Читомо > Дайджест > Kyiv Comic Con 2017: Що читають косплеєри?

Дайджест

Kyiv Comic Con 2017: Що читають косплеєри?

13.05.2017 0 Автор:

Третій фестиваль популярної культури Kyiv Comic Con пройшов 6-7 травня в Українському Домі. Програма фестивалю відзначилася презентацією перших офіційних українських перекладів коміксів DC, передпоказами фільмів «Чужий: Заповіт» та «Меч Короля Артура». Звичний ажіотаж у публіки викликали косплей-дефіле. Майстри косплею змагалися у чотирьох різних номінаціях: «Комікси та художня література», «Фільми та мультфільми», «Аніме та манга» й «Відеоігри». Читомо розпитало учасників конкурсу про їхні читацькі схильності та специфіку косплею літературних персонажів.

У рамках дефіле «Комікси та художня література» відвідувачі Комік Кону побачили Капелюшника з «Аліси у Країні Див», канонічно-коміксову версію Джокера, молодого Тома Реддла, і навіть Роанну Веббер з «Повісті про Дунка та Еґґа» Джорджа Мартіна. Не виникає сумнівів, що учасники цього дефіле черпають натхнення саме з літературних творів. Але читати люблять і косплеєри інших напрямків!
.

purpulline.

Марина Хоменко

Гарлі Квінн

Переможниця дефіле «Комікси та художня література»

 

UQB3La5MTuI
«Мої улюблені ще з дитинства книжки — «Володар перснів» Толкіна та «Хроніки Нарнії» Льюїса, також досі люблю почитати казки або фентезі. З коміксів я дуже люблю всесвіт DC за його нуар, похмуру стилістику зображення і прекрасні сюжети. Мої улюблені комікси — «Вбивчий жарт», «Хранителі», «V означає Вендета». Я прихильниця творів Алана Мура. Мене завжди причаровували антагоністи, їхнє вбрання, характер, поведінка. Як на мене, негативний персонаж завжди приваблює більше уваги до своєї персони, заворожує, приковує до себе людську увагу.

А щодо образів, що мене надихають — це Джокер з мультсеріалу «Бетмен»; з літератури мені найбільше імпонує кіт Бегемот з «Майстра та Маргарити». У планах на майбутнє у мене поки що небагато косплеїв: Стар зі «Стар проти сил зла», Квінні з «Фантастичних звірів і де їх знайти», Сюзі з «Академії відьмочок». Але роботи ще непочатий край».

Читайте також: Боги люблять трійцю: Kyiv Comic Con 2017

 

purpulline


Марія Лихацька

Рушничок із «Південного Парку»

 

vc2JxEWuNdE

«Косплеєм ми з чоловіком займаємося не дуже довго, але вже маємо деякий досвід. Щодо літератури — відповідь однозначна. Мій найулюбленіший жанр — горор. Колись іще дитиною я захопилася Говардом Філіпсом Лавкрафтом, і ця любов не відпускає мене досі.

Звісно, хотілося б закосплеїти когось із його творів, але це дуже складно, бо тільки Ктулху у них має хоч якийсь точний опис.

Сподіваюся, що до фестивалю Necronomicon я згадаю свого, ідеально мені підхожого, персонажа, і втілю його».

 

purpulline.

Владислав Лихацький

Капітан Америка

Срібний призер дефіле «Комікси та художня література»

 

UOWBJ87dOWc

«Читаю, як і — впевнений — 99% респондентів, переважно фентезі й фантастику, містику та горор. Саме в цих жанрах можна знайти образи для косплею (персонажі решти стилів – звичайні люди із більш-менш звичайними образами, але і їх створює твоя уява, і далеко не факт, що хоч хтось зрозуміє задум).

Літературні герої входять в тренд, лише з’явившись на екрані чи моніторі мільйонів ґіків. Це уніфікує образ, вигаданий кожним на свій лад, робить його впізнаваним.

А з моїм зовнішнім виглядом можна косплеїти лише брутальних дядьків (на кшталт Конана чи Геґріда), або якихось крутих демонічних почвар. І саме це близько мені по духу».

Читайте також: Три кола масової культури, або Kyiv Comic Con-2016

 

purpulline


Крістабель

Том Реддл

 

UOZYwt-HPIc

«Я дуже люблю читати фантастику, як наукову, так і фентезі, причому фентезі надаю перевагу урбаністичному – про світи, такі само як наш, але де водночас існує магія/міфічні створіння/чарівні раси/вампіри… Найкращим в цьому жанрі вважаю цикл «Файли Дрездена» Джима Бутчера, де вже, здається, більш як 13 чи 14 романів, а якість сюжету, мови, гумору залишається на висоті. З наукової фантастики люблю Азімова, особливо «Фундацію», Саймака… Всіх і не згадаєш. Я виросла в одній з тих радянських квартир, де на книжкових полицях стояла багатотомна біло-рожева збірка фантастики, видана в середині минулого сторіччя, і вже з п’ятого-шостого класу я зрозуміла, що то за скарб.

Люблю класичну літературу, старомодні англійські (хоча не обов’язково англійські) романи. Читаю швидко, тому надаю перевагу історіям, що довше не закінчуються. Ще дуже люблю історичні романи, альтернативну історію чи стімпанк. Найбільше я ціную великі романи або цілі епопеї, де цікаво розгортаються чисельні політичні й дипломатичні інтриги, причому автору вдається наприкінці звести воєдино всі лінії. На жаль, якщо екшен пишуть часто, цікаво про політику-дипломатію-«інтелектуальний» бік шпигунства пише мало хто. Це – одна з багатьох причин, чому я люблю «Відьмака» Анджея Сапковського.

Важко сказати, які образи надихають, оскільки «відчуваю внутрішню близькість», «хотіла б мати та проявляти в житті ось такі риси характеру» та «хочу таке самісіньке вбрання, ще й шаблюку таку!» – зовсім різні випадки, хоча вони можуть перетинатися. Мені одного разу пощастило зіграти мого «ідеального персонажа», жінку, що уособлювала буквально всі дитячі мрії – жіноча версія Індіани Джонса і Джеймса Бонда в одному флаконі, Рівер Сонг з серіалу «Доктор Хто».

Ну і… коли ви спитали, задумалась про літературних героїв. Моєю особливою улюбленицею завжди була Міледі, але про що про що, а про косплей з нею – ніколи не думала. Але тепер неодмінно подумаю!».
.

purpulline


Дар’я Дашкевич

Снайпер Вулф

 

прпваLzE

«Мої улюблені книжки – антиутопії: «1984», «Прекрасний новий світ», «451 за Фаренгейтом», «Механічний Апельсин». Також обожнюю Франца Кафку, Альбера Камю та інших письменників-екзистенціалістів.

Мені дуже подобається читати про різні альтернативні сценарії розвитку людства, аналізувати, шукати алюзії на сучасні явища або історичні події.

Не можу сказати, що в мене є один улюблений герой, але на мене досить сильно вплинула Даґні Таґґарт з «Атлант Розправив Плечі». Мене надихають сильні жіночі образи, сформовані та впевнені особистості, які досягають успіху лише власними силами.

Косплей книжкових персонажів для мене є досить суперечливим питанням. Якщо книга не була екранізована, або не має ігрової чи іншої адаптації, то з упізнаваністю персонажа будуть проблеми, адже у кожного читача буде своє уявлення про нього. Тому, в моїх косплейних планах поки що немає книжкових персонажів, але хто знає, що буде далі».

Читайте також: Відвідувачі про фестиваль фантастики LiTerra Con

 

purpulline


Мінорі

Макі Нішікіно

 

bD9blSZ3_lQ

Фото: Анастасія Цесорева

«Читаю книжки різних жанрів, починаючи від фантастики, і закінчуючи драмою і японською мангою. Понад усе люблю перечитувати «Лоліту» Володимира Набокова і «Майстра і Маргариту» Михайла Булгакова. Також люблю читати різноманітні вірші наших українських письменників, вони мене надихають на написання власних творів. Серед українських поетів найбільше шаную Ліну Костенко та Лесю Українку.

Образи, які найбільше надихають на створення косплею — це, звісно персонажі аніме, але також мрію втілити міфологічний образ Ліліт, а з книжок — напевне, Маргариту у своєму баченні».

 

purpulline


Володимир Журавльов

Ґрут

Срібний призер дефіле «Фільми та мультфільми»

xaLHUfBICK4

«Люблю читати різноманітні енциклопедії, наукові книжки та фентезі. Також полюбляю й комікси різноманітних жанрів та всесвітів.

Вже косплеїв Кхала Дроґо («Пісня льоду та полум’я», Мартіна), Утера Світлоносного («WarCraft» Bllizard), та ще багато інших персонажів. Завжди стараюсь максимально відтворити образ. В майбутньому — на (Відьмака) Ґеральта з Рівії, Ракету з «Вартових Глактики», Дзірта До Урдена, та ще багатьох».

Читайте також: Потрійне «Ось!», або Декілька поглядів на комікс-журналістику

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe