Читомо > uncategorized > Книжки про Україну: розкажи іноземному другу про батьківщину

uncategorized

Книжки про Україну: розкажи іноземному другу про батьківщину

27.11.2017 0 Автор:

Якщо ваш іноземний приятель нічого не знає про Україну, якщо вашого словникового запасу не вистачає на опис усіх принад України, то ці книжки неодмінно стануть вам у пригоді. Читомо розповідає про книжки, які допоможуть закордонним гостям більше дізнатися про нашу незвичайну країну.

Awesome Ukraine

12

  • Видавництво «Основи»
  • Автори: Ганна Копилова, Богдана Павличко

Довідник цікавий усім, кому бракувало оригінальної інформації про Україну англійською мовою, кому доводилося самотужки пояснювати іноземним гостям чому наша символіка – синьо-жовтий прапор і тризуб, чому українці мають сентимент до соловейка, калини та сала, чому ми горді за Пилипа Орлика, Сержа Лифаря, братів Кличків і літак АН-225 «Мрія», чому фестиваль Казантип впродовж років приваблює молодь, а центр Європи розташований у Закарпатській області. Книга поділена на рубрики: культура, їжа, історія, природа, місця, спорт та індустрія. Мета видання – представити Україну без пафосу, з іронією та зі здоровим патріотизмом.

Зараз Awesome Ukraine переросла у своєрідну серію книжок, які у цікавій та сучасній формі розповідають іноземцям про різні міста України. Серед них: Awesome Lviv, Awesome Odesа та Awesome Kyiv.

Читайте також: Богдана Павличко: «Я б хотіла, щоб були перекладені всі твори»

 

+100 cool places of Kyiv

122

  • Автор: Юлія Бевзенко

За одну двогодинну екскурсію неможливо показати все, тож Юлія вирішила об’єднати сто найкрутіших місць в одній карті, щоб усі охочі змогли здійснити мандрівку містом самостійно. Відзначені місця обиралися з точки зору архітектурної цікавості, подачі та незвичайності.

Окрім пам’яток, на мапі позначені також різноманітні кав’ярні, магазина та ресторани. Також є й два маршрути – прогулянка нетуристичними місцями Подолу та так звана «Лінива неділя», що проходить центром міста – від філармонії до вулиці Костьольної. Приємним бонусом стануть квитки на фестивалі «Вулична їжа» та «Кураж базар».

Окрім того на мапі вміщено багато корисної інформації – як дізнатися про зміну руху транспорту, викликати таксі тощо.

 

Ukrainian Art. From Bronze Age to Contemporary Times

1222

  • Видавництво «Родовід»

Це своєрідна коротка історія українського мистецтва на кожен день (календар) за виданнями Родоводу. До неї увійшли знакові твори найвидатніших українських мисткинь й мистців в Україні й поза її межами, майже всіх українських авангардистів/модерністів/пейзажистів/академістів/примітивістів, а також давні ікони, наївні картини, мамаї, найцікавіші вишивки, килими, текстиль, срібло, прикраси, порохівниці, свічники, скрині, скульптури різних часів, давні культури – Трипілля, доба бронзи, половецькі й сарматські часи, Київська Русь, сучасні фотомистці й контемпораристи – всі і все, про що видавало книжки «Родовід» з 1992-го до 2017-го.

Це всеохопний зріз українського мистецтва, який може стати хорошим стартом для будь-кого, хто цікавиться історією та мистецтвом нашої країни.

 

Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics

122232

  • Видавництво «Основи»
  • Автори: Євген Нікіфоров, Лізавета Герман, Ольга Балашова

Київський фотограф Євген Нікіфоров три роки подорожував Україною (в тому числі тимчасово окупованою Автономною Республікою Крим) в пошуках найбільш цікавих творів мистецтва 1950-х–1980-х років періоду радянського модернізму. Всього фотограф відвідав 109 міст і сіл.

Книга містить близько 200 унікальних фотографій монументальних панно: зображені на них величезні робітники, селяни, космонавти й спортсмени з кольорової смальти або кераміки ілюструють радянське життя таким, яким воно мало бути офіційно представлене.

Частина мозаїк, фотографії яких представлені в книзі, були зруйновані незабаром після подорожі Євгена в силу так званих законів про декомунізацію, що забороняють  комуністичну символіку та гасла. Хоча зміст творів мистецтва був під контролем радянської пропаганди, українським художникам вдалося розробити візуальну мову, яка виходить за межі соцреалістичного канону. Сьогодні ці роботи є не лише історичним свідченням, але також важливою сторінкою в історії мистецтва ХХ століття.

Читайте також: Оголошено переможців конкурсу на найкращий книжковий дизайн 2017 року

 

Kazimir Malevich. Kyiv period 1928-1930

1222323

  • Видавництво «Родовід»
  • Авторка: Тетяна Філевська
Наприкінці 2015 року в Києві віднайдені нові тексти Казимира Малевича та документи, що стосуються його викладання в Київському Художньому Інституті в 1929-1930 роках. І навіть свідчення про створення Дослідчого Кабінету, своєрідного наукового інституту Малевича. Близько 70 сторінок машинопису майже 90 років зберігалися в архіві мистця Мар’яна Кропивницького, викладача й асистента Дослідчого Кабінету. Все це абсолютно новий та ще непізнаваний матеріал для шанувальників творчості митця.

Англомовна редакція книжки має 304 сторінки, понад сто ілюстрацій – як творів Малевича з київської виставки 1930-го року (останньої персональної виставки Малевича), так і творів його колег, та архівних  фото викладачів, студентів КХІ, друзів і родини.
.

Streifz?ge. Ukraine

sexy_pic_ST

  • Видавництво: #книголав
  • Автори: креативна агeнція Green Penguin

Чи знаєте ви, хто розшифрував писемність майя? Хто розробив траєкторію польоту на Місяць? Хто перевернув балетну моду та винайшов сучасну пачку? «Книга-мандрівка. Україна» — це 1200 непересічних фактів про Україну та українців. Упорядникам вдалося відшукати не лише найдивовижніше, але й найважливіше, що варто знати про Україну: унікальні місця, де слід побувати, культурні здобутки, видатних особистостей та поворотні моменти, що вплинули на хід історії та життя кожного українця.

Це видання — не лише для дорослих, але й для родинного читання з дітьми, для українців і всіх, хто хоче дізнатися більше про нашу країну. 327 особистостей, що надихають 232 дива природи 224 історичні події 135 культурних феноменів 129 архітектурних шедеврів 78 визначних винаходів і відкриттів 75 економічних і промислових об’єктів.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe