Колумбійський університет у Нью-Йорку нагородив цьогорічних лауреатів Пулітцерівської премії в галузі літератури, журналістики й музики. Рада журі визначила переможців за сферами діяльності та за категоріями. У сфері журналістики визначено найбільша кількість – 14 категорій.
Головну премію за художній роман цього року отримав нью-йоркський письменник Колсон Уайтхед за книжку «Підземна залізниця» («The Underground Railroad»), яка вже потрапила до списку бестселерів New York Times і стала лауреатом Національної книжкової премії США.
«The Underground Railroad»
Читайте також: Письменники і романи довгого списку Міжнародної Букерівської премії
.
.
Найкращою біографією визнана сімейна хроніка «Повернення» («The Return») Хішама Матара — лівійського письменника, який за 30 років повернувся на батьківщину після повалення режиму Каддафі. Дебютний роман Хішама «In the Country of Men» вже був номінований на Букерівську премію у 2006 році.
«The Return»
Читайте також: 10 найкращих книжок 2016 року за версією The Washington Post
.
.
Серед поетів цього року була нагороджена збірка «Оліо» («Olio») Тайхімби Джес — поетки, що досліджує пісні афроамериканських виконавців, які виступали в період Громадянської та Першої світової воєн, чия творчість не збереглася в письмовому вигляді.
«Olio»
.
.
Кращим нон-фікшном року визнали книгу «Виселені: злидні та вигода в американському місті» («Evicted: Poverty and Profit in the American City») соціолога Меттью Десмонда — про взаємини найбідніших американських сімей з орендодавцями.
«Evicted: Poverty and Profit in the American City»
Читайте також: 10 найкращих книжок 2016 року за версією The New York Times
.
Премію у головній номінації «Служіння суспільству» одержали журналісти видання New York Daily News and ProPublica за серію матеріалів про виселення бідних представників нацменшин з державного житла за сприяння поліції міста Нью-Йорк.
Нагороду «За видатне подання сенсаційного матеріалу» отримали журналісти видання East Bay Times. Вони були відзначені за «невпинне висвітлення» пожежі в будівлі клубу та колишнього складу, відомого як «Корабель-привид». Внаслідок пожежі загинули 36 осіб.
Відзнаку за художню фотографію отримав журналіст Chicago Tribune. Він зробив серію портретів 10-річного хлопчика, який вижив після стрілянини в Чикаго.
Повний перелік номінантів можна переглянути на сайті організації.
Усі відзначені в 2017 році отримають грошову винагороду в розмірі 15 тисяч доларів. Премія вручається з 1917 року.
Фото: AP/Wikimedia
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook