Читомо > Book Art > Студпроекти-2017: поезія, відривний календар та забуті казки

Book Art

Студпроекти-2017: поезія, відривний календар та забуті казки

11.07.2017 0 Автор:

Цього літа продовжуємо нашу традицію писати про студентські книжкові проекти, що, цілком ймовірно, незабаром можуть стати виданими книжками. Отже, до вашої уваги друга частина проектів – роботи випускників творчих вишів з Києва, Харкова і Львова. Видавців запрошуємо придивитися на свіжий підхід до ілюстрування. Просимо взяти до уваги, що порядок розміщення проектів у списку є абсолютно довільним. 

 

Юлія Развенкова

Артбук «Камінь Ножиці Папір»

Харківська державна академія дизайну і мистецтв
.

В основу концепції проекту лягла всесвітньо відома гра «Камінь Ножиці Папір». Книга як своєю літературною, так і образотворчою складовою, покликана взаємодіяти з читачем. Створення книги-гри стало втіленням ідеї інтеракції між автором, твором і читачем із деякою наступною зміною цих ролей, оскільки читач, взаємодіючи з даною книгою, стає в якійсь мірі співавтором. Крім візуальних образів, вона починає впливати й на інші органи чуття, наприклад, підключаючи тактильне сприйняття, що досягається за допомогою фактур, рухомих елементів тощо. При цьому книжкова сторінка виходить за межі двовимірності.

Однією з основних ідей було показати динаміку ігрового процесу (Камінь ламає Ножиці, Ножиці ріжуть Папір…). Для того, щоб передати цю ідею, було вирішено використовувати об’ємні поп-ап елементи (клапани, об’ємні фігури, що розкриваються при відкритті сторінки, кола, що обертаються та ін.) Для того, щоб урізноманітнити процес основної сюжетно-ігровій лінії, книга містить у собі невеликі додаткові міні-ігри, так, наприклад, можна зіграти в гру з крапками; знайти слова серед хаотично розташованих букв; наклеїти стікери, вкладені в кінці книги.

Для графічного рішення концепції був використаний колажний принцип. Техніка, в якій виконано артбук – це синтез елементів, виконаних вручну і комп’ютерної графіки. Загалом, артбук «Камінь Ножиці Папір» – це спроба поєднання книги та ігри, площини сторінки з об’ємними елементами, синтезу різноманітних графічних прийомів, друкованої, мальованої і комп’ютерної графіки.

Статус: Готова співпрацювати з видавництвом.

Читайте також: Українська народна казка: від любові до артбуку

 

line green

Ольга Барановська

Збірка поезій українських футуристів «Ф-7»

Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури


.

ф75

Головною метою було створити унікальне. Освітньо-пізнавальне, культурно-розвивальне, видання, що яскраво покаже, зацікавить та дасть чітке уявлення про особливу поезію футуризму, яка несправедливо є маловідомою.

Серед півсотні письменників, що вплинули на добуток футуризму, було обрано сім, винятково особливих персон. Які найбільш точно передають неоднозначний та особливий український футуризм у поезії.

Назва збірки це власне кількість представлених футуристів ф-7. Кожен блок письменника розпочинається з презентації автора, його біографії та портрету.

ф78

ці особистості не відомі для населення, в порівняні з іншими знаними письменниками, тому було вирішено чітко зобразити їх, щоб читач мав змогу познайомитись та запам’ятати автора, та далі сприймати його творчість,

Оскільки більшість наявних зображень письменників не в задовільному стані та не придатні для якісної презентації у збірці, було вирішено зробити авторські зображення з графічним супроводом, який відповідає стилістиці, чи особливості творчості.

Щодо дизайну книги, така структура та спосіб ілюстрування народилась, після дослідження та синтезу сучасного мистецтва з принципами футуристів.

ф710

Процес ілюстрування відбувався наступним чином, з початку твір прочитувався, після чого з’являлися певні образи, символи, форми, часто текст сам диктував, колір, текстуру особливо Настрій… Тому головним завданням стало влучно закомпонувати усі об’єкти на сторінці. Ілюстрації, супроводжують текст, акцентують… та подекуди допомагають розгадати зміст.

Головним у книзі усе ж є текст, тому для нього підбирається чітка і проста, не відволікаюча гарнітура шрифту Футура, яка розроблялась та користувалась популярністю у період футуризму. Це видання слугує провідником у світ українського футуризму.

Таким чином ми маємо книгу 62 сторінки, 37 поезій, 7 письменників та футуризм у сучасній інтерпретації.

ф723

Статус: Права на ілюстрації та дизайн у мене.

Імовірно потрібні будуть права на сам текст казки, які можуть бути у дітей автора, який вже пішов з життя. Вони у Росії живуть, та думаю все реально) Перекладала самостійно і приділила цьому багато уваги, та для видання все одно потрібна буде перевірка редактора.

 

line green

Анна Рожкова

«Пригоди Їжуньки»

Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука

.

Rozhkoццva_knyga

«Пригоди Їжуньки» Олександра Шарова (в оригіналі «Приключения Ёженьки и других нарисованных человечков») – дещо забута казка, яка ніколи не перекладалась українською мовою та не видавалась в Україні.

Ця добра, повчальна і захоплива казка розкаже про двох братів-художників, та їх чарівні кольорові олівці. Історія навчить дитину цінувати батьківську любов, опікуватись братами та сестрами, захищати слабших, а також змусить замислитись про вміння пробачати й миритись.

Rozhkoццva_knууyga

Ілюстрації виконані у техніці аплікації (папір, картон, серветки, фольга, вата). Саме тому для дітей книга стане натхненням у використанні нових матеріалів для роботи руками, що позитивно вплине на розвиток дрібної моторики та фантазії, а батькам надасть ще одну можливість провести щасливі години спільної із малюком творчості.

Читайте також: Студпроекти-2016: мандри, казки і мобільні додатки

 

line green

Маргарита Циркалюк

Арт-бук «Василь Стус. Інтимна лірика»

Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука
.

1

Сьогодні дуже популярно читати українську літературу, як сучасних авторів, так і авторів минулих поколінь. Часто звертаються до митців-шістдесятників, Василь Стус є одним із них. Проте цікавляться більше громадянською чи патріотичною поезією, я ж вирішила висвітлити інтимну лірику поета, показати його з іншого, ліричного боку.

6

8

Мета арт-буку – створити не просто книгу не для швидкого читання, а створити мистецький об’єкт, дати можливість через призму моїх ілюстрацій перейнятися віршами автора, і навпаки. Ілюстрації надихають на глибоке вчитування й осмислення теми. Зображення створені вручну в техніці колажу зі зроблених мною фотографій, та доповнюється графікою фарбами та тушшю. Я вважаю, що арт-бук, як напрямок мистецтва, потрібно розвивати у нашій країні та віддавати більше уваги художньому оформленню книги.

Статус: Права належать мені.

Читайте також: 5 невиданих казок. Студентський самвидав

 

line green

Войтко Анастасія

Графічний відривний календар

Львівська Національна Академія Мистецтв
.

IMG_іі9051

Ідея полягала в тому, щоб розробити ексклюзивний відривний календар на кожен день, ефектний вигляд якого може привернути увагу оточення, а також прикрасити інтер’єр приміщення.?

Інформація яку містить календар, стосується виключно професій. Головною цілю даного проекту, було зробити трохи менше сірих буднів, у житті працьовитої людини та внести в це життя трохи гумору, щоб легше стало сприймати заклопотане життя.

проект 3

DSC_0535

Це має бути особливий день, бо він один такий і більше його все не буде. Тому ілюстрації які присутні на кожній сторінці, дуже легкими, графічними начерки які не дотримуються основних пропорцій, доповнюючи один одного плямами, які гумористично переданою інформацією даного свята.

Читайте також першу частину матеріалу: Студпроекти-2017: казки, ілюстрований Сковорода та енциклопедія професій

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe