«Теплі історії» Надійки Гербіш уже понад рік у топах продажів книгарень. Пояснити такий успіх простих оповідок без гостросюжетності-злягань-вбивств-вояків УПА доволі непросто. Щоправда, у такому разі – увесь український видавничий ринок – суцільна загадка, де передбачити популярність тієї чи іншої книжки – ще та задачка. Читомо поцікавилось у директора видавництва «Брайт букс» його варіантами успіху серії, закордонними аналогами й читацькою аудиторією.
Ідея серії виникла після приголомшливого успіху книжок Надійки Гербіш. Ми кілька років співпрацювали з нею як з перекладачкою, а в в 2012 році вирішили видати її першу у нас книжку «Теплі історії до кави». Назва «Теплі історії» прийшло до мене, коли ми міркували над назвою цієї книги і виявилося відповідним, приємним, незабутнім і правильним з точки зору маркетингу. Пізніше видали другу книжку Гербіш «Теплі історії до шоколаду». Успіх і популярність обох книжок продовжували зростати.
Бачачи результати продажів і потребу читачів в такій літературі, ми вирішили робити серію. Наступними вийшли «Теплі історії про дива, коханихі рідних» групи інших авторів,потім ще і ще. Насьогодні вже вийшло сім книг із цієї серії. Майже всі (крім однієї, але не дивлячись на це продажам якій позаздрив би будь-який український видавець) побували або до цих пір перебувають в національних топах продажів.
Щось схоже нашим книжкам видають в США в серії під назвою «Chicken Soup for the Soul». Ця серія користується величезною популярністю і продається мільйонами. Але наші книжки сильніші душевністю.
Видаючи перші книжки з Теплої серії, саме такого успіху ми не очікували. Як видавець я, намагаючись зрозуміти ринок і потреби покупців книжок, міг припустити все що завгодно, але тільки не величину туги людей по доброму, світлому і життєстверджуючому. Мені здавалося, що люди звикли до жахів і крові новин та серіалів і хочуть тільки цього. Як нам пробити цей панцир жорсткості і байдужості, чесно кажучи я не знав, хоча й шукав авторів та тексти з такою метою. Тепла серія стала тим засобом, який цілком почав справлятися з цим непростим завданням.
..
Ці книги для всіх, хто вміє читати. Добро потрібно і молодим і старим, і чоловікам і жінкам. Книги занурюють читача в особливу атмосферу тепла і кави, джазу і шоколаду, родинності і затишку, надії, що все буде ок. З цієї атмосфери не хочеться виходити, а якщо вийшов, хочеться повернутися. Ми постаралися, щоб і тексти та їхнє оформлення чіпляли.
Також, велику роль в успіху серії зіграла її редактор Юля Шутенко. Багато в чому серія популярна завдяки її смаку, що конче важливі при відборі текстів.
Найуспішніші в серії – «Теплі історії до кави» та «Теплі історії до шоколаду». За ними йдуть «Теплі історії про кохання». Але я вже бачу, що ці книжки скоро поступляться першістю тим, що вже вийшли або готуються до друку.
Ми шукаємо і запрошуємо авторів. Ми оголошуємо, що саме шукаємо, які теми і жанри ми хочемо видавати, і автори надсилають нам свої роботи. Редактор відбирає і пропонує мені і людям із групи продажів, ми погоджуємо і публікуємо. Поки не помилялися з темами і змістом.
У цій серії ніколи не вийде те, що руйнує людину. Ми готові видавати все, що буде служити людям на добро. На все інше – шкода паперу.
На нашому ринку знаю тільки деякі цікаві серії, і не можу судити об’єктивно. Але з тих серій, що знаю, мене не захоплює жодна. Про них можна сказати «непогано» або «цікаво», але не більше. У ринку все краще ще попереду.
Читайте також: Ірина Славінська і її дорогі талановиті люди
Окрім того, можливо, вам буде цікаво дізнатися про серію «Приватна колекція» від Василя Ґабора чи про підліткову серію видавництва «Дискурсус» від Василя Карп’юка.
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook