Читомо > Місця > Книжковий клуб «Булгаковский»: вінтаж і домашній затишок

Місця

Книжковий клуб «Булгаковский»: вінтаж і домашній затишок

09.10.2014 0 Автор:

Слідом за книгарнею «Довженко. Книги. Кава. Кіно» столиця поповнилася ще одним культурним простором – нещодавно на Андріївському узвозі відкрився Книжковий клуб «Булгаковский». Стилізований підвал буде приємним відкриттям не тільки для прихильників Булгакова чи спраглих на культурні події, але й тих, хто шукає куточок, де можна усамітнитися й спокійно почитати.

Книжковий клуб «Булгаковський»

Екскурсію закладом проводила адміністратор і за сумісництвом продавець-консультант клубу Олександра Вірченко. Ми також поспілкувалися з куратором простору – Мариною Сидоренко.

Історія

Невелика за площею, але атмосферна й до деталей продумана кімната розмістилася в підвалі Літературно-меморіального музею Михайла Булгакова, що на Андріївському узвозі.

«Це спільний проект музею Михайла Булгакова та видавництва «ВАРТО». Оскільки згадане видавництво належить моїм батькам, я була в курсі проекту й запропонувала свою допомогу, як фінансову, так і адміністративну. Музей радо її прийняв. Після цього ми з арт-директором клубу Олександром Ковалем (з яким також разом фінансуємо цей проект) розробили концепцію простору. Сашко створив візуальний стиль. Ми додали більше молодіжних трендів, розширили формати роботи. Директор музею, Людмила Губіанурі, дуже відкрита до нового, концепція їй сподобалась і вона віддала проект в наші руки. Звісно, ми все погоджуємо, але отримуємо велику підтримку і довіру до наших ідей», – розповідає Марина Сидоренко.

Книжковий клуб «Булгаковський»

Інтер’єр

Підвал, де розмістився клуб, стояв пусткою, раніше там робили незначний ремонт для однієї експозиції, але Марина з Олександром багато чого змінювали.

Книжковий клуб «Булгаковський»

«Ми хотіли створити затишну атмосферу, дещо схожу на англійські чоловічі клуби. Місце, до якого точно знаєш, навіщо йдеш. Де можна розслаблено провести час в приємній компанії. Обговорити останні літературні новинки або ж просто почитати. Крім того, велику роль ми відводимо твору «Майстер і Маргарита», тож друга частина задуму – створити атмосферу підвалу майстра. В якому він писав, шукав натхнення, мріяв. Відтоді, як ми взялись за клуб і привели його до теперішнього вигляду (це ще тестовий режим і ми закінчуємо частину запланованого), минуло два місяці», – пояснює Марина.

Книжковий клуб «Булгаковський»

Духу булгаковських часів закладу не бракує: багато вінтажних елементів і несподіваних дрібниць. На питання про те, де шукали меблі й аксесуари, Марина відповіла, що допоміг музей, віддавши справжні антикварні шафи і кілька елементів інтер’єру. «Зараз також замовили в української фабрики крісла у старовинному стилі, так що частково підтримуємо вітчизняного виробника:) Деякі речі я привозила з-за кордону. Наприклад, дерев’яна кавомолка у нас з Польщі. І старовинну тарілочку я купила спеціально для клубу в антикварному магазині у чорногорському місті Котор. Ще друзі обіцяли допомогти з вінтажними речами. Сподіваємось, до кінця жовтня повністю обжити наш простір, щоб він став зовсім затишним».

Формат

Обмежень щодо програми заходів клуб не має. Однак куратори визначили кілька основних для себе форматів: щотижневі кінопокази, лекції (багато з яких будуть присвячені життю і творчості Булгакова, а також Києву), творчі вечори (літературні читання, камерні музичні заходи). «Щодо лекцій можу сказати, що тематика буде дуже різна, навіть, якщо брати, до прикладу, лише історію Києва. Будемо розказувати і про архітектуру, і про мистецтво, самих митців, життя киян. Показуватимемо старовинну фото– і кінохроніку. Планів у нас дуже багато», – розповідає Марина.

Крім цього, адміністратор Олександра Вірченко зазначила, що вони хочуть облаштувати це місце і для київських екскурсоводів, які могли б зайти сюди, відпочити, переглянути, наприклад, фахову літературу. До речі, Олександра сама екскурсовод, знається на історії Києва, і, як зазначила Марина: «Це найкращий продавець-консультант, про якого ми могли мріяти».

Книжковий клуб «Булгаковський»

Пропозиції і ціни

Перебування у клубі безкоштовне. «Ми визначаємо це як час для літератури у житті городян. Хоча тут можна і просто відпочити чи самому щось написати», – зазначає засновниця. Відвідувачі можуть випити чаю-кави з солодощами, а незабаром, як пообіцяла Вірченко, гостям ще й пледи пропонуватимуть.

Книжковий клуб «Булгаковський»

Серед інших пропозицій клубу «Булгаковський» – можливість придбати книги, листівки, сувеніри.

Щодо книг, то тут представлено близько 20 найменувань. «Особливо багато їх і не буде, адже магазин це не основна функція клубу, а приємне доповнення тематичними книгами. Скажу тільки, що плануємо продавати ще видання саме творів Булгакова, оскільки багато запитують», – пояснює Марина.

«Більшість книг, які реалізовуємо зараз, присвячені історії Києва. Вони виходили протягом кількох останніх років в українських видавництвах, зокрема у «ВАРТО». На майбутнє плануємо розширити як асортимент, так і співпрацю з видавцями», – коментує Олександра.

За словами адміністратора, у їхніх планах – створити ще й бібліотеку, яку засновники поповнюватимуть своїми книгами й тими, що приносять відвідувачі.

«Стосовно цінової політики, то кінопокази у нас коштуватимуть 30–35 грн. Лекції – залежно від умов лекторів. Сувеніри у нас дуже різні за ціною, що так само залежить від умов постачальників. Зараз у розробці лінійка фірмових сувенірів клубу в рамках концепції. Книги видавництва «ВАРТО» у нас дешевші, ніж у книгарнях. Інші видання – приблизно на рівні», – пояснює Марина Сидоренко.

Книжковий клуб «Булгаковський»

Відвідувачі клубу також можуть робити благодійні внески.

До речі, аби втрапити на заходи книжкового клубу «Булгаковський», краще попередньо бронювати місця. Бо, як зазначили куратори на своїй Facebook-сторінці, зала вміщує до тридцяти людей, тож записуватися на події треба завчасно – через пошту або безпосередньо в клубі.

Книжковий клуб «Булгаковський»

Місце:

Андріївський узвіз, 13

Період:

Вт–Пт: з 14:00 до 20:00

Сб–Нд з 12:00 до 20:00

Читайте також: Інді-книгарня «Хармс»: менше, але більше 

Світлини Ірини Матвіюк, Анастасії Івашини

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe