Найважливіші літературні події в країні, як-то, приміром, Форум видавців чи Книжковий Арсенал, відбуваються у великих містах. Поза тим, книжкові ініціативи почали просочуватись у провінції, у принципі, не без успіху. Тенденція, до речі, «децентралізаційна»: не Києвом-Львовом єдиними. Чи не першими долучилися до фестивального руху Чернівці, де уже сім років успішно проходить Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz. А ще складно уявити Вінницю у травні без Міжнародного фестивалю короткого оповідання Intermezzo, Одесу без «Зеленої хвилі» влітку і Міжнародного літературного фестивалю восени та Запоріжжя без книжкової толоки. Читомо дізналося про два нові фестивалі, які починають відкривати книжкові горизонти у Житомирі і Черкасах.
.
Житомирський книжковий форум «ДієСлово»
Усього за 130 кілометрів від Києва літературне життя теж починає оживати. 10-12 березня відбудеться перший книжковий форум. Організатори взялися за створення простору для прямого контакту видавництв та письменників з масовим читачем. З Києва для гостей та учасників форуму буде організований трансфер.
Організатори: ЖОГО «Співдружність екології людини «Екомир» та Фундація Регіональних Ініціатив.
Команда: 15 осіб.
Формати: творчі зустрічі, круглі столи, презентації, концерт авторської пісні та поезії.
Гості фестивалю: Василь Шкляр, В’ячеслав Медвідь, брати Капранови, Володимир Даниленко, Леся Мудрак, Володимир Каденко.
Видавництва-учасники: «А-ба-ба-га-ла-ма-га», «Теза», «Ніка», «Час Майстрів», «Веселка», «Видавництво Старого Лева», «Апріорі» і місцеві видавці «Волинь», «Полісся», «Видавництво Євенка О.О».
Локації: Телецентр, Львівська Майстерня Шоколаду, ресторани «Пори року» і «Фамілія».
Сергій Твардовський, співорганізатор:
«Такі форуми стимулюють місцеву творчу громаду до підвищення власної активності, дозволяють побачити тренди розвитку сучасної української літератури, а когось навіть, може, надихне на нові творчі проекти».
Читайте також: Література у провінції: 5 книжкових ініціатив українських міст
.
.
Черкаський книжковий фестиваль
Триденний мистецький захід у Черкасах уперше пройде 7–9 квітня. Окрім презентацій і зустрічей з письменниками, організатори радять потрапити на освітній майданчик, де проходитимуть лекції від дизайнерів, коучів, істориків, політологів, громадських діячів та інших цікавих спікерів.
Організатори: МГО «Книжковий Маестро» та культурні діячі з Черкащини
Команда: 11 осіб
Формати: презентації книжок, майстер-класи, вручення нагороди за літературний конкурс «Чернетка» та конкурс кращої книжки за версією черкасців «ЧеЧитка», інтерактивні ігри, фотозони тощо.
Гості фестивалю: брати Капранови, Ірен Роздобудько, Дара Корній, Анастасія Левкова, Ольга Хілобок, Володимир В’ятрович , Олена Павлова, Валерія Любаха, Настя Дмитрук, Міла Іванцова, Мирослав Дочинець та інші.
Видавництва-учасники: «Клуб сімейного дозвілля», «Видавництво Старого Лева», «Апріорі», «Час Майстрів», «Мандрівець», «Зелений пес», «Теза», «Люта справа», а також журнал «Куншт» та Українский інститут національної пам’яті.
Локація: Черкаська обласна філармонія
Антоніна Захарченко, співорганізаторка:
«Наш літературний захід відбудеться під патронатом міського голови Черкас Анатолія Бондаренка. Громада була приємно здивована, адже у Черкасах таке вперше. Культурна децентралізація – корисна річ, оскільки таланти з’являються незалежно від місця проживання. Звісно, вони мають пройти чималий ряд потужних відсіювань».
.
Як повідомлялось, брати Капранови провели 90 презентацій у малих містах.
Раніше ми писали про літературні ініціативи малих міст і сіл та
українські резиденції для письменників.
Рекомендуємо також дізнатися про нові видавництва України, а також
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook