Читомо > Дайджест > Книжковий тиждень. Випуск 5 (8-21 липня)

Дайджест

Книжковий тиждень. Випуск 5 (8-21 липня)

22.07.2013 0 Автор:

ДОСЛІДЖЕННЯ

Дитячі книжки застрягли у минулому і підживлюють стеретипи

Дитяча література та стереотипи

Про це йдеться у дослідженні Емі ДеВіт у Springer, під час якого були вивчені 300 ілюстрованих дитячих книжок, виданих у двадцятому сторіччі. На думку дослідниці, більшість книг живе тими стереотипами, які мали відійти у минуле ще сторіччя тому.

 

ПУБЛІКАЦІЯ

Шинкаренко про літфінансування у Британії

фінансування письменників у Великобританії

Продовжуючи розпочату ним же на Літакценті тему «Хто платить нашим письменникам», Олег Шинкаренко дізнавався, хто платить письменникам у Британії. Від державного фінансування до приватних ініціатив.

Биков про російську літературу

Биков про Літературу

Кольта опублікувала статтю медіамена Дмитра Бикова «Не касается». Попри російський контекст, переконані, вона буде цікава і для нашого читача. Йдеться і про непрофесійність, і про артхаус, через який складно продертись навіть вибагливому читачу, і про те, як оцінювати книжки у дистанції між першим і заключним реченнями твору. Не варто сприймати це як камінь в письменство: «Есть ли в сегодняшней России талантливые писатели? Есть. Талантливых издателей гораздо меньше — издатель ориентирован не на поиск новых имен, а на выдаивание старых, гарантирующих хоть вялый читательский интерес».

УРОЧИСТІСТЬ

Януковичу подарували Апостол Федорова
Апостол Януковича

Про це пише у своєму Facebook шеф-редактор «Лівого берега» Соня Кошкіна.
«Подарок, конечно, царский. Вполне логичный для того, кто всерьез мнит себя царем. Вот, только не могу понять: зачем он ему? Там же даже картинок нет, только гравюры. Он же его даже не откроет(( так и будет – на правах макулатуры – валяться на задворках. эх, люди((».

ВИДАННЯ

Часопис «Світова географія» повертається

часопис Світова географія

Після дворічної мовчанки відновлює щомісячні виходи науково-популярний журнал «Світова географія». На сторінках видання обіцяють регулярно з’являтися матеріали з української Антарктичної дослідницької станції, а також літературна рубрика, де редакція планує надрукувати щоденник Девіда Лівінґстона. Докладно – на Телекритиці.

 

ЕКСПЕРИМЕНТ

Електронна книга в реальному часі

Ремесло Бершидського

Російський медіаменеджер Леонід Бершидський розпочав роботу над книгою «Ремесло», що присвячена власній професії. Публікація стала вже частково доступною в електронному форматі на сайті ЛитРес. Суть експерименту полягає в тому, що придбати всю (але поки недописану) книгу можна вже зараз за 90 рублів (близько 22 гривень). Проте з появою нових розділів книга зростатиме у ціні, і ті, хто придбають її останніми, сплатять найдорожче.

 

ПОДІЯ

Знову про бібліотечні інновації

Бібліоміст для віськових

9-10 липня 2013 року у приміщенні Українського католицького університету проходив Міжрегіональний ярмарок «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє». 200 представників з різних областей України зібралися для обговорення стратегій перетворення бібліотеки на центр громади. Вони презентували проекти для різних громад, проте найрезонанснішим, як повідомляють організатори, став іванофранківський проект «Інновації – військовослужбовцям».

 

ТЕХНОЛОГІЇ

Живі розмальовки

розмальовки 3d

Мобільний додаток colAR відтепер перетворює традиційні 2d розмальовки у 3d анімацію. Проте контакту з традиційними засобами малювання це не позбавляє – спершу треба розмалювати картинку на папері, і лише потім перетворити розмальоване на живе за допомогою мобільного. Поки додаток «оживляє» лише картинки з власної бази. Подробиці на Mashable

 

МОЖЛИВОСТІ

25-28 липня: ТРЕТЯ ШКОЛА ІНФОГРАФІКИ ВІД «ІНТЕРНЬЮЗ-УКРАЇНА» І TEXTY.ORG.UA (КИЇВ)

12 липня – 11 серпня: ПОЕТИЧНИЙ КОНКУРС DICTUM ВІД ВИДАВНИЦТВА «КРОК»

До 1 вересня: «Тиждень актуальної п’єси» шукає сучасних українських драматургів

 

ВІЗУАЛЬНЕ

Із фотосерії Скота Рі «Хто я»

Хто я є. Скот Рі.

 

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe