Українська художниця Ірина Рудь-Вольга на платформі «Велика Ідея» збирає кошти на видання двомовної етнографічної книжки «Malanca din Crasna».
Спочатку художниця планувала в якості дипломної роботи у Художній академії зробити книжковий проект про українські традиції святкування Маланки. Проте режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук, який зняв документальний фільм «Красна Маланка» в етнічно румунському селищі Красноїльськ (Crasna), запропонував їй зібрані там етнографічні матеріали.
«Маланка в Красні виявилася настільки об’ємною, що задумана книга стала лише про неї», — зізнається Ірина.
Потім до роботи над книжкою долучився Gigi Gherman з Красни, який почав писати тексти.
«Особливість цієї книги в тому, що вона написана не з зовнішнього спостереження, а зсередини — самим маланкарем, який з дитинства занурений в це магічне дійство», — пояснює Рудь-Вольга.
Книжка буде двомовною. В її основі — пісні, які чути в Красні на Маланку, а також пісні, збережені в родинних записах Джіджі.
Кожна сторінка створювалася без ескізу. Із надрукованих на крафті ліногравюрних масок вибирали персонажів до певної ситуації свята і розкладали їх у приблизному уявному русі композиції на чистому аркуші паперу. Потім доповнювали їх іншими фрагментами колажу, і на завершення — писаними або надрукованими на старій друкарській машинці текстами.
«Тут все проявлялося з часом — колажі ілюстрацій і тексти протягом кількох років «росли», перероблялися і доповнювалися. Як результат, ми маємо готовий макет книги формату 235х310, 78 повнокольорових ілюстрованих сторінок з піснями Маланки, розповідями про традиції приготування до свята, технологіями створення костюмів і описами відчуттів, які переживає маланкар під час дійства…», — розповіла художниця.
За її словами, тираж планують невеликий — тисячу примірників. Видання буде подарунковим, з вишуканою поліграфією, суперобкладинкою і нестандартним макетом.
«Malanca din Crasna» буде надрукована в типографії Huss навесні цього року. Книжки не буде у продажу. Тож єдиний спосіб її отримати — це підтримати фінансово на «Великій Ідеї».
Читайте також: Студпроекти-2017: поезія, відривний календар та забуті казки
Студпроекти-2017: казки, ілюстрований Сковорода та енциклопедія професій
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook