Читомо > Дайджест > 10 літературних фестивалів світу, на які варто звернути увагу

Дайджест

10 літературних фестивалів світу, на які варто звернути увагу

01.02.2017 0 Автор:

Читомо уже писало про 15 важливих книжкових ярмарків 2017 року. Пропонуємо огляд літературних фестивалів світу цього року, щоб знати, які і коли події чекають книголюбів цього року. 

Emirates Airline Festival of Literature

Дубай (ОАЕ)

3-11 березня

chytomo_dubai_fest

У березні під патронажем шейха Мохаммеда ібн Рашид аль-Мактума пройде один з найбільших літературних фестивалів у мусульманському світі. Крім численних читань в оригіналі та англійською мовою, фестиваль відомий своїми щедрими спонсорами та численними нагородами.

Oxford University Press нагородить «The Next Best Thing» – найбільш перспективний прозовий твір року. Юні поети з короткими віршами (до 32 рядків) на тему «Wonderland» змагатимуться за Taaleem Poetry Award, найкращі поезії обіцяють надрукувати окремим виданням. Еміратський фестиваль – мало не єдиний у світі, де відбуваються нагородження не лише за твори красного письменства, а й за їхні інтерпретації.

Читайте також: 15 важливих книжкових ярмарків 2017 року

Birmingham Literature Festival

Бірмінгем (Велика Братанія)

21-23 квітня

book-pattern-images-660x266

Історія фестивалю бере початок із 1999 року – і з моменту заснування події мінятиметься не лише її значення у регіоні, рівень запрошених авторів, місце проведення (у 2013 році фестиваль переїхав у нову домівку – Бірмінгемську бібліотеку, візитівку міста). Відтоді подія стала більш динамічною і загалом змінила характер міста.

Важливий щорічний компонент – Поетичний гала-вечір, який збігається з Національним днем поезії у Великобританії і церемонією нагородження двох авторів – поетичних амбасадорів Бірмінгема, які протягом року зможуть презентувати свої роботи ширшому колу читачів та брати участь в освітніх програмах Writing West Midlands в регіоні Західний Мідлендс.

Читайте також: Літературний фестиваль у Бірмінгемі: як книжкова сфера змінює місто

PEN World Voices Festival

Нью-Йорк (США)

1-7 травня

PEN World Voices Festival

Найбільший у світі фестиваль Пен-клубів традиційно щорічно відбувається наприкінці квітня чи на початку травня під патронатом американського Пен-клубу. PEN World Voices Festival збирає письменників з усього світу на десятиденні публічні читання та дискусії, причому майданчики фестивалю розкидані по всьому Нью-Йорку.

На фестивалі обговорять найактуальніші проблеми: свобода слова, міжнародний конфлікт, імміграції та переміщення, геноцид, політв’язні, раси, поліцейські і рівності жінок.

Читайте також: Президент ПЕН-центру світу: Ми маємо підтримувати «малі» культури

Literacki Sopot

Сопот (Польща)

17-20 серпня

ls

Фестиваль «Літературний Сопот» («Literacki Sopot») відбувається із 2011 року. Головною ціллю є промоція літератури і читання серед мешканців Tr?jmiasta (назва, якою окреслюють три балтійських міста Польщі – Гданськ, Гдиня, Сопот), а також туристів.

Організаторами є Міська громадська бібліотека та адміністрація міста Сопот. Щороку тематика фестивалю змінюється. Відтак, 2015 року запрошеною країною була Чехія, а минулого «Літературного Сопоту» – Ізраїль. у 2017 році на фестивалі акцентують увагу на іспаномовній літературі.

Події «Літературного Сопоту» діляться на три блоки: для найстарших – дискусії, літературні зустрічі, презентації; головним акцентом для молоді були майстер-класи та для наймолодших читачів, які протягом чотирьох днів мали можливість читати, малювати на окремій локації фестивалю, в парку.

Ця продумана організаторами схема дозволяла захопити різні вікові категорії мешканців та гостей міста. Окрім цього, «Літературний Сопот» не обмежується літературою. Це і кіно, музика, театр, історія, кулінарія, і навіть ігри з елементами екскурсії.

Читайте також: Літературний Сопот: Ізраїль, книжки зі знижками та зустрічі на пляжі

Melbourne Writers Festival

Мельбурн (Австралія)

27 серпня-3 вересня

mwf

Понад три десятиліття Melbourne Writers Festival об’єднує таланти та ідеї кращих авторів з Австралії і по всьому світу. Під час події проходять заходи для людей будь-якого віку і понад чверть програми є безкоштовним. Минулого року фестиваль відвідали 73 тисячі людей.

Програму цьогорічного фестивалю організатори обіцяють опублікувати у липні. Під час події також діятиме спеціальна програма для школярів, яка з’явиться у травні.

Berlin International Literature Festival

Берлін (Німеччина)

6-16 вересня

chytomo_berlin_fest

Мета Берлінського літературного фестивалю – представити нові прозові й поетичні твори. Програма фестивалю щорічно змінюється, а основну увагу приділяють окремим  секціям, таким як «Світова література», «Дитяча та юнацька література», «Роздуми» «Нові німецькі голоси», «Slam Revue» «Пам’яте, говори». Автори читають свої тексти в оригіналі, а актори – переклади представлених творів німецькою, причому і письменники, і перекладачі активно взаємодіють з аудиторією.

Впливове німецьке видання «Die Zeit» характеризує фестиваль так: «Правдивіше, красивіше і краще, ніж у Франкфурті, тому що тут не укладають жодних угод; тут лише література. Чиста література». Всі події відбуваються під патронажем німецького комітету ЮНЕСКО.

Malta Book Festival

Валлетта (Мальта)

9-13 листопада

malta

Книжковий фестиваль у столиці Мальти Валлетті проходить щорічно разом з книжковим ярмарком. Під час цього заходу, всі видавці, автори, книжкові магазини та інші об’єкти Мальти, пов’язані з книжками збираються разом під одним дахом, щоб продемонструвати свій новий матеріал.

Крім того, книжковий фестиваль Мальта є одним з дуже важливих компонентів плану роботи уряду. Це один з наймасштабніших заходів на національному рівні. Книжковий фестиваль на Мальті успішно організованій завдяки допомозі та постійній раді експертів з різних секторів, що працюють у тандемі з NBC в наданні професійних консультацій, збору зворотного зв’язку від відвідувачів тощо.

Dublin Book Festival

Дублін (Ірландія)

10-13 листопада

dublin

У Дубліні працюють понад 50 видавничих компаній, велика кількість літературних програм та фестивалів і власна літературна премія.

Dublin Book Festival є однією з найуспішніших і яскравих книжкових подій в Ірландії. Перший фестиваль відбувся у червні 2006 року. Події проходять у різних місцях Дубліна – книгарні, бібліотеки, театр та письменницький центр.

Read My World

Амстердам (Нідерланди)

осінь 2017 

amster

Read My World — щорічний літературний фестиваль, що в 2017 році вп’яте проходитиме в Амстердамі. Минулі роки організатори фестивалю Read My World представляли літературу з Малайзії, Індонезії, карибського регіону та арабських країн з метою ознайомлення із, на перший погляд, віддаленими літературами, які проговорюють спільні проблеми, дають змогу аудиторії фестивалю подивитися на світ під іншим кутом.

Дирекція фестивалю запрошує по одному куратору із гостьової країни, який/яка на власний розсуд складає та пропонує національну програму. В контракті підкреслюється, що від куратора очікується суб’єктивний погляд, авторська концепція, програма не повинна бути загально-презентативною,  а куратор не представляє жодну урядову чи позаурядову інституцію чи організацію в роботі над проектом.

Минулого року на фестивалі представили українську програму, кураторкою якою була Ірина Вікирчак, та польську, куратором став Ґжеґош Янковіч, відомий як програмний директор літературного фестивалю імені Джозефа Конрада в Кракові.

Conrad Festival 

Краків (Польща)

осінь 2017

conrad

Фестиваль Конрада пройде у Кракові вдев’яте. Гості фестивалю — автори з різних країн, що пишуть на різних мовах та представляють різні культури. Під час фестивалю також вручають премію імені Джозефа Конрада.

Фестиваль є спільним проектом муніципалітету Кракова, фестивального бюро міста та фундації Tygodnika Powszechnego.

Читайте також: Фестиваль Конрада у Кракові: «Світила» і багато світла

 Чільне зображення — Dublin Book Festival

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe