Читомо > Література на літо > 7 книжок від IT-підприємця Ярослава Ажнюка

Література на літо

7 книжок від IT-підприємця Ярослава Ажнюка

09.02.2016 0 Автор:

Гендиректор одного з найвідоміших українських IT-стартапів Petcube Ярослав Ажнюк входить до списку 30 українців, які досягли успіху до 30 років за версією «Forbes Україна». З ідеї пристрою, що дозволяє через мобільний додаток дистанційно стежити, розмовляти і грати у лазерні ігри із домашнім улюбленцем, яку вигадав товариш Ярослава Олександр Нескін, Petcube за три роки став великою компанією з офісами в Сан-Франциско, Києві та Пекіні. Зараз гаджет, створений українцями, продається на найбільших рітейл-платформах онлайн (зокрема на Amazon), а віднедавна й у звичайних американських супермаркетах.

Ярослав живе в Каліфорнії, багато працює і має вкрай мало вільного часу. Однак читання називає важливою звичкою і радить читачам Читомо мотиваційну, бізнесову та філософську літературу. А ще – звернути увагу на список книг з минулорічного челенджу засновника Facebook Марка Цукерберга, який читав по одній книзі на два тижні.

1. Праці Еріха Фромма

Дуже великий вплив на мене мали книги відомого німецького філософа Еріха Фромма, якого називають неофройдистом. Його роботи – це конденсована картинка світу з точки зору того, що відбувається всередині людини і в соціумі.

Читаючи їх, ти паралельно знайомишся з половиною класичної німецької філософської школи. При цьому Фромм пише в простому, доступному публіцистичному стилі, на відміну від представників тієї ж таки класичної німецької філософської школи.

Azhn2

Читайте також: 10 книжок, які має прочитати кожен програміст

2. Ешлі Венс «Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє»

IM_1Біографію американського винахідника та підприємця Ілона Маска я прочитав минулого року, і вона мене дуже вразила. Гаряче раджу її всім прочитати. Приємно, що цю книгу видали українською. Це супернадихаюча історія чоловіка родом з Південної Африки, який у 18 років переїхав в Канаду, отримав там освіту, потім вирушив в Америку, де організував кілька бізнесів в часи інтернет-буму. Зокрема на Pay Pal Маск заробив сотні мільйонів доларів.

А потім створив компанію електромобілів Tesla, пізніше – підприємство, що виготовляє ракети, і ставить собі за мету колонізацію Марсу. Обидві компанії мало не померли під час кризи 2008 року, але завдяки героїчній праці і вкладеним грошам Маска – вижили. Зараз підприємець почувається прекрасно і реалізовує те, що люди вважають неможливим.

3. Айн Ренд «Атлант розправив плечі»

Це ще одна важлива для мене книга, і вона теж, як і попередня, нещодавно була перекладена українською мовою. Росіянка Айн Ренд в молодому віці втекла від радянської влади до Америки. Її книги пронизані критикою комуністичної системи і є «одами» підприємництву.

atlant

Вона написала контраверсійні речі. В США існує серйозна суспільна дискусія щодо того, наскільки її погляди і вся філософія об’єктивізму мають право на життя. Але, тим не менш, я вважаю, що цю книгу обов’язково треба прочитати. Вона дуже ілюстративно показує, що таке капіталізм і що таке соціалізм.

На жаль, в Україні люди не так багато про це думають. В Америці значно більше обговорень концептуальних систем устроїв держави, суспільства, економіки. Кажуть, ця книга є № 2 за популярністю в бібліотеці Конгресу США. На першому місці – Біблія.

Читайте також: Книги, що надихають на суспільні й особистісні реформи

4. Ендрю Гроув «High Output Management»

GrЦю книгу я читаю зараз. Це також неймовірна історія хлопця, який емігрував з Угорщини до Америки під час Другої світової, не знаючи жодного слова англійською, зумів здобути освіту і стати генеральним директором компанії Intel. Вивів її з низів в того гіганта, якого ми знаємо зараз. Не пошкодував свого часу, щоб викласти всі свої знання про менеджмент у цій книжці.

Я вважаю, що її варто прочитати кожному менеджеру, незалежно від сфери роботи і того, чи це є керівник найвищої ланки, чи найнижчої. Гроув дає кілька дуже цінних порад. Зокрема про те, що на деякі елементи в роботі компанії треба дивитися як на своєрідну чорну скриньку: не вникаючи, що відбувається всередині, а тільки думаючи, що є вхідним, а що вихідним продуктом. Коли я почав читати цю книжку, то подумав – чому не зробив цього 5 років тому? Я нарешті відклав все інше і взяв її до рук через 95-річчя з дня народження Ендрю Гроува, який досі живий.

Низка видатних людей Кремнієвої долини влаштувала свято з нагоди його ювілею та записали ролик про те, наскільки для них важливим був Ендрю та його книжка. Марк Цукерберг зокрема сказав, що коли його дружина повідомила йому, що збирається зайнятися підприємництвом і спитала, що він порадить їй прочитати, Марк назвав цю книгу. Я абсолютно згоден.

5. Бен Горовіц «Безжальна правда про нещадний бізнес»

Pr

 

Ця книга буде корисна людям, яких можна перелічити на пальцях однієї руки – тих, у кого є досвід управління технологічним бізнесом в Україні і які досі в ньому. Горовіц розказує про всі свої тяжкі пригоди, які він пережив, очолюючи компанії. Про речі, які зазвичай не розповідають в історіях успіху, про складні рішення.

Людина, яка тільки починає свій шлях в цьому бізнесі, напевно, не проникнеться цією книжкою, а для тієї, яку вже достатньо «побило життя», ця книга стане справжнім одкровенням. Більше того – вона матиме терапевтичний психологічний ефект. Особисто мені ця книга дуже допомогла.

 

6. Джованні Реале та Даріо Антисері «Історія світової філософії»

Phil

 

Це така груба книжка-двотомник, яку я ще не дочитав. Мені її порадила прочитати дуже хороша подруга, яка закінчила філософський факультет Московського держуніверситету. Таким чином вона відповіла на моє питання «Яку одну найбільш фундаментальну книгу з філософії варто прочитати?».

Коли я намагаюся розібратися в якійсь темі, то, як правило, намагаюся знайти якусь одну хорошу книгу про це. Схоже, що ця книжка саме така. В ній дається огляд всіх ключових філософських думок та ідей, починаючи з часів ще до античності й закінчуючи сучасністю.

 

Читайте також: Апробовано на Джобсі та Ґейтсі, або Книга одного запитання

7. Стівен Кові «Сім звичок надзвичайно ефективних людей»

Kov

 

Це була, мабуть, перша книга з бізнес-літератури, яку я прочитав. Насправді ніколи б не купив книжку з такою відштовхуючою назвою, але мені її рекомендували багато друзів. Книга Кові виявилася дуже потрібною для мене. Вона запропонувала структуру мислення про життя, роль в ньому роботи, здоров’я, сім’ї, особистого розвитку.

У ній іде мова про те, як знаходити час на все, які речі насправді є пріоритетними. Автор пояснює, чому людині так важливо зрозуміти, як працює світ і вона сама. Тільки коли ви зробите це, у вас почне виходите те, чого ви прагнете. Крім того, книга ще й дуже цікава. 

Такою є моя сімка книг, які усім раджу. Серед них лише одна художня. Я й справді давно не читав художню літературу, і мій бекграунд у ній рясніє пробілами, про які страшно говорити. Але дітям та підліткам я би порадив читати фантастику – від книжок про Незнайка Миколи Носова до «Володаря перснів» Джона Толкіна та творів Жуля Верна.

Адже є одна повчальна історія про Китай. Здається, на початку 2000-х там зрозуміли, що китайці вміють добре копіювати, але не можуть вигадувати своє. Тож постановили з’ясувати, чому так. Ціла делегація від Китаю поїхала для цього в США. І, зрештою, вони зрозуміли, що колись указом компартії Китаю його мешканцям заборонили читати будь-яку фантастику. А в Америці в цей час діти набиралися нереальних ідей із книг. Звідки б ще взялися такі безумці, як Маск, які понад усе мріють полетіти на Марс?

Читайте також: 7 українських фантастичних книг, на які варто звернути увагу

І зі свого досвіду скажу, що чимало розробників із різних софтверних компаній часто кажуть, що в дитинстві читали багато фантастики, на кшталт кіберпанку.

Однією з художніх книг у жанрі фантастики, яку я планую прочитати, є «Автостопом по Галактиці» Дугласа Адамса. Цікаво, що на неї посилаються такі люди, як Стівен Хокінг та той же Ілон Маск.

Читайте також: 10 книжок для читання з дітьми від Соломії Чубай

Чільна світлина — forbes.ua

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe