Читомо > Новини > 15 подій Форуму видавців, на які варто звернути увагу

Новини

15 подій Форуму видавців, на які варто звернути увагу

08.09.2017 0 Автор:

24 Форум видавців розпочинається вже на наступному тижні. З 13 по 17 вересня до Львова з’їдуться шанувальники літератури зі всієї країни. Сотні письменників, безліч видавців та різноманітних подій. Встигнути на все й відразу — неможливо фізично, тож Читомо вирішило підготувати для вас невеличкий гайд і відібрало 15 подій Форуму, на які неодмінно треба звернути увагу.

 

Микола Рябчук: львівський прозовий андеґраунд 70-х рр.

23253_1

 • 13 вересня, 16:00 – 16:45
 • Палац Потоцьких, Палац Потоцьких, Дзеркальна зала, вул. Коперника, 15

Форум видавців у Львові просто не може обійтися без подій про Львів. Тож вже у перший тень Форуму у всіх охочих буде нагода дізнатися багато цікавого про літературне минуле міста та становлення його андеґраундної літератури.

Микола Рябчук буде читати свої тексти, а також розповість про тогочасне життя львівської богеми, пов’язане з іменами Грицька Чубая, Віктора Морозова, Олега Лишеги, Романа Кіся та інших. Окрім того, в межах події письменник презентуватиме книжку «На уродини до Чаплі».

Читайте також: Рябчук: Сплеску вісімдесятників передував прихований літпроцес
.

green.

Треба вбити Жозе Бове. Розмова з графічним новелістом Жулем

image10

 • 14 вересня, 12:00 – 12:45
 • Львівський академічний театр імені Леся Курбаса, вул. Курбаса, 3

Цього року за підтримки Французького Інституту у Києві Франція буде представлена на Форумі видавців авторами коміксів: Жульєн Бержо, Анні Гьорцінгер та Серж Мікелі.

14-го вересня у тетрі Леся Курбаса відбудеться розмова з Жульєном Брежо чи просто Жулем. Цей художник увійшов до світу мальованих історій у 2005 році з альбомом «Треба вбити Жозе Бове». Його альбоми характеризує ядуча іронія та дуже корозійний гумор. У 2008 році на головному французькому фестивалі коміксів в Ангулемі французький ілюстратор отримав премію імені Рене Госінні.
.

green.

Читання індійської поетеси Рошель Поткар

RPAboutMe

 • 14 вересня, 13:00 – 13:45
 • Львівський академічний театр імені Леся Курбаса, вул. Курбаса, 3

Авторка «The Arithmetic of Breasts» та «Four Degrees of Separation», Роше Поткар є випускницею програми «International Writing Program», Айова та стипендії письменника Чарльза Уоллеса, Стерлінг. Її проза інтерпретована у вистави в Айові та Портленді. Вона виграла конкурс оповідань «Open Road Review» у 2016 році. Вірш Рошель «Cellular: P.O.W.» увійшов до короткого списку поетичного змагання Hungry hill в Ірландії.

Не часто у Львові, та й в Україні загалом, відбуваються читання за участі індійських поетів, тож для любителів сучасної літератури цей захід повинен стати одним із ключових другого дня Форуму видавців.

.

green.

Дискусія на тему: «Чому більшість світових лідерів соціопати?». За участі Пітера Х. Фогтдаля та Ганни Улюри

kto-takie-sotsiopaty-1

 • 14 вересня, 18:00 – 18:45
 • вул. Курбаса, 3

Соціопат — різновид психопата, патологія поведінки якого лежить виключно у сфері соціальної поведінки, індивід з клінічною нездатністю до соціальної адаптації. Яким чином такі люди досягають успіху та стають світовими лідерами? У чому їхній секрет? Про це можна буде дізнатися на дискусії «Чому більшість світових лідерів соціопати?».

Дискусія за участю автора роману «Царська карлиця» (ФАБУЛА, 2017) Пітера Х. Фогтдаля (Данія).
.

green.

Лекція «Що необхідно знати практику-перекладачу з теорії перекладу»

free-writer-workspace-vector-illustration

 • 14 вересня, 16:00 – 16:45
 • вул. Галицька, 1

Надзвичайно актуальна тема для сучасного перекладацького ринку України. Особливо у світлі буму на перекладну літературу останніх років. Так вже склалося, що гуманітарний простір нашої країни просто наводнений напівпрофесійними перекладачами, які часто дуже поверхнево орієнтуються у важливих теоретичних питаннях. Ця подія покликана покращити ситуацію.

На лекції будуть розглянуті базові поняття: адекватність, еквівалентність, неперекладність. Теоретичні концепції перекладу.  Основні бібліографічні джерела: кому з авторів можна довіряти на всі сто? Чому Галь і Чуковського для фахівця – не достатньо? Які позалітературні чинники впливають нині на формування «канону» художнього перекладу (поп-культура, кіно, ТБ)?

Читайте також: Найочікуваніші художні переклади до Форуму видавців
.

green.

Понад 100 відвідувачів: як вдало організувати літподію?

flat-style-group-of-people-singing-vector

 • 15 вересня, 11:00 – 11:45
 • вул. Галицька, 1

Як організувати свою першу літературну подію? Як привернути до неї увагу й залучити достатню кількість людей? На ці питання спробують відповісти учасники лекції «Понад 100 відвідувачів: як вдало організувати літподію?».

Марк Оплачко – співзасновник ЛА «Acris» та ГО «Література. РВ», який брав участь в організації більше сотні різноформатних літературних заходів у багатьох містах України, поділиться власним досвідом та дієвими методами підготовки та проведення успішних подій.

.

green.

Наука у коміксах: презентація перекладів книжок «SEX» та «Філософія»

Без имівівениіі

 • 15 вересня, 11:00 – 11:45
 • пл. Міцкевича, 1

«SEX» — розвіює чари таємничості і водночас розганяє хмари вульгарщини, якими віддавна оповитий секс. Що ми знаємо, як воно діє, що й чому ми при цьому відчуваємо, і як робити, щоб було тільки добре й не доводилося після приємного плакати. Кохання, шлюб, випадкові зв’язки, безпечний секс — усе описано дотепно та з науковою достовірністю.

«Філософія» — про давню традицію пізнання світу. Вашим гідом у подорожі звивистою рікою філософії буде іронічний Геракліт. Ви зустрінетеся з впливовими мислителями, які представляють три тисячоліття західної філософської традиції, зануритеся в суть основних філософських течій і станете свідком палких суперечок на різноманітні теми.

На презентації говоритимуть про освітню функцію коміксів у світі та в Україні, про специфіку роботи над перекладами науково-популярних коміксів, а також про те, чи можуть вони конкурувати зі звичними підручниками.
.

green.

Дівчина одягнена у Діор. Розмова з графічною новелісткою Анні Гьоцінгер

DIOR-04A

 • 15 вересня, 13:00 – 13:45
 • вул. Курбаса, 3

Ще одна цікава розмова, організована Французьким інститутом в Україні. Анні Гьоцінгер є однією з небагатьох жінок, що працюють у жанрі мальованих історій. Після закінчення Школи прикладного мистецтва вона починає публікувати свої роботи у відомих спеціалізованих журналах коміксів. Є автором близько 30 мальованих історій.

Вона створює також театральні костюми, ілюстрації, короткі історії та малюнки для преси. Захоплюється жанром мальованої біографії. У 2013 році вийшов її альбом «Дівчина, одягнена у Діор», в якому розповідається про перші кроки Крістіана Діора як кутюр’є.

Читайте також: 10 зіркових гостей Форуму видавців 2017
.

green.

Кроки до самостійного читання. Лайфхаки від креаторів першої в Україні сучасної серії дитячих книг для порівневого читання

Без имівівени

 • 15 вересня, 19:00 – 19:45
 • вул. Коперника 17

Спільний огляд затишного книжкового будинку серії книг – «Читальня». Відома матуся-видавець Наталія Коваль та письменниця літературознавець – Галина Ткачук поділяться корисними порадами, як правильно вибирати книги та працювати з ними, щоб підтримати дитячу зацікавленість у читанні. Керівниця проекту «Читальня» Тетяна Стус.

.green.

«Від Тичини до Жадана»: презентація повної версії «Антології української поезії ХХ століття»

Без имівівенивавіі

 • 15 вересня, 19:00 – 20:45
 • вул. Гнатюка, 11

Презентація вже відомої, але доповненої Антології на 2016 сторінок за участі найвідоміших сучасних українських поетів. Це найкомпактніша за формою і одна з найповніших за текстами українська поетична антологія. В одному томі – все XX століття.
.

green.

Чому бари не менш важливі ніж бібліотеки?

vector-beer-bar-illustration

 • 15 вересня, 20:00 – 21:45
 • вул. Вітовського, 57

Згідно концепції радянського містобудування у кожному місті мав бути театр, кінотеатр, школи мистецтв і т. д. Але зараз мистецтво і загалом щось нове твориться в більшості у якихось нових місцях. Це так звані «треті місця». Ті місця, де люди проводять час не з примусу.

Перше і друге місце для кожної людини – це робота і дім, третє місце – це той простір, де вони перебувають, тому що їм цікаво там бути. Також це і місце, де вони спілкуються між собою. Таким місцем, наприклад, тепер є львівська Медіатека. Також такими місцями сьогодні стали і бари.

Про перспективи барів як місць комунікації та обміну ідеями, говоритимуть учасник дискусії «Чому бари не менш важливі ніж бібліотеки?».

.

green.

Еротичне фотовидання: Роман Пятковка про феномен тілесності та сексуальності пострадянської епохи

Без имівівенивedffавіі

 • 15 вересня, 21:00 – 22:15
 • вул. Театральна, 16

Відомий український фотограф Роман Пятковка розповість про феномен тілесності та сексуальності на тлі пострадянської епохи.

Роман Пятковка народився в 1955 році в Харкові. Закінчив Харківський Політехнічний інститут та Київський національний університет театру, кіно та телебачення. Вчителем Романа Пятковки був Борис Михайлов — один із найвідоміших фотохудожників світу. Лауреат численних українських та міжнародних премій.

.

green.

Страшний суд: дизайнери про найкращі та найгірші книги Форуму видавців 2017

designcurrencyheader1

 • 16 вересня, 18:00 – 19:15
 • вул. Театральна, 16

Ми любимо гарні книжки. Вони завжди привертають нашу увагу, викликають непереборне почуття необхідності мати щось справді красиве на своїй книжковій поличці. Але далеко не всі вітчизняні видання дивують саме якісним дизайном. Часом все відбувається зовсім навпаки.

Дизайнерки Варвара Перекрест, Катерина Сіваченко та Поліна Ліміна обговорять найкращі та найгірші книжки цьогорічного Форуму видавців.

Читайте також: Оголошено переможців конкурсу на найкращий книжковий дизайн 2017 року
.

green.

Ніч поезії та музики non-stop

writers-and-poets-icons-vector

 • 16 вересня, 22:00 – 06:00
 • !FESTrepublic, вул. Старознесенська, 24-26

Вже традиційна подія для Форуму видавців. Нескінченний марафон поезії та музики до самого ранку. Якщо ви вперше на Форумі, то цю подію просто необхідно відвідати.

Автори: Алісія Гарріс (США), Наталі Гендаль (США), Барис Пятровіч (Білорусь), Андрей Хадановіч (Білорусь), Мария Мартисевіч (Білорусь), Галка Крук (Україна), Марюс Бурокас (Литва), Вітас Дешкніс (Литва), Сара Пуассон (Литва), Ерік Шімшік (Словаччина), Марія Іляшенко (Чехія), Юрій Завадський (Україна), Олександр Фразе-Фразенко (Україна), Юрій Андрухович (Україна), Маріанна Кіяновська (Україна), Антон Слєпаков (Україна), Остап Сливинський (Україна)

Музиканти: MANU & оркестр INSO (Львів), Мантри Керуака (Харків), Вагоновожатые (Харків).
.

green.

Лекція «Психологія творчості у кінематографі на прикладах фільмів «Гіпопотам», «Патерсон», «Він і вона»

free-pop-corn-box-and-movie-cinema-vectors

 • 17 вересня, 17:00 – 17:45
 • вул. Галицька, 1

Лекція на тему психології творчості у кінематографі з обговоренням таких проблем, як: творча криза; комплекси та фобії в житті письменника; перешкоди для творчої реалізації; важливість кохання в житті письменника.

Для усіх, хто поєднує любов до кіно та літератури. Під час заходу також будуть демонструвати уривків із зазначених фільмів.

Читайте також: Сім найцікавіших фільмів про письменників 2016 року

Зображення: vecteezy.com, Go Media, Design Scene

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe