Читомо > Новини > Відомий список видавництв, яких підозрюють у заволодінні бюджетними коштами

Новини

Відомий список видавництв, яких підозрюють у заволодінні бюджетними коштами

03.03.2018 0 Автор:

Став відомим перелік видавництв, які підозрюються в «отриманні неправомірної вигоди та заволодінні коштами державного бюджету під час придбання книжок за процедурою поповнення фондів публічних бібліотек». Список міститься в ухвалі Печерського районного суду міста Києва, копію якої отримало Читомо.

Так слідчий у своєму клопотанні вказує, що посадові особи Держкомтелерадіо, Управління мовної політики та літератури Мінкульту та Національної бібліотеки за попередньою змовою із керівниками суб’єктів видавничої справи, а саме: ПП «АВІАЗ», ТОВ «Балтія-Друк», Національне видавництво дитячої літератури «Веселка», МПП «Букрек», ТОВ «Фонтан казок», ТОВ «Імекс-ЛТД», ТОВ «Видавництво Анетти Антоненко», ТОВ «Альфа», Благодійна організація «Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів», ТОВ «Видавничий центр Академія», ПрАТ «Український науково-дослідний інститут спеціальних видів друку» корпоративне підприємство ДАК «Укрвидавполіграфія», ПП «Рідна Мова», ТОВ «Видавництво Ранок» приймають незаконні рішення в інтересах останніх, для отримання неправомірної вигоди та заволодіння коштами державного бюджету, під час придбання україномовних книжок за процедурою поповнення фондів публічних бібліотек.

uhvala uhvala2 uhvala3

Вчора ми повідомляли, що у квартирі видавця Анетти Антоненко відбувся обшук. За словами видавця, її підозрюють «у злочинній схемі поповнення бібліотечних фондів програми Мінкульту».

У липні минулого року Мінкультури оголосило прийом пропозицій від суб’єктів видавничої справи щодо відбору україномовних книжок, виданих протягом 2015-2017 рр., і які за цільовим призначенням належать до науково-популярних, довідкових, літературно-художніх чи громадсько-політичних.

На конкурс було подано рекордну кількість пропозицій 125-ма видавництвами, які запропонували до розгляду 2621 назву україномовних видань на суму близько мільярда гривень.

Відтак у жовтні обрали 138 назв книжок від 44 видавництв, які планували закупити для поповнення фондів публічних бібліотек.

Проте в листопаді частина видавців надіслала колективний лист прем’єр-міністрові Володимиру Гройсману з вимогою призупинити поточну процедуру закупівлі книжок у бібілотеки, яка, на їхню думку, відбувалася «зі значними порушеннями».

Читайте також: Якого книжкового поповнення чекати бібліотекам України?

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe