Читомо > Відео > Забужко, Андрухович, Прохасько і Малкович про українську мову

Відео

Забужко, Андрухович, Прохасько і Малкович про українську мову

09.11.2016 0 Автор:
До Дня української писемності та мови українські письменники розповіли, чому вони спілкуються рідною мовою та закликали робити те саме усіх українців. Участь у зйомках взяли Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Тарас Прохасько та Іван Малкович.

Оксана Забужко зазначила, що вона щаслива бути спадкоємицею дуже сильної мови і закликала глядачів відео не боятися говорити українською.

Читайте також: Топ, без якого наша література доби незалежности немислима, від Забужко

Юрій Андрухович розповів, що для нього говорити українською – це такий же природній процес, як дихати і запросив говорити разом з ним – рідною.

Читайте також: Засновники «Мова – ДНК нації» про лепетуна й моду на укрмову

Тарас Прохаського відзначив, що говорить українського заради збереження себе і свого психологічного здоров’я та закликав переходити на українську!

Читайте також: Тарас Прохасько: Пишучи, уникайте «не своїх» форм, хай вони і привабливіші

Іван Малкович відзначив, що його говорити державною мовою – безпечно, адже нашу мову з обох боків охороняє – Ангел та Янгол.

Читайте також: Промова про мову. Професор Лариса Масенко про політику, любов і патріотизм

«Ідея відеороликів була в тому, щоб російськомовні українці зрозуміли абсурдність факту – чому вони розмовляють не своєю мовою. Тому ми задавали лише по два питання кожному письменнику, з яким спілкувались – чому вони говорять і пишуть українською. На це питання багато хто реагував здивовано – а як інакше, це ж природно? І тому ми сподіваємося, що так само природно виникне питання у всіх російськомовних українців і вони таки перейдуть на нашу мовну сторону», – коментує режисерка відеороликів Юлія Капшученко-Шумейко.

Зйомки відеороликів розпочалися в рамках святкування Дня української писемності та мови за підтримки Міністерства культури України. Режисерка відео – Юлія Капшученко-Шумейко, оператор – Василь Возняк, дизайн – Ярослава Гузь, відеографіка – Наталія Саранчук.

Чільне зображення – «Мова – ДНК нації»

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe