Користувачі книжкової соціальної мережі Goodreads визначили ТОП-20 найкращих книжок 2017 року.
У номінації «Художня література» перемогла книга Келесте Нг «Маленькі вогні повсюди». За неї проголосували 39 тис. 77 користувачів.
Найкращим у номінації «Детективи та трилери» став роман Поли Гоукінз «Глибоко під водою», отримавши 48 тис. 247 голосів читачів. Ця книжка, до речі, перекладена українською і вийшла у КСД.
Історичною драмою року визнали «До того, як ми стали твоїми» Лізи Вінгате, за яку свої голоси віддали 29 тис. 431 користувач.
Найкращим фентезі стали «Фантастичні звірі і де їх шукати. Оригінальний сценарій» Джоан Роулінг – 92 тис. 611 голосів. Цю книжку видала А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА.
Романтичним романом 2017-го став «Без Меріт» Коллен Гувер, отримавши 32 тис. 241 голос читачів.
У номінації «Наукова фантастика» перемогу здобула «Артеміда» Енді Віра. За неї проголосували 33 тис. 957 користувачів.
Найкращим горором читачі визнали «Сплячих красунь» Оуена та Стівена Кінгів, віддавши книзі 50 тис. 519 голосів.
Найбільш гумористичною книжкою 2017 року стала «Говорячи швидко, як тільки можливо: від дівчат Гілмор до дівчат Гілмор, і все, що між ними» Лорен Гелен Грем, отримавши 48 тис. 77 голосів читачів.
У номінації «Нонфікшн» перемогла книга «Як бути босом: посібник з підкорення життя» Лілі Сінґ. За неї проголосували 25 тис. 891 користувач Goodreads.
З-поміж мемуарів та автобіографічних книжок читачі обрали «Що трапилось» Гілларі Клінтон – 30 тис. 886 голосів.
Найкращим серед історичних та біографічних видань визнано «Радіоактивних дівчат: Темну історію американських сяючих жінок» Кейт Мур, які отримали 24 тис. 696 голосів.
«Астрофізика для людей, що поспішають» Ніла Деграсса Тайсона стала найкращою в номінації «Наука та технології». За неї проголосували 42 тис. 173 читачі.
Кулінарна книга року – «Жінка-новатор готує: прийди і отримай! Прості та смачні рецепти для шалено зайнятих» Рі Друммонд – 23 тис. 994 голоси.
Серед графічних романів та коміксів користувачі сайту обрали «Велику м’яку щасливу кульку» Сари Андерсен, віддавши їй 26 тис. 647 голосів.
В номінації «Поезія» перемогу здобула збірка Рупі Каур під назвою «Сонце та її квіти». За неї проголосували 35 тис. 856 читачів.
74 тис. 925 користувачів дебютом сайту-2017 назвали «Ненависть, яку ти даєш» Енджі Томас. Це ж видання 59 тис. 571 читач визнав найкращою художньою книжкою для підлітків.
У номінації «Фентезі та наукова фантастика для підлітків» перемогло «Поле крил та руїн» Сари Дж. Маас – 71 тис. 165 голосів.
Найкращою книгою для школярів та дітей визнали «Корабель смерті» Ріка Ріордана. За неї голоси віддали 34 тис. 516 читачів.
Книжкою-картинкою року стала «Усі ми – дива» Р. Дж. Паласіо, яка набрала 24 тис. 470 тис. голосів.
Книжкова мережа Goodreads заснована 2006 року. Щомісяця її відвідують до 20 млн користувачів. Доступ до сайту можливий також з профілів на Twitter, Pinterest, Facebook. Кожен користувач може не лише вільно зареєструватися сам, а й зареєструвати улюблені книги, які потраплять у його бібліотечний каталог і перелік рекомендованої літератури для друзів. Користувачі соцмережі можуть створювати групи за інтересами, брати участь у дискусійних клубах і каталогізувати власну «віртуальну бібліотеку» за полицями.
Ресурс використовує програму Discovereads, яка, проаналізувавши списки прочитаних книг користувача, його друзів та однодумців, підбере персональний лонг-ліст рекомендованої літератури. Для уточнення параметрів відбору треба оцінити десять книг за п’ятибальною шкалою – і персональні рекомендації готові. Кожен член спільноти має можливість не лише додати друзів, а й проглянути їхні книжкові полиці і прокоментувати чужий вибір «топ-книжок».
Читайте також: Українські бестселери 2017 року: говорять видавці
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook