Поєднання кав’ярні з книжковим магазином – вже добра традиція для українського книгорозповсюдження останніх років. Ми вже писали про «Інтермеццо» в Чернігові, «Запашну книжку» в Одесі, «Calamarius» у Рівному, «Українську книгу» + «Literatur Cafe» у Чернівцях, зрештою, про київську індікнигарню «Хармс» і про багато львівських закладів. Тож, форматом уважних читачів не здивуєш, але поява нового мазину-кав’ярні в непрості часи в Україні – може тільки потішити.
Історія
І так – центр Києва, велике приміщення і третій книжковий магазин у Києві, яке відкрило видавництво «Фоліо» (ще є на вулиці Трьохсватителька і на Петрівці). Власники перебудували книгарню із радянського гастроному. На запитання Читомо, як це вдалося у такі непрості часи, директор «Довженко. Книги. Кава. Кіно» Євген Красовицький відповідає: «Вигідна пропозиція щодо оренди, та й обставини збіглися».
Щодо класика кінематографу й літератури Олександра Довженка, то це ще й спосіб вшанувати 120-річчя з дня його народження. «Це культова особистість. Наприклад, «Фоліо» першим видавало щоденники Довженка два роки тому. У нашому закладі ви зможете переглянути його фільми – звісно, ті, на які не поширюються дія авторських прав», – зазначає Красовицький. Концептуально Довженка бракує – назва, лого, фільми, але немає, наприклад, окремої полиці з його книжками, та й аури Зачарованої Десни не вистачає. Власники пояснюють це тим, що в останню хвилину дизайнери підвели, тому дизайн здійснений власними силами.
Асортимент
Очевидно, тут можна дешевше купити книжки вже вищезазначеного видавництва. Окрім того, книгарня працює й і з іншими – Видавництво Строго Лева, УРБІНО, КСД, Пелікан, Ранок, Нора-Друк, Кальварія, Бізнес букс, Братське, Наш час, Брайтбукс тощо. Акцент – й на книжках російських видавців, асортимент яких у книгарні доволі солідний. «Під час війни немає проблем працювати легально з представництвами російських видавництв. Якщо книжка російською мовою продається у нас трохи дорожче, ніж на Петрівці, то це означає тільки те, що з нашої книжки податки і збори оплачені, а з книжки на Петрівці – ні. Загалом це не дуже суттєво, але деякі книжки дорожчі у нас на 30%. Ми не працюємо з чорним ринком і не ввозимо машини книжок „для власного користування” – по 1000-2000 щомісяця, ще й однакових. Ми читаємо повільніше», – розповідає Красовицький.
Щодо книжок іншими мовами, то поки «Фоліо» над цим не працювало. Кажуть, ввозити іноземні книжки у легальний спосіб невигідно.
Також обіцяють привезти блокноти й канцелярію (воно й недивно, адже поблизу навчальні корпуси Національного педагогічного інституту імені М. Драгоманова, де такий товар завжди буде користуватися попитом).
Пошук
Перевірити компетентність книжкових менеджерів (їх всього – шість) нам поки що не вдалося, адже на момент візиту видання тільки розкладали по полицях.
Тим часом тематика видань – доволі передбачувана: дитячий, історичний, кулінарний, художній стенди. Проте є чим поживитись любителям езотерики, психології, батьківства та медицини.
На своїй Facebook-сторінці власники повідомляють, що в разі відсутності потрібних книжок у магазині, постараються їх замовити. Ось створювати окрему посаду арт-директора (за аналогом до книгарні «Є»), який би займався організацією подій, власники не збираються, кажуть, це розкіш.
Читання
Погортати книжку можна не тільки за столиком в іншому залі (всього їх два), а й випити кави-чаю-соку (є знижки на напої зранку) й навіть перекусити тістечками.
Акції
«Довженко» створює конкуренцію книгарні «Є», адже, судячи з кількості заходів, запланованих на найближчий місяць, там мало не щодня щось відбуватиметься.
Цінова політика
На загальному тлі особливо не відрізняється. «Деякі книжки коштують дешевше, ніж у книгарні «Є». Є більший вибір російських книжок, а деякі видання від «ЭКСМО» коштують значно дешевше, ніж у Читай-городі», – розповідають власники.
Місце
м. Київ, вул. Воровського, 43 а
Період
Пн – Сб: 9:00 – 21:00
Нд: 10:00 – 20:00
Світлини Читомо
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Я вже хочу туди піти 🙂
Дана книгарня вважає що привітання Слава Ісусу Христу! є не коректною формою звертання, і з людьми які так вітаються, чи пишуть їм листа, можна прощатись до початку розмови. Майте це на увазі шановні покупці!!!!!