43% українців за останній рік прочитали хоча б одну книжку. 51% взагалі не прочитали жодної, ще 6% не змогли точно відповісти. Такі результати опитування, проведеного у жовтні-листопаді минулого року, оприлюднила компанія Research & Branding Group.
Дослідження показало, що читання українців частково пов’язане з такими демографічними показниками, як стать, освіта, тип населеного пункту та регіон проживання.
Так протягом останнього року схильність до читання книжок частіше проявляли жінки, ніж чоловіки (48% проти 38%). Найчастіше читачі книжок зустрічаються серед осіб, які мають вищу освіту, найрідше — серед осіб із середньою освітою (57% проти 31%). Найбільше читачів серед мешканців обласних центрів (53%), найменше — у сільській місцевості (37%). Найвищий рівень читання книжок демонструють жителі Сходу і Центру України (49% і 46%), найнижчий — у південних областях (34%).
Якщо говорити про тих, хто читає книжки (43%), то за минулий рік кожен з них прочитав в середньому близько 7 книжок. Проте дехто прочитав не більше однієї книжки, а дехто — кілька десятків.
Дослідження проводилося з 27 жовтня по 9 листопада 2017 року, участь взяли 1802 респонденти, віком від 18 років. Опитування здійснювалося у формі особистого формалізованого інтерв’ю — face-to-face. Максимальна похибка вибірки не перевищує 2,4%.
Читайте також: Дитячий психолог про те, як привчити дітей до читання
Як у світі популяризують читання за допомогою інновацій та ІТ-технологій
Культура читання: «що залайкали, те й читають»
Чільне зображення: scoop.it
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook