Читомо > uncategorized > Подорожі, урбаністика, фізика: 10 нон-фікшн книжок до Форуму видавців

uncategorized

Подорожі, урбаністика, фізика: 10 нон-фікшн книжок до Форуму видавців

31.08.2016 0 Автор:

Продовжуємо інформувати про новинки, які вийдуть до Форуму видавців у Львові, і цього разу – добірка нон-фікшн для вдумливих читачів. Видавці пропонують різноманіття тем. Крім більш звичних для українського ринку видань з філософії та гуманітарних наук з’явилися подорожні репортажі (як сучасні, так і 20-их років ХХ століття), доступно написані книжки з фізики, бізнес-видання і багато іншого.

Безумовно, всі вже активно розглядають вітрину новинок.  В очікуванні найбільшої книжкової події Читомо знайомить з новинками, на які варто звернути увагу.

e5daa713_5f13_11e6_a393_005056004a1d_05677066_5f14_11e6_a393_005056004a1d.resize1Малала Юсафзай, Крістіна Лем. Я — Малала. Історія незламної боротьби за право на освіту

/ переклад з англійської Ілони Вінничук. — К.: Наш Формат, 2016. — 288 с.

До уваги феміністів, феміністок (і не тільки) – історія пакистанки Малали Юсафзай, правозахисниці й лауреатки Нобелівської премії миру (яку їй дали в 17 років). Хороший контраргумент для всіх, кому здається, що в жінок на Сході вдосталь прав, а якщо вони не роблять чогось, що роблять європейки, – то це тільки з власної волі.

Історія Малали демонструє, що фемінізм у ХХІ столітті досі залишається актуальним, і що навіть такі базові речі, як право на освіту чи можливість висловлюватись згідно зі своїми поглядами, доступні далеко не всім охочим.

Малала розповідає зсередини про те, яким є життя пакистанських дівчат, чого вони насправді хочуть і що їм забороняють. І, звісно, ця книжка не лише про права жінок, а ширше про людські права і боротьбу за них у сучасному світі.

Читайте також: Книжки про ґендерне насильство

Shliahy-pid-soncem_webШляхи під сонцем. Репортаж 20-х років

/ упорядниця Ярина Цимбал. — К.: Темпора, 2016. — 860 с.

Після антологій детективу і любовного роману 20-х років Темпора видає книжку репортажів цього ж періоду, упорядковану літературознавицею Яриною Цимбал. Видання містить 5 репортажів, а саме подорожніх нарисів, які не передруковувалися після 1932 року.

Їхні географія доволі широка – від Дніпра і до Ірану. Автори цих репортажів – письменники-футуристи, що перебували у пошуках форми літературних творів, що обіцяє антології бути цікавою не тільки в плані змісту подорожніх нотаток, а й з погляду стилю письма. Дмитро Бузько і Гео Шкурупій плавали Дніпром і бачили Дніпрельстан. Олександр Мар’ямов роздивлявся Іран та Ірак. Миколі Трублаїні випала честь помандрувати в полярні води до далекого острова Врангеля, дорогою завітавши у тропіки. Валер’ян Поліщук ретельно оглядав Норвегію й трошки менш ретельніше – Швецію й Фінляндію, а Саві Голованівському доля дозволила глянути на фашистську Італію.

Окремою книжкою вийде також п’ять художніх репортажів Майка Йогансена із єврейських поселень, болгарських національних районів, Дагестану,  Дніпро-Бузького лиману і Казахстану, де добувають нафту.

Читайте також: Український художній репортаж: Донбас, Лаос, Стрий, Китай

logvynenko-e1471679102614Богдан Логвиненко. Перехожі. Південно-Східна Азія

Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. — 232 с. 

Нотатки блогера, журналіста і мандрівника Богдана Логвиненка нарешті у книжковому форматі. Перед нами приклад художнього репортажу, мандрівні записки Південно-Східною Азією з усіма культурними особливостями цього регіону, випадковими пригодами й історіями перехожих.

Репортаж дозволяє почути голоси людей різного віку, професій, країни походження, зацікавлень, з якими траплялося перетнутися автору. До того ж до певної міри це книжка про діалог, особистий і міжкультурний, адже в якийсь момент зустрічні люди питають про те, звідки автор, розповідають, що вони знають про цю країну, тож ми маємо нагоду почути, якою видається Україна від дуже далеких від неї людей. Уривок з книжки можна прочитати тут.

Читайте також: Література мандрівників, або як писати про подорожі

physikКарло Ровеллі. Сім основних уроків з фізики

Харків: КСД, 2016. — 96 с.

Поки на українському ринку відчутно бракує нон-фікшн книжок про точні науки (не дивно, що «Дордж і таємний ключ до всесвіту» став неймовірною радістю не тільки до дітей, а й для багатьох дорослих).

Тепер про закони фізики у доступній для широкої аудиторії формі розповість італійський фізик-теоретик Карло Ровеллі, який працює у сфері квантової гравітації.

У «Семи основних уроках з фізики» мова піде передовсім про теорію відносності Ейнштейна.

Читайте також: 9 нон-фікшн книжок із фізики й астрономії

gokingСтівен Гокінґ, Леонард Млдінов. Найкоротша історія часу

Харків: КСД, 2016. — 160 с.

Іще одна науково-популярна книжка з фізики – бестселер легендарного фізика Стівена Гокінґа, з якої читачі дізнаються про різноманітні космічні об’єкти, а також квантову механіку, теорію суперструн та все інше, що ви хотіли знати про Всесвіт і фізику, але не знали, у кого спитати.

У «Найкоротшої історії часу» мова також піде про народження і ймовірну смерть Всесвіту, який, попри свою видиму нескінченність, мав початок і матиме свій кінець.

Гокінґ – один з найвідоміших сучасних фізиків і астрофізиків. Йому вдається писати про складні поняття дуже просто й логічно. Частково це тому, що деякі наукові галузі, як от наука про чорні діри, є результатом безпосередньої роботи вченого.

 Читайте також: 6 нон-фікшн книжок про природу, людину і техніку для підвищення IQ

akupunktura_mista_0

Жайме Лернер. Акупунктура міста

/ переклад з португальської Катерини Скальської. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. — 160 с. 

Останнім часом відчутне зростання уваги до урбаністики, вигляду міста та його функціонування. Книжка бразильського архітектора Жейме Лернера розповість про те, як відчитувати деякі елементи міста і перетворити його на приємний і затишний простір.

Його метафора акупунктури стосується відновлення енергії виснаженого місця, яке надалі викликає ланцюжок реакцій та супутніх змін. Мова не обов’язково про будівництво, це може стосуватись сфери послуг, традицій і багато чого іншого.

Свої погляди на архітектуру і принципи функціонування міста Лернеру вдалося втілити у Куритибі в Бразилії. Завдяки Лернеру це місто претендує сьогодні на звання найбільш екологічного на планети.

badАлен Бадью. Етика. Нарис про розуміння зла

/ переклад з французької Володимира Артюха та Андрія Рєпи. — К.: Комубук, 2016. — 192 с.

Про те, що таке етика і навіть більше, що таке «етика зла» розповість французький філософ Ален Бадью, з чиєю книжкою «Століття» українська аудиторія вже знайома.

Бадью є тим філософом, який висловлює незгоду з панівною етичною ідеологією, яка спочатку концентрується на питанні зла, а тоді пояснює добро як його протилежність.

Очікувати від тексту Бадью варто демаскування і глибокого аналізу нашої сучасності, порушення питань добра і зла в соціально-політичному контексті.

Читайте також: Komubook орієнтується не на маси, а на загальнокультурну важливість 

Strimgolov_istoriya-odnogo-zhyttyaОлівер Сакс. Стрімголов. Історія одного життя

/ переклад з англійської Олени Ломакіної. — К.: Наш Формат, 2016. — 384 с.

Минулого року ми отримали переклад книжки Генрі Марша «Історії про життя, смерть і нейрохірургію», а цього завдяки «Нашому Формату» зможемо прочитати історію життя і роботи іншого відомого британського лікаря, невролога Олівера Сакса.

Багатьом відома його книжка «Людина, яка переплутала жінку з капелюхом», де описані надзвичайні історії людей з неврологічними захворюваннями, що дозволяють ближче ознайомитися лікарською практикою зсередини й відчитати для себе дивовижні медичні випадки.

Цікавості цим історіям додає стиль письма Сакса завдяки якому опис хвороб звучить, як добре виписане реалістичне оповідання, в якому, крім власне описаного випадку, є над чим подумати. Мемуари Сакса обіцяють бути не менш захопливими.

Читайте також: Книги, що надихають на суспільні й особистісні реформи

Manfred-Lyutts-Blef копіюватиМанфред Лютц. Блеф! Фальсифікація світу

/ переклад з німецької Олександри Мельник. — К.: Видавництво Жупанського, 2016. — 160 с.

Іще одна навколо медична книжка у нашій добірці – «Блеф! Фальсифікація світу» німецького психіатра Манфреда Лютца, директора психіатричного шпиталю у Кельні. Тут автор поговорить про психічне здоров’я людини і розрізнення «нормальності» та «ненормальності», тобто про територію на межі медицини і філософії.

Психіатр пропонує поміркувати про те, що було б, якби світ навколо виявився фальсифікацією. Ці питання мають на меті допомогти звільнитись від нав’язаних цінностей, наслідків маніпуляцій, які відбуваються навколо, і поглянути на світ власними очима.

У своїх книжках Лютц порушує питання нетолерантності до тих, хто не підпадає під критерії нормальності. Тож тема тиранії нормальності у цій книзі та в інших є для психіатра ключовою.

Читайте також: «bOtaN»: оренда нон-фікшину й корпоративні бібліотеки

kazantseva

Ася Казанцева. Хто б міг подумати! Як мозок змушує нас робити дурниці

/ переклад з російською Олени Гапак. — Харків: Віват, 2016. — 320 с.

Перед нами книжка цікавих фактів від російської наукової журналістки і популяризаторки науки Асі Казанцевої. Тут йдеться про шкідливі звички, кохання, стреси й депресію з гумором і новітніми науковими фактами.

«Хто б міг подумати!» буде цікава тим, хто хоче розібратися, як функціонують мозок, гени, гормональна і нервова системи. Як зазначає авторка у передмові: «У цій книзі мова піде про біологічні пастки, через які ми почуваємось нещасливими». Тож це невеличкий біологічний сеанс самоаналізу, який допоможе переосмислити механізм наших вчинків, станів і почуттів. Замовити книжку можна у нас – напишіть на chytomo@gmail.com.

До Форуму видавців «Віват» обіцяє видати другу книжку Казанцевої  – «В Інтернеті хтось помиляється! Наукові дослідження дискусійних питань».

Читайте також інтерв’ю з Асею Казанцевою

Пропонуємо вам ознайомитися з усіма нон-фікшн новинками на нашій Вітрині новинок

Чільне зображення – фрагмент обкладинки
книжки «Шляхи під сонцем. Репортаж 20-х років»
Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe