Читомо > Місця > «Довженко. Книги. Кава. Кіно» і не тільки

Місця

«Довженко. Книги. Кава. Кіно» і не тільки

29.09.2014 2 Автор:

Поєднання кав’ярні з книжковим магазином – вже добра традиція для українського книгорозповсюдження останніх років. Ми вже писали про «Інтермеццо»  в Чернігові, «Запашну книжку» в Одесі, «Calamarius» у Рівному, «Українську книгу» + «Literatur Cafe» у Чернівцях, зрештою, про київську індікнигарню «Хармс» і про багато львівських закладів. Тож, форматом уважних читачів не здивуєш, але поява нового мазину-кав’ярні в непрості часи в Україні – може тільки потішити.

dovjenko - Copy

Історія

І так – центр Києва, велике приміщення і третій книжковий магазин у Києві, яке відкрило видавництво «Фоліо» (ще є на вулиці Трьохсватителька і на Петрівці). Власники перебудували книгарню із радянського гастроному. На запитання Читомо, як це вдалося у такі непрості часи, директор «Довженко. Книги. Кава. Кіно» Євген Красовицький відповідає: «Вигідна пропозиція щодо оренди, та й обставини збіглися».

Щодо класика кінематографу й літератури Олександра Довженка, то це ще й спосіб вшанувати 120-річчя з дня його народження. «Це культова особистість. Наприклад, «Фоліо» першим видавало щоденники Довженка два роки тому. У нашому закладі ви зможете переглянути його фільми – звісно, ті, на які не поширюються дія авторських прав», – зазначає Красовицький. Концептуально Довженка бракує – назва, лого, фільми, але немає, наприклад, окремої полиці з його книжками, та й аури Зачарованої Десни не вистачає. Власники пояснюють це тим, що в останню хвилину дизайнери підвели, тому дизайн здійснений власними силами.

dovjenko5

Асортимент

Очевидно, тут можна дешевше купити книжки вже вищезазначеного видавництва. Окрім того, книгарня працює й і з іншими – Видавництво Строго Лева, УРБІНО, КСД, Пелікан, Ранок, Нора-Друк, Кальварія, Бізнес букс, Братське, Наш час, Брайтбукс тощо. Акцент – й на книжках російських видавців, асортимент яких у книгарні доволі солідний. «Під час війни немає проблем працювати легально з представництвами російських видавництв. Якщо книжка російською мовою продається у нас трохи дорожче, ніж на Петрівці, то це означає тільки те, що з нашої книжки податки і збори оплачені, а з книжки на Петрівці – ні. Загалом це не дуже суттєво, але деякі книжки дорожчі у нас на 30%. Ми не працюємо з чорним ринком і не ввозимо машини книжок „для власного користування” – по 1000-2000 щомісяця, ще й однакових. Ми читаємо повільніше», – розповідає Красовицький.

dovjenko2

Щодо книжок іншими мовами, то поки «Фоліо» над цим не працювало. Кажуть, ввозити іноземні книжки у легальний спосіб невигідно.

Також обіцяють привезти блокноти й канцелярію (воно й недивно, адже поблизу навчальні корпуси Національного педагогічного інституту імені М. Драгоманова, де такий товар завжди буде користуватися попитом).

Пошук

Перевірити компетентність книжкових менеджерів (їх всього – шість) нам поки що не вдалося, адже на момент візиту видання тільки розкладали по полицях.

dovjenko3

Тим часом тематика видань – доволі передбачувана: дитячий, історичний, кулінарний, художній стенди. Проте є чим поживитись любителям езотерики, психології, батьківства та медицини.

На своїй Facebook-сторінці власники повідомляють, що в разі відсутності потрібних книжок у магазині, постараються їх замовити. Ось створювати окрему посаду арт-директора (за аналогом до книгарні «Є»), який би займався організацією подій, власники не збираються, кажуть, це розкіш.

Читання

Погортати книжку можна не тільки за столиком в іншому залі (всього їх два), а й випити кави-чаю-соку (є знижки на напої зранку) й навіть перекусити тістечками.

dovjenko4

Акції

«Довженко» створює конкуренцію книгарні «Є», адже, судячи з кількості заходів, запланованих на найближчий місяць, там мало не щодня щось відбуватиметься.

dovjenko7

Цінова політика

На загальному тлі особливо не відрізняється. «Деякі книжки коштують дешевше, ніж у книгарні «Є». Є більший вибір російських книжок, а деякі видання від «ЭКСМО» коштують значно дешевше, ніж у Читай-городі», – розповідають власники.

dovjenko6

Місце

м. Київ, вул. Воровського, 43 а

Період

Пн – Сб: 9:00 – 21:00

Нд: 10:00 – 20:00

Facebook-сторінка

 Світлини Читомо

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Комментарі читачів:

  1. 30.09.2014 в 10:36 am

    Я вже хочу туди піти 🙂

  2. 20.06.2017 в 11:17 am

    Дана книгарня вважає що привітання Слава Ісусу Христу! є не коректною формою звертання, і з людьми які так вітаються, чи пишуть їм листа, можна прощатись до початку розмови. Майте це на увазі шановні покупці!!!!!

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe