Читомо > Новинки до Форуму видавців 2016 > Нон-фікшн

Нон-фікшн

Стрімголов. Історія одного життя. Олівер Сакс

Стрімголов. Історія одного життя / Олівер Сакс ; пер. з англійської Олени Ломакіної. — К. : Наш Формат, 2016. — 384 с. ISBN 978-617-7279-54-8

У книзі «Стрімголов. Історія одного життя» один із найголовніших  популяризаторів медицини — геніальний невролог Олівер Сакс — постає перед  читачем «без цензури», можливо, у трохи незвичних як для лікаря амплуа. Його  мемуари — відверта розповідь про складні життєві перипетії сором’язливого й  дещо нетовариського чоловіка, який завдяки поєднанню особистого й  професійного досвіду здобуває унікальну чутливість до стану інших людей (і не  лише своїх пацієнтів).

Ця книга — про найважливіші події, знакові зустрічі, важливі місця та людей, які зробили Сакса саме тим, ким він був.

Ціна: 120 грн

Книжка на сайті видавництва

 

Хрестоматія «Василь Григорович Кричевський. Т. І. 1891–1943 рр.»

Василь Григорович Кричевський : хрестоматія. Т. І. 1891–1943 рр. / передм. І. О. Ходак ; упоряд. тому О. О. Савчук. — Харків : Видавець Савчук О. О., 2016. — 532 с., 472 іл. — Серія «Слобожанський світ». Випуск 10. ISBN 978-966-2562-70-5

Перший том двотомовика «Василь Григорович Кричевський: хрестоматія» присвячений періоду творчості видатного українського художника-архітектора з 1891 по 1943 рр.

Видання містить текстові праці В. Г. Кричевського, вибрані розвідки про нього, автобіографічну спадщину, інформацію про персональні виставки митця 1940–1941 рр., архівні біографічні матеріали тощо.

Особливу увагу приділено творчому доробку В. Г. Кричевського: живопису, графіці, декоративно-ужитковому мистецтву, кіносценографії, архітектурі.

Значна частина мистецької спадщини майстра публікується вперше.

 Ціна: 350 грн

Книжка на сайті видавництва

Пришестя роботів. Техніка і загроза майбутнього безробіття. Форд Мартін

Пришестя роботів. Техніка і загроза майбутнього безробіття. / Форд Мартін ; пер. з англ. Володимира Горбатька. — К. : Наш формат, 2016. — 400 с. ; іл.  ISBN 978-617-7279-73-9

У книжці футуролога з Массачусетського технологічного інституту Мартіна Форда йдеться про штучний інтелект і роботехніку, чиї можливості вже перевершують усяку уяву, руйнують стереотипи і конкурують з людським мозком. Автор скурпульозно досліджує технологічні інновації і моделює недалеке майбутнє, коли машини замінять людей і заживуть своїм життям. Ця книжка похитне віру читачів у абсолютну доцільність роботизації і спонукає задуматися над майбутнім людства.

Ціна: 130 грн

Книжка на сайті видавництва

 

Етика. Нарис про розуміння зла. Ален Бадью

Етика. Нарис про розуміння зла / Ален Бадью ; пер. Володимира Артюха та Андрія Рєпи. — Київ : Комубук, 2016. — 192 с. ISBN  978-617-7438-01-3

Ця невелика за обсягом книжка визначного сучасного французького філософа була написана для популярної серії видавництва Nous, присвяченої основним філософським поняттям. Однак там, де можна було очікувати на сухий та тезисний вступ, Ален Бадью наважився на палкий памфлет проти панівної сьогодні етичної ідеології. На думку Бадью, головна помилка сучасної ліберальної етики полягає в тому, що вона спершу намагається дати догматичне визначення зла, а вже потім переходить до окреслення добра або істини як його відсутності. На противагу своїм опонентам Бадью пропонує позитивну доктрину, яку він називає «етикою істин», стверджуючи, що справжній філософ повинен перш за все визначити те, що є «добрим» або «істинним», ідентифікуючи зло просто як зраду або відхід від цих істин. Хоча «Етика» Алена Бадью намагається в першу чергу привести читача до більш глибокого розуміння природи добра і зла, вона може також слугувати чудовим вихідним пунктом для більш загального знайомства з філософськими концепціями цього визначного мислителя, який в Україні поки що, на жаль, залишається відносно маловідомим.

Придбати книжку вже можна на Yakaboo

Блеф! Фальсифікація світу. Манфред Лютц

Блеф! Фальсифікація світу / Манфред Лютц ; пер. з нім. Олександри Мельник. — Київ : Видавництво Жупанського, 2016. — 160 с. ISBN 978-966-2355-73-4

Манфред Лютц (1954 р. н.) – відомий німецький психіатр і теолог, директор психіатричної лікарні «Алексіанер кранкенгаус» у Кельні, а також знаний письменник, чиї книжки вже стали бестселерами не лише в Німеччині, а й у всьому світі.

У своїх творах професор Лютц зачіпає дуже дражливі теми психічного здоров’я людини, умовності розрізнення понять «нормальності» та «ненормальності», відмінності світосприйняття кожної окремої людини, а також разючої різниці між нашою уявою про довколишній світ і тим, чим, власне, цей світ є насправді.

У своїй новій книжці «Блеф! Фальсифікація світу» Манфред Лютц порушує актуальну проблему справжніх та нав’язаних життєвих цінностей, він відтуляє завісу і показує механізми маніпулювання, яке здійснює суспільство стосовно кожної окремої людини з метою зробити останню якомога зручнішою для використання у своїх інтересах, таким чином непомітно здійснюючи фальсифікацію всього довколишнього світу і підмінюючи людське світосприйняття облудною підробкою.

Що коли б увесь світ виявився фальсифікацією? Якщо б усе довкола нас, навмисно чи ні, було б єдиною величезною фальсифікацією? Якби ми жили у штучному пластиковому світі, за яким залишалась би прихованою власне істина?

Але не треба хвилюватися, автор не з’їхав з глузду, навпаки, він — психіатр. Проте він бачить очевидні докази того, що у світі, в якому ви живете, щось не так. Реальною виявляється моторошна підозра, що панує шахрайство, яке породжує подальший обман. І це шахрайство більшою чи меншою мірою стосується нас усіх. Ця книжка має на меті його викрити, щоб наприкінці читач зміг звільнитися з тенет помилок, від ілюзій сприйняття, від нав’язаної брехні, які заважають бути самими собою.

Ціна: 60 грн

Рік російської міфології. Сергій Борщевський

Рік російської міфології / Сергій Борщевський. — Київ : Дуліби, 2016. — 289 с. ISBN 978-617-7310-11-1

Книга відомого українського дипломата, перекладача, публіциста та автора епіграм Сергія Борщевського – це підбірка коротких та влучних нарисів, які розкривають суть примітивної міфології, яку творить протягом багатьох століть російська пропагандистська машина. Тексти подаються у календарній, але не хронологічній послідовності й містять влучні, іронічні й історично достовірні сюжети на такі теми: гени тоталітаризму, за колючим дротом соцтабору, європейський дух і кремлівський сморід, всевидюче око імперії, канонічні території Кремля, життя в абсурді, «і хлопчики скривавлені в очах», цивілізаційна прірва, позірна велич Московії, демократизація буцегарні, «в Радянськім Союзі ти щастя знайшла», як «третий Рим» уподобав Крим, комуністична солдіраність з царатом, убивство як подвиг, грабунок як стан душі, п’яний чад загарбництва, мовознавство окупантів, як партія та синод дбали про народ, не жди сподіваної волі, соціалізм з нелюдським лицем, імперія forever?, «відлига» у вічній мерз[л]оті, хапальний рефлекс, двоголове безголов’я та ін. Передмова Володимира Огризка.

Ціна: 60 грн

Українська канадіана: збірник матеріалів з історії українців Канади. Піонерський період.

Українська канадіана. Збірник матеріалів з історії українців Канади : у 4 т. / [наук. ред. М.Гримич; упор. В.Кіпіані, М.Гримич]. — Київ : Дуліби, 2016 — Т. 1: Піонерський період. — 2016. – 288 с. ISBN 978-617-7310-14-2 (т.1)

Перший том наукового видання «Українська канадіана»  в бібліотечці «Історичної правди» присвячено початкам історії  українців у Канаді. До збірника потрапили праці перших літописців українсько-канадської історії – Осипа Олеськова, Нестора Дмитрова, Андрея Шептицького, Никити Будки, а також збірочка авторських іммігрантських пісень Теодора Федика. Матеріали висвітлюють основні етапи історії аграрної еміграції українців до Канади, заснування перших українських поселень у канадських преріях, піонерські роки, перші випробування та успіхи канадських українців. Видання присвячується 125-річчю українського поселення в Канаді…

Ціна: 100 грн

Боже ім’я – Милосердя. Папа Франциск 

Боже ім’я – Милосердя / Папа Франциск ; пер. О. Славинської. — К. : Вид. група КМ-БУКС, 2016. — 128 с. ISBN 978-617-7409-18-1

У дев’яти розділах видання ватиканський оглядач італійського часопису «La Stampa» та координатор інтернет-видання «Vatican Insider» Андреа Торніеллі наводить розмову зі Святійшим Отцем, розділену на 40 запитань та відповідей, зосереджених на темі милосердя, якому присвячується Ювілейний Рік, що триває. У цій книзі Папа Франциск часто цитує своїх попередників та ділиться численними особистими спогадами. Для широкого кола читачів.

Ціна: 75 грн

Сховище. Анна Франк

Сховище / Анна Франк ; пер. М. Тупайла. — Х. : Віват, 2016. — 384 с. ISBN 978-617-690-668-1

Анна Франк вела щоденник з 12 червня 1942 по 1 серпня 1944 року. Спочатку вона писала свої листи лише для самої себе. А навесні 1944 року почула по лондонському радіо виступ нідерландського міністра освіти у вигнанні, який говорив про те, що після війни необхідно буде зібрати й оприлюднити всі документальні матеріали про страждання нідерландського народу за часів німецької окупації. Як приклад таких матеріалів він серед іншого згадав і щоденники. Під впливом його виступу Анна Франк вирішила по закінченні війни видати книжку, за основу якої мав правити її щоденник.

Хто б міг подумати. Ася Казанцева

Номер стенду: 120

Хто б міг подумати / Ася Казанцева ; пер. Олени Гапак ; іл. М. Кукушкіної. — Харків : Віват, 2016. — 320 с. ISBN 978-617-690-567-7

Ася Казанцева – науковий журналіст, лауреат премії в галузі науково-популярної літератури «Просветитель». Її книжка «Як мозок змушує нас робити дурниці» присвячена основним біологічним пасткам, які заважають нам щасливо жити і як слід поводитися.

Розвіюючи міфи про «хімію кохання», шкідливі звички та роботу нашого мозку, авторка спирається на ґрунтовні наукові праці, а також наводить приклади із власного життя.

Ціна: 84,90 грн

Перехожі. Південно-Східна Азія. Богдан Логвиненко

Перехожі. Південно-Східна Азія / Богдан Логвиненко. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 232 с.  ISBN 978-617-679-326-7

Ці короткі історії — наче портрети тих, кого автор зустрічає під час своєї подорожі Таїландом, Лаосом, В’єтнамом, Малайзією та Сінгапуром. Портрети людей живих і справжніх — без прикрас, без вигадок і художніх метафор. Портрети прості і спонтанні. Тут корінні мешканці і туристи, індійські студенти і в’єтнамські мільйонери, типові таксисти і нетипові власники кафе. Усі, чиїми очима дивиться мандрівник, усі, чиїми вухами він слухає. Ті, ким захоплюється, ті, кому дивується, ті, яких не розуміє. Ті, які його обдаровують — і, може, він сам не знає, хто більше: старий дисидент, який дає цінні поради про життя, чи десятирічний хлопчик, що не боїться розповідати про свої мрії…

Книжка на сайті видавництва

Переслідувані за Правду: Українські греко-католики в умовах тоталітарних режимів ХХ століття

Переслідувані за Правду: Українські греко-католики в умовах тоталітарних режимів ХХ століття. — Львів : Видавництво УКУ, 2016. — 176 с. ISBN 978-966-2778-59-5

Це альбом на основі фотографій та документів про історію українських греко-католиків Галицької митрополії та Мукачівської єпархії у 1921-1991 роках. «Переслідувані за правду» пережили сталінський режим, який позбавив вірних УГКЦ єпископів, храмів та вільного сповідування віри, але вони вистояли і зберегли свою Церкву, а з часом і вибороли її легалізацію. В альбомі йдеться про період катакомбної Церкви (1946-1989).

Широко представлено також діяльність глави УГКЦ, ісповідника віри кир Йосифа Сліпого, у Львові, у сталінських таборах, у Римі та серед українців діаспори.

В альбомі зібрано й укладено тематично в хронологічному порядку 440 світлин разом із поясненнями. Серед них є як авторські фото професійних митців, зокрема колекція Лідії Михалюк-Сухі, так й аматорські знімки з домашніх архівів. Багато світлин публікується вперше.

Особливістю альбому є величезний обсяг інформації, яка вперше стає доступною – фотографії, документи, уривки з інтерв’ю з Архіву ІІЦ. Це відомості про таємний провід Церкви після арешту митрополита і єпископів та цілісний показ постаті Йосифа Сліпого у різні періоди його життя; представлення єпископату ГКЦ країн поселення українців; дані про долі священиків, їхніх дружин та родин, монахів і монахинь, мирян; висвітлення життя греко-католиків західної частини Перемишльської єпархії і матеріали про святкування греко-католиками 1000-ліття Володимирового Хрещення України-Русі у Ватикані, Польщі, Галичині та багато інших важливих  подій.

Кожен, кому небайдужа УГКЦ, отримає унікальну нагоду відкрити для себе багато цікавих фактів та зрозуміти безліч речей, що обумовлювали такий непростий для цієї Церкви період XX століття, а новий альбом «Переслідувані за Правду» стане справжньою знахідкою для глибшого пізнання історії Греко-Католицької Церкви та життєвих доль окремих її членів.

Ціна: 340 грн

Я — Малала. Малала Юсафзай, Крістіна Лем

Я — Малала. Історія незламної боротьби за право на освіту / Малала Юсафзай, Крістіна Лем ; пер. з англійської Ілони Вінничук. — К. : Наш Формат, 2016. — 288 с. ISBN 978-617-7279-76-0 

У Пакистані, де доля усіх жінок визначена наперед — бути смиренною дружиною, догоджати чоловікові й виховувати дітей,  у 1997 році народилася «інакша» дівчинка. Вона прагнула ходити до школи, носити яскравий одяг і не приховувати свого обличчя. В цей час владу в її рідній долині Сват захопив Талібан. За найменше недотримання «законів» цього угрупування, терористи карали людей побиттями і навіть смертю. Героїня ж розуміла важливість освіти і обстоювала права жінок, за що й отримала кулю в голову… Її звуть Малала. І на цьому її історія лише починається…

Ціна: 90 грн

Книжка на сайті видавництва

 

Вірю, що я не пасинок. Велвл Чернін

Вірю, що я не пасинок / Велвл Чернін. — Львів : Видавництво УКУ, 2016. — 120 с. ISBN 978-966-2778-60-1

Ця книжка є дослідженням присутності євреїв в українській літературі як особливого явища, що має унікальні соціально­культурні межі.

Автор розкриває феномен українського літератора єврейського походження. Зібраний ним великий фактичний матеріал дає змогу розглядати участь євреїв в українській літературі хронологічно, розділивши історію цього історико-культурного феномену на окремі періоди.

На періоди, яких є шість:
1. Передісторія: до 1921 року.
2. Піднесення і спад українізації: 1921–1941 роки.
3. Травма війни та Голокосту: 1941–1948 роки.
4. Період антисемітських кампаній: 1948–1956 роки.
5. Період «застою»: 1956–1991 роки.
6. Незалежна Україна: від 1991 року.

Автор вважає, що участь євреїв в українській літературі та їхня участь у літературі білоруській – це схожі між собою явища. Хоч масштаби цих двох типологічно схожих між собою явищ непорівнянні, інформація про єврейську участь у білоруській літературі, сприяє кращому розумінню проблематики з українського контексту.

Окремий розділ у книжці присвячено участі євреїв у літературі російською мовою і власне російсько­єврейській літературі.

Книжка буде цікава не лише для істориків літератури, але й для всіх хто цікавиться літературним процесом, зокрема 20-30-х років ХХ століття.

58-ма. Невилучене. Ганна Артем’єва, Олена Рачова

Номер стенду: 120

58-ма. Невилучене / Ганна Артем`єва, Олена Рачова. — Харків : Віват, 2016. —  336 с. ISBN 978-617-690-592-9

Герої цієї книжки – люди, які пройшли крізь ГУЛАГ. Частину їх було засуджено за політичною 58-ю статтею («Антирадянська агітація»), решта – охороняли їх у таборах. Під цією обкладинкою ці люди вперше разом – одне покоління, розділене колючим дротом, яке досі не відчуває одне одного.

Усім нашим героям – від вісімдесяти до ста років, але розповідають вони про свою юність. Тому й книжка ця – не про страждання і страхіття таборів. Вона про покоління наших дідусів і бабусь, про їхні цінності, ідеали та відносини з владою. Про кохання, дружбу й взаємодопомогу там, де все спрямоване на знищення. Про ненормальне, часто нестерпне, але все ж таки справжнє життя.

Допоможи мені сказати прощавай: Взаємодопомога в жалобі за померлим та при інших втратах. Арнальдо Панґрацці

Допоможи мені сказати прощавай: Взаємодопомога в жалобі за померлим та при інших втратах / Арнальдо Панґрацці ; пер. Наталія Чернявська за ред. Романа Скакуна. — Львів : Видавництво УКУ, 2016. — 144 с.

Автор книги італійський священик і викладач, ділиться своїм довголітнім досвідом праці в групах взаємодопомоги, для осіб які пережили в житті горе і перебувають у стані жалоби. Він розповідає про типи й організацію таких груп, їхню структуру й цілі, керування ними та надання їм необхідної підтримки фахівця. Книга ця призначена насамперед для ведучого (аніматора) груп взаємодопомоги. Її теоретична частина покликана розширити його розуміння процесу переживання жалоби та динаміки групової роботи. Водночас чимало фрагментів книги можуть бути корисні для учасників груп, бо допоможуть їм краще зрозуміти свій стан та почуття. До розділів книги додаються короткі повчальні історії, які ведучий може використовувати для роботи в групі. Наведені в кінці розділів запитання покликані допомогти учасникам групи проаналізувати власний досвід переживання втрати й обміркувати свою життєву позицію.

В Україні, де практика груп взаємодопомоги поки що не є поширеною і знаною, ця книга може бути корисною для психологів і волонтерів, які працюють з військовослужбовцями і їхніми сім’ями, а також сім’ями вимушених переселенців.

Можливість поділитися своїми болями й тривогами з особами, котрі розуміють мову жалоби, запобігає стресу та емоційним проблемам.  Запропоновані форми групової роботи становлять немовби карту, яка має на меті допомогти людям у жалобі, поступово вийти з лабіринту страждання й відбудувати своє життя.

Ціна: 70 грн

По той бік совка. Політика на грані гротеску. Михаїл Епштейн

По той бік совка. Політика на грані гротеску / Михаїл Епштейн. — К. : Дух i Лiтера, 2016. — 312 с. ISBN 978-966-378-450-2

Ця книга навіяна подіями 2014-2015 років і глибоким зламом в історичній долі Росії, що в результаті нової стратегії розширення «руського мира» вступила в самотнє протистояння із Заходом. Те, що в минулі два роки сталося з Росією, — прямий наслідок процесів, що відбуваються в Україні. По тому, з якою силою Росія відштовхнулася у своє минуле, можна оцінити силу того пориву, з яким Україна кинулася у своє майбутнє. Крижина величезної імперії тріснула, і по дрейфу однієї з її частин можна судити про траекторію іншої. У цій книзі майже ні слова про Україну і все — про неї.

Ціна: 89 грн

Зона прибутку: стратегічна бізнес-модель як запорука завтрашніх прибутків

Зона прибутку: стратегічна бізнес-модель як запорука завтрашніх прибутків / Адріан Дж. Сливоцький, Девід Дж. Моррісон за участю Боба Андельмана ; переклад з англійської Романа Скакуна. — Львів : Видавництво УКУ, 2016. — 432 с. ISBN: 978-966-2778-61-8

У «Зоні прибутку» – праці, що вже встигла стати класикою, – відомий американський бізнес-консультант Адріан Сливоцький задумується над тими механізмами й моделями прибутковості, які працюють у сучасному високотехнологічному бізнесі. Чому певні компанії рік за роком генерують стабільний прибуток? Чому вони незмінно випереджають своїх конкурентів у виявленні мінливих і рухливих зон прибутку? Чому інші компанії занепадають, спостерігаючи, як їх традиційний бізнес перетворюється на безприбуткову зону? Відповіді на всі ці питання можна знайти в пропонованій читачеві книжці. Це блискучий, оригінальний і, головне, практично корисний порадник про те, як і звідки беруться великі прибутки.

І знов я влізаю в танк… Оксана Забужко

І знов я влізаю в танк… : вибрані тексти 2012–2016: Статті, есе, інтерв’ю, спогади / Оксана Забужко. — ?К. : КОМОРА, 2016. —? 416 с. ISBN 978-617-7286-11-9

Нова збірка актуальної публіцистики відомої письменниці?—?це книга для тих, хто не уникає чесних відповідей на нагальні питання і переймається викликами, які ставить перед українцями сьогодення. Тут ідеться про химери «поневоленого розуму» та про нові маски й форми, яких набуває в епоху мас-медіа давня війна, про пошук героїв, про знакові постаті й тексти, а зрештою про те, як гідність і спротив нав’язаним правилам гри дають нову надію європейській цивілізації. Це ексклюзивний репортаж із гарячих точок інформаційного фронту, де триває боротьба із забуттям і байдужістю, які мало не коштували нам держави.

Акупунктура міста. Жайме Лернер

Акупунктура міста / Жайме Лернер ; пер. Катерина Скальська. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 160 с.  ISBN 978-617-679-260-4

Книжка Жейме Лернера, бразильського архітектора українського походження, консультанта ООН із питань міського планування та політичного діяча про те, як перетворити місто на затишний та улюблений дім. Ставши мером занедбаного і похмурого мегаполіса, Лернер із однодумцями спромігся перетворити його на квітучий парк, переконавши городян, що й промислове місто здатне дарувати насолоду, комфорт і відпочинок.

Автор пояснює урбаністичну теорію «акупунктури міста» на прикладі багатьох країн; дотепно, зворушливо і поетично розповідає, як незначні заходи, що нагадують китайську медичну практику голковколювання, здатні призвести до величезних позитивних змін і зробити цей світ кращим.

Ціна: 80 грн

Книжка на сайті видавництва

В інтернеті хтось помиляється. Ася Казанцева

В інтернеті хтось помиляється / Ася Казанцева; пер. О. Гапак. — Х. : Віват, 2016. — 368 с. ISBN 978-617-690-686-5

Ася Казанцева — наукова журналістка, блогерка, популяризаторка науки. Лауреатка премії в галузі науково-популярної літератури «Просветитель». Авторка бестселера «Хто б міг подумати! Як мозок змушує робити нас дурниці».

У своєму новому творі Ася Казанцева продовжує досліджувати різні дискусійні питання. Легко й невимушено, проте науково обґрунтовано вона аналізує усталені міфи, до яких ми вже встигли призвичаїтися, і доводить їх шкідливість. Чи справді м’ясо шкідливе для здоров’я? Ви переконані, що акупунктура є панацеєю від усіх хвороб, а щеплення призводить до аутизму? І ладні погодитися з думкою, що чоловіки розумніші за жінок? Перш ніж подумки відповісти на ці запитання, розгорніть книжку. Обіцяємо, вам буде цікаво про все це дізнатися. І не тільки про це!

Леся Українка. Листи: 1876–1897

Леся Українка. Листи: 1876–1897?/?Упорядкування Прокіп?(Савчук) В. А., передмова Агеєвої В. П. — К. : КОМОРА, 2016. — 512 с. — іл. ISNB 978-617-7286-13-3

З ким товаришувала Лариса Косач, ким захоплювалася і з кого кпила, що читала, де бувала, чим журилася і про що мріяла, як народжувалися задуми її творів… Із листів, написаних до рідних, близького оточення і «товаришів по зброї», перед нами постає молода, енергійна, блискуче освічена українська аристократка, яка активно відстоює свої погляди, творить нові смисли і змінює світ. Уперше опублікований без вилучень, зі збереженням авторського правопису, епістолярій Лесі Українки відкриває читачам можливість по-новому побачити одну з найяскравіших постатей української культури межі XIX-XX століть.

 

Школа майбутнього. Кен Робінсон, Лу Ароніка

Школа майбутнього / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; перекладач Ганна Лелів. — Львів : Літопис, 2016. — 258 с. ISBN: 978-966-8853-58-6

У «Школі майбутнього» відомий експерт з питань освіти сер Кен Робінсон – чий виступ на TED має понад п’ятдесят мільйонів переглядів – пропонує практичні рішення критичної проблеми, що постала перед сучасним світом: як змінити недосконалу освітню систему. Робінсон закликає покласти край застарілій системі освіти й пропонує концепцію, яка спирається на індивідуальний підхід до учнів, сучасні технологічні досягнення й професійні ресурси, щоб зацікавити дітей у навчанні, підтримати їхню любов до пізнання й підготувати їх до викликів XXI століття.

У цій книжці Ви знайдете безліч цікавих історій, спостережень, прикладів із практики, революційних досліджень та рекомендацій від фахівців зі всього світу, які змінюють освіту вже сьогодні. «Школа майбутнього» знадобиться вчителям та батькам і підкаже їм, як розпізнати справжнє покликання своїх дітей. Вона буде корисна чиновникам-освітянам і політикам, які матимуть добру нагоду переосмислити істинну природу й мету освіти.

Оригінали. Як нонконформісти рухають світ. Адам Грант

Оригінали. Як нонконформісти рухають світ / Адам Грант ; пер. з англ. Андрія Бондаря. — К. : ТАО, 2016. — 336 с. ISBN 978-966-97534-1-0

Своєю книжкою «Давати і брати» Адам Грант не лише запровадив нову знакову парадигму успіху, але також зарекомендував себе як один з найбільш переконливих і провокативних лідерів свого покоління. В «Оригіналах…» він знову звертається до проблеми поліпшення світу, але тепер з погляду становлення особистостей: обираючи чемпіонів нових ідей та цінностей, що йдуть всупереч правилам, постають проти конформізму й відкидають застарілі традиції. Як ми можемо витворювати нові ідеї, стратегії та практики, не вдаючись до ризику?

Спираючись на несподівані дослідження, звертаючись до прикладів, що охоплюють історії зі світу політики, спорту та шоу-бізнесу, Грант з’ясовує, як розпізнати хорошу ідею, чітко та стисло донести її до оточення, створити коаліцію союзників, вибрати правильний час, щоб діяти, побороти страхи й сумніви; як батьки та вчителі можуть розвивати оригінальність у дітей; і як лідери можуть створювати середовище, де заохочується інше мислення.

Навчайтеся у підприємця, який вирішив реалізувати власні старт-апи замість того щоб інвестувати, у співробітниці компанії Apple, що наважилася кинути виклик самому Стіву Джобсу, в аналітика, який скасував норми секретності у ЦРУ, мільйонера-фінансового чарівника, що звільняє робітників за неспроможність критикувати його, і телевізійного директора, який жодного дня не працював у команді, але врятував Seinfeld, сидячи в монтажній кімнаті. Винагорода є результатом здатності проникнути вглиб проблеми, приймаючи рішення, що здатні докорінно змінити стан речей.

«Читання «Оригіналів…» змусило мене відчути, ніби я сиджу навпроти Адама Гранта під час дружнього обіду, так один з моїх улюблених мислителів схвилював мене своїми ідеями і своїм на диво новим поглядом на світ». Малкольм Гладуелл, автор книжок «Позаштатні співробітники» і «Переломний момент»

«Оригінали…» – це захопливе, повчальне читання, яке допоможе вам не лише усвідомити свої унікальні переваги, але також знайти в собі сили для того, щоб кинути виклик усталеному погляду і втілити у життя свій власний. Використовуючи дивовижні дослідження і цікаві приклади, Адам Грант блискуче показує нам, як відстоювати нові ідеї, руйнувати стійкі міфи, які тримають нас на місці і змінити не лише наше життя, а й наш світ».  Аріанна Хаффінгтон, одна із засновників і головна редакторка «The Huffington Post» та автор книжки «Процвітання»

«Оригінали…» є однією з найбільш важливих і цікавих книжок, які я будь-коли читала, сповнену несподіваних і потужних ідей. Вона не лише змінює наше сприйняття світу, вона здатна також змінити те, як ми проживаємо своє життя. І це цілком може надихнути вас на зміну свого світогляду». Шерил Сендберг, головний операційний директор Facebook й автор книжки «Включайся!»

«Інколи може здатися, що спершу потрібно засвоїти все старе, щоб здобути привілей зробити щось нове. Адам Грант робить майстерну роботу, показуючи, що це не так… Нам пощастило мати такого наставника». Пітер Тіль, один із засновників PayPal і Palantir, автор книжки «Від нуля до одиниці»

Ціна:  217 грн

theUKRAINIANS II: історії успіху

theUKRAINIANS II: історії успіху / упор. Тарас Прокопишин, Володимир Бєглов, Інна Березніцька. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 272 с.  ISBN 978-617-679-320-5

У другій книзі зібрано 20 мотивуючих розмов, опублікованих в онлайн-журналі про українців, ініціативу та відповідальність www.theukrainians.com. Герої книги – успішні українці, які показали на власному життєвому прикладі, як не поступатися власним принципам та цінностям, не зупинятися і йти вперед, реалізуючи творчі ідеї та проекти, заради успішного розвитку нової, самобутньої України.

Ціна: 120 грн

Книжка на сайті видавництва

Тато в декреті. Артем Чапай

Тато в декреті / Артем Чапай ; іл. І. Потапенко. — Х. : Віват, 2016. — 160 с. ISBN 978-617-690-720-6

Це концентрат років особистого досвіду батька двох синів, зокрема року з гаком у відпустці з догляду за дітьми, опис радощів і клопотів догляду за дітьми, у поєднанні з історіями інших людей.

Як можна водночас відчувати ніжність і скреготати зубами від того, що тобі «виносять мозок»? Чому навіть пішовши в декрет, чоловік лишається у привілейованому становищі у порівнянні з жінкою? Чи є у тат батьківський інстинкт? Чому Україна просто-таки створена для чоловіків із немовлятами? Чим реальність батька в декреті відрізняється від досвіду матері? Ось лише кілька з сотні запитань, на які відповідає ця книжка. Ще десятки питань автор ставить, сам не знаючи відповідей.

Свобода від виховання. Діма Зіцер

Свобода від виховання / Діма Зіцер ; пер. І. Тумко. — Х. : Віват, 2016. — 272 с. ISBN 978-617-690-688-9

Чи знаєте ви, що для гармонійного розвитку дітей потрібна не так педагогіка, як логіка? І що найкраще в житті з дитиною трапляється не завдяки, а всупереч так званому традиційному вихованню? Досвідчений педагог Діма Зіцер не перший рік вивчає взаємодію дорослих і малих людей. У книжці «Свобода від виховання» він  розповідає, як повернути радість від спілкування з дітьми, і доводить , що ростити їх — це цікава пригода, а не важкий обов’язок.

Павло Скоропадський. Спогади. Кінець 1917 – грудень 1918. Павло Скоропадський

Павло Скоропадський. Спогади. Кінець 1917 – грудень 1918 / Павло Скоропадський. — К. : Наш формат, 2016. — 454 с. ISBN 978-617-7279-57-9

Йшов четвертий рік світової війни. Втомлений подіями, генерал-лейтенант російської імператорської армії Павло Петрович Скоропадський, нащадок старовинної старшинської фамілії, ще не знав, що стане гетьманом незалежної Української Держави. Епоха перемін, яку самовбивчо наближали революціонери всіх мастей, перетворилася на апокаліпсис, війну всіх проти всіх, але Скоропадському стало духу взяти на себе невдячну ношу державного будівництва. Спроба закінчилася цілковитим й очікуваним провалом, але окремі починання гетьмана дійшли до наших днів: саме йому Україна завдячує, наприклад, Академією наук. У цих пронизливих спогадах постають буремні роки революції і громадянської війни та особиста драма Скоропадського, який, за влучними словами В’ячеслава Липинського, став українцем, тільки переставши бути гетьманом. Але, на жаль, було вже пізно: Україну охопив червоний морок з півночі.

Ціна: 85 грн

Книжка на сайті видавництва

 

Стефанія Шабатура: вибрана палітра кольорів з мозаїки життя і творчості

Стефанія Шабатура : вибрана палітра кольорів з мозаїки життя і творчості / Упорядник С. Дяків. — К. : Смолоскип, 2016. —  256 с. ISBN 978-617-7173-44-0

В основі видання, яке промовисто ілюструє протистояння МИТЦЯ і СИСТЕМИ у жорнах радянського тоталітаризму, висвітлено окремі грані життя і творчості відомої мисткині, дисидентки, правозахисниці, громадської діячки Стефанії Шабатури у контексті епохи шістдесятництва – цього яскравого і водночас драматичного періоду історії української національної культури. Для мистецтвознавців, істориків, культурологів, усіх, хто цікавиться українськими мистецтвом та історією.

Птах піднебесний. Світлана Кириченко

Птах піднебесний. Спогади про Василя Стуса / Світлана Кириченко ; перед. сл. Юрія Бадзя. — К. : Смолоскип, 2016. — 160 с. ISBN 978-617-7173-37-2

Багатство та унікальність свідчень Світлани Кириченко про Василя Стуса неоціненні. Вони органічно доповнюють її «великі спогади» — «Люди не зі страху».

«Птах піднебесний» друкувався в журналі «Дніпро» (№ 1–2 за 1998 р), звучав у програмі радіоканалу «Культура». За спогади про В. Стуса Світлана Кириченко стала лауреатом літературного конкурсу «Шістдесятники», оголошеного 1996 року Спілкою письменників і фірмою «КЕБОТ».

Придбати книжку вже можна тут

Небо Левка Мацієвича. Спогади, листи, фото

Небо Левка Мацієвича. Спогади, листи, фото. — К. : Темпора, 2016. — 256 с. ISBN 978-617-569-252-3

Лев Мацієвич (1877–1910) – яскрава, але, на жаль, досі призабута постать української історії. Він був одним із перших льотчиків Російської імперії, конструював підводні човни, працював над проектом авіаносця. А ще – був великим патріотом, одним із співзасновників Революційної української партії (РУП). У колі його товаришів і знайомих – М. Вороний, М. Міхновський, С. Петлюра, О. Олесь, М. Коцюбинський та десятки інших із плеяди української інтелігенції початку ХХ століття.

Пропонована книжка є спробою розкрити перед читачем цю непересічну особистість. Видання вміщує: переклад «Сборника памяти Л. М. Мациевича», виданого 1912 р. у С.?Петербурзі, пізніші спогади людей, які особисто знали Л. Мацієвича, листи Л. Мацієвича до М. Коцюбинського і М. Грушевського та добірку фотознімків, більшість із яких публікується вперше.

Бачити, щоб бути побаченим: реаліті-шоу, реаліті-роман та революція онлайн. Олександр Михед

Бачити, щоб бути побаченим: реаліті-шоу, реаліті-роман та революція онлайн / Олександр Михед. — К. : Фонд культурних ініціатив ArtHuss, 2016. — 344 с.

Захопливий нон-фікшн Олександра Михеда – це результат багаторічного дослідження і пошуку відповіді на питання – чим є сучасна реальність? Із чого починалося шоу «Прихована камера»? Чому кожен із нас сам став Великим Братом? Як красуні завойовують чергового «Холостяка», а телебачення – мільйони глядацьких сердець? Чи багато телемагії у «Битві екстрасенсів»? Як реаліті-шоу впливають на суспільство, на літературу та мистецтво? І чи вплинуло реальне телебачення на стрім-трансляції з Майдану?

Через десятки кейсів, особистих історій та інтерв’ю з тими, хто відчув на собі, що таке реаліті, книжка розповідає історію реального телебачення і реаліті-шоу з 1948 року до 2010-х. Друга частина – науково-популярна розвідка про феномен реаліті-роману – літературне явище, сформоване під впливом реаліті-шоу. Третя частина – інтерв’ю зі стрімерами Майдану, а також пошук відповіді на питання: чим для них був стрім, чи відчували вони себе ведучими передачі для мільйонів глядачів? Яку небезпеку приховує стрім, що може і наблизити реальність, і маніпулювати нею?

Це спроба зрозуміти, наскільки правдиве твердження: «Реальність – це не те, що відбулося. Це те, що показали».

Ціна: 190 грн

Російська окупація Чернівців. Юліус Вебер

Російська окупація Чернівців / Юліус Вебер ; упорядкування, переклад з німецької Сергія Осачука ; післямова та коментарі Володимира Заполовського. — Чернівці : Книги — ХХІ, 2016. — 136 с. ISBN 978-617-614-144-0

Масштаб Першої світової війни потряс увесь світ та зруйнував старі європейські уклади життя. На тлі великих і малих баталій, воєнних операцій, окрім їхніх безпосередніх учасників – військових, тягар війни падав на цивільне населення, яке ставало  заручником воєнних подій. Австрійські Чернівці тричі  опинялися  під  російською  окупацією,  російська військова  та цивільна  адміністрація  завзято прагнули долучити місто до «російського світу». Літопис тих подій, які розгорталися у краєвій столиці Буковини, занотував та описав із відчуттям великого співпереживання та відповідальності редактор тодішньої чернівецької газети Czernowitzer Tagblatt.

Ціна: 75 грн

Триста років самотності: український Донбас у пошуках смислів і Батьківщини. Станіслав Кульчицький, Лариса Якубова

Триста років самотності: український Донбас у пошуках смислів і Батьківщини / Станіслав Кульчицький, Лариса Якубова. – К. : Видавництво «Кліо», 2016. – 720 с. ISBN 978-617-7023-44-8

На тлі поворотних етапів політичної, соціально-економічної та етнокультурної історії нового й новітнього часу у книзі реконструйовано обставини колонізації Донеччини і Луганщини, участь окремих етнічних груп у господарському освоєнні регіону, процеси етнокультурної взаємодії та суперечності, які вони генерували. Через дослідження державних практик регулювання міжнаціональних взаємин та інтеграції регіональної ідентичності в загальнонаціональний та загальнодержавний контекст здійснено спробу встановити властиві регіону форми соціальної та міжетнічної взаємодії, окреслено сучасні тенденції, перспективи й потенційні загрози.

Запропоновано нові теоретикометодологічні підходи до дослідження взаємодії особливого та загального на прикладі суперечливих і потенційно конфліктогенних взаємовідносин регіону з ядром націєтворення.

Одним із напрямів дослідження є введення окресленої проблематики в контекст державної національної та соціогуманітарної стратегії з метою подолання трагічних наслідків збройного протистояння на Сході України.

Ціна: 130 грн

Ігри відображень. Тетяна Водотика, Євген Магда

Номер стенду: 120

Ігри відображень / Тетяна Водотика, Євген Магда. — Харків : Віват, 2016. —  352 с. ISBN 978-617-690-616-2

Науково-популярне дослідження висвітлює еволюцію міжнародного іміджу України в історичній ретроспективі, теоретичні та практичні аспекти роботи над ним. За географічним принципом розкрито чинники впливу на спосіб сприйняття України в сучасному світі.

Особливу увагу приділено історичному та навіть філософському контекстам функціонування стереотипів про Україну, а також історичному та політичному бекграунду формування її образу в різних країнах.

Придбати книжку вже можна на Yakaboo

Німеччина сама себе руйнує. Тіло Сарацин

Німеччина сама себе руйнує / Тіло Сарацин ; переклад з німецької Петра Таращука. — К. : Темпора, 2016. — 462 с. ISBN 978–617–569–286–8

Німецький політик та економіст Тіло Сарацин аналізує різні можливі шляхи розвитку Німеччини у ХХІ столітті, зважаючи на низку невтішних факторів: падіння рівня народжуваності, імміграцію, все вищий рівень безробіття і все менший науковий потенціал країни. Уважний до деталей, Сарацин демонструє, як європейці підривають основи свого процвітання і наражають європейську спільноту на небезпеку. Видання «Німеччина сама себе руйнує» ? це не просто книжка-прогноз, а попередження для нашого і наступних поколінь.

Життя під піньорами: Культурний ландшафт українських поселень у Бразилії. Марина Гримич

Життя під піньорами. Культурний ландшафт українських поселень у Бразилії / Марина Гримич. — К. : Дуліби, 2016. — 704 с. ISBN 978-617-7310-12-8

«Під піньорами» – це перша докладна наукова монографія узагальнювалього характеру про історію та культуру сільського населення Бразилії українського походження. Праця написана за польовими матеріалами авторки, зібраними під час двох науковх експедицій, місцевої періодики, місіонерської літератури, бразильських публікацій наукового характеру. Хронологічний період – від іммігрантських та піонерських часів (кінець XIX ст.) до сучасності. Історико-культурний матеріал подається в історичній динаміці.

Ціна: 250 грн

Крим в умовах суспільно-політичних трансформацій (1940–2015)

Крим в умовах суспільно-політичних трансформацій (1940–2015). Збірник документів та матеріалів / Упоряд.: О. Г. Бажан, О. В. Бажан, С. М. Блащук, Г. В. Боряк, С. І. Власенко, Н. В. Маковська. – К. : Видавництво «Кліо», 2016. – 1092 с. ISBN 978-617-7023-48-6

До збірника увійшли документи та матеріали, що відображають депортаційну політику радянської влади на Кримському півострові в роки Другої світової війни та у післявоєнний період, розкривають економічні, культурні аспекти входження Криму до складу УРСР, віддзеркалюють боротьбу кримських татар в 1950–1980-ті роки за повернення на історичну батьківщину, висвітлюють проблему репатріації, адаптації й інтеграції кримських татар в український соціокультурний та політичний простір.

Книжка буде цікава історикам, етнологам, політологам, вчителям, а також усім, хто цікавиться вітчизняною історією.

Ціна: 220 грн

Українська легко! Наталія Клименко, Павло Мельник-Крисаченко

Українська легко! Наталія Клименко, Павло Мельник-Крисаченко. — Харків : Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 288 с. ISBN: 978-617-12-1478-1

Українська без суржика, русизмів і кальок за допомогою інфографіки! Спільно з інтернет-ресурсом «Мова – ДНК нації». Наочно за допомогою інфографіки показані правила та складні випадки вживання слів в українській мові. Цікаві приклади вживання, корисні статті .

Це книжка для тих, хто:

  • спілкується українською і хоче вдосконалити свої знання;
  • прагне запобігти помилковому слововживанню; – бажає дізнатися нові фразеологізми й синоніми;
  • намагається уникнути вживання не властивих українській мовній традиції зворотів і висловів.

У цьому вам допоможуть наочні ілюстрації зі стислими правилами, прикладами вживання і корисні статті. Цю книжку створено з мрією про те, що колись в Україні буде модно знати декілька мов, а говорити українською!

Чому нації занепадають. Дарон Аджемоґлу

Чому нації занепадають / Дарон Аджемоґлу ; пер. з англійської Олександра Дем’янчука. — К. : Наш Формат, 2016. — 472 с. ISBN 978-617-7279-33-3

«Чому нації занепадають» — не просто бестселер New York Times та Wall Street Journal, а й одна з найкращих книг 2015 року за версією Марка Цукерберга та входить у список mustread-літератури Білла Ґейтса. У 2012-му році книга увійшла в короткий список премії Financial Times Business Book of the Year.

Ґрунтуючись на п’ятнадцятирічних дослідженнях у галузях історії, політології та економіки, автори легко і доступно пояснюють, чому економічний успіх держав не залежить від культури, клімату чи географічного положення.

Дарону Аджемоґлу і Джеймсу Робінсону вдалося, здавалося б, неможливе — відповісти на питання, яке до них безрезультатно вивчали століттями: чому одні країни багаті, а інші — бідні? Книга «Чому нації занепадають» — своєрідний посібник, який допоможе краще зрозуміти причини, що сприяють процвітанню держав та їхньому занепаду.

Ціна: 140 грн

Книжка на сайті видавництва

 

Дипломатична історія України. Євген Слабченко

Євген Слабченко. Дипломатична історія України / упорядник Ірина Матяш. – К. : Видавництво «Кліо», 2016. – 496 с. ISBN 978-617-7023-45-5

У виданні вперше публікується праця «Дипломатична історія України» Є. А. Слабченка, українського громадського діяча в еміграції, кінорежисера, кінооператора, колекціонера бібліотечних і архівних зібрань, відомого у світовому кіномистецтві як Ежен Деслав (8.12.1899–10.09.1966). Машинопис праці зберігається в архіві Осередку української культури і освіти (Вінніпег, Манітоба, Канада).

У праці висвітлено історію України як суверенної держави від Київської Русі до Української Народної Республіки через процес боротьби за незалежність шляхом як дипломатичних зусиль, так і збройної боротьби, її роль як регіонального і міжнародного гравця, налагодження контактів з іншими країнами та організацію дипломатичної служби. Особливість тексту полягає в популярному стилі викладу, підкресленій демонстрації відданості автора українській ідеї, героїзації подвигів козацтва, інтересі до питань дипломатичного протоколу, висвітленні української історії через дипломатичні акції.

До тексту додано археографічну передмову та біографічний нарис упорядника І. Б. Матяш про Є. А. Слабченка, в якому висвітлено життєвий шлях митця і дослідника, проаналізовано його діяльність як колекціонера української документальної спадщини та дослідника дипломатичної історії.

Ціна: 100 грн

Усі ми трохи дивакуваті. Сет Ґодін

Усі ми трохи дивакуваті : міф про масовість та кінець конформізму / Сет Ґодін ; пер. з англійської Зорини Корабліної. — К. : Наш Формат, 2016. — 104 с. ISBN 978-617-7279-59-3

Сет Ґодін — автор більш як десяти світових бестслерів, які перекладено 35 мовами. Одна з них — «Усі ми трохи дивакуваті» — принесла йому всесвітню популярність.

Останні декілька століть нам вказували, що купувати, що дивитися і як думати. Нас вчили не вирізнятися. Сьогодні ж світ стрімко змінюється і ми є свідками боротьби між масовістю та неформатом. Інакшість сьогодні — нова норма. Саме тому сучасні компанії, які хочуть вижити, мають орієнтуватися на «інакших» і вести їх за собою, надихаючи створювати щось нове, а не те, що нав’язує система.

Як не загубитися і вижити в епоху індивідуальності, як не пропустити унікальні бізнес-можливості — саме про це стисло, але неймовірно яскраво та аргументовано розповідає Сет Ґодін.

Ціна: 80 грн

Книжка на сайті видавництва

 

Економіка. Інструкція з використання. Ха-Юн Чанґ

Економіка. Інструкція з використання / Ха-Юн Чанґ ; пер. з англійської Андрія Лапіна. — К. : Наш Формат, 2016. — 408 с. ISBN 978-617-7279-42-5

Книга «Економіка. Інструкція з використання» Ха-Юн Чанґа входить в топ-50 найпопулярніших економічних видань Amazon. Безперечно, секрет успіху полягає в тому, що Чанґ зумів написати книгу про економіку, яка буде зрозумілою усім, а не тільки професійній аудиторії.

Економіка може бути простою наукою, доступною для всіх, — доводить автор. Хай вас не лякають цифри, заплутані формули і незрозуміла термінологія — усе це не головне. Економіка — це передусім про людей, а не про виробництво чи дефіцит державного бюджету. І розумітися на ній може кожний. Чи справді одні бідні, бо ледачі, а інші заможні, бо наполегливо працюють? У чому причина світової кризи 2008 року? Чи може країна досягти економічного успіху, перестрибнувши етап індустріалізації? Чанґ відповідає на ці питання жвавою метафоричною мовою.

Ціна: 130 грн

Книжка на сайті видавництва

 

В’ячеслав Чорновіл

В’ячеслав Чорновіл. Твори: у 10-ти т. Т. 10. Статті, виступи, інтерв’ю (січень 1998-березень 1999). — К. : Смолоскип, 2016. — 680 с. ISBN: 978-617-7173-38-9

У 10-й том Творів В’ячеслава Чорновола в десяти томах увійшли, як і раніше, статті «Колонок редактора» газети «Час Тіmе», виступи у Верховній Раді, документи НРУ хроніка його діяльності. Це період за 1998 та три місяці 1999 років. У томі відображено намагання В. Чорновола об’єднати національно-демократичні сили, відновити зруйнований Рух. Безумовно, останній том важливий не тільки для характеристики діяльності Чорновола, а й для вивчення історії України, для аналізу подій того часу, з яких не зроблено висновків дотепер. Рекомендовано науковцям, студентам, дослідникам нашої історії.

Компаративні фронтири: світовий і вітчизняний вимір. Ігор Чорновол

Компаративні фронтири: світовий і вітчизняний вимір / Ігор Чорновол. – К. : Критика, 2016. – 376 с. ISBN: 978-966-8978-87-6

1893 року асистент Вісконсинського університету Фредерик Джексон Тернер запропонував новий підхід до історії США, пояснивши розвиток країни тривалим існуванням рухомого фронтиру – замешкуваної експансивними громадами поселенців-колоністів зони на межі «зіткнення цивілізації з варварством». Саме завдяки фронтиру, доводив науковець, тут розвинувся дух індивідуалізму, американська нація постала на позаетнічних засадах, як «a composite nationality», а демократія зміцніла не тільки в Америці, але й у Европі.

Тернерова теза стала однією з головних підвалин історіографії США ХХ століття. Проте уявлення про фронтир як про поселення на «вільних» землях у помежів’ї «варварства» та «цивілізації» змінилося докорінно, і нинішні дослідники трактують фронтир уже як простір інтенсивної взаємодії різних культур. У своїй монографії львівський історик Ігор Чорновол наголошує насамперед на компаративному аспекті фронтирних студій, застосовуючи їх для вивчення та зіставлення різних епох і суспільств. Автор аналізує теоретичні здобутки порівняльного підходу до тези про фронтир і шукає відповіді на питання про те, як чинник фронтиру впливає на соціяльну структуру і духовну культуру суспільства, чи доцільно впроваджувати тезу про фронтир в історію України, а коли так, то наскільки широко й до якої міри фронтирне минуле впливає на творення модерної української ідентичности, що українці завдячують фронтиру і які небезпеки приховує цей феномен, надто в ситуації, коли Україна знову стає порубіжжям европейської цивілізації у зіткненні з російською експансією.

Група «Скрябін» та друзі по сцені. Ольга Кузьменко

Група «Скрябін» та друзі по сцені / Ольга Кузьменко. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 192 с.  ISBN 978-617-679-299-4

Група Андрія Кузьменка «Скрябін» засвітилася свого часу яскравою зіркою на українському музичному просторі, пройшовши шлях від синті-попу, постпанку і техно до неоромантики та популярного року. Склад групи змінювався, єдиним постійним учасником колективу від часу його заснування і до своєї смерті залишився Кузьма Скрябін — ґуру та натхненник групи, талановитий композитор і співак, шоумен і ведучий.

У книзі зібрано світлі спогади мами Андрія Кузьменка — Ольги Михайлівни, та друзів по сцені про історію створення групи «Скрябін» і творчий шлях Кузьми-сина, Кузьми-друга, Кузьми-музиканта, якого за життя назвали культовим виконавцем, а тексти його пісень нині цитують і називають пророчими.

Ціна:  120 грн

Книжка на сайті видавництва

Шосте вимирання. Елізабет Колберт

Шосте вимирання / Елізабет Колберт ; пер. з англійської Володимира Плискіна. — К. : Наш Формат, 2016. — 296 с. ISBN 978-617-7279-39-5

У 2015 році за книгу «Шосте вимирання» Елізабет Колберт отримала Пулітцерівську премію. Робота американської журналістки входить у топ-10 найкращих книг 2010-го року за версією New York Times  та очолила сотню найкращих нон-фікшн книг усіх часів за версією The Guardian.  «Шосте вимирання» — фіналіст The National Book Critics Circle Awards.

Під час роботи над книгою авторка побувала майже на всіх континентах, відвідала наукові бази в тропіках Амазонії і на островах Великого Бар’єрного рифу, спілкувалася з сотнями людей. Колберт шукає відповідь на питання, що станеться, якщо темпи вимирання прискоряться. Ця книга — не наукова праця. Вона — швидше велетенська стаття для суспільно-природничого журналу зі світовим ім’ям, яку ми маємо можливість читати українською.

Елізабет Колберт у своїй книзі нікого не повчає. Зрештою, навіть не попереджає про наслідки нашого бездумного користування планетою. Вона — майстерна і досвідчена репортерка, яка простими словами розповідає про складні речі, від котрих залежить майбутнє нашої планети і, зрештою, людської цивілізації загалом.

«Шосте вимирання» входить у список must read книг від Барака Обами та Білла Ґейтса.

Ціна: 140 грн

Книжка на сайті видавництва

 

Помаранчева дівчинка. Юстейн Ґордер

Помаранчева дівчинка / Юстейн Ґордер ; пер. з норвезької Наталії Іваничук. — Львів : Літопис, 2016. — 150 с. ISBN  978-966-8853-57-9

Романтична історія кохання виринатиме з минулого, щоб наповнити світ яскравим світлом розкиданих по сторінках книжки помаранч.

Вона додасть барв і сонячного настрою вашому життю.

Таємниця Помаранчевої дівчинки не залишить байдужими читачів будь-якого віку.

Придбати книжку вже можна на Yakaboo

Твіти з Богом. Мішель Ремері

Твіти з Богом / Мішель Ремері ; переклад із англійської Н. Стасевич. — Львів : Свічадо, 2016. — 444 с. ISBN: 978-966-395-985-6

Відповідь на твої питання про Бога та віру можна знайти! Та чи реально її вмістити у твіті? Саме це й робить голландський священник Мішель Ремері. Він твітить двісті відповідей на актуальні питання для молодих людей, а також надає розгорнуті пояснення, що спираються на віру. Тож ви дізнаєтеся більше про себе і про Бога!

Змінюється все. Наомі Кляйн

Змінюється все / Наомі Кляйн ; пер. з англійської Дмитра Кожедуба. — К. : Наш Формат, 2016. — 480 с. ISBN 978-617-7279-30-2

Книга канадської журналістки Наомі Кляйн стала не лише абсолютним бестселером, а й увійшла до сотні найважливіших книжок 2014-го року за версією New York Times. На сьогодні існує документальний фільм з однойменною назвою, знятий за книгою.

Ця книга не про те, що знають усі. У ній Наомі Кляйн —  авторка трьох світових бестселерів —  майстерно аналізує те, як великі корпорації та ідеологія вільного ринку блокують і без того непевні спроби боротися з кліматичними змінами. Більше того, Кляйн викриває та відверто критикує багатьох наших так званих рятівників — великі організації «зелених», які автор пов’язує з нафтовими компаніями; мільярдерів типу Річарда Бренсона, які, за її словами, більше обіцяють, ніж роблять.

У цій книзі ви не знайдете жодних повчань і не почуєте голосу моралізаторства. На основі різних думок, культурологічних досліджень та журналістських розслідувань авторка шукає — і знаходить — спосіб вирішити проблеми кліматичних змін та пояснює те, як з нею пов’язана економічна система.

Можете забути усе, що ви коли-небудь чули про кліматичні зміни. Ця книга «змінить усе», зокрема і ваше уявлення про них.

Ціна: 160 грн

Книжка на сайті видавництва

 

Непроголошена імперія: Велике князівство Литовське з погляду порівняльно-історичної соціології імперій. Зенонас Норкус

Непроголошена імперія: Велике князівство Литовське з погляду порівняльно-історичної соціології імперій / Зенонас Норкус ; переклад із литовської Петро Білинський. – К. : Критика, 2016. – 440 с. ISBN: 978-966-8978-89-0

Монографію знаного історика, соціолога та філософа, професора Вільнюського університету Зенонаса Норкуса присвячено віднедавна жваво обговорюваній проблемі імперськости Литовської держави. В центрі авторової уваги – питання: чим було Велике князівство Литовське – імперією чи федерацією? Чи давні литовці прийшли на землі Русі як завойовники, а чи як визволителі? Якщо Литва була імперією, то якою саме і чиєю? Коли вона стала імперією? У що і коли перетворилася? Яким є історичне ВКЛ?

Давню Литовську державу, посталу внаслідок зашвидкого розвитку «поквапливого імперіялізму», потрактовано як патримоніяльну імперію, що прагнула підкорити всі землі давньої Русі: перспектива Вільна як другого Києва певний час була поважною історичною альтернативою фактично зреалізованому імперському проєкту Москви як третього Рима. І хоч ВКЛ не зуміло вберегти міжнародну систему Східної Европи від краху в другій половині XV століття, але попри це стало колискою аж трьох модерних народів, відігравши в історії реґіону роль, сумірну з тією, яка у Західній Европі випала Франкській імперії. Методологічно новаторська, провокативна і ревізіоністична щодо усталених стереотипів книжка професора Норкуса є першою системною спробою поставити історію давньої Литви у ширший проблемний і подієвий світовий контекст, використовуючи для ґрунтовного переосмислення буцімто відомих фактів і обставин концептуальний інструментарій сучасних теорій порівняльно-історичної соціології, імперіології та міжнародних відносин.

Я погана мати? Катерина Кронгауз

Я погана мати? / Катерина Кронгауз. — К. : Віват, 2016. — 320 с. ISBN:978-617-690-692-6

Кожна мати рано чи пізно починає сумніватися, чи правильно вона виховує свого малюка. І кожна щоразу переймається думкою: «А чи хороша я мати?» Катерина Кронгауз порушує актуальні для жінок питання про щастя дитини, атмосферу в сім’ї та вплив на неї «своїх і чужих». Однак найбільше авторку непокоїть те, чи може бути щасливою родина, у якій жінка не відмовляється від своїх інтересів і душевного комфорту.

Мовні війни. Володимир Селезньов

Номер стенду: 120

Мовні війни / Володимир Селезньов. — Харків : Віват, 2016. —  256 с. ISBN 978-617-690-422-9

Сьогодні часто тиражується твердження, що нібито українська мова — це та сама російська, але зіпсована польськими та «галицькими» словами. На цьому часто-густо спекулюють люди, далекі не тільки від лінгвістики, але й взагалі від науки. Але чи так вже суттєво вплинула польська мова на українську? Скільки полонізмів та інших запозичень насправді містить українська мова? Взагалі, чи шкідливі запозичення, і як справді вибудовують взаємодії між різними мовами?

У книжці вперше комплексно розглянуто ці та інші мовні питання і спростовується міф про «зіпсованість» української мови полонізмами, «галицизмами», неологізмами тощо.

Придбати книжку вже можна тут

Покоління сміливих. Андрій Кокотюха

Покоління сміливих / Андрій Кокотюха. — Х. : Віват, 2016. — 400 с. ISBN 978-617-690-691-9

Чверть століття тому Україна здобула незалежність. Омріяна, вистраждана, що принесла вона українцям? Автор пропонує читачам згадати, як це було, поміркувати над сьогоднішнім днем і замислитись над своїм майбутнім. Нам є чим пишатися, про що свідчать коментарі від видатних українців.

Ця книжка розгортає велике полотно долі держави, вигаптуване водночас гордістю за здобуті досягнення й перемоги і болем за помилки та поразки… Гортаючи сторінки, мимоволі запитуєш себе: невже це було? Невже ми це зробили? – й не ймеш тому віри. А ще розумієш: не можна лишатися осторонь, бо найголовніша перемога чекає нас попереду. У нас усе буде гаразд!

Сила раю. Як Європа може бути попереду в азійському сторіччі. Йонатан Голслах

Йонатан Голслах / Сила раю. Як Європа може бути попереду в азійському сторіччі ; переклад з англійської Петра Таращука. — К. : Темпора, 2016. — 354 с. ISBN 978–617–569–283–7

У ХХІ столітті Європа постає перед численними питаннями: як втримати країни у Євросоюзі, чому Європа – вже не лідер у багатьох галузях економіки, яке рішення проблеми біженців оптимальне для розвитку європейської спільноти? Чи справді Китай очолить економічні перегони, яким є потенціал країн Африки, чому ісламісти активізувалися останніми роками? На ці та безліч інших питань Йонатан Голслах, професор міжнародної політики Вільного університету Брюсселя, відповідає обґрунтовано і докладно. Не забуває автор і про Україну: її силу та майбутню роль у європейському просторі.

На ріках вавилонських : кілька думок про повернення… Андрій Зелінський

На ріках вавилонських : кілька думок про повернення… / Андрій Зелінський. — Львів : Свічадо, 2016. — 96 с. ISBN 978-966-395-979-5

Досвід самотності – земля вигнання у світі людини. Самотність ранить, інколи навіть війною. Нині усяк, хто живе життям нашої країни, зазнає її ран, її смертей і перемог, часто також почувається самотнім у цьому досвіді. Як повернутися домів? Зустріч із собою справжнім, зустріч із братом у ближньому, зустріч із Богом несподіваним – стежина вороття із землі вигнання у двори нового Єрусалиму, з пустелі людської самотності в затишок втраченого Едему, з минулого в майбутнє. Автор видання – священик, військовий капелан, богослов, політолог, науковець – пропонує нам разом пройти цей шлях повернення.

Ціна: 39,90 грн

Україна у боротьбі за державність в 1917–1921 рр. Спомини і роздуми. Михайло Шкільник

Україна у боротьбі за державність в 1917–1921 рр. Спомини і роздуми / Михайло Шкільник ; упорядник Владислав Верстюк. – К. : Видавництво «Кліо», 2016. – 512 с. ISBN 978-617-7023-46-2

Спогади і роздуми М. Шкільника відтворюють доленосні для України події революції 1917 -1921 рр., час визвольних змагань, героїчних спроб визволення з-під  російського імперського ярма,  відновлення  української державності.  Книга насичена цікавим фактичним матеріалом, часто унікальним, закарбованим лише в пам’яті автора. Він, урядовець тогочасних українських міністерств, подає своє бачення революційних подій, аналізує їх та намагається знайти причини поразок визвольних змагань. Одна з них, на його думку, дискредитація української ідеї П.Скоропадським, який під вивіскою «Української Держави» готував відновлення «єдиної і неподільної» Росії.

Ціна: 110 грн

Сестра моя, Софія… Лариса Івшина

Сестра моя, Софія… / Лариса Івшина. — К. : ТОВ «Українська прес-група», 2016. — 500 с. ISBN: 978-966-8152-74-0

«Історичні паралелі України — Болгарії — фантастичні! Вони виявляють не стільки «простір незнання», а ще складніший випадок — хибного «знання» про близький народ. Можна сміливо стверджувати — крім нашої історії, яка спеціально спотворювалася, перекручувалася, обкрадалася, є ще одна така ж… Пам’ятаєте: «курица — не птица, Болгария — не заграница…», «Хороша страна Болгария , а Россия лучше всех…». Байки про «хохлів», малоросію, з тієї ж опери творців «руцкоміра». Після багатьох катастроф (про які мало знають у нас) Болгарія — вирвалася! Зараз в Євросоюзі і НАТО. Так, не без проблем. Але все ж, це великий історичний здвиг — птах Фенікс постав з попелу. А ми?.. Як відновитися? Де джерела сили? Про це —нова книга. А смислів стільки — скільки кожен зможе видобути»

Лариса Івшина, головний редактор газети «День»

Читачі цієї книги дізнаються про те, що:

  • без благотворного впливу болгарської культури не було б духовного піднесення Київської Русі. Цей процес, звісно, був обопільним: духовний світ Давньої Русі—України був важливим для болгар;
  • болгарська державність, культура, національна ідентичність, так само як і українська, безліч разів відроджувалась у, здавалося б, безнадійних, катастрофічних ситуаціях, буквально з небуття. Завдяки чому – ось головне питання;
  • Михайло Драгоманов та Іван Шишманов, Іван Вазов та «кирило-мефодіївці» – ось той духовний «ланцюг свободи» українців та болгар, цілком актуальний і в XXI столітті;
  • Ніколи наші народи не воювали одне з одним, натомість плідно вчились й засвоювали здобутки сусідів.

Навчаючись досвіду Болгарії, її багатющій історії, такої щедрої на блискучі перемоги й важкі, але згодом подолані народом катастрофи, ми пізнаємо самих себе. Пізнаємо Болгарію!

Самітний геній: Олесь Ульяненко. Ольга Пуніна

Самітний геній: Олесь Ульяненко : літературний портрет / Ольга Пуніна. — К. : Академвидав, 2016. — 288 с. — (Серія «Життя і слово»). ISBN 97856175572509657

Дивно склалося в нього: жив неприкаяним схимником. Був відкритим і категоричним у стосунках. Вважав себе містичним письменником. Стверджував, що його твори допомагають людині випалити звіра в собі. І був нещадно критикований за її «очорнення». Мав визнання не тільки «літературної богеми», а пішов нерозпізнаним. Загадковість Олеся Ульяненка стає зрозумілішою завдяки дослідженню його особистісної натури і творчої самобутності в моменти психічних осяянь і затемнень. Різнобічно і доступно аргументована праця «Самітний геній» наближає до розуміння Олеся Ульяненка як незвично цілісної особистості, допомагає побачити геніальне і в його прозі.

Літературознавців, психологів, культурологів і людей, яких захоплюють інтелектуальні тексти, чекають при читанні цієї книжки бентежні спостереження, враження і роздуми.

Трактат з історії релігій. Мірча Еліаде

Трактат з історії релігій / Мірча Еліаде ; пер. з фр. Олексія Панича. — К. : Дух і Літера, 2016. — 520 с. ISBN 978-966-378-451-9

«Трактат з історії релігій» – один з найвідоміших творів видатного французького філософа та релігієзнавця румунського походження Мірчі Еліаде. На величезному фактографічному матеріалі автор вибудовує власну концепцію сакрального і профанного, пропонує класифікацію богів та інших сакральних створінь, визначає структуру і функцію міфів та символів. Українською мовою видається вперше.

Ціна: 139 грн

Корсунь козацький. Юрій Мицик, Станіслав Степенькін

Корсунь козацький / Юрій Мицик, Станіслав Степенькін. – К . : Видавництво «Кліо», 2016. – 224 с. ISBN 978-617-7023-43-1

У книжці досліджується історичне минуле старовинного козацького міста Корсуня і Корсунщини в цілому від давніх часів до ХІХ ст., простежується роль цього регіону у складному процесі державотворення України. Це видання є складовою серії, присвяченої містам «Золотої підкови Черкащини».

Праця ґрунтується на малознаних і архівних джерелах, вона розрахована на науковців та викладачів шкіл і вузів, а також усіх, хто цікавиться історією козацтва.

Ціна: 60 грн

Житія святих. Укладені на святій горі Афон. Синаксар. Лютий.

Житія святих, укладені на Святій Горі Афон. Синаксар. Т. 2. Лютий / Ієромонах Макарій Симонопетрський.  — К. : ДУХ І ЛІТЕРА, 2016. — 664 с. ISBN 978-900-378-449-6

«Житія святих», укладені ієром. Макарієм з мон. Симонопетра, вирізняються повнотою та стислістю, науковим підходом та залученням усіх традицій вселенського Православія. Книга вже перекладена з французької — рідної мови о. Макарія — англійською, новогрецькою, італійською, німецькою, російською та румунською мовами. Київське видання є не просто перекладом: з допомогою фахівців ми ретельно перевірили й розширили житія українських святих, згадали й деяких яскравих святих інших традицій. Українське видання розпочате з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира і присвячене його світлій пам’яті.

Ціна: 260 грн

Чигирин – гетьманська столиця. Юрій Мицик

Чигирин – гетьманська столиця / Юрій Мицик. – К. : Видавництво «Кліо», 2016. – 392 с. ISBN 978-617-7023-41-7

Це видання є першим узагальнюючим дослідженням з історії гетьманської столиці – Чигирина, з яким пов’язані часи Національно-визвольної війни українського народу 1648–1658 рр., часи Руїни і гайдамацького руху. У ньому висвітлюється також історія Чигиринського полку та низки населених пунктів на його території (Суботів, Медведівка та ін.) Книга, в якій охоплено події з давніх часів до ХІХ ст., ґрунтується як на опублікованих, так і на архівних джерелах, проливає світло на незнані сторінки історичного минулого важливого регіону України козацької доби.

Ціна: 75 грн

Коли подих стає повітрям. Пол Каланіті

Коли подих стає повітрям / Пол Каланіті. — Харків : Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 256 с. ISBN 978-617-12-1055-4

Сенсація у книжковому світі!

Бестселер The New York Times та Amazon.com

• Сильна книжка, яка міняє свідомість.

• Автобіографічний твір, заснований на реальних фактах.

• Книга місяця на Amazon.com. Близько 4 000 відгуків на сайті.

• Шалена популярність серед читачів Goodreads! 50 000 оцінок, 6 000 відгуків.

Книжка являє собою мемуари 36-річного лікаря, який діагнозував у себе рак легенів 4 стадії. На сторінках роману порушено серйозні філософські теми: чи варте життя того, щоб бути прожитим, що надає йому сенсу перед обличчям смерті, що означає виховувати нове життя, в той час, як інше згасає?

Це неймовірно зворушливий твір, який знайде відгук у серці кожного, хто наважиться відкрити для себе цю історію. Тема книги безперечно актуальна, адже усі ми рано чи пізно задаємося подібними питаннями.

Ціна: 86.90 грн

 

Робота рулить! Уроки Google: правила гри у команді мрії. Бок Ласло

Робота рулить! Уроки Google: правила гри у команді мрії / Бок Ласло ; пер. з англ. Анастасії Дудченко. — К. : Наш формат, 2016. —  424 с. іл. ISBN 978-617-7279-63-0

Чому так багато людей хоче працювати в Google? Навряд чи їх спокушають тільки безкоштовні обіди. Google став роботодавцем мрії тому, що цінує своїх працівників, вдосконалює умови праці і створює плідне середовище для розквіту ідей. Для ґуґлерів робота не існує окремо від життя. Великі й малі компанії, високотехнологічні і цілком традиційні, можуть з користю для себе переймати цей приклад. Ласло Бок, директор Google з роботі з персоналом, на своєму досвіді показує, як набрати команду найкращих гравців, як зробити роботу ефективнішою, а людей щасливішими.

Книжка стане в пригоді і працівникам, і різного калібру підприємцям, які хочуть розвиватися і вважають, що робота має приносити радість.

Ціна: 130 грн

Книжка на сайті видавництва

Як стати і бути багатим: Філософія індивідуального успіху. Євген Калюжний

Як стати і бути багатим: Філософія індивідуального успіху / Євген Калюжний. — К. : Смолоскип, 2016. — 288 с. ISBN: 978-917-7173-39-6

Ця книга є квінтесенцією і плодом тридцяти довгих років досліджень, роздумів, пошуків у тиші, зосередженні та усамітненні. Багатство не є якоюсь раптовою подією. Багатство притягується постійним позитивним мисленням людини. Ця звичка позитивної свідомості досягається звичкою повторення. Ця чітко документована книга не є простою історією індивідуальної філософії успіху. Послання християнської етики у справах і у людських відносинах завжди присутнє і живе на сторінках цієї книги.

Пробуй, не зупиняйся. Сет Ґодін

Пробуй, не зупиняйся / Сет Ґодін ; пер. з англійської Зорини Корабліної. — К. : Наш Формат, 2016. — 96 с. ISBN 978-617-7279-60-9

Ця книга — маніфест про те, як, зрештою, припинити виконувати вказівки «згори», узяти ініціативу у свої руки і почати робити те, чого хочете саме ви. Це заклик побороти свій первісний страх перед незвіданим і заявити про себе, запустити новий проект, узятися за справді важливу й цікаву справу.

Часто люди мають усе необхідне для досягнення успіху, проте не наважуються зробити перший крок. Автор переконує: не можна чекати, поки доля сама обере вас і вкаже правильний шлях, слід діяти! Варто лише почати і не боятися невдач — хтозна, яка з ваших ідей урешті втілиться у щось геніальне. У цьому можете не сумніватися — автор більше як десяти світових бестселерів точно знає, що потрібно для успіху.

Книжка на сайті видавництва

 

Продається все. Джефф Безос та ера Amazon. Бред Стоун

Продається все. Джефф Безос та ера Amazon / Бред Стоун ; пер. з англійської Наталії Валеської. — К. : Наш Формат, 2016. — 400 с. ISBN 978-617-7279-65-4

Книжка «Продається все. Джефф Безос та ера Amazon» — не лише історія успіху найбільш інноваційної світової компанії, а й свого роду посібник, інструкція для тих, хто хоче створити свій бізнес.

Автор книжки, Бред Стоун, майстерно пише про зародження та розвиток Amazon — від моменту створення компанії на Волл-Стріт на початку 1990-х і дотепер. Ця компанія однією з перших побачила необмежені можливості інтернету та назавжди змінила те, як ми купуємо й читаємо.

Також автор розкриває таємниці тріумфу засновника Amazon Джеффа Безоса, одного із найвидатніших керівників, невтомного генератора ідей. Стоун розповідає, як Безос дисципліновано й подекуди педантично втілює новаторські ідеї у життя, як ламає стереотипи, не визнає загальноприйнятих правил, а запроваджує свої.

Ціна: 130 грн

Книжка на сайті видавництва

 

Нонсенс: осягнути і перемогти. Джеймі Голмз

Нонсенс : осягнути і перемогти / Джеймі Голмз ; пер. з англійської Марії Шимчишин. — К. : Наш Формат, 2016. — 320 с. ISBN 978-617-7279-51-7

Що відбувається, коли ми стикаємося з чимось невідомим та суперечливим? Чому прагнемо за будь-яких умов уникнути плутанини і знайти однозначну відповідь? У книзі Джеймі Голмза по-новому осмислено роль неоднозначності в нашому житті, розглянуто, як різні обставини посилюють нашу потребу в завершеності. Автор пояснює, як ми осягаємо світ, переживаємо напружені життєві колізії і як це впливає на наші рішення. У ситуаціях, які кидають нам виклик, неоднозначність може допомогти нам розвинути в собі винахідливість і досягти успіху.

«Нонсенс» — свого роду спроба пояснити, як ми пізнаємо світ і приймаємо рішення. Автор не обмежується загальною теорією, а на конкретних прикладах розглядає, які небезпеки приховують невизначеність і неоднозначність, та як можна використати їх собі на користь.

Ціна: 140 грн

Книжка на сайті видавництва

Знаки часу. Розпізнавання. Любомир Стринаглюк

Знаки часу. Розпізнавання / Любомир Стринаглюк. — Брустури, 2016. — 146 с. ISBN 978-617-7236-21-3

Вміння розуміти та тлумачити «знаки часу» – насущна умова виживання у ХХІ сторіччі.

А ще: ціле мистецтво, адже сучасні знаки «маскуються», надто коли йдеться про релігійний вимір.
Щоб демаскувати їхні приховані смислові потоки, часом треба докласти певних зусиль. Грецьке ??????? означає «поєднувати», «зливати» «зв’язувати» й позначає зустріч двох засновків у чомусь одному. Так, за Емпідоклом, чоловічий та жіночий первні містять у собі ніби половинки символу, дитина ж – це певне ціле, яке виникає, коли ці половинки, що прагнуть поєднання, здійснюють його.

Подані у книжці «знаки часу» більше нагадують демонічну дитину. Розмарі з американського психологічного трилера 1968 року режисера Романа Поланскі, знятого за однойменним романом Айрі Левіна. Щоб не поділити долю героїні фільму – жертви змови сатаністів – маємо вчитися розпізнавати їхні символи.

Придбати книжку вже можна тут

Апокаліпсис: тлумачення Книги Одкровення. Олександр Мень

Апокаліпсис: тлумачення Книги Одкровення / Олександр Мень ; пер. з рос. Мирослави Лемик. — Львів : Свічадо, 2016. — 152 с. ISBN 978-966-395-935-1

Найзагадковіша Книга Біблії «Апокаліпсис», або «Одкровення Йоана Богослова», завжди вабила читачів численними символами, в яких людина шукала пророцтв на майбутнє і пояснень складних життєвих колізій. Інтерес до цієї книги і її тлумачення стають особливо актуальні в часи важких історичних подій: воєн, стихійних лих. Нерідко цитатами з Одкровення оперують різні сектантські вчення, викликаючи сум’яття і тривогу вірних та, що гірше, хибно і неправдиво трактують Слово Боже. Це видання проливає світло на образну мову і символізм «Апокаліпсису» та пояснює значення алегорій, ужитих у Книзі «Одкровення».

Для всіх, хто цікавиться біблійною тематикою, та прагне глибше зрозуміти Святе Письмо.

Ціна: 59,90 грн

Незвичайна історія сучасного пустельника. Отець Лазар

Незвичайна історія сучасного пустельника / о. Лазар ; пер. з пол. О. Мандрика. — Львів : Свічадо. —  96 с. ISBN 978-966-395-962-7

До вашої уваги розповідь про духовний шлях о. Лазаря, отця-пустельника, який, народившись в Австралії, будучи атеїстом, викладаючи філософію та літературу в університеті, одного дня покинув все і став ченцем у найдавнішому єгипетському монастирі, що його заснував св. Антоній.

Також ви більше дізнаєтеся про аскетичне життя, спрямоване на Бога, наповнене молитвою, працею та простотою; про виклики-перешкоди на шляху до такого життя, а також про те, як важливо знайти своє місце перед Богом і жити згідно з Його волею.

Ціна: 29,90 грн

Українська міфологія. Володимир Галайчук

Українська міфологія / Володимир Галайчук. — Харків : Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 288 с. ISBN 978-617-12-1055-4

Володимир Галайчук – український науковець, етнолог. У своїх працях досліджує народні календарні обряди, традиційні уявлення українців про світ та народну міфологію.

На сторінках цієї книжки постають легенди про потерчат і мавок, чортів і русалок, вовкулаків і чугайстрів, упирів та відьом, домовиків і лісовиків – демонологічних істот світу наших пращурів. Українці населяли дивними істотами хату і хлів, подвір’я, поле і ліс. У такий спосіб наші предки складали уявлення про Всесвіт і визначали місце людини в ньому.

Ви поринете в багатий і цікавий, повний переказів і легенд світ української міфології! І раптом може здатися, що то не старі половиці скриплять, а тихо крадеться домовик, серед темних водоростей блисне зелене пасмо русалчиного волосся, а з темного лісу долине моторошне виття вовкулаки…

Ціна: 85.90 грн

Неординарні. Малколм Гладуелл

Неординарні / Малколм Гладуелл ; переклад Ірини Савюк. — Харків : Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 256 с. ISBN 978-617-12-1483-5

Бестселер, що входить до десятки найпопулярніших на сайті AMAZON книжок про взаємостосунки.

• Понад 200 тижнів у списку бестселерів The New York Times.

• Більше ніж 4200 відгуків на Amazon.com.

• Усі книжки автора є в топі бестселерів за версіями The New York Times та The Globe and Mail.

Що робить людей неординарними? Чи багато вирішує випадок у нашому житті? Як цілковито реалізувати свої таланти? Скільки годин наполегливої праці необхідно, щоб стати найкращим із найкращих? Шокуючі, вражаючі, неймовірні приклади з життя Біла Ґейтса, одне з найвідоміших досліджень в історії психології – експеримент «Терміти» Льюїса Термана, біографії зірок канадського хокею та звички селян минулого сторіччя…

Ціна: 109.90 грн

Доставка щастя. Шлях до прибутку, задоволення і мрії. Тоні Шей

Доставка щастя. Шлях до прибутку, задоволення і мрії / Тоні Шей ; пер. Анатолія Сагана ; іл. Назара Гайдучика. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 288 с.  ISBN 978-617-679-255-0

Успішний бізнес неможливо розбудувати, не ризикуючи. Та коли на кону стоять не самі лише заробітки, а людські взаємини, ризик цілком виправданий і навіть необхідний.

«Доставка щастя» — розповідь про великі гроші, велику дружбу і щире людинолюбство; коли за сім’ю є не лише кревні родичі, а й працівники, клієнти і навіть конкуренти. Це історія про хист людини щомиті наповнювати своє життя сенсом, надавати йому елементів інтриги задля особистого щастя і щастя людей, які тебе оточують; викладатися на повну — хай то буде вчасна доставка замовлення клієнтові чи підкорення Кіліманджаро.

Тоні Шею вдалося створити величезне товариство однодумців, справжніх друзів і фанатів своєї справи, людей, які, «доставляючи щастя» іншим, роблять щасливими і себе.

Ціна: 120 грн

Книжка на сайті видавництва

Ювал Ной Харарі. Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього

Ювал Ной Харарі / Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього. – Харків : Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 544 с. 

Дослідження, що стало світовим бестселером № 1 за версією New York Times та лідером продажів на Amazon.com, ламає уставлені уявлення про земну історію від появи людини і народження мови до наших днів та примушує задуматись: шлях розвитку наших предків міг би бути зовсім іншим. Долучіться до історичної розвідки і вас приголомшать неочікувані і сміливі припущення.

У книжці ви не знайдете нудної хронології і сухих дат, але разом з автором будете розмірковувати про численні «Чому?». Чому Людина Розумна отримала шанс на майбутнє та що винищило її найближчих древніх родичів? Чому перехід від збиральництва до сільського господарства став пасткою для людини і погіршив її життя? Чому могутні імперії інків та монголів зазнали краху і були переможені нечисленними групани європейців? Що таке «теорія пліток» і як розмови про те, чого насправді не існує, підняли людину на вищий щабель цивілізації? Що спільного між релігією та ідеологією? Чим відрізняються християнство та буддизм? Як гроші та кредити стали однією з основних рушійних сил цивілізації? Чому зруйновані імперії досі керують людством?

Автор книги — доктор Юваль Ной Харарі, професор кафедри історії Єврейського університету в Єрусалимі.

Феномен секуляризації: наближення до трансцендентного. Уляна Лущ

Феномен секуляризації : наближення до трансцендентного / Уляна Лущ. — Львів : Літопис, 2016. — 240 с. ISBN 978-966-8853-53-1

У монографії розглядається доля релігії у сучасному суспільстві.

Покликаючись на найновіші дослідження у новітній філософії, автор пропонує синтетичний погляд на секуляризацію і доводить, що саме християнство створило умови для повноцінного розгортання цього феномену у специфічному середовищі європейської культури. Секуляризація простежується як тривала світоглядна трансформація, що розпочинається ще в Осьовому часі (VIII – II ст. до н. е.) і найповніше здійснюється у філософії Модерну (з XVII ст.). На певному етапі секуляризація хоч і заперечує трансцендентне (Бога), але, врешті, знову наближає людину до нього.

Для науковців, аспірантів, студентів і всіх, хто цікавиться проблемами сучасної філософії та релігії.

Придбати книжку вже можна тут

Найкоротша історія часу. Стівен Гокінґ, Леонард Млодінов

Найкоротша історія часу / С. Гокінґ, Л. Млодінов ; переклад Ігоря Андрущенка. — Харків : Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 160 с. ISBN 978-617-12-1054-7

Легендарна книжка!

Стівен Гокінґ – людина-легенда, науковець, відомий своїми дослідженнями в астрофізиці. Хвороба прикувала його до інвалідного візка, але не зломила дослідницького духу. Він читає лекції, популяризує наукові знання, знімається в наукових фільмах.

Світовий бестселер вперше українською.

Твір написаний живою мовою і розрахований на широке коло читачів без академічних знань з фізики. Це скорочене й доповнене новими відкриттями в науці перевидання бестселера Стівена Гокінґа «Коротка історія часу», який розійшовся по світу накладом понад 10 млн примірників! Ви дізнаєтесь про появу Всесвіту, чорні діри, теорію суперструн і квантову механіку.

Придбати книжку вже можна на Yakaboo

Капітал у ХХІ столітті. Том Пікетті

Капітал у ХХІ столітті / Том Пікетті ; пер. з англійської Наталії Палій. — К. : Наш Формат, 2016. — 696 с. ISBN 978-617-7279-52-4

Книгу «Капітал у XXI столітті» французького економіста Тома Пікетті названо книгою року за версією Financial Times, бестселером New York Times, а у світі продано уже понад два мільйони примірників.

Кому буде належати світ наприкінці XXI століття? Якими є механізми накопичення і перерозподілу багатства у світі? Чи мав рацію Карл Маркс, обіцяючи «неминучу загибель» капіталізму? На ці та інші запитання автор шукає відповіді у книзі. Пікетті жодним чином не претендує на беззаперечність своїх ідей. На прикладі Європи і США він розглядає концепції розвитку капіталу від ХVІІІ століття й до сьогодні. Усі свої ідеї підкріплює розрахунками, елементарними та усім зрозумілими формулами, навіть прикладами з класичного та сучасного мистецтва.

Пікетті не просто вивчає закони, здатні впливати на збільшення прірви між найбагатшими і найбіднішими, – він пропонує власні радикальні методи зупинення цієї «нескінченної спіралі». І це саме те, що сьогодні може знадобитися Україні.

Ціна: 290 грн

Книжка на сайті видавництва

Готуємо з Джеймі. Олівер Джеймі

Готуємо з Джеймі / Олівер Джеймі ; пер. Геннадія Шпака. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 448 с.  ISBN 978-617-679-258-1

Саме той, хто по-справжньому отримує задоволення від приготування їжі, підкаже вам як стати шеф-кухарем на власній кухні. Всесвітньовідомий британський кулінар Джеймі Олівер переконаний, що з його книгою ви пізнаєте основи кухарського мистецтва, навчитеся обирати продукти і готувати з них, навіть якщо ви новачок у цій сфері.

Секрети досвідченого кулінара прості та доступні, а тому допоможуть пізнати ази приготування справжніх кулінарних шедеврів, де один чи два компоненти додадуть страві найрізноманітніших смакових відтінків. Фотографії Девіда Лофтуса і Кріса Террі.

Книжка на сайті видавництва

Українські Січові Стрільці (УСС). Осип Думін

Українські Січові Стрільці (УСС) / Осип Думін. — Дрогобич : Коло, 544 с. ISBN: 978-617-642-231-0

Українські Січові Стрільці (УСС) – військова формація, що постала на початку Першої світової війни як складова австро-угорської армії, проте основною, хай і не афішованою її метою була боротьба за українську державність. Прочуваючи це, австрійська влада дозволила формацію хіба із 2000 осіб, відтак, на наполегливі просьби, додала ще 500, хоча добровольців було близько 30 тисяч. Та й тих 2500 вона обмундирувала та озброїла абияк. І в таких невигодах січовики прославилися особливою героїкою – зокрема в битвах із московитами на Маківці (1915), на Лисоні (1916), під Мотовилівкою (1918). Не вдалося тоді «усусусам» вибороти Україні свободу, але вони надзвичайно багато зробили для наближення свободи, для піднесення національної свідомості українців.

Імаджиморфія. Кербі Розанес

Імаджиморфія / Кербі Розанес ; перекладач В. В. Делегач ; ілюстратор  Кербі Розанес. — Харків, 2016. — 96 с. ISBN 9789 6674 80 851

«Імаджиморфія» – це розмальовка для абсолютно творчих особистостей. Незвичайна розмальовка є продовженням відомої всьому світу хіту – розмальовки «Аніморфії». Це не розмальовка-антистрес, не розмальовка для певного віку. Це розмальовка з особливим настроєм для тих, хто в тренді. Ви шанувальник креативного арту, постійно щось замальовуєте в своєму скетчбуці та публікуєте це в Instagram? Тоді «Імаджиморфія» саме для вас.

Пробудження. Про Революцію із перших вуст : публіцист. вид. / Руслан Cан-Марино

Пробудження. Про Революцію із перших вуст : публіцист. вид. / Руслан Cан-Марино. — К. : Видавнича група KM-БУКС, 2016. — 200 с.  ISBN 978-617-7409-43-3 

Революція Гідності — її причини, особливості розвитку, історичне значення — описується в різних виданнях із різних точок зору. У цій книзі розповідається про роль в ній пересічного українця, який сповідує принципи демократії, справедливості та людяності. Саме такі люди, що були далекими від політики, проте щиро переймалися долею своєї країни, майбутнім її народу, стали основною рушійною силою Революції. Саме вони стояли на Майдані, билися на барикадах, підтримували порядок у містах і селах після втечі президента, брали на себе відповідальність за життя інших людей. Читач із перших вуст дізнається, що люди думали про події, які відбувалися в ті дні, як жили, чим керувалися, приймаючи ті чи інші рішення, заради чого ризикували власним життям.

Ціна: 75 грн

Бог дає таланти всім. Регіна Бретт

Бог дає таланти всім / Регіна Бретт ; переклад Віри Кучменко. — Харків : Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 288 с. ISBN 978-617-12-1059-2

Видання Регіни Бретт наповнюють силою, радістю, вірою й свободою для того, щоб бути собою. Їх хочеться перечитувати знову й знову!

Ця книжка допоможе знайти себе і своє покликання. Адже робота – це не просто діяльність, за яку вам платять гроші, – це вагома частина вашого життя. Тож витрачати свої години та дні треба на те, що дійсно робить ваше життя змістовнішим.

Придбати книжку вже можна тут

Драйв. Дивовижна правда про те, що нас мотивує. Деніел Пінк

Драйв. Дивовижна правда про те, що нас мотивує / Деніел Пінк ; переклад Назарія Агаджаняна. — Харків : Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 208 с. ISBN 978-617-12-1057-8

Бестселер за версією The New York Times, The Wall Street Journal, Publishers Weekly, Amazon!

• У світі продано понад 2 мільйони примірників книжок автора.

• Автор увійшов до рейтингу 50 найкращих бізнес-аналітиків світу!

• Перекладено 33 мовами.

Якщо ви вважаєте, що найкращий мотиватор – гроші, це видання зруйнує ваше уявлення щодо факторів, які впливають на результат праці, чи то творчості! Досить сидіти склавши руки, настав час діяти, і ця книжка знає як! У ній ви знайдете безліч практичних методів щодо нової системи мотивації.

Видання допоможе лідерам створити й утримати надійний бізнес, а іншим – віднайти себе та почати рухатися в бік щасливого майбутнього. Автор оперує результатами сотень психологічних досліджень, які допоможуть вам знайти роботу своєї мрії, побудувати бізнес та наповнити яскравими кольорами своє буденне життя.

Придбати книжку вже можна тут

«Смиренність отця Брауна» Г. К. Честертона. Віктор Лішнянський

«Смиренність отця Брауна» Г. К. Честертона : посіб. для читання і перекладу / В. В. Лішнянський. — К. : Знання, 2016. — 95 с. ISBN 978-617-07-0371-2

Посібник містить систему завдань для розвитку навичок читання англійською та перекладу рідною мовою. У книзі запропоновано новий підхід до вивчення англійської мови: вправи, розроблені для цього посібника, мають на меті допомагати читачеві й перекладачу аналізувати речення, складні слова, розуміти значення слова з контексту та вибирати правильний варіант перекладу багатозначних слів і омонімів. Книга буде корисною всім, хто вивчає або викладає англійську мову та переклад, і може застосовуватися індивідуально та на заняттях із читання у старших класах шкіл і під час вивчення іноземної мови у вищих навчальних закладах. Вправи розраховані на середній рівень В1 (Intermediate).

Придбати книжку вже можна тут

Слова, що нас збагачують. Тарас Береза

Слова, що нас збагачують : словник вишуканої української мови / Тарас Береза. — Львів : Апріорі, 2016. — 384 с. ISBN 978-617-629-304-0

«Слова, що нас збагачують» – словник вишуканої української мови, покликаний відновити призабуті, а почасти несправедливо «викоренені» з народної свідомості, слова у нашій мові. Автор звертається до творчості майстрів художнього пера та літературного перекладу, щоб читач наснажився різнобарв’ям словотвору рідної мови, її синонімічною розлогістю та величчю. Подані словникові одиниці, безумовно, збагатять словниковий запас кожного користувача та заохотять говорити рідною мовою якнайвишуканіше. Словник є продовженням торішньої праці «Гарна мова – одним словом», виданої в рамках спільного лексикографічного проекту «Авторської кухні словників» та видавництва «Апріорі».

Ціна: 90 грн

Нариси Дністра. Олександр Афанасьєв-Чужбинський

Нариси Дністра / О. Афанасьєв-Чужбинський. — Львів : Апріорі, 2015. — 476 с.

«Нариси Дністра» Олександра Афанасьєва-Чужбинського (1816-1875), видатного українського письменника, етнографа й фольклориста, приятеля і соратника Тараса Шевченка – капітальна історико-етнографічна праця, в якій читач знайде надзвичайно цікаву й розгорнуту картину життя і побуту українців та інших народів південно-західної частини України середини ХІХ століття.

Придбати книжку вже можна тут

Діалоги. Луцій Анней Сенека

Діалоги / Луцій Анней Сенека ; пер. А. Содомори. — Львів : Апріорі, 2016. — 320 с. ISBN 978-617-629-310-1

В опублікованих у цій книжці, вперше перекладених українською мовою, філософських «Діалогах» видатний римський мислитель-стоїк Сенека, блискучий майстер емоційного афористичного письма у живій бесіді з читачем радить, у який спосіб за умов моральної кризи споживацького суспільства протистояти знеособленню, осягнути душевний спокій, отже, щастя.

Придбати книжку вже можна тут

Щоденник партизана Дзукаса: 23 червня 1948 р. — 6 червня 1949 р. Льонґінас Балюкявічюс

Номер стенду: 113

Щоденник партизана Дзукаса : 23 червня 1948 р. — 6 червня 1949 р. / Льонґінас Балюкявічюс ; упорядник Альґіс Кашєта ; пер. з литовської Василя Капкана. — Львів: Кальварія, 2016. — 208 с. ISBN 978-966-663-363-0

Щоденник, який публікується, 40 років припадав пилом в архіві Комітету державної безпеки Литовської ССР (тепер — Особливий архів Литви), в агентурній справі, заведеній на штаб партизанів округу «Дайнава». Мова йде про збройний спротив «лісових братів» — спротив тоталітарній державі, що не мав прецеденту за своєю тривалістю та інтенсивністю. Цей рух спротиву мав величезну підтримку населення.

Партизани Литви, як і Українська Повстанська Армія, мали того ж самого ворога — советського агресора. Такими ж самими були і цілі — здобути незалежність. Окупаційна влада також використовувала ті ж самі, жорстокі засоби репресій в обох країнах, щоб придушити будь-який опір. Всього у Литві впродовж 1944-1953 років загинуло приблизно 20 тисяч партизанів, а кілька сотень тисяч борців за свободу та їхніх спомагачів було ув’язнено або депортовано. Для народу, який мав три мільйони мешканців, це були величезні втрати.

Текст, що публікується, охоплює один рік партизанського життя. Видання доповнено передмовою упорядника, трьома рапортами командуванню партизанів про настрої мешканців і партизан, автором двох з яких є Л. Балюкявічюс-Дзукас, розшифрованими псевдонімами партизанів і корпусом фотографій. Станом на цей час книга перекладена англійською, чеською, польською, російською і ось тепер — українською мовами.

Ціна: 60 грн (м’яка обкладинка), 100 грн (тверда обкладинка)

Словник міжчастиномовних омонімів сучасної української мови. Наталія Глібчук, Уляна Добосевич

Словник міжчастиномовних омонімів сучасної української мови / Наталія Глібчук, Уляна Добосевич. — Львів : Апріорі, 2016. — 640 с. ISBN 978-617-629-316-3

Пропонований словник є першою спробою лексикографічного опрацювання явища міжчастиномовної омонімії в сучасній українській мові. У словнику розмежовано лексикограматичні та функціональні омоніми, запропоновано їх класифікацію і здійснено опис 1034 омокомплексів. Ілюстративний матеріал дібрано з різностильових джерел — від фольклору та усного мовлення до художньої літератури, публіцистичного, конфесійного, наукового, офіційно-ділового, епістолярного стилів. На основі загальнокатегоріального значення, морфологічних характеристик, синтаксичної функції встановлено частиномовний статус кожного слова. Матеріал словника може стати джерельною базою для нових досліджень, передусім з морфології сучасної української мови, а також суміжних галузей. Для викладачів і студентів, аспірантів, учителів-словесників та учнів шкіл і гімназій, усіх, хто цікавиться проблемами розвитку та функціонування української мови.

Ціна: 180 грн

Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності. Сергій Плохій

Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності / Сергій Плохій. — Харків : Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 496 с. ISBN 978-617-12-1056-1

Автор книги Сергій Плохій — професор Гарвардського університету, один з провідних спеціалістів світу з історії України та Східної Європи.

• Спеціальний проект до 25-річчя Незалежності.
• За масштабом та науковою цінністю «Брама Європи» стоїть поряд із творами Грушевського.

Книга цікаво й доступно розповідає про історію нашої держави від часів Геродота до подій на Сході України сьогодні. Це авторитетне видання допоможе краще зрозуміти події минулого, а через них – і наше сьогодення. Автор фокусує увагу на українцях як найбільшій демографічній групі, а згодом – головній силі, що стояла за створенням сучасної нації. Дізнайтеся, як наші предки «призвали варягів на царювання», як наша країна боролася за право бути незалежною, пройшла крізь часи кріпацтва, комуністичного терору й Голодомору, Другої світової війни та, врешті-решт, отримала незалежність.

Придбати книжку вже можна тут

Історія українського війська

Історія українського війська / М. Відейко, С. Синиця, Б. Черкас, К. Галушко, О. Сокирко, А. Руккас та ін. — Харків : Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 416 с. ISBN 978-617-12-1472-9

Перший за 80 років систематичний науково-популярний виклад з історії військової справи!

• Ілюстроване видання в суперобкладинці!
• Історичні нариси про становлення українського війська від 12-ти істориків-науковців та викладачів провідних університетів України та Великобританії.
• Більш ніж 500 унікальних фотографій предметів озброєння з колекції Національного музею історії України.
• 40 малюнків та художніх реконструкцій відомого ілюстратора Олександра Ком’яхова.

Від появи перших професійних військових спільнот на території України в Давню добу до участі українських збройних формувань в Антитерористичній операції на Сході України, де народжується сучасна українська армія.

Ціна: 344.90 грн

Думай як фрік. Стівен Левітт, Стівен Дабнер

Думай як фрік / Стівен Левітт, Стівен Дабнер ; пер. з англійської Тетяни Заволоко. —  К. : Наш Формат, 2016. —  216 с. ISBN 978-617-7279-62-3

Для успіху в сучасному світі потрібно не лише знати більше, працювати швидше, а й мислити інакше. Бо виграє той, хто першим знайде небанальний розв’язок проблеми. Автори світового бестселера «Фрікономіка» Стівен Левітт та Стівен Дабнер пропонують читачам перелаштувати спосіб мислення й застосовувати нестандартні підходи в різноманітних ситуаціях.

Автори щедро ілюструють свої аргументи маловідомими фактами з історії, психології, економіки, а іронічний стиль не дасть читачеві нудьгувати.

Ціна: 100 грн

Книжка на сайті видавництва 

 

Україна-дивосвіт

Україна-дивосвіт / худож. М. Біла. – К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. – 96 с. : іл. ISBN 978-966-923-063-8

Уявіть собі, якого кольору запах осінніх чорнобривців, якою фарбою шумить Дніпро, якою барвою співає соловейко у вишневому гаю. Це все — Україна, рідна з дитинства, тиха і тепла, розмаїта…

Для широкого кола читачів.

Ціна: 90 грн

 

Мальовнича Україна

Мальовнича Україна / худож. М. Біла. – К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. – 20 листівок. ISBN 978-617-7409-36-5

Привітай зі святом друзів, рідних та близький, подарувавши їм оригінальну, власноруч розфарбовану листівку! Кожна ілюстрація набору листівок «Мальовнича Україна» сповнена українського символізму та фольклору.

Уявіть собі, якого кольору запах осінніх чорнобривців, якою фарбою шумить Дніпро, якою барвою співає соловейко у вишневому гаю. Це все — Україна, рідна з дитинства, тиха і тепла, розмаїта…

Ціна: 65 грн

«Великий Гетсбі» Ф. Скотта Фіцджеральда. Ігор Кучман, Наталія Бідасюк

«Великий Гетсбі» Ф. Скотта Фіцджеральда : посіб. для читання і перекладу / І. М. Кучман, Н. В. Бідасюк. — К. : Знання, 2016. — 111 с. ISBN 978-617-07-0380-4

Посібник містить систему завдань для розвитку навичок читання англійською мовою. Порядок роботи з посібником такий: 1) читання оригіналу; у разі нерозуміння фрагментів тексту або для перевірки адекватного розуміння — читання цих частин у перекладі; 2) виконання завдань із посібника для опрацювання лексичного, граматичного і стилістичного матеріалу, вправ на порівняльний аналіз оригіналу та перекладу; 3) закріплення матеріалу — перечитування, виконання усних і письмових завдань. Книга буде корисною всім, хто вивчає або викладає англійську мову. Тексти і вправи розраховані на рівень, вищий за середній, В2 (Upper-Intermediate).

Ціна: 30 грн

«Площа Вашингтона» Генрі Джеймса. Наталія Бідасюк, Ігор Кучман

«Площа Вашингтона» Генрі Джеймса : посіб. для читання і перекладу / Н. В. Бідасюк, І. М. Кучман. — К. : Знання, 2016. — 255 с. ISBN 978-617-07-0382-8

Посібник містить систему завдань для розвит­ку навичок читання англійською мовою. Порядок роботи з посібником такий: 1) читання оригіналу; у разі нерозуміння фрагментів тексту або для пере­вірки адекватного розуміння — читання цих частин у перекладі; 2) виконання завдань із посібника для опрацювання лексичного, граматичного і стилістичного матеріалу, вправ на порівняльний аналіз оригіналу та перекладу; 3) закріплення матеріалу — перечитування, виконання усних і письмових завдань.

Книга буде корисною всім, хто вивчає або викладає англійську мову. Тексти і вправи розраховані на високий рівень C1 (Advanced).

Придбати книжку вже можна тут

«Під деревом зеленим» Томаса Гарді. Наталія Бідасюк

«Під деревом зеленим» Томаса Гарді : посіб. для читання і перекладу / Н. В. Бідасюк. — К. : Знання, 2016. — 95 с. ISBN 978-617-07-0381-1

Посібник містить систему завдань для розвит­ку навичок читання англійською мовою. Порядок роботи  з посібником такий: 1) читання оригіналу; у разі нерозуміння фрагментів тексту або для перевірки адекватного розуміння — читання цих частин у перекладі; 2) виконання завдань із посібника для опрацювання лексичного, граматичного і сти­лістичного матеріалу, вправ на порівняльний аналіз оригіналу та перекладу; 3) закріплення матеріалу — перечитування, виконання усних і письмових завдань.

Книга буде корисною всім, хто вивчає або викладає англійську мову. Тексти і вправи розраховані на рівень, вищий за середній, B2 (Upper-Intermediate) та високий C1 (Advanced).

Придбати книжку вже можна тут

artarsenal bookforum publish messe