Читомо > Новини > Держкомтелерадіо не дозволив ввезти в Україну книжку, в якій прославляють Сталіна

Новини

Держкомтелерадіо не дозволив ввезти в Україну книжку, в якій прославляють Сталіна

21.09.2017 0 Автор:

Держкомтелерадіо відмовив ТОВ «Етніктрейд» у видачі дозволу на ввезення з Росії книжки «700 новых устных тем по английскому языку», в якій був текст присвячений Іосіфу Сталіну. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Рішення прийнято на підставі висновку експертної ради Держкомтелерадіо. Експерти звернули увагу на тексти, з яких російське видавництво ООО «Хит книга» скомпонувало посібник для вивчення англійської мови учнями одинадцятих класів середніх шкіл, ліцеїв та гімназій.

Зокрема, один із текстів присвячено Іосіфу Сталіну, прославлянню його диктаторських методів: «В очень короткий промежуток времени он сумел сделать из аграрной страны действительно сильную державу. Вероятно, это было бы невозможно без сильного, но жесткого характера, какой был у Сталина, и огромного количества русских людей, отдавших свои жизни на благо страны».

В іншому тексті про історію Росії читаємо: «Первое русское государство включало в себя Киев, Новгород, Владимир».
.

0_d99b69ee30af96aed279a9c579951913_1475832250

.
«Ми маємо яскравий приклад того, як пропаганда імперських геополітичних доктрин держави-агресора проникає навіть в посібник з вивчення англійської мови
, – говорить член експертної ради Держкомтелерадіо Алла Ковтун. –  Навмисне перекручення історії, коли слідом за Анною Ярославівною «російським» стає вже й Київ, нав’язування імперських ідеологічних доктрин, виправдовування диктатури Сталіна, а отже, відповідно, й злочинів Путіна, переслідує одну мету –  зміцнити міф про наддержаву Росію, створити ідейне підґрунтя повернення України та інших незалежних вже від імперії країн у сферу домінування держави-агресора»

Нагадаємо, що, починаючи з 18 травня 2017, до Держкомтелерадіо надійшло на розгляд майже 4 000 заяв на видачу дозволів на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена на території держави-агресора та тимчасово окупованої території України.

Станом на 20 вересня надано 13 відмов на підставі негативного висновку експертної ради Держкомтелерадіо у зв’язку з невідповідністю критеріям оцінки видавничої продукції.

Як повідомлялося раніше, Протягом 2017 року до Держкомтелерадіо надійшло 374 заяви від видавців для внесення до Державного реєстру

Читайте також: Цензура і пропаганда в сучасному книговиданні: український та російський досвід

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe