Читомо > Новини > Видавництво «Критика» презентує «Ритуал і тіло» Марії Маєрчик

Новини

Видавництво «Критика» презентує «Ритуал і тіло» Марії Маєрчик

04.11.2011 0 Автор:
Любителям інтелектуальної літератури радимо сходити 8 листопада, у вівторок, о 18:00, у книгарню «Є» (вул. Лисенка, 3) на презентацію книги Марії Маєрчик «Ритуал і тіло. Структурно-семантичний аналіз українських обрядів родинного циклу». 

Учасники: Марія Маєрчик, Андрій Мокроусов
Коротко про видання:
Монографію «Ритуал і тіло» з пера етнологіні, спеціялістки з культурної антропології, дослідниці історії культури і ґендерної та квір-проблематики Марії Маєрчик присвячено семіотиці тілесности в українській обрядовій традиції – символіці руху, частин тіла, статі та ритуальної андрогінії, одяговим і кулінарним кодам та ін. У розвідці показано, як через символічне обігрування у ритуалі тілесних «тем» (здатности рухатися, чути, говорити бачити, але також нерухомости, глухоти, німоти, сліпоти, безстатевости тощо) здійснювався перехід особи до іншого соціяльного статусу. Авторчину увагу зосереджено навколо засадничих переходових сюжетів традиційної культури (пологів і народження, заручин і весілля, смерти і похорону) та головних персонажів – об’єктів таких ритуалів, як-от народженець і його батьки, наречена/наречений, покійниця/покійник, а окремий напрямок аналізу становить генеза анімістичних уявлень в археологічних культурах і віруваннях селян, зокрема її малодосліджені та несподівані ґендерні аспекти.Додаткова інформація про видання: http://krytyka.com/cms/front_content.php?idart=1060

На Форумі видавців у Львові та у Києво-Могилянській академії ця книжка зібрала повні зали! Приходьте на презентацію – не проґавте можливості! 

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe