Літо закінчується, а можливості для навчання, розвитку та реалізації власних проектів – ні. Читомо підготувало добірку актуальних літературних конкурсів, учасниками яких можуть стати письменники, перекладачі і люди інших творчих спеціальностей.
Конкурс міні-оповідань «Contra Spem Spero»
Конкурс «Напишіть про мене книжку!»
Світлина drinkbird.com
Читайте також: «Фонтан казок» не перекроюватиме ринок, а робитиме світ теплішим
Літературна премія імені Михайла Коцюбинського
Найстаріша літературна премія на Поділлі. Як правило, кандидатів на здобуття премії можуть висувати творчі спілки, організації, установи, навчальні заклади, редакції газет і журналів, громадські об’єднання.
Конкурс есеїв на тему «Людина та людяність: актуальне бачення»
Портал «Філософія і Релігієзнавство», видавець Юрій Шеляженко та проект «Forgotten knowledge» оголошують відкритий конкурс есеїв..
Дедлайн: 1 вересня
Вимоги: до участі в конкурсі необхідно представити оригінальний текст есею обсягом до п’яти сторінок формату А4 (шрифт Times New Roman, розмір 12, міжрядковий інтервал 1,5). Прийматимуть роботи, які раніше ніде не були опубліковані.
Читайте також: Українські арт-резиденції для письменників, перекладачів і драматургів
Літературний конкурс «Детектив без меж – 2016»
Організатори конкурсу особливо підкреслюють, що він орієнтований на популяризацію й підтримку традиційних загальнолюдських цінностей, а тому не розглядаються твори, що містять заклики до насильства, нетерпимості, що принижують людську гідність і цінності.
Дедлайн: 10 вересня
Вимоги: на конкурс приймають роботи, які раніше не публікувалися у вигляді електронних книг. При цьому допускається участь будь-яких різновидів робіт у жанрі детектив: і реалістичних, і романтичних, і фантастичних, і пригодницьких.
Призовий фонд: головний приз конкурсу – 10 000 доларів. Крім головного призу переможці одержать ще п’ять заохочувальних премій у розмірі 500 доларів кожна.
В Україні не існує офіційно опублікованих перекладених українською мовою творів одного з найвідоміших іспаномовних письменників сучасності Маріо Бенедетті. Метою конкурсу є створення якісних україномовних перекладів, які б допомогли ознайомити українського читача з творчим доробком Бенедетті.
Дедлайн: 30 вересня
Вимоги: приймають лише тексти зі збірки «El amor, las mujeres y la vida». Ознайомитись з віршами можна, наприклад, тут. Обмежень у кількості перекладів немає, особлива увага приділяється збереженню форми та змісту.
Призовий фонд: найкращі переклади будуть опубліковані. Окрім того, на переможців та учасників конкурсу очікують подарунки від спонсорів конкурсу та дружніх організацій.
Переклад надсилати на пошту [email protected]
Перший Літературний конкурс «Кальміюс»
У липні вперше розпочався літературний конкурс «Кальміюс», організатори планують зробити його щорічним. Серед номінацій – «Поезія», «Проза», «Драматургія», «Публіцистика».
Дедлайн: 1 жовтня
Вимоги: на конкурс можуть подавати різні за жанром оригінальні твори, тематика, стилістика та техніка виконання яких є довільною. Рукописи приймають в електронному вигляді із супровідними документами, написані та оформлені українською мовою.
Другим етапом проекту буде видання альманаху та зйомка короткометражних англомовних відео з учасниками для презентації найкращих робіт за кордоном у форматі творчих зустрічей, виставок і форумів, а також створення тематичного сайту для україномовних митців зі Сходу України.
Читайте також: Можливості для літераторів: актуальні пропозиції зі світу
Конкурс фантастичних оповідань «Ріплі»
Цей конкурс оповідань для тих, хто любить фантастику і не байдужий до світу Чужих, для фанів Елен Ріплі та її дочки, що відчайдушно боролися з жорстокою расою «чужих».
Дедлайн: 15 жовтня
Вимоги: особливих вимог до конкурсних оповідань немає, мова текстів – українська.
Призовий фонд: збірка найкращих оповідань вийде друком.
Оповідання надсилайте на [email protected]
Літературний конкурс «В городе Бердичеве»
Міжнародний літературний конкурс імені Василя Гроссмана «В городе Бердичеве» — конкурс короткої прози, без вікових та професійних обмежень. Гроссман — письменник, фронтовий кореспондент. Його оповідання «В городе Бердичеве» стало дебютною художньою публікацією, поява якої чітко визначила майбутнє уродженця Бердичева як письменника.
Однойменний літературний конкурс має на меті надати можливість дебютувати сучасним авторам та прославити, увічнити у своїх творах Бердичів.
Дедлайн: 10 листопада
Вимоги: на конкурс приймають твори малої прозової форми (оповідання, новела); тематично пов’язані з містом Бердичевом; обсяг — до 15 тисяч знаків; українською або російською мовами. Тексти потрібно надсилати в електронному вигляді у форматі.doc на електронну адресу [email protected].
Підсумки конкурсу оголошуються щороку 29 листопада.
Світлина designmodo.com
Читайте також: 10 порад для літературних фандрайзерів
Конкурс горор-оповідань «Зачаєний жах»
У планах організаторів конкурсу – популяризація творчості американського письменника Говарда Філліпса Лавкрафта, а також активізація творчості українських авторів у сфері піджанру «лавкрафтівські жахи».
Дедлайн: 30 листопада
Вимоги: обсяг – від 5 000 до 40 000 знаків із пробілами; тексти мають бути непублікованими ніде раніше.
Призовий фонд: найкращі оповідання після редагування будуть запропоновані видавництвам.
Оголошення переможців відбудеться 18 грудня 2016 року.
Читайте також: Лавкрафт українською: хто і навіщо розбудив Ктулху
Чільна світлина bbc.co.uk
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook