Читомо > Місця > Моя книжкова полиця: література українською мовою, кава і дитячі суботи

Місця

Моя книжкова полиця: література українською мовою, кава і дитячі суботи

30.08.2016 1 Автор:

Поєднання кав’ярні з книжковим магазином – вже добра традиція для українського книгорозповсюдження останніх кількох років. Ми вже писали про «Інтермеццо»  у Чернігові, «Книгарню-кав’ярню» в Одесі, «Calamarius» у Рівному, «Українську книгу» + «Literatur Cafe» у Чернівцях, київські індікнигарню «Хармс»«Наш Формат» та «Довженко. Книги. Кава. Кіно» і про багато львівських закладів. Тож, форматом нового закладу «Моя книжкова полиця», що з’явився у Києві, читачів нині не здивуєш, але поява нового мазину-кав’ярні може тільки потішити.

Історія

Маленька, але від того не менш атмосферна книгарня-кав’ярня «Моя книжкова полиця» знайшла своє місце в затишній центральній частині Києва  на вулиці Пушкінській, ліворуч від мальовничого балкону, що обріс виноградом. До квітня цього року заклад існував лише як інтернет-магазин україномовних книг, що його створила Наталя Моспан.

IMG_4823_700x525

«Концепція книгарні-кав’ярні прийшла з Європи. В Україні ми, може, і взагалі були першими,  розповідає менеджерка Юлія Кушакова. – Наш формат – це місце, де книгу можна обрати з комфортом. Вам не потрібно, як це трапляється в мережевих книгарнях, стояти десь у куточку і згорбившись, похапцем читати анотацію. Можете спокійно взяти до рук книгу, сісти на канапку, прогортати кілька сторінок за горнятком кави і вже потім вирішити, чи хочете її придбати. Від цього ж і саме читання стає приємнішим!»

Інтер’єр

Високі драбини біля книжкових стелажів  перше, що привертає увагу відвідувачів. Так-так, здається, ніби став героєм «Гаррі Поттера». Ними таки можна користуватися! «Першу драбину разом зі стелажем нам подарував «Циферблат», який, до речі, був прихистив нас на деякий час», – розповідають у книгарні.

IMG_4835_700x525

Це і стало точкою опори для подальшого дизайнування. Загалом же інтер’єром займалася Mospan architectural studio, а меблювання придбали в українських дизайнерів завдяки маркетові «Всі. Свої».

IMG_4832_700x525

«Ви лише погляньте на товщину цієї стіни,  ділиться захопленням Кушакова, вказуючи на майже фортечні мури старого будинку, усередині якого й розташовується книгарня.  А батареї? Ну де ви такі ще знайдете?! Це місце й досі пахне старим Києвом».

IMG_4843_700x525

Асортимент

Наразі у (чи то пак, на) «Моїй книжковій полиці» нараховується близько двох тисяч книг найрізноманітніших жанрів: від дитячих казок і до романів сучасних авторів, психологічної літератури та арт-видань. Цікаво те, що абсолютно всі вони українською мовою. Такий задум та основна умова при виборі товару.

«Окрім мови видання і якості самого тексту, ми також приділяємо багато уваги граматиці. Можливо, надто скрупульозно, але якщо у книзі забагато одруків, це, на нашу думку, свідчить про неповагу до читача. Певна річ, важливе й поліграфічне виконання, ми ж, як-не-як, за читання з комфортом», – пояснює менеджерка.

IMG_4841_700x525

Однак варто не забувати, що «Моя книжкова полиця»  це ще й кав’ярня. Продукцію тут відбирають так само ретельно, як і літературу. Якісна кава, натуральні чаї, домашні лимонади та випічка, які коштують від 20 до 40 гривень.

IMG_4846_700x525

Ціни

Основною метою засновниці Наталі Моспан поширювати україномовну літературу, заклад намагається тримати ціни майже на мінімальному рівні, які майже не відрізняються від цін у видавництвах. Так, тут цілком можливо викласти за новенький бестселер менше, аніж сто гривень. Більш високі ціни пояснюються унікальністю видання, складністю його оформлення, і можуть сягати кількох тисяч.

Відвідувачі

За спостереженями працівників книгарні, удень «Моя книжкова полиця»  прихисток для відпочинку й абстрагування офісних працівників, ближче до вечора  заклад, де можна посидіти з коханою людиною чи найближчими друзями, а от щосуботи  більше схожа на дитячий літмайданчик.

IMG_4828_700x525

Особливості

«Моя книжкова полиця»  місце не лише для дорослих. Прийняти в гості малечу тут завжди готові. Кольорові пуфики, розфарбовки, смаколики та, певна річ, література на будь-який смак мають за мету не лише дати батькам час насолодитися читацькими справами, але й пробудити в дітей любов до книги.

IMG_4834_700x525

Навіть більше, щотижня о 12:00 заклад збирає своїх найменших відвідувачів на «Книжкові суботи» з казочкою, какао й вівсяним печивом. Дорослим книгарня-кав’ярня регулярно організовує зустрічі з письменниками, поетичні вечори та просто літературні посиденьки. Варто лише уважно слідкувати за новинами закладу на Facebook.

IMG_4831_700x525

Особливої уваги заслуговує персонал «Полиці». Навіть якщо ви самі не знаєте, яку книгу хочете почитати, консультанти завжди готові прийти на допомогу. «Наші працівники ретельно вивчають асортимент книгарні, і навіть якщо котрийсь твір вони не читали, усе одно знають і розкажуть про нього значно більше, аніж написано в анотації. Ми знайдемо книгу для будь-якого»,  запевнила Кушакова.

Контакти:

вулиця Пушкінська, 7

місто Київ

Графік роботи:

пн. – пт.: 09:00 – 21:00

сб. – нд.: 10:00 – 21:00

 

Читомо знайомить вас із незвичайними книжковими місцями зі всієї України.

З попередніх матеріалів ви вже знаєте про книгарні: «Бук» в Одесі,

«Під лиликом» в Івано-Франківську, 

«Букініст» у Коломиї,

книжковий клуб «Булгаковский» у Києві, 

 та «Чорну ящірку» у Дніпропетровську

Світлини авторки
Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Комментарі читачів:

  1. Дмитро
    31.08.2016 в 1:54 am

    Реалізація просто супер. Завітаю до вас.

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe