Журналістка Хелен Екслі стверджувала: «Книги можуть бути небезпечними. На найкращих із них варто писати “Це може змінити твоє життя”». То куди їхати наступного року читачам за змінами, а, головне, куди податися видавцям, які мають, що показати світові? Для вас ми відібрали десять найбільших книжкових ярмарків 2015 року. а обирайте.
1. Міжнародний книжковий ярмарок у Калькутті
28 січня – 8 лютого 2015 року http://kolkatabookfair.net/
Фокусна тема найбільшого книжкового ярмарку в Азії змінюється з року в рік, але зазвичай присвячена літературі певної країни. У 2014 році хедлайнером було Перу, у 2015 – Великобританія. Книжковий ярмарок у Калькутті відкритий для широкої публіки, і є третім за величиною у світі після Франкфуртського і Лондонського.
Щорічно заради цієї події Калькутту відвідують понад 2 мільйони книголюбів з усього світу. Минулих років гостями ярмарку були Річард Докінз і Ґюнтер Ґрасс, а серед відомих видавництв активними учасниками є Oxford University Press, Cambridge University Press, Kluwer, Springer Verlag, Rupa & Co, Penguin India, Ananda Publishers, Dey’s Publishing та інші. Події ярмарку висвітлюють такі поважні медіа, як The Statesman і The Telegraph.
2. Лейпцизький книжковий ярмарок
12-15 березня 2015 http://www.leipziger-buchmesse.com/
Вперше Лейпциг організував масовий книжковий продаж ще у 1632 році, одразу випередивши за масштабом Франкфурт-на-Майні. Сьогодні Франкфуртський ярмарок знову на першому місці, однак і Лейпциг не пасе задніх. Другий за розміром книжковий ярмарок у Німеччині щороку відвідують 163 000 осіб, у ньому беруть участь понад 2000 видавництв з 39 країн.
Читайте також: Україна на Лейпцизькому книжковому ярмарку: like/dislike
Територія ярмарку поділена на тематичні зони «Освіта і наука», «Мистецтво книги і графіка», «Аудіокниги і фільми», а впродовж трьох днів організатори нагороджують авторів престижними The Leipzig Book Fair Prize і The Leipzig Book Prize for European Understanding. У 2012 році у фокусі ярмарку були Білорусь, Польща та Україна, цього року в центрі зацікавлень Ізраїль.
3. Паризький книжковий ярмарок (Salon du Livre)
21-24 березня 2015 http://www.salondulivreparis.com/
Найбільший французький книжковий ярмарок традиційно відбувається у величезному виставковому центрі Porte de Versailles і приймає понад 30 000 відвідувачів з усього світу. Цього року організатори чекають на 1000 видавців з 50 країн. Почесний гість – Бразилія, запрошені міста – Краків та Вроцлав, у фокусі зацікавлень – пригодницька література.
4. Болонський ярмарок дитячої книги
30 березня – 2 квітня 2015 http://www.bookfair.bolognafiere.it/
Найбільший у світі ярмарок дитячої книги вперше пройшов у центрі регіону Емілія-Романья ще у 1963 році. Ярмарок у Болоньї відомий не лише як низка масштабних тематичних заходів, а й як місце продажу та купівлі авторських прав видавництвами та авторами з усього світу.
Читайте також: Творча майстерня “Аґрафка”. Нотатки з подорожі до Болоньї
На ярмарку також відбувається вручення «Bologna Ragazzi Awards» у чотирьох категоріях: «Фікшн», «Нон-фікшн», «Нові горизонти» (для видавництв не з Європи), «Opera Prima» (за найкращий дебют). Інші почесні нагороди – «Astrid Lindgren Memorial Award» і «Hans Christian Andersen Awards». Цьогорічний гість – Хорватія.
5. Лондонський книжковий ярмарок
14-16 квітня 2015 http://www.londonbookfair.co.uk/
Лондонський ярмарок – другий за розміром у світі після Франкфуртського. У 2014 році за 3 дні ярмарок відвідали 25 000 людей з 114 країн світу, свої стенди представили видавництва з 61 країни. Фокусною темою 2014 року була Туреччина, організаторам вдалося залучили 35 авторів до триденних читань і дискусій. «Publishers Weekly» назвав Лондонський ярмарок «Меккою для європейських видавців, книготорговців, агентів права та найбільш значущих ЗМІ».
Важливо, що на сайті ярмарку є окремий розділ «Exhibiting» для видавців, де організатори подають перелік доступних спонсорів, що допомагають видавництвам організовувати стенди та проводити читання. Розділ також містить Top Tips (підказки) для тих видавництв, які ще не брали участь у Лондонському ярмарку, але бажають приєднатися до нього у 2015 році. У цьому році організатори обіцяють 250 безкоштовних семінарів і майстер-класів, 1500 стендів видавництв, а також таких гостей, як Террі Пратчетт і Мелорі Блекман. Фокусна тема – Мексика.
До того ж, минулого року Лондонський ярмарок започаткував нові премії для видавців.
6. Книжковий ярмарок у Буенос-Айресі
23 квітня – 11 травня 2015 http://www.el-libro.org.ar/
Міжнародний книжковий ярмарок у Буенос-Айресі відкритий як для представників видавничої індустрії і літературної спільноти, так і широкої громадськості. Це найбільший книжковий ярмарок іспаномовної частини світу: щороку його відвідують 1 200 000 осіб, свої найкращі книги представляють 1500 видавництв з 50 країн світу.
Організатором є некомерційний фонд «Ель-Libro», заснований аргентинською Спілкою письменників (SADE). Цікаво, що у 2011 році Буенос-Айрес був обраний ЮНЕСКО Всесвітньою столицею книги.
На 41-му Книжковому ярмарку відбуватимуться як літературні конференцій, так і ділові зустрічі представників видавничої індустрії.
7. Book World Prague
14-17 травня 2015 http://www.svetknihy.cz/
Квиток на всі дні найбільшого чеського книжкового ярмарку коштує лише 200 чеських крони (приблизно 139 гривень), дітям до 15 років вхід безкоштовний. У фокусі цьогорічного ярмарку такі категорії: «Фотографія і книги», «Книги для юних читачів», «Літературна діаспора та чехи у світі». Почесний гість – Єгипет.
Цьогорічні очікування організаторів досить амбіційні: не менше, ніж 600 видавництв з 26 країн і не менш, ніж 21 000 відвідувачів. Під час ярмарку журі вручить щорічний Jiri Theiner Award за популяризацію чеської літератури за межами Чехії.
8. BookExpo Америка
27-29 травня 2015
http://www.bookexpoamerica.com/
BookExpo Америка, також відомий як BEA – найбільший в Америці книжковий ярмарок, що з 1947 року щорічно відбувається у Нью-Йорку під патронатом Американського союзу книготорговців. Раніше BEA приймали Чикаго, Лос-Анжелес і Вашингтон, однак з 2009 року Нью-Йорк як безперечна столиця книговидання у США є постійним місцем зустрічі видавців та читачів з усього світу.
Щорічно ярмарок відвідують 800 авторів і 1000 видавців з усіх країн світу. Організатори позиціонують ярмарок як поєднання видавничої справи та поп-культури. Почесний гість цього року – Китай.
9. Токійський книжковий ярмарок
1-4 липня 2015 року http://www.bookfair.jp/en/
Токійська міжнародна книжкова виставка (TIBF) є одним з провідних книжкових ярмарків у Східній Азії. Це також наймасштабніше зібрання видавців у Японії. Щороку книжкову ярмарку у Токійському виставковому центрі відвідують понад 60 000 відвідувачів, свої стенди представлять видавництва з 25 країн.
У фокусі цьогорічних зацікавлень – електронні книги, зокрема питання ліцензування, піратства і контент-рішень. Традиційно територія ярмарку поділена на кілька зон, серед яких «Природничі науки», «Гуманітарні і Суспільні науки», «Дитячі книги», «Спосіб життя і хобі», «Аксесуари» і зона безкоштовного електронного поширення видань.
10. Франкфуртський книжковий ярмарок
14-18 жовтня 2015 року http://www.buchmesse.de/
Перший книжковий ярмарок відбувся у Франкфурті ще у 17 столітті, через 200 років після винаходу Йоганна Ґутенберга, тому організатори ФКЯ вважають його найдавнішим у Європі. У наші дні найбільший у світі книжковий ярмарок щорічно відвідують близько 280 000 бібліофілів, у виставці беруть участь понад 7000 видавництв, події висвітлюють 11 000 журналістів зі всього світу. Почесний гість цього року – Індонезія.
На сьогодні вже відомі гості 2016 та 2018 років: це будуть Нідерланди та Фландрія і Грузія.
Читайте також: Tbilisi Book Days: ілюстрації Ірану, грузинські видавці й участь України
Цікаво, що будь-яка країна може стати хедлайнером ярмарку, подавши заздалегідь заявку. На сайті є розділ для видавців Info & services for exhibitors, де можна замовити стенд і все необхідне для його облаштування, а також проконсультуватися з командою, що обслуговує видавництва під час ярмарку.
Крім того, організатори пропонують безкоштовний зручний річний «Календар виставки» із послідовністю та часовим лімітом дій для видавництв та відвідувачів, які бажають взяти участь у ярмарку 2015 року.
Читайте також: Франкфурт із українськими видавцями, але без національного стенду
Чільне зображення: фрагмент постера Нью-Йоркської книжкової виставки
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook