Вже традиційно на Форумі видавців Meridian Czernowitz організовує творчу зустріч із своїми письменниками, серед яких склалася й розмова з Тарасом Прохаськом. Спершу ми планували репортаж, але тепер хочеться поділитися з вами цитатами – всього 15, саме стільки, скільки було вкладено в одну зустріч. Бажаємо усім читати більше авторів, чиї слова варті цитування)
Література – це творення епосу, це те, що наповнює життям, яке можна переповісти.
Інформаційна революція зробила так, що стало важко щось переповідати.
Момент стирання вагомості оповіді є важливим. Проте, я не вважаю, що книга є загроженою
Хто читає, тому краще, ніж тим, хто не читає, навіть якщо читати про сумні речі.
Письменник – це людина, яка ні за що не відповідає. Хіба за мову.
Література – це можливості мови, той спосіб, завдяки якому мова може співіснувати з реальним світом.
Тарас і Мар’яна Прохаськи: Кроти імовірно обрали нас за своїх речників
Література не є життям – це спосіб про життя розказати.
Раніше я писав до людей, яких я знав. Той, кому я хотів щось розповісти, вартує оповідання, есею, повісті.
Мені хотілося б якомога менше наполягати на своїх історіях, швидше спонукати до появи історій тих, хто читає. Прочитане мало б спонукати до творення власного. Писати так, щоб комусь захотілося написати власну історію.
Коли я писав про речі, пов’язані з Аннами, мені йшлося про образ жінки.
Моє надзавдання – писати так, щоб викликати реакцію того, хто читає. Те, що я пишу, має викликати ваші власні спогади, історії, аналогії. Я хотів би, щоб те, що я пишу, давало слово тому, хто читає.
Можу порадити таку практику. Написати свою автобіографію, для самогр себе – на сторінку. Написати так, ніби ти задоволений життям. Але правду. Потім автобіографію невдахи, героїчну автобіографію, паскудну автобіографію. І писати лише правду, лише те, що було. Ці оповіді можуть бути дуже різні, але усі будуть правдиві. І роздумуйте, як то все співіснує.
Прочитавши мій твір, думайте про себе. Варто подумати про своє, про свої спогади й асоціації. Згадувати, думати, розмірковувати, дивитися.
Можна думати про своє життя, про своє думання, про свої відчуття. І робити це предметом своїх досліджень, рефлексій, своєї власної оповіді.
Читайте також: Тарас Прохасько про старість
В публікації використані фрагменти фото Azh, kmbs CHANGE talks
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook