Добіг кінця другий фестивальний день «Книжкового Арсеналу». Читомо попросило представників видавництв спрогнозувати, яка книжкова новинка стане лейтмотивом їхніх «арсенальних» продажів. Чи здійсняться їхні передбачення – дізнаємося вже зовсім скоро, а зараз – знайомимо ближче з обраними книжками.
Мар’яна Савка, «Видавництва Старого Лева»
Ернест Гемінґвей. «Старий і море» та «Фієста. І сонце сходить»
«Я не випадково взяла книги Гемінґвея. До речі, щойно я вперше взяла їх до рук після того, як вони приїхали з друкарні. Скажу чесно, що дуже трепетно ставлюсь до цього проекту. Я не оригінальна в тому, що Гемінґвей – мій улюблений письменник з ранньої юності. Для мене, як для видавця, видавати тексти Гемінґвея українською – це «велика риба».
Мені здається, що нам вдалося зробити новий прихід Гемінґвея в нашу літературу. Ті книги, що видавались ще в 70-х роках уже раритетні та мало в кого залишились на полицях. Нам хотілося б зробити цілу серію, яка своїми перекладами побудувала міст спадкоємності між перекладачами 70-х і сучасними. Гемінґвей – це своєрідний материк. Було б шкода обмежувати доступ до нього лише для обраних перекладачів. Тому виникла ідея, щоб різні перекладачі працювали над його текстами. І ми видаватимемо їх усі. Це буде велика серія».
Читайте також: «Видавництво Старого Лева» представило обкладинку до видання Ернеста Гемінґвея «Старий і море»
Дмитро Стретович, видавництво «Pabulum»
Василь Шульга. «Invisible photo business»
«Це одна з наших головних книжок – «Invisible photo business». Тут мова йде про те, що повинен знати фотограф, щоб працювати в рекламному бізнесі. Автор Василь Шульга, співвласник «Positive pictures», працював з брендами McDonald’s, Райффайзен Банк Аваль, Adidas, Honda. За 8 років він накопичив достатньо досвіду, аби розповісти фотографу, як продавати себе, як співпрацювати з рекламними агенціями, складати кошториси. Тут вміщено багато практичних порад і життєвих історій автора. Книга читається досить легко. Нам подобається поліграфічне оформлення книги та ілюстрації».
Іван Лопатченко, «Клуб сімейного дозвілля»
«Українські жінки в горнилі модернізації»
«Я роблю ставки на книгу «Українські жінки в горнилі модернізації». Це книга під загальною редакцією Оксани Кісь.
Історія ХХ століття з точки зору впливу жінки на суспільство. Чому я на неї ставлю? Бо бачив як у перші 3 – 4 години продалось понад 30 примірників. Книга має попит, бо тут порушується тема, якої раніше не торкались».
Читайте також: Низький старт: 8 нон-фікшн новинок Книжкового Арсеналу
Дарія Плішко, видавничий проект «#книголав»
Серія «Класика HBR»
«На книги з серії «Класика HBR (Harvard Business Review)». Всього у нас буде чотири такі книги. Зараз ми видали дві: «Як управляти собою» та «Як управляти своїм босом». Робимо на них найбільшу ставку, оскільки зараз у країні дуже популярні стартапи. Книги з самоосвіти, менеджменту та бізнесу зараз мають попит. Тема взаємовідносин зі своїм начальством дуже складна та болісна для багатьох, тому ці книги дуже корисні в цьому плані. «Як управляти собою» – це радше самоосвіта та самопоміч. Вона допомагає вибудувати свою лінію поведінки так, щоб бути найбільш ефективним та продуктивним.
Автори цієї серії – журналісти, що публікуються в журналі «Garvard Business Review».
Анна Похлєбаєва, видавництво «Артбукс»
Марічка Рубан. «Книга кольорів» та «Смачна лічба»
«Складно говорити про книжку, яку ми б хотіли найуспішніше продати. Коли отримуємо нову книгу з типографії, то не стримуємо сліз щастя. Кожна з них особлива. Та все ж варто звернути увагу на ілюстровані книги художниці Марічки Рубан – «Книга кольорів» та «Смачна лічба». Це для нас досягнення. Особливо для українських ілюстраторів і авторів. Це книги, які ми з гордістю презентуємо і щасливі, що зараз їх вдалось виконати в такій високій якості.
В цю книгу важко не закохатись. Я давно мріяла видати книжку про кольори. Мені здається, що діти повинні з народження бачити правильні живі кольори. І тому Марічка Рубан зі своїми акварельними ілюстраціями не залишила байдужими нікого. Навіть з дорослих. Мені здається, що з цим можна і варто виходити на європейський ринок. Я відвідала книжкові виставки у Вільнюсі, Болоньї та Франкфурті цього року, але кращої книжкової ілюстрації у книзі про кольори ще бачила».
Читайте також: Топ-10 дитячих новинок «Книжкового Арсеналу»
Світлана Привалова, видавництво «Nebo BookLab Publishing»
Ітзіар Міранда та Хорхе Міранда. «Фріда»
«Ми робимо ставки на нашу підліткову літературу. А саме на книгу «Фріда» серії «Міранда». Існує бренд однойменної відомої мексиканської художниці. Серія видається від імені 8-річної дівчинки Міранди. Це дуже лаконічна, дотепна історія з гумором і гарними ілюстраціями».
Читайте також: Читомо в гостях у Мистецької книгарні Nebo
Анетта Антоненко, «Видавництво Анетти Антоненко»
Ісабель Альєнде. «Японський коханець»
«Усі її тексти люблю. Я переконана, що тут подібних більше немає. Давно її хотіла видати. Ісабель Альєнде пише просто… чудово. У нас її знають мало, бо це Латинська Америка. Це роман, якого ви не знайдете російською».
Дана Павличко, видавництво «Основи»
Євген Нікіфоров, Лізавета Герман, Ольга Балашова. «Decommunized. Ukrainian Soviet Mosaics»
«Ми займались цією книгою 3 роки. Це дуже відповідальний проект. Фотограф Женя Нікіфоров фактично сам зробив все це дослідження. Ніякої інформації про мозаїки не було. Багато з них будуть зруйновані, але справа навіть не у законі про декомунізацію. Радше через те, що українці не вбачають ніякої цінності у мозаїках. Нам важливо, щоб книжка вийшла англійською, і продавалась по всьому світу»
Ігор Зарудко, видавництво «Vivat»
Алім Алієв і Севгіль Мусаєва. «Мустафа Джемілєв. Незламний»
«Я люблю Мустафу Джемілєва. Тому люблю книгу Аліма Алієва і Севгіль Мусаєвої «Мустафа Джемілєв. Незламний». Ми видали цю книжку двома мовами: російською та українською. Можливо, кримськотатарський народ краще володіє російською. Як представник видавництва, я міг почитати цю книгу в PDF, але дуже хотів погортати в паперовому форматі. І я отримав величезну насолоду. Бо з книги дізнався багато відомого та невідомого не лише про самого Джемілєва, але і про кримських татар, їх насильницький спротив.
Класно, що в книжці присутня історична довідка, яка повертає нас у ті часи, в які ми не жили. Мені було досить цікаво дізнатись ці факти з перших вуст, бо книжка побудована на легкому інтерв’юванні Джемілєва».
Читайте також: Що буде на Книжковому Арсеналі-2017
Антон Мартинов, видавництво «Наш Формат»
Насім Талеб, «Чорний лебідь»
«Книжка, на яку ми робимо найбільшу ставку ? це «Чорний лебідь». Це перша книжка, яку ми видали відразу 5000-ним накладом. Ми усі дуже на неї чекали й взагалі в Україні на неї дуже довго чекали. Це друге американське видання, перекладене українською мовою. Це книжка фактично без якої нам буде дуже важко жити.
Звісно, можна з Талебом посперечатися, але це дуже важлива книжка для розуміння нашого життя. Якщо обговорювати дуже високі матерії. І ще це дуже популярна книжка. З таких суперпопулярних тайтлів у нас цьогоріч можу назвати цю книгу Нассіма Талеба, Ніла Фергісона «Цивілізація», і на вересень до Форуму видавців у нас готується Деніель Канеман «Мислення швидке і повільне». Це такий масив літератури, який має бути у кожної нації, яка себе може нацією вважати. Тому ми думаємо, що «Чорний лебідь» буде найпопулярнішою книжкою з усього нашого книжкового асортименту на цьому Книжковому Арсеналі».
Читайте також: Іди й читай: 8 художніх книжок Книжкового Арсеналу
Мар’яна Хемій, видавництво «Комора»
Йван Козленко, «Танжер»
.
«Іван Козленко, директор Центру Довженка у Києві сам по собі є відомою постаттю, неординарною особистістю і, власне, він – причина номер один, щоб привернути увагу до цієї книги. Публічна особа і дуже класний менеджер, який реорганізував Центр і навіть його пости на Facebook привернули багато відвідувачів, які приходять саме за його романом.
Попри те, що роман виходив 10 років тому в журналі «Київська Русь», він не отримав тоді достатнього розголосу. Тому першу хвилю рецензій і уваги критиків і читачів ми чекаємо зараз, коли роман вийшов окремою книгою. Для цього він був опрацьований, суттєво перероблений, хоча, сам автор не соромиться і зізнається, що це його юнацька робота. Сюжет розгортається паралельно у двох часових рамках: одна – це початок 2000-х, друга – 20-30-ті роки минулого століття. Тут також ідеться про першу кіностудію в Україні, яка була заснована в Одесі. Події відбуваються в Одесі в той час і герої так чи інакше причетні до цієї кіностудії. Це новий міф про Одесу, Одесу з однією «с». Це українська Одеса, не бандитська, не та, яка була у 20-ті, і, можливо, не така сучасна, якою вона є, а, може, така, якою ми б її хотіли бачити».
Усі новинки «Книжкового Арсеналу» можна проглянути на нашій вітрині
Автори: Юлія Клебан, Ната Коваль, Марина Дубина
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook