Читомо > Місця > Книгарня у Миколаєві: інтелектуальний десерт до кави

Місця

Книгарня у Миколаєві: інтелектуальний десерт до кави

17.02.2017 0 Автор:

Здавалось би, таке явище як карв`ярня-книгарня не є чимось екзотичним в Україні. Ми вже писали про «Інтермеццо»  у Чернігові, «Книгарню-кав’ярню» в Одесі, «Calamarius» у Рівному, «Українську книгу» + «Literatur Cafe» у Чернівцях, київські інді-книгарню «Хармс»«Наш Формат»«Довженко. Книги. Кава. Кіно», «Мою книжкову полицю» та інші.

Як не дивно, але перша кав`ярня-книгарня в Миколаєві відкрилася лише наприкінці 2016 року. Заклад розташований у центрі міста в невеликому приміщенні всього на чотири столика. Для «книгарні» в ній виділено дві шафи. Але молоді засновники цього закладу подружжя Андрія та Юлії Кімаковських, постаралися вкласти в свій заклад не тільки гроші, але й творче натхнення, про що розповіли Читомо.

Ідея та концепція

«Коли виникла ідея і можливості відкрити власний приватний заклад, ми перебирали різні варіанти, яким він може бути. Ідея зробити саме кав`ярню – книгарню виникла у мене через мою любов до книжок», розповідає Юлія. Ідея цілком виправдала себе, і власники планують розширювати свій «книжковий репертуар».

зовнішній вид кав`ярні

«У мене була мрія зробити таку кав`ярню з книжками, не вистачало у Миколаєві такого закладу. Я й особисто майже не бачила на власні очі чогось подібного. Тому ми все придумували самі. Сиділи з батьками на кухні, годинами розмовляли про це, фантазували», – розповідає Юлія.

Андрій за фахом юрист, Юлія – менеджерка. І якщо Андрій майже одразу після навчання почав займатися кав’ярнею, то для Юлії це не перший досвід заснування власної справи.

Книжки купляють. Іноді випадково, погортавши видання за філіжанкою кави, вирішують придбати його. Іноді заходять цілеспрямовано, спеціально щоб купити книжку. «У місті проблема купити якісну, цікаву літературу для себе чи на подарунок», – переконані власники.

image1

Андрій та Юлія Кімаковські

Асоритмент

Зараз у книгарні-кав’ярні два книжкові стелажі, на яких розташовані лише книжки Видавництва Старого Лева. В одній шафі дитячі, у другій дорослі.

«Звичайно, більшість не цікавляться такими деталями як назва видавництва і купляють конкретну книжку просто тому, що вона їм сподобалась», розповідають власники.

DSCN5817_700x525

Почати саме з книжок «Старого Лева» Андрій та Юлія вирішили тому, що самі люблять книжки цього видавництва за якість текстів та чудове оформлення. Особливо дитячої літератури. Вона, до речі, найбільше користується попитом у покупців за спостереженнями власників закладу.  З часом вони планують додавати в асортимент книжк ще кількох українських видавництв. «У нас дуже мало місця, тому мусимо дуже ретельно обирати. Часто наші відвідувачі самі нам підкидають якісь ідеї. Будемо з часом намагатися по можливості втілити їх в життя», – пояснюють Андрій та Юлія.

Нещодавно з’явилися кілька видань тернопільського видавництва «Мандрівець». Здавалося б цілком логічним і навіть патріотичним продавати в миколаївському закладі книжки миколаївських видавництв. Але на поличці в кав’ярні вони представлені буквально кількома екземплярами. «На жаль, наразі книжок миколаївських видавництв існує не такий великий асортимент, вони не такі якісні як, наприклад, книжки того ж «Лева». Окрім того, самі видавці до нас поки що не зверталися з пропозиціями співпраці в цьому напрямку. Але якщо ситуація зміниться, ми не проти. Головне, щоби книжка була такою, яку хочеться взяти в руки і розгорнути!» – переконані вони.

DSCN5803_700x525

 

Ціни

Цінова політика є вкрай лояльною: націнка книгарні – всього 4 гривні на будь-яку книжку. Звичайно, приємним бонусом є можливість випити кави чи чаю, обговорюючи покупку з друзями. До речі, філіжанка кави тут коштує від 19 гривень, тобто ціни на каву тут теж цілком помірні. «Можна і зовсім не купляти книгу, адже це, все-таки кав`ярня, а не просто книжкова крамниця. Ми нічого не нав`язуємо, просто даємо вибір», – діляться власники.

foto O.Perro_700x525

Плани

«Нам би хотілося проводити заходи, акції, літературні вечори, але поки що не мали такого досвіду. Просто на все не вистачає часу», – розповідають Юлія та Андрій. Миколаївська художниця Світлана Чебанова запропонувала прикрасити інтер’єєр кав’ярні своїми роботами, чим власники із задоволенням скористалися. «Ми ще нічого не організовували, але відкриті до будь-яких пропозицій, нам це цікаво», – пояснюють вони.

Адреса:

м. Миколаїв

вул. Патьомкінська, 46

+38 (063)876 72 82

Facebook

Графік роботи:

пн – пт 8:00 – 21:00

сб – нд з 10:00 до 22:00

Світлини Олексія Перро і зі сторінки книгарні у Facebook

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe