Читомо > Book Art > Новий шрифт Malevich: три сотні супрематичних символів

Book Art

Новий шрифт Malevich: три сотні супрематичних символів

04.07.2016 0 Автор:

100-річчя «Чорного квадрата» Казимира Малевича запам’ятається не тільки виданням багатьох книжок з творчістю художника і про його творчість, виставками та гучними подіями, а й виходом нового шрифту Malevich. Читомо дізналося у розробниці Ольги Терещенко про концепцію, використання та інтерпретацію нового продукту.

Про концепцію

Ідея розробки шрифту виникла як творча реакція на 100-ту річницю з дня створення найвідомішої роботи художника Казимира Малевича «Чорний квадрат». Рекламне агенство BBDO студіо, у якому я працюю, вирішило відсвяткувати цю подію створенням ініціативного фанового проекту, який би міг більше взаємодіяти з людьми та популяризувати творчість великого майстра.

Ми шукали таку динамічну проектну форму, яка б стала сполучною ланкою між нашим минулим, сучасним та майбутнім, а під час взаємодії з творчими людьми перетворювалась у нові форми постсучасного дизайну та арту. І такою формою став для нас створений шрифт Malevich.

92f0cc27791655.5636ad18789d3

 Читайте також: Кирило Ткачов про текст з усіх боків

Про потребу в самовіддачі

Робота над проектом, до повної фіналізації, тривала приблизно півроку. Обсяг був досить великим та потребував багато часу і повної творчої самовіддачі. Основною особливістю цього акцидентного шрифту є те, що кожна літера має чотири альтернативних варіанти накреслення для можливості створення більшої кількості різноманітних гармонійних поєднань літер в наборі.

0ee16027791655.5636ad17c8a17

 

Шрифт налічує 290 символів латинського алфавіту, цифри, розділові знаки та діакритику. Кирилиця на сьогоднішній день також знаходиться в процесі розробки.

Читайте також: Київський проект українізації Малевича, спроба №2

Про використання

Шрифт не є комерційним замовленням, а ініціативним арт-проектом, що може мати багатофункціональне призначення. Це не просто шрифт для набору текстів, а певний декоративний код, який може бути втілений у багатьох творчих проектах, присвячених як Малевичу, так і у будь-яких сміливих сучасних пошуках.

Очевидним є те, що гарнітура не підходить для набору та прочитання великих об’ємних текстів, так як є досить складною для сприйняття, але сфера її використання надзвичайно широка.

e49e2d27791655.5636ad2e957d1

Читайте також: Новий шрифт Kobzar KS і лист від Шевченка

Шрифт добре підходить для розробки логотипів. При цьому його можна використовувати як у чистому вигляді, так і в самих різноманітних трансформаціях та суміщеннях, наскільки вистачить фантазії і сміливості.

d2c43627791655.5636c8ddc1470Також Malevich – непоганий варінт для створення типографічних або абстрактних постерів, айдентики, арт-проектів та навіть системи візуальної комунікації. Завдяки своїй динамічності та декоративності він є вдалим для створення сучасних патернів та абстрактних картин.

Про інтерпретацію

Основною позицією у роботі було те, що шрифт Malevich створили як сучасну інтерпретацію та дещо особисту реакцію на творчість художника. Більшість форм та принципи динаміки і контрасту ми взяли з його робіт та ескізів. Багато матеріалу було переосмислено особисто людьми, які працювали над проектом, тому деякі спроектовані форми та кольори не є сліпим копіюванням.

Цей проект є вже нашою сьогоденною історією, глибоке коріння якої закладено таким всесвітньовідомим митцем як Малевич, і його творчий здобуток, безумовно, є базовим фундаментом сучасної школи дизайну в Україні.

6cb8d627791655.5636ed1c40b72

Читайте також: 10 фактів про мистецтво від Казимира Малевича

Шрифт і «мистецтво бунту»

Роботи, які створював Малевич стали надзвичайно революційним мистецтвом, «мистецтвом бунту». І саме це ми намагались підкреслити у нашому проекті за допомогою використання контрастних та яскравих кольорів, які наголошують, що створений проект також є небезпечним, незручним, сміливим і навіть зухвалим, у певному сенсі. У таких проектах, безумовно, наша сила.

c0cf7a27791655.5636ad0dd3020

 Читайте також: Андрій Шевченко: Шрифтовому дизайнеру потрібна терпляча дружина

Вони мають виникати, надихати і бути реалізованими у повній мірі, для того щоб школа дизайну в Україні набувала сили та більш чітких окресленнь через переосмислення власної історії та культури.

Про команду

Над проектом працювала команда, загалом п’ять людей. Це були керівник дизайн студії BBDO – Мартінас Біршкіс, креативний директор – Анже Йереб, копірайтер – Юлія Колісник та дизайнери – я та Юрій Шипота.

bbc08927791655.5636c17334d65

Шрифт був створений для популяризації творчості Малевича, це його основна мета і моя найбільша мрія, щоб він був реалізований і зміг жити в місті у вигляді айдентики, системи візульної комунікації тощо.

У цьому році з’явилась ідея перейменувати аеропорт «Бориспіль» у аеропорт імені Казимира Малевича. І це, на мою думку, чудовий шанс реалізувати проект у таких міжнародних масштабах.

Про доступність

На сьогоднішній день шрифт продається на одному з найпопулярніших шрифтових сайтів MyFonts. Але під час проведення днів Малевича у Києві команда BBDO вирішила відкрити вільний доступ до шрифту, кожен міг безкоштовно завантажити його для власних потреб.

bd5d1527791655.5636ed1c46f07

Читайте також: Віталій Мітченко: Нечитома буква – це мистецтво для мистецтва

У планах на майбутнє  – зробити вільний доступ до шрифту для української аудиторії, тому слідкуйте за оновленнями на сторінці BBDO y Facebook.

Світлини behance.net/bbdoukraine
Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe