Читомо > uncategorized > Від Києва до Ісландії, від калюжі до моря: дитячі книжечки-мандри

uncategorized

Від Києва до Ісландії, від калюжі до моря: дитячі книжечки-мандри

08.06.2015 0 Автор:

Літо – саме час для мандрів і пізнання чогось нового. Читомо пропонує п’ять книжечок для найменших діток про подорожі від українських авторів. Звісно, розлогих епосів, як у Жуля і Джека, не обіцяємо. Особливістю нашої добірки є мінімум тексту, його чіткість, простота і лаконічність, а головне – перевага гарних великих кольорових ілюстрацій. Тож дітки можуть читати їх разом з батьками або самим створювати власні історії та пригоди, роздивляючись динамічні ілюстрації. Важливо, що декотрі з видавництв обіцяють продовжувати серії таких книжечок. Можливо, добірка надихне малечу і її батьків на пакування наплічника й спільну радісну подорож.

Поросяча транспортна мандрівка

_порося

Віктор Мартинюк. Поросятко з картатою латкою. Ілюстрації Романа Скиби. – Львів: Колесо, 2011. – 16 c.

Вік: 2-5 років

Непосидюче поросятко подорожує різними видами транспорту: самокат, мотоцикл, автівка, літак, вантажівка. Це мандрівка-розвага. Різноманіття транспортних засобів показує діткам, що сам процес пересування може бути прецікавим і веселим. Історію також можна завчати напам’ять, оскільки проза написана ритмізовано. Книжечка стильно оформлена, кольорові ілюстрації уміло доповнюють додатковими деталями лаконічний текст.

Це перше видання із серії кумедних книжечок-ігор для найменших від львівського видавництва «Колесо».

Перша заяча подорож до острова

_перша подорож

Тетяна Горюшина. Перша подорож. – Київ: Glowberry Books, 2014. – 16 с.

Вік: 2-6 років

Велика заяча родина збирається у подорож. Вони будуть їхати автобусом, потім летіти літаком, а далі плисти кораблем. Кожен вид транспорту має свої особливості і по-своєму цікавий. Під час мандрівки до острова вони бачать усю різнобарвність та різноманітність у світі. Так, мандруючи, зайці позбуваються стереотипів, розширюють світосприйняття, збагачують свій досвід.

Історія проста, але завдяки прекрасним ілюстраціям стає динамічною та кольоровою. Великі розвороти насичені безліччю деталей, яскраво та обширно доповнюючи текст. На маргінесі зображено окремі об’єкти, котрі потрібно відшукати на малюнках – таким чином діти мають можливість вивчити різноманітні засоби пересування, екзотичних тварин, а також предмети хатнього та міського побуту.

Одним із недоліків книжки є доволі малий шрифт тексту. Також історія видається незавершеною. Тільки зайці прибули на острів  і тут історія вже завершується; відповідно, ні слова по повернення додому  така собі подорож без зворотного квитка.

Маленька мандрівка починається з великої калюжі

_калюжа

Олег Чаклун. Калюжа. Ілюстрації Юлії Пилипчатіної. – К.: Фонтан казок, 2014 (серія «Добрі казки»)

Вік: 3-5 років

Насправді це не зовсім подорож, а радше мінімадрівка. Але її важливість у тому, що не обов’язково їхати за моря-океани, аби весело проводити час, аби знайомитись зі світом. Іноді в простих речах діти здатні віднаходити щастя, чому варто повчитися й дорослим.

Епізод про хлюпання у калюжі знайомий кожні дитині. Якщо ретельно підготуватися до ранкової подорожі після нічної грози, тобто не забути взути гумові чудо-чоботи, то мандрівка стане справді цікавою. У калюжах можна побачити не лише себе, а й небо та хмари – весь світ.

Маленький хлопчик починає досліджувати все навколо, пізнавати світ, починаючи із таких, здавалося б, маленьких та неважливих радостей. Це батькам вони можуть видаватися неважливими. Для дітей же це безмірне джерело доброго настрою.

Ілюстрації Юлії Пилипчатіної дуже ніжні, в міру деталізовані, яскраві та стильні – якраз для дітей дошкільного віку.

Справжня подорож до казкової Ісландії

_Льодовики та гейзери--

Кирило Бурмаченко. Льодовики та гейзери. Мандрівка в Ісландію. – Київ: Жолудь, 2015. – 36 с.  

Вік: 3-9 років

Книжка-подорож, книжка про втілення мрій, книжка про особливу країну-острів. Це ілюстрована історія про мандрівку до Ісландії Богдана, Олесі та їхнього песика Ленона. Потрапити у цю північну країну було їхньою давньою мрією, котру несподівано вдалося втілити. Кожна сторінка – це якийсь цікавий факт про Ісландію: від неймовірно мальовничих гірських та морських краєвидів, дивовижних гейзерів та вулканів, льодовиків та льодових печер, чудернацьких сіл та містечок, традиційної кухні до зустрічі з відомою співачкою Бйорк та построковим гуртом Сігур Рос.

Текст – це лише набір фактів та лаконічний виклад вражень, решту розказують ілюстрації, котрі вирізняються особливим стилем. Книжку можна перегортати безліч разів, милуючись чарівними ісландськими краєвидами.

Проте в книжцій відсутній сюжет, немає розвитку подій  це радше фотоальбом. Також у тексті трапляються помилки  граматичні і стилістичні. Варто зазначити, що це перша книжка молодого видавництва Жолудь, а видання про подорожі планується робити серійними, тож, є нагода виправитися.

Маленька подорож великим Києвом

_київ

Анастасія Денисенко. Мій маленький Київ: путівник для дітей. Ілюстрації Олени Старанчук та Олега Грищенка. – Київ: Laurus, 2014. – 64 с. (Серія «Моє маленьке місто». Випуск 1)

Вік: 5-10 років

Видання про Київ є першим із серії дитячих книжечок-путівників по містах України. Але цей путівник аніскілечки не схожий та стандартні видання для туристів. Це своєрідний щоденник маленького мандрівника, де можна не лише занотовувати власні враження, але й малювати та замальовувати.

Читайте також: Анастасія Денисенко: Путівники від Laurus

для прогулянок і «своїх» місць

Це книжка-гра, яка не знудить дитину набором історичних фактів, а в розважальній формі презентує культуру та історію міста. Тут немає хронологічних таблиць, натомість всі найвизначніші події Києва представлено окремими блоками, які розвантажують приказки та загадки. Також є оригінальна карта маршруту.

У путівнику детальніше можна дізнатися про Золоті ворота, прочитати «Легенду про Михайлика», розфарбувати одяг князя Ярослава Мудрого, спробувати написати власне ім’я літерами давньої абетки, роздивитися всі архітектурні елементи Ярославового валу, відвідати декілька музеїв, дізнатися про будинок Михайла Булгакова та багато іншого.

Варто зазначити, що дизайн дуже стильний та буде привабливим для рекомендованої читацької авдиторії. Книжка ввійшла до десятки найкращих художніх книжок року для дітей та підлітків за версією «Рейтингу критика», а від Читомо отримала гран-прі. Також книжка стала лауреатом XVI Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року 2014» (підномінація «Твори для школярів молодших і середніх класів» номінації «Дитяче свято»).

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe