ДОСЛІДЖЕННЯ
Дитячі книжки застрягли у минулому і підживлюють стеретипи
Про це йдеться у дослідженні Емі ДеВіт у Springer, під час якого були вивчені 300 ілюстрованих дитячих книжок, виданих у двадцятому сторіччі. На думку дослідниці, більшість книг живе тими стереотипами, які мали відійти у минуле ще сторіччя тому.
ПУБЛІКАЦІЯ
Шинкаренко про літфінансування у Британії
Продовжуючи розпочату ним же на Літакценті тему «Хто платить нашим письменникам», Олег Шинкаренко дізнавався, хто платить письменникам у Британії. Від державного фінансування до приватних ініціатив.
Биков про російську літературу
Кольта опублікувала статтю медіамена Дмитра Бикова «Не касается». Попри російський контекст, переконані, вона буде цікава і для нашого читача. Йдеться і про непрофесійність, і про артхаус, через який складно продертись навіть вибагливому читачу, і про те, як оцінювати книжки у дистанції між першим і заключним реченнями твору. Не варто сприймати це як камінь в письменство: «Есть ли в сегодняшней России талантливые писатели? Есть. Талантливых издателей гораздо меньше — издатель ориентирован не на поиск новых имен, а на выдаивание старых, гарантирующих хоть вялый читательский интерес».
УРОЧИСТІСТЬ
Януковичу подарували Апостол Федорова
Про це пише у своєму Facebook шеф-редактор «Лівого берега» Соня Кошкіна.
«Подарок, конечно, царский. Вполне логичный для того, кто всерьез мнит себя царем. Вот, только не могу понять: зачем он ему? Там же даже картинок нет, только гравюры. Он же его даже не откроет(( так и будет – на правах макулатуры – валяться на задворках. эх, люди((».
ВИДАННЯ
Часопис «Світова географія» повертається
Після дворічної мовчанки відновлює щомісячні виходи науково-популярний журнал «Світова географія». На сторінках видання обіцяють регулярно з’являтися матеріали з української Антарктичної дослідницької станції, а також літературна рубрика, де редакція планує надрукувати щоденник Девіда Лівінґстона. Докладно – на Телекритиці.
ЕКСПЕРИМЕНТ
Електронна книга в реальному часі
Російський медіаменеджер Леонід Бершидський розпочав роботу над книгою «Ремесло», що присвячена власній професії. Публікація стала вже частково доступною в електронному форматі на сайті ЛитРес. Суть експерименту полягає в тому, що придбати всю (але поки недописану) книгу можна вже зараз за 90 рублів (близько 22 гривень). Проте з появою нових розділів книга зростатиме у ціні, і ті, хто придбають її останніми, сплатять найдорожче.
ПОДІЯ
Знову про бібліотечні інновації
9-10 липня 2013 року у приміщенні Українського католицького університету проходив Міжрегіональний ярмарок «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє». 200 представників з різних областей України зібралися для обговорення стратегій перетворення бібліотеки на центр громади. Вони презентували проекти для різних громад, проте найрезонанснішим, як повідомляють організатори, став іванофранківський проект «Інновації – військовослужбовцям».
ТЕХНОЛОГІЇ
Живі розмальовки
Мобільний додаток colAR відтепер перетворює традиційні 2d розмальовки у 3d анімацію. Проте контакту з традиційними засобами малювання це не позбавляє – спершу треба розмалювати картинку на папері, і лише потім перетворити розмальоване на живе за допомогою мобільного. Поки додаток «оживляє» лише картинки з власної бази. Подробиці на Mashable
МОЖЛИВОСТІ
25-28 липня: ТРЕТЯ ШКОЛА ІНФОГРАФІКИ ВІД «ІНТЕРНЬЮЗ-УКРАЇНА» І TEXTY.ORG.UA (КИЇВ)
12 липня – 11 серпня: ПОЕТИЧНИЙ КОНКУРС DICTUM ВІД ВИДАВНИЦТВА «КРОК»
До 1 вересня: «Тиждень актуальної п’єси» шукає сучасних українських драматургів
ВІЗУАЛЬНЕ
Із фотосерії Скота Рі «Хто я»
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook