Читомо > Book Art > Студпроекти-2016: мандри, казки і мобільні додатки

Book Art

Студпроекти-2016: мандри, казки і мобільні додатки

20.07.2016 0 Автор:

Цього літа продовжуємо нашу традицію писати про студентські книжкові проекти, що, цілком ймовірно, незабаром можуть стати виданими книжками. Отже, до вашої уваги – роботи випускників творчих вишів з Києва і Львова. 

 

Аліна Комарова

Народна казка «Про королівну, яка хотіла, щоб її слово було останнє»

Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури

комарова1

комарова2

Проект студентки – приклад гармонійного поєднання ілюстрацій та графічного дизайну. Слово тут є повноцінним героєм візуального ряду. Спеціально для проекту авторка розробляла шрифти й відмальовувала власноруч українські відповідники тих, що вже існують.

комарова3

комарова4

Образи героїв книжки далекі від стереотипів: у принцеси нетиповий вигляд: риси обличчя, зачіска, одяг. Вона реалістична, проста, але цікаво обіграна стилістично. Всі принци зображені з реальних друзів авторки. Книга дуже жива й графічна – в ілюстраціях заміксовані ксилографія (гравюра на дереві), гравюра на картоні, друковані фактури, шрифти та цифрові ефекти. Це повноцінний артбук, що буде цікавий і дітям, і дорослим.

комарова5

На відміну від багатьох народних казок, в яких героям постійно щось відрубують або вони помирають від отрути чи злої магії, казка про балакучу принцесу – легка, яскрава й іронічна. Вона розповідає про королівну, яка говорила так багато, що король вирішив влаштувати словесний турнір, із класичною нагородою – королівна та півцарства.

комарова6

Катерина Дідик

Станіслав Лем «Троє електрицарів» (зі збірки «Кіберіада»)

Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури

s00

s01

«Троє електрицарів» польського письменника Станіслава Лема підкорюють незвичним сюжетом та образами – конструктори-винахідники, кристалічні істоти кріоніди, атоми з печатками серця, лицарі з латуні.

s07

Космічно-футуристична тематика спонукала авторку до пошуку цікавих рішень для оформлення книги. Її ілюстрації насичені, виразні й дещо комічні. «Найлегшим для мене виявився пошук кольорової гами, адже це перше що я собі чітко уявила після ознайомлення з казкою. Найскладнішим був пошук стилю, що поєднував би у собі і цифрову ілюстрацію і зроблені «вручну» фактури, а також створення образів жителів крижаної країни – кріонідів», – ділиться художниця.

s05 копіювати

s09 копіювати

Микола Степанов

Ганс Крістіан Андерсен «Непохитний олов’яниний солдатик»

Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури

степанов2

степанов3

Цей проект приваблює насамперед оригінальним і продуманим макетом. Обкладинкою книги слугує дерев’яна коробка, в якій за сюжетом лежав олов’яний солдатик. На обкладинці вигравіювано назву та орнамент, закривається вона на фігурні металеві завіси.

степанов4

степанов5

Блок книги – лепорелло, один бік якого заповнений монохромними ілюстраціями, й нагадує кінострічку, а інший – текстом. Стилістика ілюстрацій перегукується із газетами XVIII століття та різноманітною друкованою продукцією того періоду, яку автор взяв за відправну точку у візуальних пошуках.

степанов6

Ілюстрації виконані в техніці сухої голки по оргсклу. Книга є більше подарунково-колекційною, ніж дитячою, хоча діти, звісно ж, оцінять гру з формою й матеріалами.

степанов7

Читайте також: Книжка-концепт про фантастичне завтра

Ольга Довгун

Шарль Перро «Спляча Красуня»

Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури

довгун1

Ніжністю, витонченістю та колоритом цей проект перегукується із роботами класика ілюстрації Артура Рекхема. Приглушені кольори та колажність композицій вдало передають казкову атмосферу сновидінь. Авторка інтерпретувала «Сплячу красуню» швидше як історію про подолання чужої злої волі, що змусила принцесу випасти з життя на 100 років.

довгун2

Ілюстрації до книги виконані в техніці офорту. Використовувався травлений штрих, відкриті травлення, акватинта, м’який лак. Відбитки робилися з двох разів з кольорових плашок. Перша задає тон, друга – чіткість зображення. На ескізи пішло до чотирьох місяців, робота над мідними пластинами тривала близько місяця.

довгун3

довгун4

Найскладніше в цій техніці – надрукувати хороший відбиток, адже кожен з них непередбачуваний, може змінитися колір, потекти фарба, не здрукуватися чітко зображення чи станок може погнути лист.

Через таку трудомістку техніку виконання ілюстрацій авторка не встигла зробити прототип книги, тож цей проект поки не готовий до видання, проте безумовно вартий допрацювання та уваги видавців.

довгун5

 Читайте також: 5 невиданих казок. Студентський самвидав

Катерина Авраменко

«Сказки народов мира»

Видавничо-поліграфічний інститут НТУУ КПІ 

kpi1books

Студентка підготувала видання для дітей молодшого шкільного віку. Авторка проекту наголошує, що намагалась вибрати саме маловідомі казки, які були б цікаві як хлопчикам, так і дівчаткам.

Основну увагу, звісно ж, приділяла ілюстраціям, які виконані в світлих тонах, у мінімалістичному стилі. Окрім великої кількості кольорових картинок, студентка використала великий красивий шрифт, широкі береги. Все це, по суті, наче розтягує короткі казки і дозволяє дитині справлятись з об’ємною книжкою самостійно.

kpi2

kpi3

Персонажі, зображені на ілюстаціях, прості і веселі, їх можна легко змалювати. Велику увагу студентка приділила національним костюмам, будівлям, періоду створення казок.

 Олена Арцимович

«Прислів’я та приказки»

Видавничо-поліграфічний інститут НТУУ КПІ 

G4wnFTcI2Qk

Видання розроблене в стилі, що відповідає сучасним вимогам дизайну. Воно мінімалістичне і яскраве. Порівняно з традиційними виданнями такої тематики, збірка виглядає незвичною та оновленою.

Для того, щоб запобігти «перенасиченості» авторка залишила деякі деталі незамальованими.

jtKlQ4soHl0

Катерина Фіца

збірка легенд індіанців «Призрак белого оленя»

Видавничо-поліграфічний інститут НТУУ КПІ 

oblozhkapechat

Основною художньою частиною проекту є графічні ілюстрації, виконані у технiцi туш-перо із додаванням комп’ютерної графіки. Обрана техніка гармонійно виглядає поряд з текстовими блоками.

0014 копіювати

Мета проекту полягала в тому, щоб донести зміст книги до читачів, збагачуючи при цьому їхні враження від художнього твору.

Авторка каже, що намагалась створити ілюстрації, які б якомога краще підходили до змісту збірки, при цьому сприяли б інформативності та читомості книги.

0019

0009 копіювати

Читайте також про книжкові дипломні проекти випускників минулих років

Тетяна Калюжна

Габриэль Гарсиа Маркес «Свет – все равно что вода»

Видавничо-поліграфічний інститут НТУУ КПІ 

kpipast1

Для дипломної роботи студентка обрала повість Маркеса «Свет – все равно что вода», зі збірки «12 рассказов-странников». «Якби мене запитали, з ким з відомих людей, живих чи мертвих, я б хотіла повечеряти, я б назвала Маркеса. Ще в школі то була для мене людина №1 у списку тих, з ким я планувала зустрітися. Там був ще той автор «Гри Престолів», але з ним би я зустрілась тільки щоб запитати в чому сенс усієї тієї історії», – розповідає авторка.

kpipast2

kpipast3

Метою проекту було пов’язати всю сюрреалістичність самого твору з ілюстраціями. Щоб сама книга увібрала той текст, з усіма розгортаннями та вставками. Її потрібно сприймати як будинок, бо сама історія відбувається на п’ятому поверсі старого будинку. Кольори книги – жовтий та чорний, тобто світло і темрява.

kpipast4

І як в історії діти все більше і більше наповнюють квартиру світлом, так і книга наповнюється жовтим кольором, і в кінці крапкою стає жовтий колір. У своїх ілюстраціях студентка намагалась передати цю маркесову магію, алюзію повітря та світла, коли ти в самій книзі можеш відчинити двері і потрапити в шафу, або перегорнути дерева і побачити будинок, з якого ллється світло.

Наталія Дуда

Атлас України для дітей молодшого шкільного віку

Львівська національна академія мистецтв

1

«Атлас України для дітей» – книга, яка зробить процес пізнання Батьківщини максимально цікавим і веселим для дітей, окремо розповість про регіони країни, традиції та звичаї, видатні пам’ятки та здобутки, найцікавіші факти українського народу.

Атлас поділений на окремі розділи, де є детальна інформація про північну, південну, центральну, західну і східну частину України. Студентка використала велику кількість ілюстрацій для зацікавлення і вподобань маленького читача. Під час створення атласу враховувала особливості оформлення і зміст наповнення книги.

4

До видання авторка розробила настільну гру «Подорож Україною». Вона вкладається в кінці атласу у відведеній для цього кишені. До її складу входить набір фігурок і кубиків, які дитина має зробити сама. Гра містить питання, завдання і вправи для повторення викладеного матеріалу в атласі і власного знайомства дитини з нашою країною.

18

 Читайте також: 5 книг від графічного дизайнера Рене Вавжкевича

Юлія Яремчук

Ілюстрація та верстка книги «Крилаті вислови»

Львівська національна академія мистецтв

13548896_549235121952623_2026968411_o

13549000_549235435285925_2139669152_o

За допомогою метафор в ілюстраціях студентка мала на меті дати змогу читачеві по-новому побачити дванадцять висловів видатних людей України. Завдання полягало в тому, щоб стати співавтором висловів за допомогою метафор, зробити більш однозначним і простішим для сприйняття достатньо широкий зміст висловів.

Кожен розворот несе в собі новий відтінок, який найбільш вдало підкреслює суть вислову, настрій і сам сюжет ілюстрації. Завдяки обраній стилістиці читачеві не потрібно намагатися підлаштувати себе під весь простір, а навпаки доповнити його своєю думкою. Простим формам в ілюстраціях, так званої коштовності додає фактура.

13549333_549236015285867_326481705_o

Для написання висловів був розроблений шрифт, який своєю простотою доповнює стилістику ілюстрації і як пляма поєднує, та підтримує композицію.

Ілюстрації особливо тісно пов’язані з текстом, якого небагато, але його відсутність робить ілюстрації незрозумілими, і глядач неодмінно звертається до тексту при перегляді розвороту в цілому.

13579916_549235735285895_1275696812_o

Марина Майська

Хмільні забави

Львівська національна академія мистецтв

3 копіювати

банка копіювати

Завдяки цьому проекту авторка пропонує потенційному споживачеві варіант вживання алкоголю не просто як застілля, а й цікаве проведенням часу в колі друзів, знайомих або абсолютно незнайомих людей.

Алкоголь відійде на другий план, поступившись місцем простій живій комунікації, брак якої стоїть гострою проблемою для сучасної людини. На сторінках видання яскраві ілюстрації поєднані із коротким та зрозумілим описом ігор.

бір понг копіювати

едвард копіювати

Читайте також: Студпроекти-2015: Кіплінг у деревориті, розмальовка, музична збірка та рання дитяча спеціалізація

Валерія Ліхачова

Книга регіональних діалектів української мови

Львівська національна академія мистецтв

05 копіювати

14 копіювати

Книга складається зі шрифтової та ілюстративної частин. Для шрифтової частини студентка обирала найактуальніші діалектичні слова, а в ілюстративній частині намагалась максимально виразно та яскраво візуалізувати діалекти, створивши образи людей, ілюстрації побутових речей.

lich

Всі ілюстрації та шрифти авторка проекту виконувала вручну, за допомогою туші, пера, кольорових олівців та на завершення обробкою у графічних редакторах. Акценти, зроблені між кольоровими та білими розворотами, великими та малими плямами, тонкими лініями та дрібними деталями, щоб витримати «цікавинку» до кінця книги. Також вдало вплетений в змістову та ілюстративну частину гумор, характерний для певного регіону.

lich2

Анна Ломакіна

Інтерактивна книга «Прянична хатинка»

Львівська національна академія мистецтв

Екран-Загрузка

Студентка розробила візуальну концепцію додатку для паншетів, де оповідання ведеться з двох сторін. Користувач може пережити як відому версію дітей, де вони потрапили в полон до злої відьми, а також досі нікому не відому версію злої відьми, яка збудувала пряничну хатинку.

1

Для того, щоб перемкнути з однієї весрсії на іншу достатньо просто перевернути планшет. Історії розвиваються паралельно в часі, тобто прочитавши одну сторінку версії дітей, перегорнувши ми можемо дізнатись, чим у цей час займалась відьма.

финал

Ілюстрації нагадують поєднання диснеївського стилю і притаманного мобільним іграм. Для малюнків студентка використала прості біонічні форми, яскраві відкриті кольори. Для створення ефекту «книжковості» активно використовуються текстурні пензлі.

Анастасія Лисенко

Навчально-ігрове видання «Літера»

Українська академія друкарства

Студентка розробила дизайн навчально-ігрового видання у стилі поп-ап з рухомими елементами.

Книга розкриває та демонструє сутність понять типографіки шляхом інтерактивного залучення читача в процес навчання. Вона поєднує дві функції одночасно: інформаційно-начальну та ігрову. Такий синтез суттєво покращує сприйняття нових термінів та їх запам’ятовування, зосередження.

Важливим було створити український зразок книги у поширеному у світі стилі pop-up (з елементами movable book). Основною метою стало створення публікації, яка б урізноманітнила вивчення нових понять, що стандартно для більшості є достатньо нецікавим заняттям. Передати сутність термінів за допомогою «живої» ілюстрації, з якою може безпосередньо взаємодіяти кожна людина.

 Читайте також: Книжкові та майже книжкові переможці Ukrainian Design: the Very Best 

Анастасія Бензель

Повість-казка Астрід Ліндгрен «Міо, мій Міо»

Українська академія друкарства

mio

Повість шведської письменниці про хлопчика, який потрапляє в чарівну країну, знаходить там свого справжнього тата, перемагає злого лицаря, чим знімає чари з зачарованих дітей та разом з ними, щасливий повертається додому.

mio2

Пройнявшись та надихнувшись історією головного героя, студентка створила ілюстрації кольоровими олівцями у поєднанні з комп’ютерною графікою. Ілюстрації теплі, легкі та приємні для споглядання. Герої стилізовані, а навколишнє середовище передає настрій, який охоплює героїв в тій чи іншій частині твору. Велику роль відіграє колір, саме з його допомогою ілюстраторка намагалася передати внутрішній стан головного героя.

mio3

На сторінках книги «живе» багато образів – символів, які вона трактувала по-своєму та помістила до своїх ілюстрацій. Поруч із історією автора художниця намагалась створити свою власну історію. Всю книгу вона умовно розділила на чотири частини: сіру, світлу, темну та знову світлу, ці кольори відповідають зміні настроєвості та внутрішнього стану героя.

Марта Рижок

Комплексне графічне рішення для мобільного ігрового додатку «МАНДРИ»

Українська академія друкарства

5

Темою цього інтерактиву є подорожі. Студентка вирішила залучити користувачів більш активно відпочивати через мобільні пристрої. Зважаючи на те, як часто ми використовуємо телефони та мобільний інтернет для вирішення необхідних, часом елементарних речей, це економить наш час.

4

Студентка планує завершити концепт відповідно до вимог Android OS та реалізувати проект. Вона працювала над створенням UI/UX дизайном та ілюстративним матеріалом.

2

Ілюстрації студентка малювала на графічному планшеті. В основі – блакитний морський колір. До початку роботи авторка проаналізувала низку статей та блогів різних людей і намагалась створювати образи до мандрівної тематики і атмосфери додатку.

 

 Над матеріалом працювали Галина Листвак, Ярина Матвіюк, Мар’яна Микитюк

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe