часом, «Чароділ» – казки про карпатських чаклунів та «Лунастри» – розповіді про дволикий світ лунатів та айстрів.
– Що для вас означає термін «дитяча література»?
– Гадаю, що дитяча література – це, у першу чергу, книжки про дітей та для дітей. Але мені здається, що хороша, добра та цікава історія не має ознак читацького віку.
– На які теми вам найскладніше писати? Чому?
– Кожна тема – це завжди щось просте і складне водночас. Головні теми всіх моїх історій – це дружба, довіра, вибір між простим та правильним, дорослішання, прийняття відповідальності. Переважно у своїй книжці письменник немовби відповідає на якесь важливе питання. Скажімо, для мене в циклі «Часодії» головне питання – що таке Час, чи може Час бути магією.
– Уявіть час як 100-відсоткову шкалу. Cкільки відсотків ви відводите читанню і скільки – письму?
– Письменництво – це така дивна робота, яка дуже тяжка та дуже захоплива водночас. А читання та письмо в ній – це 100-відсоткова лінія-коло, де ці поняття пов’язані. Цікаво, що під час роботи майже ніколи не читаю інших книжок, зате після закінчення роботи над книжкою можу читати все підряд день за днем. Такий собі відпочинок.
– Які книжки допомагають вам у творчій роботі?
– Зазвичай натхнення шукаю у звичайних речах: ходжу в гори, багато подорожую, малюю, вишиваю намистинами або вирізаю щось із кольорового паперу. Майже щогодини я думаю про щось нове, багато фантазую та записую в блокноти, яких у мене вже ціла колекція. Ці ідеї можуть потім стати книжкою, а можуть лежати декілька років. Окрім того, в мене є велика бібліотека, де найкраща полиця – з улюбленими книжками, які я перечитую час від часу. Іноді кидаю погляд на свою книжкову шафу – і так, це завжди надихає, приносить приємний робочій спокій.
– Опишіть ваше робоче місце
– Я маю великий круглий стіл, на якому розкинулося моє власне творче море. На ньому є все: ноутбук з файлом книжки, блокноти та папір для нотаток, для карт та щоденників персонажів. Є технічна література, є листи від читачів, і звісно, кава, шоколад та цукерки. Ще маю улюблену зелену рослинку, яка цвіте бузковими квіточками. Тобто це мій власний особистий куточок, в якому те, що на позір здається безладом, для мене є найкращим творчим порядком.
– Ким із літературних персонажів ви могли б бути?
– Хотіла би бути часодієм, керівником Часу!
У дорогу з книгою: що і як читати дорослим і дітям в авто
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook