Читомо > Дайджест > Проба пера: 10 актуальних літературних конкурсів

Дайджест

Проба пера: 10 актуальних літературних конкурсів

02.08.2016 0 Автор:

Літо закінчується, а можливості для навчання, розвитку та реалізації власних проектів – ні. Читомо підготувало добірку актуальних літературних конкурсів, учасниками яких можуть стати письменники, перекладачі і люди інших творчих спеціальностей. 

Конкурс міні-оповідань «Contra Spem Spero»

1 серпня на порталі «Зоряна Фортеця» стартував літній конкурс міні-оповідань. Автори можуть тлумачити девіз як завгодно.
.
Дедлайн: 14 серпня
.
Вимоги: приймають цілісні завершені оповідання обсягом до 6000 знаків з пробілами.
.
Призовий фонд: шість оповідань на вибір координаторів будуть передані Сергію Іванюку для розгляду можливості публікації у журналі «Однокласник». Майстер-клас відбудеться у Києві під час ІІІ Міжнародного фестивалю фантастичної літератури і уявних світів LiTerra Con.

Конкурс «Напишіть про мене книжку!»

Літературний конкурс «Напишіть про мене книжку!» заснувало минулого року видавництво «Фонтан казок».  Конкурс проходить у двох номінаціях: «Добрі пригоди» – повісті для дітей молодшого шкільного віку і «Книжка про мене» – для середнього.
.
Дедлайн: 31 серпня
.
Вимоги: до участі в конкурсі запрошують українські письменники, які працюють для дітей, – на рівних умовах як відомі автори, так і дебютанти. Єдине обмеження: на час подачі рукопису на конкурс авторові має виповнитися 18 років.
.
Один автор може подавати на розгляд кілька творів, які відповідають умовам конкурсу, – кожен із цих творів оцінюватиметься окремо. Рукопис, який набрав 23 бали, автоматично стає переможцем конкурсу.

Детальніше

1Світлина drinkbird.com

Читайте також: «Фонтан казок» не перекроюватиме ринок, а робитиме світ теплішим

Літературна премія імені Михайла Коцюбинського

Найстаріша літературна премія на Поділлі. Як правило, кандидатів на здобуття премії можуть висувати творчі спілки, організації, установи, навчальні заклади, редакції газет і журналів, громадські об’єднання.

Дедлайн: 31 серпня
 .
Вимоги: для участі в конкурсі потрібно надіслати три примірники своєї книжки (проза, поезія, літературознавство, краєзнавство), що вийшли у 2014, 2015 або 2016 роках з рекомендацією від будь-якої організації або навіть самовисуванням на адресу Вінницької обласної організації НСПУ — вул. Соборна, 72, оф. 205, Вінниця, 21050.
 .
Призовий фонд: винагорода переможцю – 10 000 гривень. Книга також популяризуватиметься у місцевій пресі та на книжкових виставках.
.

Конкурс есеїв на тему «Людина та людяність: актуальне бачення»

Портал «Філософія і Релігієзнавство», видавець Юрій Шеляженко та проект «Forgotten knowledge» оголошують відкритий конкурс есеїв..

Дедлайн: 1 вересня

Вимоги: до участі в конкурсі необхідно представити оригінальний текст есею обсягом до п’яти сторінок формату А4 (шрифт Times New Roman, розмір 12, міжрядковий інтервал 1,5). Прийматимуть роботи, які раніше ніде не були опубліковані.

Деталі

Читайте також: Українські арт-резиденції для письменників, перекладачів і драматургів

Літературний конкурс «Детектив без меж – 2016»

Організатори конкурсу особливо підкреслюють, що він орієнтований на популяризацію й підтримку традиційних загальнолюдських цінностей, а тому не розглядаються твори, що містять заклики до насильства, нетерпимості, що принижують людську гідність і цінності.

Дедлайн: 10 вересня

Вимоги: на конкурс приймають роботи, які раніше не публікувалися у вигляді електронних книг. При цьому допускається участь будь-яких різновидів робіт у жанрі детектив: і реалістичних, і романтичних, і фантастичних, і пригодницьких.

Призовий фонд: головний приз конкурсу – 10 000 доларів. Крім головного призу переможці одержать ще п’ять заохочувальних премій у розмірі 500 доларів кожна.

Детальніше

Конкурс перекладів поезії Маріо Бенедетті

В Україні не існує офіційно опублікованих перекладених українською мовою творів одного з найвідоміших іспаномовних письменників сучасності Маріо Бенедетті. Метою конкурсу є створення якісних україномовних перекладів, які б допомогли ознайомити українського читача з творчим доробком Бенедетті.

Дедлайн: 30 вересня

Вимоги: приймають лише тексти зі збірки «El amor, las mujeres y la vida». Ознайомитись з віршами можна, наприклад, тут. Обмежень у кількості перекладів немає, особлива увага приділяється збереженню форми та змісту.

Призовий фонд: найкращі переклади будуть опубліковані. Окрім того, на переможців та учасників конкурсу очікують подарунки від спонсорів конкурсу та дружніх організацій.

Переклад надсилати на пошту mariobenedetti.pereklad@yahoo.com

Детальніше

translСвітлина pixabay.com

Перший Літературний конкурс «Кальміюс»

У липні вперше розпочався літературний конкурс «Кальміюс», організатори планують зробити його щорічним. Серед номінацій – «Поезія», «Проза», «Драматургія», «Публіцистика».

Дедлайн: 1 жовтня

Вимоги: на конкурс можуть подавати різні за жанром оригінальні твори, тематика, стилістика та техніка виконання яких є довільною. Рукописи приймають в електронному вигляді із супровідними документами, написані та оформлені українською мовою.

Другим етапом проекту буде видання альманаху та зйомка короткометражних англомовних відео з учасниками для презентації найкращих робіт за кордоном у форматі творчих зустрічей, виставок і форумів, а також створення тематичного сайту для україномовних митців зі Сходу України.

Детальніше

Читайте також: Можливості для літераторів: актуальні пропозиції зі світу

Конкурс фантастичних оповідань «Ріплі»

Цей конкурс оповідань для тих, хто любить фантастику і не байдужий до світу Чужих, для фанів Елен Ріплі та її дочки, що відчайдушно боролися з жорстокою расою «чужих».

Дедлайн: 15 жовтня

Вимоги: особливих вимог до конкурсних оповідань немає, мова текстів – українська.

Призовий фонд: збірка найкращих оповідань вийде друком.

Оповідання надсилайте на hellowin_ua@ukr.net

Детальніше

Літературний конкурс «В городе Бердичеве»

Міжнародний літературний конкурс імені Василя Гроссмана «В городе Бердичеве» — конкурс короткої прози, без вікових та професійних обмежень. Гроссман — письменник, фронтовий кореспондент. Його оповідання «В городе Бердичеве» стало дебютною художньою публікацією, поява якої чітко визначила майбутнє уродженця Бердичева як письменника.

Однойменний літературний конкурс має на меті надати можливість дебютувати сучасним авторам та прославити, увічнити у своїх творах Бердичів.

Дедлайн: 10 листопада

Вимоги: на конкурс приймають твори малої прозової форми (оповідання, новела); тематично пов’язані з містом Бердичевом; обсяг — до 15 тисяч знаків; українською або російською мовами. Тексти потрібно надсилати в електронному вигляді у форматі.doc на електронну адресу dobraspravaberd@ukr.net.

Підсумки конкурсу оголошуються щороку 29 листопада.

Детальніше

konkСвітлина designmodo.com 

Читайте також: 10 порад для літературних фандрайзерів

Конкурс горор-оповідань «Зачаєний жах»

У планах організаторів конкурсу – популяризація творчості американського письменника Говарда Філліпса Лавкрафта, а також активізація творчості українських авторів у сфері піджанру «лавкрафтівські жахи».

Дедлайн: 30 листопада

Вимоги: обсяг – від 5 000 до 40 000 знаків із пробілами; тексти мають бути непублікованими ніде раніше.

Призовий фонд: найкращі оповідання після редагування будуть запропоновані видавництвам.

Оголошення переможців відбудеться 18 грудня 2016 року.

Детальніше

Читайте також: Лавкрафт українською: хто і навіщо розбудив Ктулху

 Чільна світлина bbc.co.uk
Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe