Вона покинула престижну роботу, аби займатися улюбленою справою – творенням листівок. Цього разу Марія Снєгірьова вирішила трохи відійти від звичних замріяних образів і створила серію «Антилистівок».
Такі лаконічні й стереотипні послання для вже некоханої людини замінять відра сльозосопель і звільнять від прощальних надмірностей.
«Читомо» поцікавилось у самої авторки про те, як виникла ідея антилистівок.
– Що особисто ти вкладаєш у свою не зовсім звичайну колекцію?
– Я дуже люблю гру контрастів. У цілому стиль моїх листівок витончений і жіночний, так хотілось додати ложку дьогтю в цю всю ніжність. Фрази на листівках – те, що найчастіше чую від подруг і друзів. Та й самій приходилось не раз говорити. Чи слухати.
– А ти вже комусь їх дарувала?
– Так, звісно. Антилистівки роздала всій своїм подругам, щоб берегли як «настільну книгу»).
– Чи буде продовження серії?
– Антилистівки існують всього пару місяців – рано ще говорити про їхнє продовження. Хочеться, щоб про них дізналось якомога більше людей.
Сама Марія
2 роки поспіль Марія працювала фотографом і дизайнером у жіночому глянці й збирала гроші. Тепер вона також фотографує моделей, але робить з них персонажів свого світу.
– Як давно ти «перейшла» на листівковий промисел?
– Проекту листівок уже рік. Але дизайном я займаюсь 8 років. Вийшло так, що, окрім основної роботи в журналі, я робила дуже багато всяких компіляцій для себе: фото, ілюстрації, колажі. Дуже хотілось, аби моє хобі вилилось у якусь форму. Думала видати альбом чи книжку, або частіше поширювати мої роботи у вигляді листівок. Але рішення прийшло саме – поширювати мої роботи у вигляді листівок. Спочатку просто дарувала друзям, друкуючи на домашньому принтері, а потім ради цікавості віднесла в магазин і дуже здивувалась, коли помітила, що їх почали купувати.
– Яка була твоя перша листівка?
– Ось ця. Модель – моя подруга у мить щастя.
– Що з того часу змінилось?
– Змінилась якісь. Якщо все починалось із домашнього принтера, то тепер всі листівки друкуються на якісному картоні у професійних цехах хороших типографій.
– Розкажи про виробничі особливості своєї техніки?
– Це не хенд-мейд. Використовую особисті фотографії, підбираю текстури, створюю колажі. Роблю листівки у растровому редакторі , а потім готую до друку й забираю готовий тираж.
У Марії своє бачення краси. Десь з 60-х років минулого століття. Дуже романтичне, повне натяків і світлого настрою. Дівчина досить вимоглива до себе і боїться зробити гірше за інших. Це і спонукає весь час шукати себе й тримати планку.
Останнім часом почастішали замовлення з проханням зробити візитки, «особисті» листівки чи серію спеціально для ресторанів, музичних гуртів.
– Які серії у планах? А які вже є?
– У мене є ціла серія листівок про Київ і серія ніжних вітальних листівок. : ) А поки що працюю над листівками до 8 березня. Не хочеться робити багато різного, хочеться робити добре.
– Що видавничого, крім листівок, ти ще майструєш?
– Я вирішила не розпилятись і робити тільки відкритки, але якісно. Хоча зараз у мене є магнітики, книжкові закладки й обкладинки для паспорта. Хоча це я робила більше з цікавості.
– А над оформленням книжкових обкладинок не працювала?
– Так, оформляла кілька разів обкладинки для книг)). Дуже приємна й відповідальна справа. Як справжній маніяк-візуал, книги обираю виключно за обкладинкою.
– Чи є попит на такі речі в Україні? Хто твої покупці?
– Я роблю листівки для себе. Тобто роблю такі відкритки, яких мені так не вистачало в книжкових магазинах. Із задоволенням їх дарую. Тобто я і є моя цільова аудиторія. Люди, які купують мої листівки, дуже мені нагадують мене. В основному це дівчата 20-30 років, які люблять, перш за все, прості, але красиві й цікаві речі.
– А як ставишся до відкриток з магазину?
– Увесь час купую, відправляю і колекціоную їх. Правда, мене більше цікавлять вінтажні. Особливо до вподоби листівки післявоєнного періоду.
huha.mohovynka
Світлини з сайту Марії
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Класні листівки! Особливо перша – з подругою у мить щастя.
ЗАдум не новий.
Головне, що адаптований.