Читомо > Інтерв’ю > Українські супергерої – патріотична альтернатива голлівудським персонажам

Інтерв’ю

Українські супергерої – патріотична альтернатива голлівудським персонажам

26.06.2015 0 Автор:

Кіборг, Кобзар, Кріп і волонтерка Віра – головні персонажі дитячого коміксу «Українські супергерої», перший випуск якого нещодавно вийшов у чернівецькому видавництві «Букрек». Автори – письменниця Леся Воронюк (Чернівці) та художниця Софія Розуменко (Київ) працювали над виданням протягом півроку. Примірники вийшли досить бюджетними – по 15 грн за штуку, з чорно-білими ілюстраціями, але на часі. Так авторки мали презентацію просто неба в Чернівцях та під час Kyiv Comic Con,  активно спілкувалися з пресою та вирішили податися із сюжетом коміксу на конкурс ідей для телесеріалів.

Читомо розпитало Лесю Воронюк про дебют та подальші плани щодо «Українських супергероїв».

Українські супергерої– Чому вирішили створити саме комікс?

– Ідея виникла, коли я вибирала дитячі книги для своєї доньки і зауважила, що серед дитячих українських книг є чимало про тварин, природу, пори року, казок, і це дуже гарні книги, але практично немає героїчних книг, немає сучасних героїв чи персонажів для наслідування. Я хочу підкреслити слово «сучасні». Бо нині діти абсолютно технологізовані й динамічні, тому часто класичний і улюблений моїм поколінням.

Читайте також: Несучасні літературні герої сучасності

Котигорошко вже ніяк не може конкурувати із Суперменом, Жінкою-кішкою чи Бетменом… Тому ми повинні заповнювати цю прогалину своїми супергероями, тим більше сьогодні нам є про кого розповідати дітям. Комікси – це гарний формат для сучасних дітей, які не дуже охоче читають. Саме комікс може заохотити до читання, а потім дитині можна запропонувати і більш розлогі тексти.

voronuik

Леся Воронюк та Софія Розуменко

– Чому дітям потрібне таке видання? Адже побутує думка, що для малечі краще писати про щось світле й добре, а не про війну.

– Для найменших – звісно тільки про добре, а війна – боротьба добра і зла – присутня майже в кожній казці, тільки серед різних персонажів чи обставин. А саме ці комікси – гарний варіант, як можна дитині дитячою мовою розповісти і про українську історію, і про сьогодення, адже ми пишемо розповіді, засновані на реальних подіях.
Зазначу, що комікси орієнтовані на дітей від 4 років і старше. Як ми побачили на презентаціях, вони цікаві і дорослим читачам.

Читайте також: Нам треба поговорити: 7 антимілітаристських книжок для дітей

ukr_heroes

– Розкажіть про вашу із Софією співтворчість.

– Із художницею Софією Розуменко познайомилися через іншого дуже класного художника – Соціопата. Ви точно бачили його картини «Ікони революції» – Франка, Лесю Україну і Шевченка. З Софією працювали легко і продуктивно, вона – молода київська художниця, добре відчуває, як малювати для дітей, як зацікавити сучасного підлітка.

ukrop_1

Кіборг

– Ви передавали безкоштовні примірники на Схід. До кого поїхали комікси? Кому ще плануєте передати?

– Передали кільком батальйонам і ще плануємо передати, бо наших військових видання дуже зацікавило. Воно піднімає їх бойовий дух. До речі, кілька захисників навіть запропонували, що готові стати прототипами героїв для наступних випусків. Також частину тиражу передали благодійному фонду «Майбутнє України», який займається збором коштів для лікування важкохворих маленьких діток.

Читайте також: Максим Прасолов: Люди, що були на Грушевського, читали «Даогопак»

– Що можете сказати про реакцію російської преси та коментарі від російських інтернет-користувачів. Схоже, ідея видання стала просто знахідкою для їхніх гнівних пропагандистських дописів.

– У коміксах ми жодного разу не вжили слова «Росія» чи «російський»… якщо хтось себе там впізнав… що ж, знаєте приказку – «на злодії» шапка горить.

ukrop_2

Кобзар

– Коли чекати наступного друкованого випуску? Чи плануєте щось змінити (щодо поліграфічної якості, наприклад)?

– Сподіваюсь, вже у вересні вийде наступний випуск. Звісно, хотілося б видати комікси в кольорі, але це в кілька разів підвищить їхню ціну і тоді для багатьох вони будуть дорогі. Наразі примірник «супергероїв» коштує 15 гривень, ви ж розумієте, за такі гроші нині і листівку знайти важко. А «Букрек» видав цілу книжечку, це гарна просвітницька робота видавництва. Водночас юні читачі знайшли свій вихід із ситуації – вони самі розмальовують чорно-білі комікси. Тож це не просто книжечка, а ще й розмальовка.

Окрім цього, у наших планах електронний варіант друкованої версії. Також хочемо перевидати комікси кількома іншими мовами. Сподіваюсь, вони зацікавлять й іноземного читача.

comics

– Знаю також, що ви подавалися з сюжетом «Українських супергероїв» на конкурс ідей для серіалів. Яких результатів вдалося досягти?

– Наша ідея потрапила в півфінал конкурсу від телеканалу 1+1 «The Next Big Thing – 2015». Ми ввійшли до топ-30, а загалом було 524 конкурсні роботи. Це вже непоганий здобуток. Наразі чекаємо результати топ-7. Я бачу «Українських супергероїв» і як мультфільм, і як серіал. Мені було б цікавіше попрацювати, звісно, над серіалом. Це стало б викликом всьому українському кінематографу, бо досі ніхто ще не замахувався серіали такого рівня. Адже щоб створити такий кінопродукт, необхідні фахівці най-найвищого рівня.

Сторінка «Українських супергероїв» на Facebook

Читайте також: Три історії про український комікс

Світлини надані Лесею Воронюк

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe