Цього літа продовжуємо нашу традицію писати про студентські книжкові проекти, що, цілком ймовірно, незабаром можуть стати виданими книжками. Отже, до вашої уваги третя частина проектів – роботи випускників творчих вишів з Києва, Харкова і Львова. Видавців запрошуємо придивитися на свіжий підхід до ілюстрування. Просимо взяти до уваги, що порядок розміщення проектів у списку є абсолютно довільним.
.
Богдана Сібіковська
Ілюстрації за мотивами твору Вільгельма Гауфа «Карлик Ніс»
Українська академія друкарства
.
.
Техніка виконання – ліногравюра. Твір для ілюстрацій вибирала довго, перечитувала багато відомих казок, та не у всіх казках розуміла чого корисного вони можуть навчити дітей. На мою думку казка грає важливу роль у формуванні світу дитини, це метафора, яка відкладається десь на підсвідомості.
Ліногравюра як техніка мені дуже імпонує, перш за все тому що сама по собі схиляє до стилізації, а також своїм контрастним штрихом, який допомагає передати емоцію. Головною ціллю при створенні ілюстрації було занурити глядача в містичну атмосферу і характерно зобразити персонажів.
.
.
Права у видавництво не продані, поки ще нікому не пропонувала. На даний момент є тільки ілюстрації не реалізовані в книгу. Є ідея зробити артбук ручної роботи або, якщо зацікавиться видавництво, книгу для друку.
Читайте також: 5 невиданих казок. Студентський самвидав
Кудренко Тетяна
Ілюстрації до дитячої книжки «Країна сирних коників»
Українська академія друкарства
.
.
Казка українського письменника, публіциста Василя Карп’юка про пригоди дівчинки, яка вирушила у чарівні мандри пошуку коней.
.
.
Працювала у графічних програмах. Акцент та настрій книги хотіла передати за допомогою локальних плям та світлих кольорів.
Сметанко Софія
Серія плакатів на тему «Типографіка»
Українська академія друкарства
.
.
В основі плакатів цитати відомих типографів.
Читайте також: Студпроекти-2017: поезія, відривний календар та забуті казки
Ельмаз Аджимамбетова
Дизайн книжки-іграшки О. Головко «Ведмежатко захворіло»
Українська академія друкарства
.
.
В якості казки для дитячої книжки обрала вірш Олега Головко «Ведмежатко». Цей вірш багатьом знайом з дитинства і викликає приємне почуття ностальгії. Була створена невеличка м’яка книжка з фетровими іграшками. Головна ідея: створення виразних та впізнаваних персонажів методом спрощення, а також подання в цікавому і незвичайному форматі м’якої книги. Завдяки м’якій поверхні, книга передає відчуття затишку і тепла.
.
.
Проект виконаний в техніці комп’ютерної графіки за допомогою програми Adobe Illustrator. Проілюстровано чотири развороти: з батьками ведмежа, з цапом, з кабаном і совою.
Юля Пішванова
Книжка для дітей «Цікаві факти про тіло»
Львівська національна академія мистецтв
.
.
Метою даної роботи є створення ілюстрованого розважального та водночас пізнавального видання для дітей, у якому зібрана інформація про тіло людини. Подати корисну інформацію у цікавій та легкій формі.
.
.
Акцентом книги є саме ілюстрації, текст поданий стисло, тому інформація легко запам’ятовується. Таке видання може стати гарним подарунком. Для вікової категорії 8-12 років. Книга налічує 10 розворотів, які відповідають 10-ти розділам. Ті факти, які не включені до жодного розділу винесені на форзац. ?
Читайте також: Студпроекти-2016: мандри, казки і мобільні додатки
Євгенія Любчик
Артбук «Король ріки» за поезією Стенлі Кюніца
Львівська національна академія мистецтв
..
.
.
Артбук складається з шести книжок об’єднаних футляром та містить у собі дванадцять ілюстрації в станковій техніці – суха голка.
Графічними засобами я зобразила серію ілюстрацій, на яких зображено два персонажі (чоловік і жінка) в різних сюжетах, об’єднані темою пошуку себе, зануренням у свої думки та почуття. Ключовим елементом в ілюстраціях є зображення води, як символу життя, плинності часу та сутності речей. Зображення персонажів мінімалістичне та виразне, кожна ілюстрація має пару, два зображення ніби перекликаються в невпинному діалозі почуттів.
.
.
.
Також, особливістю мого артбуку є шрифтова частина, я спробувала художньо зобразити текст, зробивши його більш динамічним та композиційно цікавим.
Читайте також: Українська народна казка: від любові до артбуку
Руслана Філоненко
Книжка «Життя в контрасті»
Львівська національна академія мистецтв
..
Про двох дівчат: одна – високого зросту, інша низького. ?Ідея книги створити комічні ілюстрації на тему історій одного дня двох дівчат. Книга присвячена дівчатам, які комплексують щодо своєї зовнішності, а саме комплексу зросту. Для дівчат що вважають свій зріст своїм “недоліком”.
.
Для ілюстрування основних персонажів було вибрано двох дівчат, зріст однієї 1,50 см, а іншої 1,90 см. Дівчата є різними, з різними смаками, з різними улюбленими справами, з різними домашніми тваринами, але історія кожної із дівчини – особлива. Характер персонажів, їх емоції, дії, вираз обличчя, положення тіла – це і відрізнях їх одну від одної, що і показує контраст між персонажами.?
.
.
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook