Читомо > Література на літо > 11 видань, які рекомендує дарувати до Дня закоханих книгарня «Є»

Література на літо

11 видань, які рекомендує дарувати до Дня закоханих книгарня «Є»

13.02.2017 0 Автор:

Книгарня «Є» спеціально для Читомо назвала видання, якими закохані можуть потішити одне одного 14 лютого. До Дня Валентина – художня проза, поезія і нон-фікшн для двох і про двох.

Юрій Іздрик. «Календар любові» (Видавництво Старого Лева)

akcia_6.08.15_kn.pngstarylev.com.ua

День буде набагато смачнішим, якщо почати його з горнятка кави і доброго вірша. «Календаря любові» Юрка Іздрика вистачить на цілий рік, адже там 365 поезій, які писалися щоденно протягом трьох років, але в збірку увійшли найкращі. Їх можна цитувати коханим на вушко, читати вголос друзям чи про себе у маршрутці, ці тексти врізаються в пам’ять і душу, викликають лавину емоцій і надихають любити.

 Читайте також: Love is: 6 поетичних книжок для двох, або до Дня закоханих 

 .

Юрій Ярема. «Тепло його долонь» (Видавництво Анетти Антоненко)

_SAM8618_700x467

На пошуки справжніх почуттів завжди витрачається багато енергії. Але, коли ти інакший, – усе ще набагато складніше. Юрій Ярема у книжці «Тепло його долонь» описує історію самотності. Остап має друзів, цікаву роботу, але цим не вдається заповнити внутрішню порожнечу. Душа прагне сімейного затишку і вірної людини поруч. Дорослому читачеві роздуми й діалоги про любов і сенс можуть здатися дещо наївними, але юнак чи підліток після прочитання відчує підтримку і впевненість, що кожен заслуговує на рідне тепло, тепло його долонь, навіть якщо кохання не вписується в рамки суспільства.

Читайте також: Література толерантності: 5 книг про рівність прав

 

«Теплі історії про кохання» (Брайт Букс)

1486991399-4536_700x467

Якщо ви любите солодке, хочете зігрітись і розвантажитися, то саме час на «Теплі історії про кохання». Легкі та зворушливі оповідки українських авторів про найважливіше у світі почуття – ідеальне чтиво після важкого дня. Прочитавши історії, вам обов’язково захочеться створити власну — як у серці, так і на папері, адже кожна любов варта того, щоби бути оспіваною. Книжка поділена на чотири тематичні блоки, в кожному з яких зібрані в логічній послідовності етапи стосунків: «Зустріч», «Він і Вона», «Одружені», «Часоплин». Це видання буде чудовою «валентинкою» для дорогої людини і гарним нагадуванням, що кохання все-таки існує.

Читайте також: Дмитро Кириченко: Такого успіху від «Теплих історій» ми не припускали

 .

Ірина Ігнатенко. «Жіноче тіло у традиційній культурі українців» і «Чоловіче тіло у традиційній культурі українців» (КСД)

j_700x467

Зазвичай праці науковців обговорюють у вузькому колі колег. Дослідження Ірини Ігнатенко «Жіноче тіло у традиційній культурі українців» через її відвертість зацікавило набагато ширшу аудиторію. Етнографиня захопливо і чесно розповідає про дошлюбні стосунки дівчат і хлопців, контрацепцію у давнину, господарську магію і веселі забави на вечорницях; цитати старожилів, наведені у книжці, підкріплюють висновки дослідниці. Через сексуальну необізнаність, інколи молодь виходила за межі гри – дівчата вагітніли і випадали з життя спільноти, традиційне суспільство до жінок було набагато жорстокішим, ніж до чоловіків. Описані весільні обряди здивують непідготовленого читача, адже наречена не належала ні собі, ні чоловікові, а лише його роду.

У книжці «Чоловіче тіло у традиційній культурі українців» ви знайдете все, що хотіли дізнатися про життя українських мачо 19-20 століття – і навіть більше, адже про деякі таємниці досі можна було лише здогадуватися. На сторінках книги читача чекають неймовірні секрети наших предків — чоловіків: як вони експериментували з місцями та позами для кохання, як стриглися, як дбали про фізичну форму та як пильнували, щоб відповідати тогочасним канонам краси. Міфологія, любовна магія, оспівування чоловічої сили в фольклорі – досі ніхто не описував чоловіче тіло так розлого.

Читайте також: Непристойна проза: чому науковий нон-фікшн продають із маркуванням «18+»

Cecelia Ahern «P.S. I Love You»

Ahern_700x467

Саме час на сентиментальні історії: роман ірландської письменниці Сесілії Ахерн «P.S. I Love You» (доступний лише читачам із добрим знанням англійської) про втрату найдорожчої людини і безсмертну силу любові. Попри нестерпну та нездоланну відстань, дружина спілкується з чоловіком, який через невиліковну хворобу опинився по той бік життя. На пошті вона отримує пакет із конвертами, які може відкривати лише по одному на місяць. Коханий ще за життя написав дружині листи, щоб розрадити її після своєї смерті і підтримати. Саме його слова, сказані давно на папері і прочитані у потрібний час, рятують жінку від депресії і дарують шанс на майбутнє.

 .

«Беладонна. Любовний роман 20-х років» (Темпора)

Beladonna1_700x467

Ви уникаєте любовних романів? Тобто книг про драматичні, романтичні та «ще й порнографічні» стосунки? А якщо це український любовний роман 20-х років? Ярина Цимбал, знавиця цього періоду в українській літературі, упорядкувала збірку «Беладонна. Любовний роман 20-х років»

Тоді зароджувалася українська масова література, наклади «міщанського чтива» сягали 10 тисяч примірників, хоча майже половина населення не вміла читати й писати. Під обкладинкою «Беладонни» зібрано 5 авторів, текстами яких зачитувалися тодішні панни, пані й навіть поважні чолов’яги. Це роман Олеся Донченка «Золотий павучок», Василя Минка «Беладонна», Гордія Брасюка «Донна Анна», Петра Голоти «Бруд» і «Розвага», Петра Ванченка «Повість без назви». Відгуків читачів майже не збереглося, а критики зазвичай називали ці романи міщанськими та бульварними. Оригінальні тексти із несподіваними поворотами зачіпають навіть сучасного читача, це своєрідна машина часу, яка дозволяє заглибитися в українську літературу, не травмовану репресіями та ідеологічним нав’язуванням.

Читайте також: Любовний роман 20-х років, або Психологія понад усе

Джоджо Мойєс. «До зустрічі з тобою» (КСД)

Djodjo Moy_700x467

Це історія про любов, якій під силу все: розширювати горизонти, повертати до життя, віднаходити сенс життя у повсякденних радощах, втішатися кожною миттю, не зациклюючись на глобальних звершеннях, вміти проживати кожну хвилину осмислено.

Це історія про те, як почуватися вільним, коли прикутий до інвалідного візка, як віднайти себе і зрозуміти свою справжню суть.

Це історія молодої дівчини Луїзи, котра любить усе легке, веселе та барвисте, та багатія Вільяма, чиє безтурботне життя змінюється після автокатастрофи. Їхня зустріч змінює їх обох – і відкриває перед ними досі незнані речі. Ця історія змусить читача сміятися і втирати сльози. Це історія про любов, яка залишається після всього – навіть після смерті.

 .

Кадзуо Ішіґуро. «Не відпускай мене» (Видавництво Старого Лева)

1486992877-8557_700x467

Попри декларовану жанрову антиутопічність, ця історія видається напрочуд реальною і зримою – наче оповідачка нашіптує її нам на вушко, звіряючись у найінтимніших своїх переживаннях, не боячись здатися смішною чи сентиментальною. Читач потрапляє в атмосферу Великої Британії кінця ХХ століття і спостерігає за життям школярів у школі-інтернаті, учні якої мають особливе призначення – але про що поки самі мають лише туманні здогади.

Головна героїня Кеті потроху окреслює для себе і для читача свою місію та місію своїх однолітків. Її розповідь – спокійна й виважена, проте саме такий тон тримає читача в напрузі. З окремих пазлів складається цілісна картина, де майбутнє тісно переплетене з минулим, де любов означає пам’ять і прощення, де плинність часу і невідворотність прийдешнього відчувається особливо гостро.

Читайте також: Прийти, щоб не (дати) піти: мовчазна антиутопія Кадзуо Ішіґуро

«Ніч еротичної поезії нон-стоп» (Зелений пес)

n_700x467

Кожен, хто прочитає бодай кілька сторінок цієї збірки, переконається: еротична поезія може бути куди більше кінематографічною та яскравою, ніж фільми аналогічного жанру. Українські поети не пошкодували для вас пристрасті та жару. З цією збіркою вам не буде холодно навіть у найлютіший мороз, а ваші поетично-еротичні ночі можуть тривати стільки довго, скільки ви захочете.

Читайте також: Любов і трішечки сексу: книжки для підлітків

 .

Мірек Боднар «Ще, ще, не зупиняйся» (Лілея-НВ)

DSC01246_700x466

У цих поезіях – стільки само любові й чутливості, як і болю й самотності: читач знайде у них саме, чого потребує в цю конкретну мить. Або ж упізнає себе: чи то закоханого, чи то одинокого, із відвертою душею чи з розбитим серцем. Ці тексти – як універсальні ліки: помічні і під час ейфорійої закоханості, і у час приступів сезонних депресій.

Читайте також: Путівник небанальними подарунками до Дня закоханих

 Текст Ганни Луцюк і Ярослави Тимощук

Світлини Ганни Луцюк і Віктора Іщенка

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe