Читомо > uncategorized > "САМВИДАВ. Київ vol1": конспект у замальовках

uncategorized

"САМВИДАВ. Київ vol1": конспект у замальовках

08.09.2013 2 Автор:

На оновленому «Читомо» вестиму блог у замальовках, ділитимусь враженнями від навколокнижкових подій. Почну з «Самвидаву».

6-7 вересня 2013 відбувся «САМВИДАВ. Київ vol1» – дводенний воркшоп на тему незалежних видань. Організатори Аріанна Хмельнюк і Тарас Гімірович із інді-видавництва Niice заявили мету проекту: “підняти теми культури, естетики і самоосвіти”.
Подія безкоштовна, потрапити можна було за попередньою реєстрацією.


ПЕРШИЙ ДЕНЬ
, «Я Галерея»

1. Ілюстратор, викладач Варвара Перехрест провела заняття на тему «Путівник по ідеях».
Поговорили, навіщо нам ідеї, звідки вони беруться, які є методи пошуку ідей (мозковий штурм, mind-mapping, метафори, латеральне мислення, списки Кіплінга та Осборна, вільні асоціації, провокуючий стимул та ін.).

Розглянули когнітивні теорії виникнення ідей, складності генерації ідей в групах, типи ідей. Після теорії почалася практика: присутні поділилися на три групи і випробовували різні методи продукування ідей.

2. Куратор, дизайнер, засновник «Я Галереї» Павло Гудімов прочитав імпровізовану лекцію про артбук, artist’s book – книгу художника. Розповів про творчість українських художників Павла Макова, Алевтини Кахідзе, Анатолія Бєлова.

З історії появи артбуків: автор одного з перших артбуків у світі – Франсіско де Гойя (серія гравюр «Капрічос», 1799). Серед перших українських артбуків – часопис «Кремнюк» за часів фестивалю «Вивих» у Львові.

Також Павло Гудімов показав свою колекцію артбуків і розповів про колекціонування книг художника як соціальну просвітню функцію.

3. Художники мистецького об’єднання Вал (Олег Грищенко, Андрій Сакун, Олена Старанчук) розповіли, чому займаються артбуками, та продемонстрували власні реалізовані самвидавні проекти: “Валка”, “Київська абетка”, «Шрифторит» та ін.


ДРУГИЙ ДЕНЬ, «Konica Minolta Ukraine»

1. Дизайнер Тарас Гімірович прочитав лекцію «Етапи створення друкованого продукту від концепції до реалізації», якщо простіше – розповів, як продумував дизайн і готував до друку набір листівок у коробці.
Отже, основні етапи такі:
– продумати формат листівок: наприклад, А6 чи А5;
– подивитися, як подібне завдання вирішували інші дизайнери;
– намалювати ескізний проект;
– продумати матеріал упаковки (картон, гофрокартон чи інший, де купити матеріал, випробувати, як картон поводиться при згинанні);
– тираж продукту, кількість і формат листівок, спосіб друку;
– папір для листівок;
– побудова викрійки коробки, розкладка на листі картону, створення паперового прототипу;
– примірка і корекція прототипу.

2. Відбулося практичне заняття від графічної майстерні «Гачі Прічі» та об’єднання «Вал» на тему «Симбіоз ручного і цифрового видів друку». Всі охочі могли подрукувати власноруч, тобто зробити візерунки-відбитки типографською фарбою на папері, поімпровізувати. Потім були зроблені ксерокопії одержаних плакатів, своєрідний тираж самвидаву. Тут я не маю мальованих ілюстрацій, бо разом із усіма друкувала постери 🙂

3. Оглядач моди Олена Мартинюк розповіла про модний самвидав: «Toilet Paper», «Purple Fashion», «Acne Paper», «Dansk» і заснований в Україні «Playing Fashion».

4. Текстовий дизайнер, викладач Микола Ковальчук прочитав лекцію з основ верстки. Розповів про типографію, шрифт, летеринг, історію виникнення літер і провів короткий майстер-клас із роботи в Adobe InDesign.

Книги, які варто прочитати зацікавленим у шрифтах: Маршалл Маклюен «Галактика Гутенберга», Олександра Королькова «Живая типографика», Віллу Тоотс «Современный шрифт», Jan Middendorp «Shaping text».

Два дні минули швидко, враження дуже приємні: цікаві лектори й учасники, атмосфера відкритості й орієнтації на співпрацю, бездоганна організація.

Організатори – «Niice» проведуть подібні майстер-класи й лекції в рамках «MakeLab» під час »Гогольфесту», раджу відвідати 🙂

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Комментарі читачів:

  1. 09.09.2013 в 1:43 pm

    В абзаце “Книги, які варто прочитати зацікавленим у шрифтах…” следует исправить Олександр Корольков на Олександру Королькову.

    • Вікторія Черняхівська
      09.09.2013 в 1:45 pm

      дуже дякую! зараз попрошу редакторів:)

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe