Читомо > Дайджест > Книжковий двотиждень. Випуск 8 (5-19 серпня)

Дайджест

Книжковий двотиждень. Випуск 8 (5-19 серпня)

20.08.2013 0 Автор:

ПОДІЯ

Единбурзький книжковий фестиваль

Единбурзький книжковий фестиваль 2013

Фото: edbookfest.co.uk

В Единбурзі триває однин із найпомітніших світових книжкових фестивалів світу, що за попередніми оцінками має зібрати 200 тис. гостей і цього року (до речі, як і Форум видавців) святкує ювілей. Щоправда, цей фестиваль на десять років старший і проводиться вже втридцяте.  The Guardian вже звітує з подій і відзначає збільшення інтересу аудіторії за дорогі «престижні» заходи – переважно зустрічі із письменниками, дискусії за їх участі тощо. Практично всі акції Фестивалю є платними (диячі – від 4,5 фунтів, дорослі – до 23 фунтів). Про цю та інші втішні тенденції читайте на сторінках The Guardian. Ювілейна брошура-програма доступна тут.

 

Літня літературна школа у Карпатах

litosvita

Завершилось карпатське літературне літо. Читайте найповніші хроніки тут.

ІНТЕРВ’Ю

Олександр Стукало та мертвий класик

Олександр Стукало про мертвих класиків

Прінтскрін: TVI

«Література – це така бабуся, на яку треба вдягнути правильну футболку»: літературознавець Олександр Стукало – про бронзовіння ідолів і розвінчання міфів. І футболка.

 

ДОБРА СПРАВА

Письменники збирають книжки для виховних колоній

Юрко Покальчук

Фото: ptaxa.com.ua

Мистецьке об’єднання «Остання барикада» на Національна спілка письменників України вирішили продовжити добру справу Юрія Покальчука із соціалізації неповнолітніх ув’язнених. Напередодні фестивалю, названому на честь Покальчука, до кінця серпня кожен зможе пожертвувати книгу на акції. Подробиці – на сайті «Останньої барикади».

 

ВРАЖЕННЯ

Книжкова Америка

Американська книговидавнича система

Серед лідерів перепостів опинилась тема книговидання і книготоргівлі США (в буквах і цифрах!) у жж Георгія Гупала. Автор є членом практично всіх книжкових асоціацій, союзів та гільдій Російської Федерації.

«На першому місці з продажів (як всюди по країні) – підліткові та дитяча література. Її частка відносно інших груп товарів складає 16% у грошах, 20% – в книгах. За дитячою йде художня література, потім бізнес-тематика, біографії та мемуари. Тут наші смаки знову розходяться: біографії і мемуари зовсім не популярні в Росії. Псевдоісторична і поверхнева популяризаторська література користується у нас куди більшим попитом. Наші люди не хочуть читати першоджерела ».

ПУБЛІКАЦІЯ

Майже те саме

_0pereklad

 

Фото: flickr

Дарина Шварцман підготувала для «ForUm» публікацію про труднощі українських перекладів, халтуру видавців, а також уклала мініпорадник з вибору якісного перекладу«… У книзі «Казки дядечка Римуса» ви побачите напис «перекладено з російської». Ця книга видається, перевидається, тобто видавництво навіть не приховує, що робить переклади не з оригіналу».  

 

ВІДКРИТТЯ

Доведено авторство «Іспанської трагедії»

Іспанська трагедія Шекспіра

Виявилось, що «Іспанська трагедія», що раніше вважалася найвідомішим твором англійського драматурга Томаса Кіда написана Уїльямом Шекспіром. Це виявилось під час дослідження рукопису: графологічний, лінгвістичний та дактилоскопічний аналізи доводели, що Томас Кід навряд мав відношення до написання трагедії. Докладніше тут.

ВИДАННЯ

Борис Качка про золоту добу книговидання США

Борис Качка про книговидання

Фото: boriskachka.com

Борис Качка, американський редактор і журналіст молдавського походження, презентував книгу «Оранжерея: мистецтво виживання і виживання мистецтва в найвідомішому американському видавництві Farrar, Straus, & Giroux» (Hothouse: The Art of Survival and the Survival of Art at America’s Most Celebrated Publishing House, Farrar, Straus, & Giroux).

Це перша книга автора, що розповідає про літературне життя Нью-Йорка, «золоту добу» книговидання та життя видавництва FSG, навколо якого все й обертається. FSG відоме як першовідкривач геніїв – від нобелевських лауреатів до поетів і письменників, що «вплинули на покоління». Серед них – Томас Еліот, Сьюзан Зонтаґ, Фланері О’Конор, Тім Рот, Джоан Дідіон. Найповніше про книгу – на сторінці Качки  

 

СТАТИСТИКА

книжкова торгівля

Фото: flickr

Книжкових магазинів меншає, а кількість кіосків зростає.  Згідно зі звітами Ради міністрів АР Крим, обласних та Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій, станом на початок липня 2013 року в Україні функціонує 9 тис. 704 об’єкти роздрібної торгівлі книжковою продукцією, в тому числі книжкових магазинів – 1 тис. 519 книжкових кіосків та 8 тис. 185 книжкових прилавків.

Збільшення кількості книжкових магазинів у регіонах: Кіровоградська (+19), Волинська, Луганська та Миколаївська (+7), Житомирська і Рівненська (+5), Черкаська (+4), Київська (+3), Одеська (+1) області.

Зменшення кількості книжкових магазинів в АР Крим (-22), Херсонській (-31), Донецькій, Львівській та Хмельницькій областях (-1). Проте тут зросла кількість книжкових кіосків і книжкових прилавків. Зокрема, в Криму їх збільшилось на 54 одиниці, у Херсонській області – на 245, у Донецькій – на 26, у Хмельницькій на 13, у Львівській на 1.

РЕЙТИНГИ

Рейтингові літератори світу

Найбагатші письменники

Фото: Forbes

Журнал Forbes оприлюднив рейтинг найбільш високооплачуваних письменників світу. Список очолила автор головного бестселера року «50 відтінків сірого» Е. Л. Джеймс (псевдонім Еріки Мітчелл Джеймс) із $ 95 млн. Другу сходинку посів корифей американської белетристики Джеймс Паттерсон (дохід $91 млн), а третю – Сьюзен Коллінз, автор нового підліткового блокбастера «Голодні ігри» з $ 55 млн. П’ятірку найбільш високооплачуваних письменників світу замикають Біл О’Рейлі, який написав документальні розслідування «Убивство Лінкольна» та «Убивство Кеннеді» (дохід за рік $ 28 млн), і Даніела Стіл ($ 26 млн). У список Forbes також увійшли Джефф Кінні, автор дитячого бестселера «Щоденник слабака» ($ 24 млн), Джанет Івановіч, автор серії детективних романів про Стефані Палм ($ 24 млн), Нора Робертс ($ 23 млн), Ден Браун ($ 22 млн) та Стівен Кінг ($ 20 млн).

 

ТЕНДЕНЦІЯ

Фанфікшн

Фото: flickr

На Заході стає дедалі популярнішим жанр фанфікшн – власноручне пере- та дописування світових бестселерів.

«Коли дочитана улюблена книжка, у якій персонажі поводилися не зовсім так, як очікувалося, фінал надто сумний чи просто замало еротичних сцен, можна створити власний варіант розвитку подій. Нині західний читач не комплексує, замахуючись навіть на визнаний літературний шедевр […]», – пише Оксана Щур для «Тижня».

 

НОВИНА

Державні закупівлі підручників з технічною помилкою

Золоті підручники

Фото: flickr

14 серпня сайт «Наші гроші» із посиланням на «Вісник державних закупівель» писав, що Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН 12 серпня уклав низку угод на видання підручників на загальну суму 85,93 млн грн. Зокрема, підручник «Літературне читання. Польська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. 3 клас» коштуватиме понад 607 грн. «Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. 3 клас» коштуватиме понад 571 грн за екземпляр.
Згодом МОН спростувало вартість підручників. Докладніше – на сайті інформаґенції.

 

ВИСТАВКА

Старовинні кримські мапи

старовинні кримські мапи

У рамках святкування 95-річного ювілею Державного архіву АРК у Сімферополі відбудеться виставка старовинних карт Криму ХVIII-XIX століть, а також карти Феодосії, Євпаторії, Ялти і, звісно, Сімферополя. Про це повідомляє Освітній портал. Тим часом у Львівському палаці мистецтв урочисто відкрили виставку авторів українських художників «Українські акценти», присвячену 200-літтю Тараса Шевченка. Виставка діє в межах Х Світового конгресу українців та триватиме впродовж двох тижнів, пише ZAXID.NET.

 

ФОРУМ ВИДАВЦІВ

В програмі Форуму

Програма Форуму

З’явилася попередня програма ювілейного форуму видавців. І тепер вона не лише багата, але й зручна.
Згідно з нею, на Форум видавців до Львова завітає керівник проекту «Единбург – місто літератури ЮНЕСКО» Алі Боуден (Ali Bowden). Відома у Шотландії культурна діячка, яка тривалий час виконувала обов’язки радника і спікера своєї країни, з 2006 року є директором Единбурзького центру літературного об’єднання ЮНЕСКО. Яскравою подією обіцяє стати і вистава «Капітан Джон Сміт», яку привезуть Вірляна Ткач і учасники її театрального проекту «Yara Arts Group»Всі акції Форуму

 

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe