Всі ми зараз гостримо кігтики до Форуму видавців у Львові, щоб заграбастати ними якомога більше свіженьких книжкових смаколиків. Як правильно обирати книжки, радить зірка соцмереж і знаний букаголік, спустошувач книгарень та холодильників кіт Інжир.
1. Як обирати книжку?
-
Книжечки слід обирати за запахом
Повірте коту, коти мають більше нюхових рецепторів, ніж ви. Книжки треба обирати, як коханців – за запахом. Цей запах має бути саме ваш. Ви можете відчути його несвідомо. Адже єдиний спосіб зловити, зафіксувати, сконцентрувати запах часу – це книжка. І кожна має власний неповторний аромат. Інжир настільки полюбляє цей запах, що постійно робить спробу перегнати його у домашній лабораторії і синтезувати парфуми з ароматом книжечок. Поки що спроби тривають.
-
Товсті чи тонкі?
«Читай товстеньке», – наполягає кіт. Товсті книжечки особливо подобаються Інжирові, бо не комплексують з приводу своєї ваги. Інжир – єдиний в Україні кіт, що прочитав «Улісс» Джеймса Джойса (в українському перекладі), і тому знає, що каже. Окрім того, товстенькі книжечки корисні для фігури.
Сюжет у них настільки захоплює, що за читанням можна забути повечеряти. Але Інжир зажди мусить тримати себе у формі. Тому, коли занадто худне від читання, береться за тонкі книжечки – щоб не забувати їсти. Чи нормалізувалася його фігура, Інжир визначає за тим, що вже не може протиснутися між стопами книжок, розставлених по хаті.
Читайте також: Bloomsday: як читати «Улісса»
-
Електронна чи паперова?
Попри свою інтернет-заангажованість, кіт Інжир більше шанує паперові книжки. По-перше, вони мають запах. Книжка без запаху лякає, як зюскіндовий парфумер. Під час першого контакту кота з електронною книжкою стався прикрий конфуз. Зіткнувшись з об’єктом без запаху, Інжир спробував виправити ситуацію. Помічений ним Kindle ледь вдалося врятувати.
По-друге, з паперових книжок можна побудувати піраміду і дістати зі стола сосиски. З електронними таке не втнеш.
По-третє, як Facebook-залежний кіт, з будь-яких девайсів, що мають wi-fi, Інжир одразу пірнає у Facebook – і нема на те ради.
По-четверте, залишену без нагляду паперову книжку, найвірогідніше, не вкрадуть. Електронною книжкою місце в автобусі краще не займати.
По-п’яте, паперова книжка не потребує підзарядки і ніколи не зрадить.
Але нещодавно Інжир захопився садівництвом (наприклад, намагався посадити інжир, взявши за насіння цукерки «Інжир в шоколаді») і трішки переоцінив своє ставлення до електронних книжок, дізнавшись скільки дерев іде на паперові. Тому охоче читає вже й з електронного паперу. Тим паче, Kindle вже помічений і пахне, як треба.
-
З картинками чи без?
З картинками. Найкраще, коли на картинках риби чи миші. Тому, графічний роман «Ліндберґ» про мишу, яка першою перелетіла Атлантику та артбук «Пливи, рибо, пливи» на вірш Сергія Жадана – правильний вибір.
Читайте також: Якби літературні герої користувалися соцмережами
2. Як читати?
-
Книжкова камасутра
Ознайомтеся з читацькими позами кота Інжира: класична, звична, незвична, дуалістична, акробатична, енциклопедична, конспіративна, медитативна, вагонно-гніздова.
Ці пози практикуйте щодня, розробляйте нові. В нових позах обов’язково робіть селфі і публікуйте в Instagram. Популяризуйте читання.
Читайте також: Літературний Instagram: найкрасивіші профілі для книголюбів
-
Закладки
Інжир ніколи не залишає на книжках котячих вушок. Для закладок він має хвіст. Але хвіст теж потрібна в господарстві річ, тому найчастіше Інжир обходиться без закладок взагалі. Окрім того, це тренує пам’ять: запам’ятовувати, на якій сторінці ви зупинилися.
Спершу це дратує, але з часом ви швидко і легко впізнаєте останній прочитаний абзац. Суперкотам закладки не потрібні. Хіба що гарненькі.
3. Коли читати?
Завжди. Особливо вночі. Хороші книжки зазвичай можна прочитати за ніч.
Читайте також: Кіт Інжир: Хорошу книжку завжди можна прочитати за ніч
4. Де читати?
Скрізь. Хорошу книжку – до ліжка, до сумки, до думки.
5. Що читати?
- Класику. Класика знімає вроки, підвищує потенцію, посилює імунітет.
- Сучукрліт. Тому що кохання – це коли всі вірші Жадана про тебе
- Тільки хороші книжки. Життя надто коротке, щоб читати ще й погані. Тому Інжир не заздрить книжковим критикам, які змушені постійно читати погані книжки. Або у них це так виходить, що всі книжки стають чомусь поганими. Більше того, навіть 9 котячих життів замало, щоб читати ще й погані книжки. Тому тільки хороші.
6. Як визначити, що книжка хороша?
- Під час читання не тягне перевірити Facebook.
- В ній є букви «Є» та «Ї» (тобто, вона українською мовою).
- Ворожіння на ній дає правильний результат.
- Закінчується швидше, ніж вам того хотілося б.
- Слова у ній зустрічаються між собою часто вперше, і добре проводять разом час.
7. Навіщо читати?
- Книжечки допомагають мислити проти вітру.
- Хороші книжки кращі поганих новин.
- Учені коти ходять не по цепу кругом, а по бібліотеках.
- Саме книжечки надають крила, а ніякий не редбул.
Читайте також: Соцмережі читачів: від Goodreads до The Reading Room через Wattpad
- Щоб писати свої книжечки. Інжир уже запланував серію бестселлерів – «Мясковіада», «Мясопотамія», «Чорний ворон під апельсиновим соусом», «Польові записки українського самашедшого сексу», «50 відтінків сала» і «Теплі історії до ковбаси».
«І запам’ятайте, – наголошує кіт. – Жодна книжка не стається з вами випадково. Потрібні книжки самі знайдуть вас у потрібний час. І назавжди змінять ваше життя».
Записала Олена Павлова, особистий секретар кота Інжира
Ілюстрації Олени Павлової
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook