Ілюстратори клубу Pictoric продовжують серію художніх інтерпретацій із портретами видатних українців. Відкриття проекту відбудеться під час Книжкового Арсеналу, але Читомо вперше презентує 10 робіт для своїх читачів.
«Під «видатними українцями» ми уявляємо Шевченка в кожусі й шапці, Хмельницького з булавою та Лесю Українку у вишиванці. Поодинокі спроби осучаснити шаблонні портрети зі шкільних підручників були й не раз, але масштабами вони не вражали. На V Книжковому Арсеналі відвідувачі зможуть побачити яскраві дотепні плакати, на яких зображені митці, письменники, історики, винахідники, науковці, актори, музиканти, що зробили неабиякий внесок своєю діяльністю в розвиток України», – наголошують організатори.
Зокрема в новому образі постануть княгиня Ольга та князь Святослав, Лесь Курбас та Соломія Крушельницька, Микола Амосов, родина Ханенків та Казимир Малевич тощо.
Всього планується понад 50 нових плакатів, які після Арсеналу подорожуватимуть містами України протягом року.
Михайло Коцюбинський, «Ліспроріс» / Марія та Володимир Гавриши
«Ліспроріс»: Коцюбинський – творець досконалої літературної форми та найкращий імпресіоніст свого часу. Нам він уявився в образі свого ліричного героя з новели «Intermezzo».
Лесь Курбас / Олена Старанчук
Олена Старанчук: Лесь Курбас для мене дуже цікава особистість, яка своїми ідеями та мріями, потужною творчістю піднесла український театр на новий рівень у свій час. Це портрет діяча, в якому перетинаються авангард та експерименти сцени того складного історичного часу. Курбас був великим режисером, який навколо себе збирав кращих художників, акторів, які створили певну течію в мистецтві.
Нестор Махно / Олег Грищенко
Олег Грищенко: Махно для мене перш за все – народний рух, стихія українського степу, яка підняла його особистість на легендарний рівень, тому саме його зображення, постать складається із вершників, тачанок, його товариства, що мчить в атаку, ну і звичайно чорний колір анархії.
Родина Ханенків / Юля Тверітіна
Іван Федорович / Юля Тверітіна
Ігор Сікорський / Аня Сарвіра
Анна Сарвіра: Я вибрала Ігоря Сікорського. Мені імпонують люди, які не бояться втілювати свої мрії. Сікорський пройшов свій шлях авіаконструктора від дерев’яної клітки з гвинтом, яка могла підняти в повітря лише свою вагу, до гвинтокрила, який першим здійснив трансатлантичний переліт.
Тоді, на початку 20 сторіччя, багато людей захоплювались авіацією, намагались сконструювати літальний апарат. Але імен більшості з них ми не пам’ятаємо, а про Сікорського знаємо – бо невдалі спроби він сприймав як життєвий досвід і ніколи не опускав руки. Важко уявити скільки невдалих спроб зробив Сікорський, доки його літак здійснив свій перший політ: 12 секунд і 1,5 метри висоти. Ігор Сікорський любив свою справу, але найголовніше – він заражав своїм ентузіазмом оточуючих.
Микола Амосов / Поліна Дорошенко
Петро Конашевич Сагайдачний / Костя Марценківський
Валерій Лобановський / Сергій Майдуков
Володимир Вернадський / Віра Білостоцька
Віра Білостоцька: Я обрала Володимира Вернадського, тому, що він був нестандартним вченим. Вернадський не сприймав науку як сухі теореми та формули. Він вважав, що наука, органіка та космос нероздільні, що все взаємопов’язане. “Людина – громадянин світу”.
Анастасія Денисенко, одна з організаторок Pictoric:
Нам стало цікаво охопити інші сфери, окрім літератури, де часто теж існують два полярні варіанти щодо образів певних особистостей: або це один закарбований у свідомість портрет (чи то з підручника, чи то з грошової купюри тощо), або… взагалі ніякого уявлення про те, як виглядала людина. Це той випадок, коли на афішах чи будь-де пишуть ініціали і прізвище, замість повного імені автора. Так ми часто і звикаємо ідентифікувати митців, видатних діячів, але ж портрет особистості, і тут йдеться не лише про зовнішність, набагато цікавіший за ті характеристики, що пишуть в енциклопедіях.
Успішність для нас перш за все виявилася в тому, що багато хто зацікавився цим проектом. Це дуже круто, що люди вішають собі на стіни плакати з портретами письменників-класиків. Наші плакати є вже в різних куточках України, ми надсилали їх в такі населенні пункти та села, про які навіть не чули ніколи. І за кордон теж: окрім Польщі, Німеччини, точно знаємо, що плакати можна побачити у кав’ярні Clockwise Place Cafe в Малайзії (острів Пенанг, Джоржтаун), а скоро – навіть у бібліотеці Конгресу.
Це знакові постаті, які цікаві не лише своєю діяльністю, творчістю, але й власне своєю персоною. Така індивідуалізація корисна, нам здається, саме зараз. Інших особливих критеріїв не було, ми просто сіли й стали перебирати імена, хтось щось додавав, у когось був свій особистий інтерес до певних постатей, які теж входили у список. Українцям є кого вибрати, на щастя, до списку видатних.
Ми бачимо різні формати перевтілення проекту: наприклад, є ідея та проект книжки.
Ви можете підтримати серію художніх інтерпретацій із портретами видатних українців від клубу Pictoric. Гроші, які будуть зібрані через Спільнокошт планують витратити на друк 100 плакатів (формат 70х100 мм). Це якраз ті кошти, які допоможуть втілити проект якісно. Долучайтеся!
Придбати плакати серії «Видатні письменники України»
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook