Читомо > Book Art > Студпроекти-2017: казки, ілюстрований Сковорода та енциклопедія професій

Book Art

Студпроекти-2017: казки, ілюстрований Сковорода та енциклопедія професій

05.07.2017 0 Автор:

Цього літа продовжуємо нашу традицію писати про студентські книжкові проекти, що, цілком ймовірно, незабаром можуть стати виданими книжками. Отже, до вашої уваги перша частина проектів – роботи випускників творчих вишів з Києва, Харкова і Львова. Видавців запрошуємо придивитися на свіжий підхід до ілюстрування. Просимо взяти до уваги, що порядок розміщення проектів у списку є абсолютно довільним. 

 

Романа Рубан

Іван Франко «Фарбований лис»

Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури 

1

9

19

24

Головним завданням ілюстрацій було створення простого, але досить дзвінкого оформлення, насиченого не деталями, а грубими яскравими образами. І таким чином, книжка відрізняється від попередніх видань завдяки пласкому, безплановому малюванню, на якому образи доходять майже до знакової, піктографічної мови та надають нового звучання класичному творові.

Ілюстрації виконані під імітацію спрею та шовкодруку. Кольорова гама максимально обмежена. Синій колір фарби, згаданий у казці проходить по всім ілюстраціям в блоці та має наштовхувати читачів на асоціації зі звичними для сучасного українського міста дивними парканами, лікарняними стінами, дорожніми знаками, кіосками та іншими предметами міського простору.

Рухаючись по блоку читач бачить різні динамічні композиції, на багатьох з яких герої виходять за сторінки книги, переходячи на наступний розворот. Або ж бачить аверс і реверс зображеного героя на двох сусідніх розворотах. Обкладинка, титул та буквиці намальовані акцидентним шрифтом.

Статус: можлива співпраця з видавництвом.

Читайте також: 5 невиданих казок. Студентський самвидав

.

blue-line

.

Анна Сезон

Григорій Сковорода «Бджола і Шершень» 

Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука

DSC_0017_700x464

Григорій Сковорода

Григорій Сковорода

Григорій Сковорода

Серед перевидань творів із шкільної програми Анна Сезон не зустрічала ілюстрованих видань до творів Григорія Сковороди, тому вирішила провести паралель між історією однієї байки, яку написав Сковорода і історією України того часу (XVIII ст.). Ілюстраторка переосмислила образи байки та інтерпретувала Бджолу як працьовиту селянку, але у якої плід її праці відбирає пан – Шершень. Доречно, що школярі, коли читають байки Сковороди паралельно вивчають саме цей період історії України.

Формат проекту – рукописна книга, в основі – почерк Григорія Сковороди. Стиль ілюстрацій вільний, футуристичний, тому і каліграфію довелося писати не класично, а під стилістику книги. Але і шрифтові гарнітури можуть гармонійно поєднатися з ілюстраціями. Ілюстраторка прагнула надати нового життя персонажам байок Сковороди та планує продовжити роботу над збіркою «Байок Харківських».

Ця книга зараз існує в двох екземплярах, один з яких зберігається в архіві інституту. З задоволенням співпрацювала б з видавницвтом, адже моєю мрією є щоб книга жила, функціонувала та надихала інших, як надихнув мене Григорій Сковорода.

Статус: можлива співпраця з видавництвом.

.

blue-line

.

Руслан Шаполов

Патрік Зюскінд «Парфуми»

Харківська державна академія дизайну і мистецтвa

pf1

pf2

pf3

pf4

pf5

Концепція проекту – подарункове видання як предмет мистецтва і естетичного задоволення. Формат роботи – ілюстрація, верстка тексту, оформлення обкладинки, пошук розміру за принципом співвідношення розмірів за системою фібоннач. Роман «Парфуми» складно піддається вербалізації, в образотворчому світі зображення аромату несе в самому корні підсвідомого мету дотику абстрактного почуття психологічної емоції з присутності та хвилювання з глибокого досвіду вже відчутного.

Основним матеріалом для роботи стала синя кулькова ручка. Книга має нестандартний альбомний формат, що підкреслює екстравагантність. Широкий формат задано для хвилястого ритму зображення без полів. За принципову основу макету прийнято три виду ілюстрації: полосна,  з виходом на поля та на них.

Статус: можлива співпраця з видавництвом.

Читайте також: Студпроекти-2016: мандри, казки і мобільні додатки

.

blue-line

.

Юлія Коломоєць

Алла Гутніченко«Незвичайні професії»

Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури

1-4

4-3

10-2

12-3

11-3

Для дипломної роботи було обрано твір молодої української письменниці Алли Гутніченко «Незвичайні професії». В основі сюжету – розповідь про родину хлопчика Андрійка, де кожен член сім’ї має незвичайну професію, як-от: рятівник пінгвінів, мурашиний селекціонер, запахознавець, пастижер, пасічник, слухачі пармезану, сурдоперекладач, гондольєр, склодув, пілот повітряної кулі, піцайоло, титестер,  збирачі плодів, обіймач панд, астроном, кінолог, палеонтолог, флорист, ветеринар, архітектор. Концепція полягає у тому, щоб зробити видання, схоже на енциклопедію професій, було максимально інформативним але, щоб більшу його частину займали ілюстрації.

Книжковий проект виконаний у техніці комп’ютерної графіки за допомогою графічних редакторів Photoshop та InDesign. Кожній професії присвячено три ілюстрації. Перша – основна ілюстрація, де конкретний герой знаходиться у притаманній йому локації, тобто піцайоло – на кухні готує піцу, кінолог-тренує собак на майданчику, і так далі відповідно усі професії. У книжковому макеті проілюстровано п’ять професій, але робота планується далі, і по завершенню їх буде 20. Основним колоритом книжки є охристо-коричневий, завдяки паперу, який обраний для підкладок та основного фону на деяких ілюстраціях. Але у кожної професії є свій колорит не враховуючи вище зазначені кольори.

Статус: ведуться переговори з видавництвом.

.

blue-line

.

Дарина Дубик

народна казка «Рукавичка»

Львівська національна академія мистецтв

lviv

unnamed-2

unnamed

У роботі поєднані  різні техніки. Спочатку створені образи персонажів олівцем та лайнером. Деякі зображення, зокрема образ рукавички, виконані у техніці ручного друку – монотипія. Фінальну обробку виконано у графічних редакторах.
.
У проекті – чотири ілюстрації до казки «Рукавичка». У роботі поєднано традиційне з сучасним, деякі персонажі вбрані в народний стрій.
Статус: можлива співпраця з видавництвом.
 .
 .
Далі буде!
Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe