Читомо > Дайджест > Випробувати свої сили: актуальні літературні конкурси-2017

Дайджест

Випробувати свої сили: актуальні літературні конкурси-2017

02.08.2017 0 Автор:

Творчі «мускули» потрібно постійно тренувати та тримати в тонусі. Це запорука успіху та зростання будь-якого письменника. Тож Читомо вирішило підготувати добірку актуальних літературних конкурсів, учасниками яких можуть стати письменники, журналісти й люди інших творчих спеціальностей.
.

Поетичний конкурс від Асоціації українських письменників

Асоціація українських письменників оголошує конкурс для молодих поетів віком до 35 років
.
Дедлайн: 30 листопада.
.
Вимоги: До участі в конкурсі беруться рукописи учасників від 18 до 35 років з усієї території України. Мова творів – українська. Рукопис має містити до 70 віршів. Твори можуть бути раніше друковані в періодичній пресі, мережі Інтернет.Рукописи надсилаються в електронному вигляді на адресу: oscariana@ukr.net. До рукопису додати фотографію. Тема листа: «Поетичний конкурс». У заявці вказуйте: Прізвище, ім’я та по батькові, рік, а також місце народження; Телефон, адреса електронної пошти; Коротка інформація про автора. До заявки прикріпити файл у форматі Word будь-якої версії (.doc, .docx).
.
Призовий фонд: Рукопис переможця вийде окремою книгою в одному з відомих видавництв України.

.
Конкурс «Напишіть про мене книжку!»

Літературний конкурс «Напишіть про мене книжку!» заснувало минулого року видавництво «Фонтан казок».  Конкурс проходить у двох номінаціях: «Добрі пригоди» – повісті для дітей молодшого шкільного віку і «Книжка про мене» – для середнього.
.
Дедлайн: 15 серпня
.
Вимоги: до участі в конкурсі запрошують українські письменники, які працюють для дітей, – на рівних умовах як відомі автори, так і дебютанти. Єдине обмеження: на час подачі рукопису на конкурс авторові має виповнитися 18 років.
.
Один автор може подавати на розгляд кілька творів, які відповідають умовам конкурсу, – кожен із цих творів оцінюватиметься окремо.
.
Детальніше
napyshy-pro-mene-knygu_2017_1

Читайте також: «Фонтан казок» не перекроюватиме ринок, а робитиме світ теплішим

.
Конкурс художнього репортажу «Самовидець»

Конкурс художнього репортажу імені Майка Йогансена «Самовидець» стартує вшосте. Тема конкурсу – «Покоління вільних. Як нова генерація творить майбутнє»

Дедлайн: 25 січня (2018)
 .
Вимоги:  Автор повинен спиратися на власний досвід. Автор має добре знати тему, орієнтуватися в інших текстах, написаних на вибрану тематику, прагнути об’єктивності. Важливим елементом є влучні описи та живі діалоги з героями вибраної теми. Оповідь повинна бути не сухою газетною, а саме художньою.Розмір репортажу до 40 000 знаків. Готові тексти надсилайте на адресу: samovydets@gmail.com.
 .
Призовий фонд: І місце – 10 000 грн. ІІ місце – 7 000 грн. ІІІ місце – 5 000 грн. Десять найкращих репортажів увійдуть в альманах «Veni, Vidi, Scripsi», а лауреат конкурсу отримає право видати свою книгу репортажів у «Темпорі».
17155989_10158334930885150_6009482967555629405_n
.

.
ІV конкурс поезії та авторської пісні «Хортицькі дзвони»

Розпочато прийом творчих робіт на ІV Всеукраїнський конкурс молодої української поезії та української авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони».

Дедлайн: 15 жовтня

Вимоги: Конкурс проводиться у двох номінаціях: «Поезія» та «Авторська пісня». У межах основних номінацій можна також позмагатися за спецпризи.

До участі допускаються молоді автори віком від 15 до 25 років, які у визначений термін подали до розгляду журі рукописи власних поетичних творів (мова конкурсу – українська) чи аудіозаписи пісень. Можливе подання матеріалів на конкурс одразу в обох номінаціях.

Рукописи поетичних творів (20-25 віршів) надаються у форматах doc або rtf, шрифтом № 14 (Times New Roman), через 1,5 інтервал, на папері формату А-4 ; усі поля (верхнє, нижнє, праве, ліве) – 2 см; аудіозапис двох пісень на цифрових носіях та тексти до них.

До рукописів додаються: анкета учасника; автобіографія; фотокартка розміром 10 х 15; повна домашня адреса, номер мобільного телефона та e-mail.
.
Детальніше

Читайте також: Українські арт-резиденції для письменників, перекладачів і драматургів

.
Конкурс фентезійних історій «Брама»

Конкурс фентезійних історій «Брама» був натхненний оповіданням «Маланка» Остапа Українця.

Дедлайн: 31 серпня

Вимоги: До конкурсу приймаються твори обсягом до 7500 слів, згідно зі стандартами найрейтинговішої в світі фантастики премії Неб’юли, яку щорічно вручає Американське товариство письменників-фантастів (SFWA).

Приймаються виключно твори, які ще не публікувалися як у паперовому, так і в електронному вигляді (разові публікації уривків твору на персональних сторінках в соціальних мережах, блогах чи на персональних сайтах дозволяються).

Призовий фонд: Автори кращих творів отримають наступні винагороди: 1 місце: 10 000 гривень і символічний ключ від Брами; 2 місце: 5 000 гривень; 3 місце: 1 000 гривень (за умовами конкурсу 5 авторів можуть отримати третє місце).

20 кращих творів (кількість може переглядатися організаторами конкурсу), поданих на конкурс, вийдуть окремою книгою, яка представлятиметься на Форумі видавців та розповсюджуватиметься у книгарнях.
.
Детальніше

БРАМА

.

VI-й Конкурс відеопоезії CYCLOP

1 серпня стартував 6-й міжнародний конкурс відеопоезії CYCLOP. Минулого разу до участі у конкурсі долучилися митці з 24 країн світу. Покази найкращих українських відеопоезій вже відбулися в Німеччині, Аргентині, Греції, США, Канаді, Великобританії, Ірландії, Австрії, Італії, Індії та Норвегії – і це далеко не повний перелік.

Дедлайн: 30 вересня

Вимоги:  У роботі має бути використана лише сучасна поезія; Тривалість твору не має перебільшувати 10 хвилин; Роботи можуть бути виконані у будь-яких техніках при використанні будь-якого потрібного обладнання (відео, анімація, флеш, відеоколаж). Відео має бути створене не більше ніж 2 роки тому. Робота має бути виконана з авторського матеріалу (використання музичного супроводу теж має бути узгоджене з його правовласниками). Відео має бути просубтитрованим англійською мовою. Робота не має містити закликів до расистської, релігійної та іншої ненависті.

Твір на конкурс може подати тільки особа, що має безпосереднє авторське право на нього (режисер, автор або співавтор тексту). Від одного автора приймаються не більше двох робіт.

Прийом творів до антології «Травмапункт»

Антологія приймає есеї та письмові свідчення, щоденникові записи, зв’язки емпіричного досвіду, нариси про значущі події для світу, регіону, окремого будинку, однієї людини. ТРАВМПУНКТ намагається відстежити, як і що з нами сталося з весни 2014 року.

Дедлайн: 23 серпня

Вимоги: Особливих вимог до творів немає. Адреса для електронних листів: travmspace@gmail.com. Адреса для паперових листів: Харків, а/с 9235, 61004

Призовий фонд: За підсумками надісланих історій буде видано паперовий та електронний варіанти книги.
.
Детальніше

Читайте також: Можливості для літераторів: актуальні пропозиції зі світу

.

Конкурс фантастичних оповідань «Ріплі»

Цей конкурс оповідань для тих, хто любить фантастику і не байдужий до світу Чужих, для фанів Елен Ріплі та її дочки, що відчайдушно боролися з жорстокою расою «чужих».  Наразі оголошено додатковий прийом оповідань до збірки «Ріплі»

Дедлайн: 31 серпня

Вимоги: Не приймаємо оповідання, що були раніше надруковані або опубліковані в Інтернеті. До уваги не будуть прийматися тексти з помилками. Одне оповідання від одного автора. Відповідність до жанру фантастики (світ чужих та хижаків). Мова: українська. Обсяг: до 20.000 знаків з пробілами.

Авторам необхідно подати про себе інформацію – ім’я, прізвище, контактні дані, сторінка в соцмережах. Оповідання приймаються на скриньку: hellowin_ua@ukr.net.

Призовий фонд: збірка найкращих оповідань вийде друком.

 

.

Літературний конкурс «В городе Бердичеве»

Міжнародний літературний конкурс імені Василя Гроссмана «В городе Бердичеве» — конкурс короткої прози, без вікових та професійних обмежень. Гроссман — письменник, фронтовий кореспондент. Його оповідання «В городе Бердичеве» стало дебютною художньою публікацією, поява якої чітко визначила майбутнє уродженця Бердичева як письменника.

Однойменний літературний конкурс має на меті надати можливість дебютувати сучасним авторам та прославити, увічнити у своїх творах Бердичів.

Дедлайн: 10 листопада

Вимоги: на конкурс приймають твори малої прозової форми (оповідання, новела); тематично пов’язані з містом Бердичевом; обсяг — до 15 тисяч знаків; українською або російською мовами. Тексти потрібно надсилати в електронному вигляді у форматі.doc на електронну адресу dobraspravaberd@ukr.net.

Підсумки конкурсу оголошуються щороку 29 листопада.
.
Детальніше

94153556

Читайте також: 10 порад для літературних фандрайзерів

.

Конкурс військово-патріотичної прози та поезі

Дедлайн: 30 вересня

Вимоги: Заяви приймаються у номінаціях: «Мала проза» (Обсяг творів — до 15 000 знаків. Одна конкурсна робота — один твір.), «Поезія» (Загальний обсяг представлених творів: 100-150 рядків. Одна конкурсна робота — максимум три вірші українською і російською мовою). На конкурс можуть бути представлені лише ті твори, жанр i зміст яких відповідають конкурсним номінаціям.

Право висування творів мають самі автори (що досягли 21-року), а також видавництва, ЗМI, громадські організації, члени творчих спілок письменників i журналістів. Конкурсанти несуть відповідальність перед законом за представлення чужих літературних праць під своїм ім’ям.

Твори приймаються лише як додаток в електронному вигляді (файл формату Microsoft Word, шрифт Times New Roman, розмір шрифту 14, інтервал між рядками — 1, між віршами — інтервал 2). Текст має містити ім’я автора й назву твору. На початку має бути зазначена номінація, наприкінці — рік написання речі.

Всі матеріали належить надсилати в електронному вигляді на e-mail: litkonkyrswarinua@gmail.com. В листі повинно бути зазначено: «Літературний конкурс WAR IN UKRAINE — 2017». Лист має містити ТРИ додатки: заяву, твори (з назвою номінацій перед текстами), фотографію учасника.

Лауреати конкурсу будуть оголошені за результатами другого (очного) туру в жовтнi 2017 р. Місто проведення й нагородження — Харків, вул. Клочкiвська, 109, ресторан європейського рівня «Rafinad».

.

Конкурс есе «Мій Франко»

Конкурс есе присвячений 161 річниці від дня народження Івана франка, тому есе має складатися з 161 слова.

Дедлайн: 22 серпня

Вимоги: Есе повинні розповідати про Франка, про його світосприйняття або ж про творчість.

Організатори розраховують на молодих конкурсантів. Однак, вік учасників необмежений. Переможців обиратимуть 27 серпня на традиційних «Франкових читаннях» у Івано-Франківську.

Творчі роботи потрібно надсилати на електронну адресу конкурсу і-franko@ukr.net

.

 Чільна світлина bbc.co.uk
Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe