Читомо > Інтерв’ю > Блокноти й листівки для підняття настрою від Art-step

Інтерв’ю

Блокноти й листівки для підняття настрою від Art-step

09.12.2014 0 Автор:

Ще два роки тому у колі молодих дизайнерів ми бідкалися відсутністю якісних українських листівок, які би представляли нашу країну, які було б несоромно і приємно дарувати дорогим людям, надсилати за кордон.  Але з того часу ситуація кардинально змінилася: буквально за останній рік в Україні з’явилися десятки цікавих проектів від дизайнерів і художників, які займаються листівками. Серед них і молодий проект Art-step, у портфоліо якого чимало поліграфічної продукції. Художниця і дизайнерка Катерина  Степанищева із Сум про свої блокноти, еко-зошити і  листівки, які приносять радість.

 

artstepЩо було до Арт-степу і як він переріс у повноцінний проект?

– Все почалося з Київського університету технологій та дизайну, де я познайомилася з предметом «Текстильний дизайн», на якому ми робили рапорти для тканин (композиція на тканині, що через певний проміжок площини знову повторюється). Дуже полюбивши цей напрям, вирішила створити власний текстиль: так розпочалося пошиття та розпис дизайнерських сумок – це і можна вважати народженням проекту.  З часом зрозуміла, що хочеться хоча б маленького тиражу кожної речі, і, не знайшовши (поки що!) в Україні гідної якості друку на тканині, вирішила перейти на створення листівок та блокнотів. Зараз із впевненістю можу сказати, що полюбила цей напрям не менше, ніж створення тканин. Саме завдяки листівкам та блокнотам Арт-Степ переріс у повноцінний проект, який з часом, сподіваюсь, торкнеться ще і створення тканин.

Які у вас напрямки діяльності?

– Зараз працюю у напрямку створення листівок та блокнотів із власними ілюстраціями, також виконую ілюстрації на замовлення – календарі, листівки, візитки та ін.

1_artstep

На створення однієї листівки, як правило, йде близько одного дня, інколи – менше, інколи – більше. А взагалі, це залежить від натхнення.

Напрямок еко-зошитів з’явився зовсім недавно, але, сподіваюсь, вони знайдуть відгук серед людей. Вирішила спробувати себе в еко-напрямі після створення великої партії блокнотів на замовлення,  коли була змушена купувати багато пачок звичайного паперу. Я замислилась над тим, що було б чудово, якби жодне дерево не страждало від створення моєї продукції. Зараз для еко-зошитів використовую папір, що складається з матеріалів вторинної переробки, який виготовлено без застосування хімічних відбілювачів. Подумайте тільки, якщо велика кількість людей перейде на еко-товари, яка користь природі від цього буде.

Читайте також: Ірина та Юрко Морикваси створюють листівки про Львів

11_artstep

Чи є у вас свої негласні правила дизайну?

– Якщо мова йде про дизайн власних виробів, то насамперед вони мають відповідати моїм уявленням про красу і, безперечно, створювати настрій. Красу вбачаю в гарно підібраному колориті, графіці, композиції та присутності цікавих деталей, з яких можна нафантазувати собі якусь історію. Якщо мова йде про ілюстрації на замовлення, то на першому плані – побажання замовника, які потім інтерпретуються через призму мого бачення.

Чи встигаєте скільки малювати? Чи не хочете заручитися допомогою інших художників?

– Малювати встигаю не завжди, скільки хочеться, але залучати до співпраці інших художників не планую, бо Арт-Степ – це моє серце і душа, які не можуть виражатися за рахунок інших людей.

У ваших блокнотах-книгах є чимало тексту. Звідки ви його запозичуєте?

Текст пишу сама. Лише у серії листівок «Український скоропис» половина листівок – цитати великого філософа Григорія Сковороди. Деякі історії з блокнотів датуються ще студентськими роками, які нарешті мають змогу втілитися в життя.

Читайте також: «Антилистівки» Марії Снєгірьової проти прощальних надмірностей

14_artstep

А яка концепція «Українського літопису»?

– Концепція – створити блокнот для людини, яка всім серцем любить Україну. Це книга для людини, яка подорожує, і прагне пізнавати нове і нове в нашій Батьківщині – адже кожний куточок нашої країни є унікальним і дуже цікавим.

9_artstep

Книга поділена на розділи: пам’ятки архітектури, мальовнича природа, цікаві українці, яскраві події та фольклор, українські смаколики – все для того, аби було цікавіше писати історію про Україну, якою вона постає саме перед власником блокноту. Графіка «Українського літопису» теж вибрана невипадково. Для того, щоб краще пройнятися духом Батьківщини, стилістика шрифту основана на стародавньому Українському Євангеліє, який я побачила у замку в Тернопільській області. Малюнки до кожного розділу виконані під натхненням затишного міста Тернопіль.

10_artstep

3_artstep

Наскільки популярними є скетч-буки в Україні? Чи цікавий такий жанр вам?

– На сьогодні, мені здається, вони все більше і більше набувають популярності, адже творчої молоді, якій необхідно щось записувати чи замальовувати, стає більше! Чи мені здається? Я теж пробувала себе в цьому жанрі – є один блокнот для замальовок з італійським папером, можливо, пізніше з’являться ще.

Читайте також: Очуднення, метафори і метаморфози у листівках Юлії Стахівської

10593198_573365546096232_1580692510566319122_n

 

Де ви друкуєте видання? Чи не було проблем із поліграфією?

– Ілюстрації для блокнотів та листівки друкую власноруч, у себе вдома на домашньому принтері, в друкарнях не отримую необхідної деталізації зображення. Те, чим забезпечували мене друкарні, мало неприємну для мене невелику зернистість (якої мені вдалося уникнути на своєму принтері із використанням нестандартного паперу – в друкарнях зазвичай використовують один і той же, з невеликою різницею). До друкарень звертаюся лише тоді, коли необхідно виготовити обкладинки для блокнотів та підрізати книжкові блоки.

Хіба не все одно, які зошити/блокноти/листівки?

– Мені здається, що не все одно. Так як ми обираємо собі, або рідній людині, саме ту річ, яка припала до душі (тобто у речі і душі мають бути однакові вібрації, і– тільки в цьому випадку творіння приносить радість і натхнення).

У вас усе дуже мімімі… Чи не хотілося випустити щось більш жорстке й зле, аби перевірити аудиторію і себе?

– Якщо чесно – не хотілося, адже в житті і так вистачає негативних моментів, і хочеться, щоб моя творчість, навпаки, підіймала настрій та хоч трішечки робила світ позитивнішим. У майбутньому планую активно розвивати еко-напрям своєї діяльності + почати друкувати власні тканини.

13_artstep

Чи помітили тенденцію, що буквально в останній рік в Україні побільшало класних листівок і блокнотів? Чому так?

– Так, безперечно, якісних виробів значно побільшало, і що ще приємніше –  це відбулося за рахунок українських дизайнерів. Можливо, причина в тому, що нарешті наші митці відчули в собі сили, і почали потроху втілювати свої мрії в життя. Тож, мені здається, що в найближчому майбутньому класних речей буде ще більше.

Світлини Art-step

Незабаром деякі листівки й блокноти можна придбати у крамниці Читомо

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe