Саймон Сінек. Почни з Чому / перекл. з англ. В. Вишенська. – К. : Основи, 2015. – 224 с.
Пізнаючи світ, дитина постійно запитує оточуючих: «чому сонце світить?», «чому трава зелена?», «чому в кота чотири лапи?». Весь цей потік зацікавлення виражається єдиним питальним «чому?». У дорослому ж віці людина значно більше акцентує увагу на тому, ЩО і ЯК робити, й все менше питає себе, навіщо їй це потрібно.
Натомість мотиваційний спікер, автор двох книг на теми лідерства й досягнення цілей, розробник концепції «Золотого кола» Саймон Сінек нагадує: «Почни з чому». Таку назву має його книжка, яка була перекладена українською та побачила світ у видавництві «Основи».
Швидше за все, пересічному українцеві, який не цікавиться конференціями TED, ім’я американського спікера скаже небагато, хоча на своїй батьківщині Саймон користується великою повагою у бізнес-середовищі, а згадана книга 2011 року очолила список бестселерів корпоративної Америки. Додам, що на вітчизняному ринку видання українською мовою із серії «мотиваційної літератури» представлені у доволі невеликій кількості (за такі зокрема взялися «Видавництво Старого Лева», «Наш формат», «Критика» і ось, віднедавна – «Основи»).
Як великі лідери надихають до дії кожного
У передмові до книги «Почни з чому» чітко окреслено її тематику: «про все те, завдяки чому деякі лідери здатні надихати людей, які їх оточують». Праця написана на основі біографій реальних осіб та історій розвитку компаній, які реалізували пропоновану Саймоном модель. Зокрема, тут згадуються всім відомі бренди: Microsoft, Apple, Harley-Davidson, Colgate, а також люди-легенди – Стів Джобс, Біл Ґейтс, Мартін Лютер Кінґ, брати Райти та ін. «Усі вони починали з ЧОМУ», – переконує автор.
У своїй книзі Саймон Сінек наголошує, що на шляху до успіху людина повинна ставити правильні запитання, якщо хоче отримати аналогічні відповіді. Саме такої майстерності потрібно прагнути у своїй повсякденній діяльності. Як досягнути цього архіскладного завдання, книга не вчить, але дає певні натяки і розкриває окремі аспекти «чому», які допоможуть тим, хто шукає натхнення та необхідної мотивації.
.
Що спільного у всіх великих керманичів? На думку автора, це «здатність знаходити людей, які найкраще годяться для їхнього підприємства, – тих, хто вірить у те, у що вірять вони самі».
.
Є ті, хто веде, і ті, кого ведуть
«Почни з чому» складається з шести частин, кожна з яких присвячена певній темі. Саймон Сінек багато міркує про поведінку та звички людей – те, що їх надихає, і навпаки, пригнічує; про їхні знання, вміння та інновації; про середовище і страх. Окремої уваги заслуговує момент маніпулювання громадською думкою. Автор книги детально аналізує на конкретних прикладах, у чому різниця між «маніпулювати» і «надихати».
Важливим фактором у цьому випадку є вплив середовища. Він працює, «тому що ми віримо, що більшість або експерти, можливо, знають щось краще, ніж ми». Цей прийом активно використовується в рекламі, коли нам показують, що улюблений кіноактор користується якимись парфумами або спортсмен їздить на автомобілі конкретної марки. Саймон Сінек не виключає силу того враження, що здійснює на аудиторію відома особистість. «Як би ми не намагалися не брати до уваги думки інших людей, вони впливають на нас. А думки тих, кому довіряємо, впливають найбільше», – резюмує автор книги.
Читайте також: Книги, що надихають на суспільні й особистісні реформи
Усе, що ви кажете, і все, що ви робите, має підтверджувати те, у що ви вірите
Питання довіри до керівника та компанії займає одне з центральних місць у концепції Саймона Сінека. Що спільного у всіх великих керманичів? На думку автора, це «здатність знаходити людей, які найкраще годяться для їхнього підприємства, – тих, хто вірить у те, у що вірять вони самі». Тільки тоді компанія матиме успіх в умовах жорсткої ринкової конкуренції.
Короткий конспект. Джерело: gokartlabs.com
…той момент, коли логотип «не просто означає компанію та її продукцію; він означає ідею»
У книзі автор ділиться секретами створення успішних рекламних меседжів. «Люди купують не те, ЩО ви виготовляєте, а те, ЧОМУ ви це виготовляєте», – переконує мотиваційний спікер. І тут важливе значення має ваш логотип. Яким він має бути? Простим і зрозумілим? Чи, може, сміливим і несподіваним? Що зробити для того, щоб зі звичайного графічного зображення він перетворився на певний символ, з яким у людей асоціюватиметься ваша організація? Відповіді на всі ці питання наближають керівників до розуміння того, ЧОМУ вони створюють свої продукти і як стати прикладом не лише для підлеглих, але й широкої громадськості.
.
«Харизму важко означити, майже неможливо виміряти та практично нереально скопіювати», – міркує Саймон Сінек. Але тим, хто нею володіє, дуже легко вести за собою.
.
Енергія мотивує, але харизма – надихає
Чому Стів Джобс умів вести за собою, незважаючи на складний характер і подекуди параноїдальну поведінку, а Біл Ґейтс став найбагатшою людиною на Землі, хоча постійно ніяковів перед виступами на публіці? Секрет простий: потрібно не просто добре знати власну справу, але й жити роботою і надихати нею інших. «Харизму важко означити, майже неможливо виміряти та практично нереально скопіювати», – міркує Сінек. Але тим, хто нею володіє, дуже легко вести за собою. Якщо ж у лідера нема харизми, то він ніколи не досягне успіхів, яких досягне той, хто нею володіє.
До речі, про «вести за собою»: Як включитися і не боятися. Феміністичний меседж від Шерил
Ідеї, з якими Саймон Сінек звертається у книзі до аудиторії, будуть ближчими тим, хто працює в сфері бізнесу та реклами, хоча «Почни з чому» може стати настільною для представників усіх професій, які шукають натхнення.
- тим, хто хоче керувати і вести за собою;
- підлеглим, щоб знати, яким має бути шеф, і навпаки;
- всім, хто цікавиться успішними рекламними стратегіями
- людям, яких влаштовує рутинна робота від 9 до 18 години з мінімальним окладом;
- песимістам;
- тим, хто вже знає, ЧОМУ.
Читайте також: 6 нон-фікшн книжок про природу, людину і техніку для підвищення IQ
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook